Čo na ultrazvuku znamená pyelektazia?

loren
3. jan 2007

neviete coto znamena ked vam na ultrazvuku napisu pyelektazia?

gangulienka
4. jan 2007

pylektaza je rozsirenie oblickovej panvicky bez dilatacie kalichov- tie su v dreni oblicky....

nevesta
4. jan 2007

Tak a teraz je ti to uz jasne, co 😀 😀 Sorry gangulienka, dost som sa pobavila 😀

golemocka
5. jan 2007

ako fakt, tomu som ani ja nepochopila, je to ako dobre alebo zle alebo co? 🙂))

loren
autor
5. jan 2007

no som na tom podobne gangulienka ☹ vysvetlis prosim dako tak aby sme to pochopili 😉

loren
autor
5. jan 2007

a to asi mojej nie dietata vsak? mala som tam presne napisane pyelektazia ren. 1 utrq.6 mm

veronika13
5. jan 2007

ako to fakt, nie kazdy je zdravotna sestra a nemáme tu vsetky medicínu v malíčku 😀

bubatko
5. jan 2007

loren, napis na stranku www.gennet.cz, je tam poradna/diskusia a su tam velmi zlati lekari, odpisu do 1-2 dni, aspon budes mat istotu, oni Ti to tak po lopate vysvetlia, uvidis

kazdopadne si ale myslim, ze sa to tyka dietata, teda ak spravne chapem, ze ide o nalez z ultrazvuku v tehotenstve...

baby, neviem, ci to gangulienka myslela ako recesiu, ale asi skor nie, proste sa snazila aspon napisat to, co vedela, sice to velmi nepomoze (ja rozumiem iba to, ze je to rozsirenie oblickovej panvicky, to dalsie je spanielska dedina...), ale zase nemusite ju tu za to ukamenovat, potom clovek aby sa bal aj nieco napisat, ze sa to niekomu nebude lubit 😠

gangulienka
5. jan 2007

no ja som sa len snazila pomoct 😕 ....ide o to ze je rozsirena oblickova panvicka, ale len ona, ostatne casti oblicky uz nie...ale ja neviem coho ultrazvuk ti robili,ci mas nejake problemy s mocovymi cestami a nemas napisane ci si tehu alebo nie ...si sa mala rovno spytat dr. a vedela by si isto viac... normalne to isto nie je, ale ci tych 6 mm je vela alebo nie to ja neviem nie som ludska doktorka

loren
autor
5. jan 2007

gangulienka nic v zlom naozaj ja som rada ze si napisala len si to tak odbornr napisala az som sa zlakla ano som v 30tt a nepocitujem ziadne problemy. ked pises ze niesi ludska doktorka tak robis veterinu? bez srandy alebo narazky sa pytam lebo ma to zaujima ,naozaj.Bubatko dakujem aj tebe idem to hned mrknut.

mercy
5. jan 2007

Loren, má to zrejme bábätko,ale má to veľa detí, nebude to nič vážne, len možno budete chodiť na kontrolu k nefrológovi, mne zistili dilatáciu pravej obličky u Riška v 38tt, nakoniec sa zistilo, že to bola len odchýlka a nič chorobné

loren
autor
5. jan 2007

mercy a to nie ja? vsak tam doktor pise ze to neviem co ma 6 mm tak to hadam nie dietatko take male nie?

gangulienka
8. jan 2007

ma nenapadlo ze je to moc odborne 😉 , ano liecim zvieratka, dufam, ze ty aj babo budete ok...

susik77
8. jan 2007

Ahojte, ja som mala toto v detstve, do 6.rokov som chodila na nefrologiu a urologiu, ze vraj ma chceli operovat, ale okolo 7.roku sa to samo upravilo🙂

ewschen
16. sep 2011

ahojte baby, aj nám to dnes zistili na ultrazvuku..budúci týžden máme ísť do Martina na UZ.. Ak to máte niektorá za sebou, zaujímalo by ma ako to vyšetrenie prebieha-či sa robí len ultrazvuk cez bruško,alebo vnútorný..alebo ešte niečo ine..?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre