Amniocentéza - výsledky. Ako ste dopadli?

franziska
9. apr 2007

ahojte, vzhladom na to ze je tu sice tema o amniocenteze, ale akosi potom uz nenachadzam vela informacii o vysledkoch.

Chcem sa vas tymto spytat ako ste dopadli.

pipi1211
9. apr 2007

ahoj ja som amnio absolvovala sice uz davnejsie ale vsetko nam nastastie dopadlo dobre 😀 😀 aj teba to caka? 😒

franziska
autor
9. apr 2007

ja som uz bola a teraz musim 14 dni cakat tak som z toho nervozna. Preco si musela ist na amnio?

pipi1211
9. apr 2007

no ja som musela cakat 21dni ☹ to cakanie bolo hrozne... ale ked mi dr oznamila ze je vsetko v poriadku slzy som neudrzala...
a musela som ist koli zvysenemu hcg 😒 a kde ti to robili,niekde u vas? 😕 a preco si ty musela ist? 😕

franziska
autor
9. apr 2007

aj ja som mala zvysene hcg, robili mi to na kramaroch

ellla
9. apr 2007

ahojte, mne robili aniocentezu len koli veku (nad 35 rokov). robili mi to v BB a nebolo to nic prijemne, ale da sa to zvladnut. mate pravdu, najhorsie je to cakanie. u nas vysli vysledky OK a navyse sme sa dozvedeli, ze cakame vytuzeneho chlapceka - babu uz mame. tiez som cakala 21 dni a dokonca aj o cosi viac, lebo do toho prisla dovolenka lekarky z genetiky, tak sme sa museli dohodnut na inom termine. moja rada: skus si hlavicku zamestnat - citaj, surfuj chod po obchodoch , jednoducho si nieco vymysli, inak sa budes cely cas trapit...niekde som citala, ze len u 1 zeny z 1000 sa potvrdi pozit. vysledok z AFP, tak preco by si to mala byt prave ty? 🙂 prajem vela stasia!

franziska
autor
9. apr 2007

ellla dakujem za podporu, dufam ze mas pravdu, nejako to uz prezijem. 🙂

zuzka82
10. apr 2007

franziska drzim palce...ved to dobre dopadne.. 😉

latifka
21. apr 2007

Zienky,nevie niekto, ako a kolko treba oddychovat po odbere plodovej vody. Idem asi v stredu a velmi sa bojim.....

ellla
22. apr 2007

No ja som bola v piatok a povedali mi, ze aspon do pondelku. Ale kedze mne trochu brusko tvrdlo a to ma upozornili, ze nesmie, tak som si zobrala volno aj v pondelok. Nebolo to vsak ono, radsej som sa isla ukazat svojmu gynekologovi, lebo som sa bala, ze som sa mohla zacat pri tom tvrdnuti bruska otvarat. Vsetko nastastie bolo ok, ale dostala som magnezium a to som brala asi do konca tyzdna, kym som sa skutocne citila dobre. Uz by som to radsej neriskovala, ostan doma aj tyzden ak mozes, oddychuj, ved je to predsa len vpich do maternice a ta potrebuje cas, kym sa upokoji. Mozno ostatne zienky to prezili lahsie, ale podla mna to pre istotu netreba riskovat. Upozornia ta, ze sa mas setrit, nic nedvihat... Ja mam pracu, ze som cely den na nohach, aj to uz je po takom zakroku dost... A hore hlavu, nestrachuj sa viac ako je nutne, babatko to citi tiez. Vela stastia.

latifka
23. apr 2007

ellla, dakujem ti za radu....ja som na PN dlhodobo, kvoli problemom v prvom tehotenstve, takze vlastne oddychujem doma od 10 tyzdna. Chodenie do prace mi teda nehrozi, len som nevedela, ci sa musi uplne len lezat bez pohnutia , ani ist na WC (niekto mi to tak spominal-a to si neviem predstavit...).Ale asi podla toho, co pises, tak asi tyzden v klude a potom pojdem aj na prechadzku...Dufam, ze to dobre zvladnem! Vdaka este raz!

iva72
24. apr 2007

Ahojte baby. Chcem si dať urobiť amniocentézu kvôli veku. Neviete niekto náhodou, čo sa robí aj v Dunajskej Strede?

latifka
24. apr 2007

iva72- to ozaj neviem...

bibinka
25. apr 2007

iva- skús zájsť na stránku dunajskostredskej nemocnice a tam je určite kontakt na gynekológiu. tam ti určite poradia.

bellasandra
25. apr 2007

Iva- ja som z galanty a mna poslali do Ba na Kramáre, myslím, ze aj teba by poslali tam .

latifka
28. apr 2007

Dievcata, bola som vo stvrtok na amnio v Martine, neviete nahodou, akym sposobom sa mozem dozvediet vysledky? Povedali mi, ze do mesiaca daju vediet gynekologovi mojmu, ale to je dlha doba hrozne...Myslite, zeby som tam mohla zavolat po dakych 2-3 tyzdnoch....Vdaka!

pollyanna
28. apr 2007

velmi skor ako po troch tyzdnoch sa ti tam volat neoplati... ☹ zavisi od toho kolko toho maju a ci maju sety... 😠 slovenske zdravotnictvo...

silv
28. apr 2007

Ahojte dievcata,len tak nahodou som sa sem dostala...mohli by ste mi vysvetlit co je amniocenteza a komu a preco sa to robi? Dakujem 🙂

zuzana76
28. apr 2007

silv, amniocenteza je odber plodovej vody, robi sa v pripade ak zene vyjdu zle vysledky AFP testov- to je odber krvi na vrodene vady- ak je tento odber zly, urobia kontrolny odber , ak aj ten je zly, tak sa ide na amniocentezu od 18 -20 tt, priblizne, je to odber plodovej vody cez brusnu stenu, z toho sa robia vysetrenia na rozne vyvojove chyby a vady, je na 99,9% spolahliva, pricom ten odber krvi na AFP ma len 70% spolahlivost, dalej sa robi zenam po dovrseni 35. roku zivota, ak cakaju dieta a tiez v indikovanych pripadoch, ked napr. treba vylicit nejaku vrodenu vadu, ktora sa napr. uz v rodine vyskytuje, na vysledky sa caka tak 3 -4 tyzdne, okrem ineho sa rodicia dozvedia z amniocentezy aj pohlavie svojho dietatka na 100%

silv
28. apr 2007

Dakujem,zuzi,uz som trochu mudrejsia 😉

latifka
1. máj 2007

polyanna, vdaka za odpoved...ty si tam bola? mas taku skusenost, ze to trva minimalne tri tyzdne?

biba12
9. máj 2007

Caute,

mne vysli AfP testy nie dobre. Zajtra idem na do ambulancie prenatalnej diagnostiky, kde urcia, ci je potrebny odber plodovej vody, alebo nie. Ale po slovach mojej lekarky si myslim, ze ano. A mali by mi to robit v pravdepodobne piatok. Dufam, ze sa tie pravdepodobnosti z Triple testu / trizom 21/ nepotvrdia. Zaujimave je, ze oba testy maju velmi rozdielne vysledky. Tomu nerozumiem. Prvykrat ta pravdepodobnost vyskytu trizomu 21 bola 1: 568. Druhy test vysiel 1:286. Zda sa mi to zvlastne. Lekarka si myslela, ze mam zle urceny tyzden. Ale nerobila mi druhykrat ultrazvuk, ale poslal vysledky toho stareho z 13 tyzdna. Comu nerozumiem, ako sa potom inak ako velkostou plodu da zistit tyzden gravidity? Ak mi na to niekto odpoviete budem rada. A predtym, mi povedala, ze ho musi nanovo zmerat a potom to nespravila. Tak neviem.

latifka
10. máj 2007

Biba12, ahoj, ja som bola tiez v tej ambulancii pren.diagn. v Martine a tam mi robili druhy odber krvi(moj lekar len jeden)+ ma poslali na UZV , takze je mozne, ze preto ti ho lekarka tvoja nerobila! inac je mi divne, ze pri takom pomere 1:568 ta poslali na genetiku, lebo mne ta lekarka tam povedala, ze ked je myslim nad 250, tak je to OK....

katka910
4. aug 2010

Ahojte baby, ja tiez patrim medzi vas, prave mi potvrdili opat zle vysled z krvi a zajtra som objednana na odber plodovej vody-mam hrozny strach!!!!!!!!!!!!!!!!! Neviem coho sa bojim viac: ci toho ze mi budu pichat do zagulateneho bruska, alebo tych vysledkov za 3 tyzdne a to cakanie-uz teraz si to neviem predstavit....

lucikete
3. okt 2012

ahoj.v 12tt mi vysiel skrining ok, v 16tt uz pozitivny a to na DS 1v 45 absolvovala som dalsie sono a odber krvi a nalez bol opat pozitivny no uz len 1v230 a tak som absolvovala amniocentezu a cela nervozna cakala na vysledky,ktore som mala mat az 10.10.2012 no dnes doobeda mi z genetiky zavolali ze to nevyzera dobre a aby som zajtra prisla spolu s manzelom na odber krvi.placem uz od rana som z toho hotova.mam 25 a s manzelom sa neskutocne tesime na nase prve dietatko a teraz toto.strach,obavy nevedomost co sa moze diat.mate niekto podobnu skusenost s pozitivnym skriningom?ja isto ani spat nebudem.je mi nanic.

kika1981
17. feb 2013

ktorá z vás bola na amniocentéze v BA Ružinove ?

cicvorik7
17. feb 2013

cicvorik7 ahojte , je mi 40 rokov čakám 3 dietatko ,minulý týžden som bola na odbere plod.vody ,o dva dni mi volali zlu spravu ,že moje dietatko má Daw.syndrom,neviem čo mám robit ,všetky vysledky doteraz som mala dobre ,test na ds mi vyšiel 1:690 ,aj sama dr. bola prekvapená že ako je to možné odôvodnila to mojim vekom,chcem ist zajtra ešte na 3D ,som 20 týždni a tu som sa dočítala ,že by to tam malo byt vidiet ,neviem ako to všetko dopadne ,ale strašne sa bojím celé tehotenstvo prebieha úplne super bez žiadnych tažkostí

cicvorik7
17. feb 2013

@kika1981 ahoj kika ja som bola v GINFIV minulý týžden ,ale bol tam lekar s Ružinova ,bol velmi príjemný

kika1981
17. feb 2013

@cicvorik7 ) ahoj , Ginfiv je čo ?

kika1981
17. feb 2013

@cicvorik7 - aha rozumiem, tak ty si išla súkromne hej ? Kde sa platí, a máš do 3 dní predbežné výsledky, a podrobnejšie tiež až o 3 týždne, možno tie podrobné vyjdu presnejšie nemyslíš ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre