Boli ste niektorá na cervikometrii?

katulka1
5. sep 2007

Ahoj tehulky, boli ste niektorá na cervikometrii? Ako a prečo Vám ju robili?
Idem tam v piatok a chcu mi ho robiť v rámci UZV v 20. týždni. Chcem zobrať aj manžela, len neviem ak sa robí cez pošvu či to nebude blbé.
😉

lucia79
5. sep 2007

Ahoj,
asi myslíš cervikografiu, tým sa meria krčok maternice, či sa ti náhodou nezmenšuje, robí sa to vaginálne a trvá to malú chvíľku.

katulka1
autor
5. sep 2007

Asi to bude to isté, ďakujem 🙂

zabka1003
5. sep 2007

Katulka, cervikometria sa robí vaginálnou sondou, čiže pri ultrazvuku, a zisťuje sa ňou dĺžka krčka maternice, či sa neskracuje a pod.
A je to v pohode vyšetrenie..Robia to myslím každej..mne to robí pokaždé..

hellosona
5. sep 2007

ahojky 🙂

mne to este asi nerobila... iba ma vysetruje palpacne 😕

janninnka
8. sep 2007

mne ju nerobievajú vaginálnou sondou, ale normálne po brušku

jejke
12. sep 2007

Aka je teda normalna dlzka cervixu?Pred otehotnenim a pocas tehotnosti?
Pytam sa lebo mne sa cervix skracoval v tehotenstve a ked bol na 2cm vraj bolo uz zle a musela som lezat v nejakom 29 tyzdni tehu.Taktiez s podporou magnezia a liekom proti krcom...proti tvrdnutiu bruska.
Odpovie niekto???

lucia79
12. sep 2007

ahoj,
neviem, či je daná normálna dĺžka cervixu, dôležité je aby sa progresívne neskracoval. a takisto záleží či je to prvorodička alebo druhorodička.
2 cm je už dosť málo, ale niektoré s tým vydržia až do konca, len treba mať kľudový režim, nezdvíhať nič ťažké.
ja ho mám 3,7 cm, doktor povedal, že dĺžka je dobrá, ale som druhorodička.

katulka1
autor
12. sep 2007

Ahoj Jejke, mne robili cervikometriu v piatok vaginálne, môj je 38mm, zdá sa mi, že lekár hovoril , že norma je do 2,7cm.

fenrirka
13. sep 2007

ahojte baby.Ja teraz momentalne mam problem s tymto.Mam krcok do 30mm a napisal mi ze hranicny nalez.Musim brat magne b6 a chodim okrem svojho lekara aj na kramare do ambulancie pre rizikove tehu.a mam byt v klude a som PN.

denisocka
18. apr 2010

ahojte ,mne merala predvčerom,lebo som mala CS 1-3 v 24tt a cervix ma 43mm , vnutorna branka uzavreta a vonkajšia pre špičku prsta,ale u druhorodičky je to vraj OK. aj napriek tomu musim ležať a magnezko .robila to vagin.sondou

denisocka
18. apr 2010

pardon, CS mam 1-2 , krčok trocha zmäknuty

mishuu
7. jún 2012

baby mne včera tiež zistil dr, že mám krčok 32mm a bránka sa mi otvára vonkajšia, na špičku prsta, vnútorná je zatvorená, predpísal mi magne B6 a mám doma ležať, nič nerobiť, nechodiť nikam, ak by sa mi ešte krčok skrátil (o 2 týždne mám kontrolu) tak idem ležať do nemocnice... tiež sa bojíme čo bude, môže sa krčok aj vráti späť ak sa už raz skrátil? Napríklad poctivým ležaním, ničnerobením? ďakujem

moncikg
7. jún 2012

@mishuu no pokial viem spravne , nie som vsak lekar, tak krcok sa nevrati spat, a odporucam Ti poctive lezanie...ja som mala kludovy rezim tiez v aprili a na dalsej kontrole som mala krcok este skratenejsi, cakam dvojicky, tak ma gynekolog odoslal do nemocnice a robili mi serklaz, teraz som sa vratila🙂... poctivo lez, naozaj nic nerob, nic nedvihaj a uzivaj Magne B6.... pri skratenom krcku su moznosti serklaz, pesar, lezanie v nemocke do konca tehotenstva ak je to hranicne, alebo prisne lezanie doma...

mishuu
7. jún 2012

@moncikg Ďakujem ti za info, držím ti palce, nech ste v poriadku, všetci traja 😉 teda štyria aj s tatkom 🙂
dnes celý deň ležím, chvíľku sedím len teraz keď som prišla skontrolovať počítač 😅

evita138
8. sep 2012

Ahojte, ja som bola hospitalizovana v nemocnici kvoli krvacaniam a robili mi aj sono krca. 2-krat cez brusko, kedy meral 42mm (19.tt), potom 32mm (21.tt). Neskor mi robili sono cez posvu a zistili, ze to nie je az take zle, ze meria 50mm. Asi o tri tyzdne posledne meral cez posvu 34mm (28.tt). Cely cas som lezala, asi 10 tyzdnov (2 a pol mesiaca), v nemocnici s vylozenymi nohami dohora. Navstevy na izbe. Teraz lezim doma a mam spravenu postel dohora. Fakt nic nerobim, iba lezim, najem sa, WC a hygiena (zo strachu). Aj obedy mi vari mamina a muz alebo z roboty donesie, az nestojim pri hrncoch . Lekari mi povedali, ze tym lezanim je znizeny tlak na porodne cesty.Preto nie je dobre dlho stat a ani sediet. A ten tlak sa aj tak zvysuje, ako rastie babatko. Ale musi to pomahat, ked uz som takto treti mesiac. Co clovek neurobi pre to malinke. Asi to sono cez brusko nie je teda moc presne. Otvorena som aj na jeden prst od 19.tt, teraz som v 29.tt.Uvazovali aj nad zasivanim, ale kvoli opakovanemu krvacaniu to nemohli urobit.
Teraz som rada, ze sa to aj napriek tomu udrzalo.Dufam, ze vydrzime s babankom co najdlhsie 🙂
No, niekore si to nevynosime ale odlezime 😉

brunkova86
30. jan 2013

ahojte baby ja som teraz 29+0 tt a vcera som bola na kontrole lebo od 21tt som otvorena na 1prst a kusok.Takze tiez som brala Magnezium 3x denne a plus tabletky na uvolnenie svalstva 3xdenne a vela vela lezat ked som isla na kontrolu v 26tt tak to bolo stale tak isto co bolo ok ale teraz 29tt mi kontrolovala aj krcok maternice mam 32mm takze mam nariadene prisne lezanie s podlozenim zadkom cely den nic nerobit Mgnezium 3x1tabletka,tabletky na uvolnenie svalstva 4x1denne a plus dalsie tabletky na svaly 2xdenne.O tyzden idem na kontrolu ked sa to zhorsi idem do nemocnice co by som velmi nerada.dufam ze vydrzime az do 38tt...drzim palce vam vsetkym a poctivo oddychujte🙂

cemi
30. jan 2013

@brunkova86 ale ved 32 mm je pekna dlzka, sa to zda doktorke malo? Inak aj ja lezim, mam zmaknuty krcok. Aj ti tvrdne brucho? Lebo mne malinko.

brunkova86
30. jan 2013

@cemi no ja sa do toho moc nevyznam ale doktorka vravela ze sa uz babatko pripravuje na porod a zrejma kedze som aj otvorena tak sa boji aby sa nenarodilo predcasne.Ale ja mam taky pocit ze mi je horsie ked lezim hlavne som nervozna ze nemozem nic robit, strasne sa aj nudim a to lezim len 1 a pol dna ale co uz musim vydrzat aby bola malinka hlavne zdrava a aby vydrzala do 38tt 🙂 brucho mi zatial tvrdne maximalne 2-3x za den...nevedela som sa nikde vycitat ze kolko by som mala mat tu dlzku toho krcka asi to je u kazdej zeny inak a ja som aj prvorodicka a to je vraj tiez rozdiel...

zabka1124
30. jan 2013

@brunkova86 no ja mam takuto skusenost. KEdze zijem mimo SVK, ked sme boli na Vianoce doma(29tt), tak som bola na gynde a Dr. mi hovori, dlzka krcka je 20mm a otvorena som na 5mm, doktor mi to meral cez posvu prstami-tak som nevedela, ci ma na prste pravitko, 😒 lezat a nic nerobit!
Samozrejme, museli sme letiet spat(31tt), takze trosku stres, v 32tt som bola v nemocnici na sono-bezna kontrola, hovorim midwife(sestricke) a Dr,.ze vraj mam takyto problem, zmerali mi krcok zvonka a bol 46mm a nic nenasvadcovalo tomu, ze sa otvaram, este mi to aj ukazovali v pocitaci 😉 !!!
Teraz som v 35tt, normalne chodim do roboty, viac menej sedim, teda uz len sedim, sem tam sa prejdem a este som kinderko!!
Niekedy mi to pride, akoby na SVK silou mocou chceli buduce mamicky stresovat, nachadzaju vselijake komplikacie!
Ok beriem, u niektorych to tak je, ale ked to tak citam tu na MK , tak kazda jedna buduca mamicka ma nejaky stres, ked pride s poradni alebo sona!!

brunkova86
31. jan 2013

@zabka1124 no sak aj ja to beriem zatial tak lezerne.To mas pravdu ze tu na SR je to trosku ine lebo pred rokom a pol rodila moja sestra v UK a ja som bola pri porode to bolo uplne super a ked chodila na kontroly tak ju z vnutra ani nepozerali aj kamaratka teraz bude vo februari rodit tiez v UK a ona vravi tiez ze je to uplne ine v UK ako na SR.Ale co si budeme hovorit vsak v UK je vsetko ine ako tu na SR.Keby tu s priatelom nemame rodinu co nam strasne chyba tak urcite ostaneme v UK.tak sa tam drzte a nech ste zdravucky🙂

sensen12
21. máj 2016

@zabka1124 super napisane,to tak vyzera,ze nasi dr su lepsi ako v zahranici,nasi maju pravitka na prstoch,jupiii,nerozumiem potom preco to dokazu merat aj na utz,ved by im mali stacit prstove pravitka

tanag
19. júl 2018

ahojte dievcata, viem, ze je tato tema uz starsia, ale ako ste dopadli nakoniec? donosili ste v pohode deti? ja som 19tyzden a som na spicu otvorena, krcok mam 35mm.POtrebovala by som nejake pozitivne spravy , lebo som z toho uz na nervy 🙂diky za rady

dena2343
10. aug 2018

@tanag dá sa kľudne donosit dieťa do terminu len treba ležať. Ja som bola v prvom tehu 27tt a otvorená a rodila som na termín. Len som musela ležať a to s podlozenymi nohami aby dieťa netlacilo dole. Teraz som zase na prst ale aspoň už 36tt a tiež ležím dole hlavou. Je to nepríjemné ale dá sa to vydržať

tanag
10. aug 2018

@dena2343 diky a na prst si odkedy? no ja polehavam ale nie stale...taky kludovy rezim, som na PN ale mam doma starsiu dcerku a aj sa ti skracuje krcok?

dena2343
11. aug 2018

@tanag mám skrátený na 19mm. A otvarat som sa začala 33tt. Teraz som 35+4 ale ležím, teda snažím sa. Tiež mám doma malú dcéru. Ale odhadom mám veľké dieťa už teraz ma viac ako 3000g. Uvidím kedy sa vypýta von. No ak potiahnem do terminu môžem zase očakávať 4000g dieťa

najinka
11. aug 2018

Prosim vas, to ste aj nejako citili, ze ste sa otvarali/mali skrateny krcok? Ci mali ste nejake bolesti alebo nieco take? Ja som v uk, nemeraju tu nic, ale tvrdne mi brucho, tak som len chcela vediet, ci sa to da zistit aj inak nez zmeranim krcka..mam pocit, ze moje babetko je tak strasne nizko, niekedy ma kope do krcka az tak, ze to trochu boli 😬 som v 29.tyzdni, dufam, ze vydrzi este aspon dva mesiace a nevypadne von 😂

tanag
12. aug 2018

@dena2343 a ten krčok máš odkedy skrátený?

tanag
12. aug 2018

@najinka ja som mala tiež tvrdnutia a skrachoval sa mi krčok,ale to nemusí vždy,to zisti jedine gynekológ pri cerviomerrii

najinka
12. aug 2018

@tanag vdaka, toho som sa obavala 😀 zostava mi len dufat, ze je vsetko ok 🙂

dena2343
12. aug 2018

@tanag od toto 33tt lebo ma chytili slabé kontrakcie. Najprv mi tvrdlo brucho len občas a potom sa to stupnovalo a už tvrdlo každých 8 min. Tak už som išla k dr na pásy A tam vyskočila slabá kontrakcia. Tak mi dali infuzky magnezia a prešlo to. Len tie stahy má začali otvárať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre