Bola som na sone. Dĺžka nožičky zaostáva. Máte skúsenosť?

enuska2806
5. dec 2006

Ahoj,
som v 20 tt.,dnes som bola na sone, lekár povedal, že zatiaľ je všetko OK, ale hovoril, že dĺžka nožičky zaostáva vo vývoji voči ostatnému cca o týždeň, povedal, že keďže aj ja som malá, tak to vyzerá ako genetická predispozícia, máte prosím niektorá s tým nejakú skúsenosť,dík moc za všetky odpovede.

miss
5. dec 2006

enuska- neboj to bude v pohode 😉 mne Dr. povedala, že ma chudé brusko, keby videla mna ako som kedysi vyzerala mala som pás 58 😀 a mojho muža s ktorým mame momentálne rovnaké kilogrami 😀 tak by sa nedivila, potom sa vsetko do týždna zrovnalo a už sedelo s termínom, vravela mi Dr. že babetka maju svoj vlastný metabolizmus a v podstate asi aj rast, neboj sa, niekedy ani ten usg nie je presný!

vavka33
5. dec 2006

Enus,ja moc neverim tym velkostiam podla UZ,pri prvej dcere mi vraveli,ze je strasne velka dievka,este ked ju aj prenasam a pri narodeni mala 2680g.takze sa neboj a ber to s rezervou.Hlavne ze je babo zdrave,nejake milimetriky nech ta netrapia.Mate este dost casu rast a priberat. 😀

andy9691
5. dec 2006

S tým sa netráp, keď som čítala merania mojich detí, najmä to prvé,tak žiadne rozmery neboli rovnaké, myslím týždne vývoja, to bol des, že je bábo celé nerovnomerne vyvinuté. A všetko bolo vždy super, to ber z ťažkou rezervou, teš sa, keď ho dr. pochváli, a kašli na to, keď povie takúto mininezrovnalosť. 🙂 🙂

briluxina
5. dec 2006

enuska, mne zmerali babatko a vraveli, ze je velke na to v akom som tyzdni...a potom som sa bala, ze bude chore...Nakoniec sa mi narodil zdravy chlapcek, vazil 3500gramov. Takze usg velmi skresluje, myslim, ze to nikdy nie je presné.Nic sa neboj, vsetko je v poriadku.

tonicka
5. dec 2006

enuska, ja prave pozeram svoj ultrazvuk z 3D, mam tam meranie obvodu hlavicky, bruska, stehennej kosti - na kazdom je iný týzden alebo aspon den, napr. 25+2, 25+4, 24+4 a z toho to je z priemerovane ze som bola 25+1. Ono sa to v kazdom týzdni vyvija inac, nieco zaostáva, nieco ide dopredu, ale vsetko je to len orientacne a závisi to od toho ako to namera daný doktor. 😉 takze sa vobec netráp, vobec nezaostáva, je to normálne 😉

tonicka
5. dec 2006

inak aj moje dieta zaostávalo na stehennej kosti a nikto si to nevsimal 😀 Ani ja. Som presvedcená ze je to ok. 😀

pyglo
6. dec 2006

Aj ja ta trosku utesim. Nic sa neboj ja mam aj v 21tt aj v 31tt rozmery babatka asi o tyzden mensie ako vypocitany termin a dokonca stehennu kost skoro o dva. Tiez som z toho bola nervozna aj ked doktor povedal ze je to v poriadku ale nasla som clanok kde odbornici popisovali vysetrenie ultrazvukom a je tam pisane, ze odchylky do dvoch tyzdnov su v norme a namerane hodnoty u jedneho lekara a v ten isty den u druheho sa kludne mozu lisit cca o dva tyzdne. To ma upokojilo tak sa nicoho neboj. Vobec to nie je presne zalezi aj na pristroji.

certica
6. dec 2006

my sme tiez asi od 30tt zaostavali o 11-14 dni az do konca, maly mal 3050g, ale keby sme si pockali na termin (2-3tyzdne neskor), mal by tych 3500-3600

enuska2806
autor
6. dec 2006

ďakujem pekne za všetky odpovede, ste zlaté, už som spokojnejšia

barbulka
6. dec 2006

kocky, tie rozmery a datumy si vobec nevsimajte, mne tvrdili, ze mala je o tyzden pozadu a rodila som tyzden pred terminom, mala som zelenu plodovu vodu a prezretu placentu, takze som ju uz vlastne prenasala ... a tiez mi lekar tesne pred tvrdil, ze je velmi velka a mozno pojde cisarskym a pritom mala iba 2970 g, taky maly chrustik 😀

fiona
6. dec 2006

Baby ja by som chcela radsej mensie dietatko porodit, ved ja si ho vykrmim ked uz bude na svete, nechcela by som velmi trpiet pri porode ak bude mimi velke 😕 😅
co mam robit?ked sa vela papa tak je babo velke cak? 😕

tonicka
6. dec 2006

fiona, obavam sa ze to nevies ovplyvnit, mozno skor zisti ake ste mali porodne vahy s partnerom 😀

certica
6. dec 2006

presne tak, velmi to neovplyvnis, ja som v akurat par krat citala aj pocula, ze z tych vitaminovych preparatov je dietatko vacsie ako babyplan, materna a pod., tiez zavisi od dedic.dispozicii a vsetkeho mozneho. Dolezitejsia je ale velkost hlavicky nez celkova hmotnost, co sa lahkosti porodu tyka 😉

barunka
6. dec 2006

to s tou maternou a podobnými je podľa mňa hlúposť. Ja som maternu brala do takého cca 6 mesiaca a napriek tomu som nemala nejaké extra veľké bábo...
Simi mala 3620g a 51cm takže v pohode...
certica má pravdu, ľahký pôrod nezabezpečí nižšia pôrodná váha ale zrelosť pôrodných ciest, tvoje vlastné rozmery panvy a hlavičká bábetka to už trošku ovplyvniť vedia...
a ešte aj veľa cvičenia a pohybu počas tehu.

vavka33
7. dec 2006

A porod dost ovplyvni aj odtok plod.vody pred porodom-/vlastna skusenost/lebo ak otecie a az potom su kontrakcie,tak sa pomalsie otvaras,vaha tej vody a jej tlak napomahaju otvaraniu,ked odtecie,je to pomalsie.A aj vaha babatka napomaha otvaraniu.Nizsia vaha-zas mansi tlak na krcok a pomalsie otvaranie.Vacsie babo sa potom asi tazsie rodi,ale netrpis tolko pri otvarani sa.

mitinka
7. dec 2006

no ja som mala taky isty problem povedala mi dr.ze zaostava o 2tyzdne tak som chodila na rizikove.nakoniec som isla cisarom a dr.mi povedal ze placenta bola atara bola by sa uz pridusila a ona o 2t.skor:)) je tu a zdrava🙂) a som na nu hrda!!nepotrebovala ani inkubator ako ine deti narodene predcasne bola v nom ako aj ine normalne deti 2hod.🙂)))

aaktak
7. okt 2013

Ahojte, chcem sa podeliť o svoju skúsenosť a možno upokojiť niekt. maminky, kt. sa ocitnú v rovnakej situácii. V 36.tt mi tiež oznámili, že rast dieťatka zaostáva, u nás však disproporčne, t.z. hlavička zodpovedala danému tt, ale telíčko zodpovedala 32.tt. Prijali nás na rizikové a zvažovalo sa vyvolanie pôrodu (keďže malému nebolo v brušku asi dobre). Nakoľko však monitor srdiečka bol v poriadku, tak ma/ bábätko len kontrolovali až som porodila spontánne (skorej, ale bez problémov) Maličký bol drobnejší, avšak veľmi životaschopný, s dobrým apetítom a úplne v poriadku. Teraz má 4 mesiace, 7 kg (len kojený), je veselý, šikovný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre