Chybné výsledky. Kto za ne môže?

misike
12. nov 2008

Ahojte, presla som si tri týždne pekného stresu...Bola som v 16tom týždni na odbere, krv mala náznak zvýšených hodnôt, tak mi ju odobrali znova. Druhý krát to už bolo trošičku lepšie ale aj tak môj doktor odporučil opätovné odobratie. Tretí krát mi vyšiel katastrofický výsledok s veľkým predpokladom na DS. Plakala som dva dni v kuse a riesila ci ist na amniocentézu. S mužom sme sa dohodli, že už viac nechceme vedieť a hlavne čakať ďalšie 3 týždne na výsledky. Na prerušenie tehotenstva už aj tak nepojdem a zvládneme to aj keby čo bolo. Včera som rano navštívila genetičku ktorá nám vysvetlila všetky hodnoty na tých výsledkoch ktoré chodili z labáku. Mala som len dva, ten tretí katastrofický este nestihli poslať. Mala som len údaj podľa ktorého to bolo fakt veľmi zlé. Doktorke to nedalo a chcela aj ten tretí vidieť. Tak som sa vybrala do labáku pre výsledok. Ešte, že to tu v BA máme všetko tak po kope. Dostala som papier s výkričníkmi a kopec červených písmenok kde boli napísane rôzne hodnoty. Podstatnú vec čo som si všimla bola moja váha!!!!! Ubrali mi 20Kg!!!! Čo je dosť veľká chyba pri vyhodnocovaní takéhoto údaju. To znamená, že omyl ktorí vznikol ma patrične vystresoval a podľa tých údajov moje dieťa by sa narodilo choré..
Je úžasný pocit, že to celé dopadlo tak ako to dopadlo, kto za to môže??!! Som šťastná, že to nieje inak. Preto ak môžete všetko si niekoľko krát skontrolujte!!!

petruci6
12. nov 2008

tak za to by som niekoho asi zabila,teraz v tehu ta takto stresovat,aspon,ze to dopadlo dobre

to je to nase skvele zdravotnictvo,vobec si neuvedomuju,ako tym mozu ublizit,pre nich su to len cisla 😠

andrea78
12. nov 2008

misike,moja skúsenosť...... mne chybne vyhodnotili výsledky 2 razy, pri oboch deťoch, s odstupom 8rokov - tiež vyšiel DS.....až na genetike spravili nové odbery a tam bolo všetko v úplnom poriadnu, v dokonalých normách
pri prvom dieťati som revala mesiace, lebo som sa bála, či bude naozaj o.k., pri druhom som podvedome čakala zlý výsledok, neprekvapilo ma to už...história sa opakovala.....no do potvrdenia "dobrých" výsledkoch opäť po krvných odberoch na genetike som si to tiež odplakala a odstresovala

bianca
12. nov 2008

joj babusky klobuk dole pred vami.

emjee
12. nov 2008

mne robili afp 3x, lebo prve dva razy som mala na ziadanke napisane 12tt podla uzv a afp sa mozu robit az po 14tt (ale bol tam uvedeny aj den odberu aj den robenia uzv a mohli si vypocitat, ze v den odberu uz som bola po 15tt) - treti krat mi robili afp v 21tt a to uz bolo zase neskoro, sice mi ich urobili, ale doki na to nema tabulky a nevedel to vyhodnotit - tak som sa na to vybodla, na morfologickom aj 3d uzv som si nechala vsetko dokladne skontrolovat a okomentovat a ostala som kludna

dadulik
12. nov 2008

misike, takze tebe sa babatko nakoniec narodilo zdravucek ? 😅

marlene
12. nov 2008

no vidite, a ja som mala vsetky vysledky super,od amnio ma lekar odhovoril ,ze s takymi vysledkami netreba a zeby to bolo velke riziko potratu (musela som si pichat heparin a brat aspirin) a doslovne mi povedal ,ze na 99% je moje dieta zdrave a mala sa narodila s ds...

misike
autor
13. nov 2008

Tak vidím, že to nieje prvý a určite ani posledný prípad...dieťatko je este v brušku, problem vznikol tento týždeň....tak verím, že všetko dobre dopadne a dieťatko bude zdravé. Idem bud. týždeň na morfologický ult. tak uvidíme všetký základné orgány v telíčku a snaď budú také ako majú byť. Je hrozná predstava, že pri takýchto omyloch prichádzajú ľudia o život...

Držte sa tehotky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre