Čo vám lekár pri prehliadke počas tehotenstva vraví a robí?

cetera
22. máj 2009

ahojte, mam taky pocit ze sa mi moj doktor nejako nevenuje...navsteva u neho mi pripada zvlastna..teda na to ze som tehula a to s prvym babom tak neviem ako by to malo vyzerat ale mne to pripada divne. vcera som tam bola so vsetkym asi 3-4 minuty. Este pred 1,5 mesiacom som davala krv a este mi ani k tomu nic nepovedali ci to bolo o.k. alebo ako....Co vam lekar pri jeho navsteve vlastne vravi alebo robi?

kwetinnka
22. máj 2009

tak im este daj poslednu sancu...a uvidis...

cetera
autor
22. máj 2009

aha tak to nie....to si pametam ze mi raz vravela sestricka s dokym ze nieco take budu robit ale myslim ze niekedy okolo 27TT myslim nie som si ista...lebo som mala zvyseny cukor vmoci este asi v 10tt niekedy som mala problem s mocovym mechurom tak som bola u urologa a tam mi vraveli ale vysledky boli dobre nakoniec vraj to mohlo byt z toho ze som den predtym spapala 4 veterniky...

cucuska
22. máj 2009

alebo daj ešte šancu

kwetinnka
22. máj 2009

noo od 24 do 28 sa to moze tusim robit,ale moja mama s tym robi...a v labaku mi povedali ze by to mal byt 24-25,ale tak asi to zavisi od doktora a od labaku..

cetera
autor
22. máj 2009

sestricka ma prist o tyzden lebo to som sa pytala tej druhej ked som odchadzala, a asi pojdem za nou este skor nez mam nablizsiu kontrolu a uvidime...lebo este pred tym ako mala odist mi vravela ze nabuduce ked pridem tam nebude a mam povedat tej novej sestricke ze krv iba na krv. skupinu a za utz nemam platit......lebo minule nieco merali a nakoniec sa doky rozhodol ze to urobime nabuduce ....lenze teraz tato stara nic nevedela pripadala mi akoby ani nikdy na gynde nebola sestrickou a tak mi nakoniec ani nic nerobili....takze o tyzden pojdem za sestrickou a spytam sa co a ako kedze tamta nic nevedela urobit.....lebo ta moja by urcite videla v krate co mi chyba alebo by sa spytala keby si nebola ista...

cetera
autor
22. máj 2009

aj ked by som skusila ist aj inej lekarke co mi povie ona myslim tym urobi mi utz ak bude vidiet tak aj co cakame....a opytala by som sa co sa vlastne robi teda co robi ona ake vysetrenie a kedy...tak by som zistila co mam a co som nemala...

kwetinnka
22. máj 2009

niektore veci si vydis aj v knizke,ze kedy sa ktore veci maju robit a ci to bolo urobene

kwetinnka
22. máj 2009

ja som to mala aj niekde vytlaceenz netu ze ake vysetrenia sa robia v ktorom tytdni....tusim nejaka johnson stranka

cetera
autor
22. máj 2009

uz som to nasla je tam dost citania tak idem citat mozno nieco nove sa dozviem

kwetinnka
22. máj 2009

budes o nieco mudrejsia 🙂

cetera
autor
22. máj 2009

mozem sa este opytat ...pouzivate nejake kremy teraz na brusko alebo tak....? citala som tam ze je dobry olej johnson.....ja nepouzivam nic ale chcela by som nieco...zatial nemam ziadne strie iba mi na nohach som si simla take male zilky popraskane....neviete mi nieco poradit co puzivat ?

monika131
22. máj 2009

Ahojky cetera. Ja používam detský olej hneď od začiatku tehu, hlavne na prsia a bruško. Pokiaľ Ti bude stačiť ten olej, tak podľa mňa nemusíš používať nejaké krémy vyslovenie na strie. Ale počula som, že je veľmi dobrý olej - Eucerin - stojí asi 20-25 EUR a kúpiš ho v lekárni. Nemám ho vyskúšaný, ale vraj zaberá aj vtedy, keď už pokožka začne praskať 😖

timea27
22. máj 2009

ahoj babenky,
stala sa zo mna tehulka 😀 a kedze to bude po 20.rokoch prve babo v rodine, mam milion otazok ktore mi nema kto zodpovedat 😝 pomozete mi prosim?
zatial som si robila len tehu testy tak sa chcem opytat, kedy ist k lekarovi...poslednu mrchu som mala 14.4....ako si vypocitam tt? alebo to stanovi lekar?
cely tyzden ma boli brusko ako pocas mrchy, dost som sa zlakla ze pride, no citala som tu ze to je normal, ze to sa roztahuje maternica?
je normalne ze nemam absolutne ziadne tehu priznaky? ziadne nevolnosti ani chute ci nechute....

diiik moc za kazdy nazor!

cetera
autor
22. máj 2009

ahoj ani ja som nemala ziadne nevolnosti....zajdi k lekarovi ale urob si predtym test ci si alebo nie si tehu.....lekar ti povie v akom si tyzdni ten sa pocita v pripade tehotenstva od poslednej MS. Cize ak tam pojdes v pondelok tak ti povie ze si v 5tt v utorok uz 6tt...to by malo byt uz nieco vidiet na ultrazvuku ked ti ho spravi.....a zvysok ti uz povie on....tak pekne tehulkovanie...ja som mala tiez bolesti v podbrusku 2 tyzdne po ms tak som tam sla na treti a potrvdilo sa....no a dodatocne tym ze mrcha tyzden na to nedosla.....

cetera
autor
22. máj 2009

tie bolesti skor to mas uhniezdovanim sa ...maternica sa roztahuje ale to si este uzijes a pockas....

kwetinnka
22. máj 2009

ja som pouzivala bonelu, potom bidermu a teram ma alestiq q..tie dve posledne su dobre.Ahoj timejka,tak ta vítame, ja ked som si urobila tesi a volala doktorke povedala ze babetko vidiet na sone..resp srdiecko okolo 7 TT teda ja som bola v tom case prvý krát. a da sa to vypocitat na nhocijakej stranke internetovej, ajy by som ti mozno vedela povedat ale neviem presne tak ta nechcem zavadzat.A to ze nemas priznaky...chute a nechute, ja som zacala mat az neskor,aj zle mi zacalo byt az asi v 2 mes.

Tak ti drzim palceky:o)

tinus20
22. máj 2009

No ja som mala porodnika znameho,velmi dobreho lekara a tiez mi moc sam o seba nepovedal,treba sa pytat a pytat a pytat na vsetky otazky by mal odpovedat
si pamatam ze vzdy som ho zasypala otazkami,odpoved som dostala asi v jednej vete,takze z toho som nikdy moc nepochopila 😉
ale vsetko dobre dopadlo a este raz vraviiim ze treba sa pytat dokolecka dokola 😀

timea27
26. máj 2009

dakujem holky za rady! kwetinnka dakujem za privitanie 😉
bola som vcera u doktorky...cetera to dobre vypocitala - 5tt+6 takze dnes 6tt 😀 a bolo vidiet uz aj srdiecko 😀 😀
tak sa vytesujem a snazim sa zbytocne neznervoznovat a nestresovat...aj ked ma stale trapia tie slabe bolesti podobne menstruacnym...dok povedala ze je vsetko v poriadku no ak by som mala spinenie ci vacsie bolesti tak ze mam hned prist.. teraz mi robila len sono a najblizsie (o mesiac) mi budu brat aj krv na prve testy...no a prvy predbezny termin je 19. - 20.1.2010
😀

cetera
autor
27. máj 2009

Co su prietoky?

cetera
autor
27. máj 2009

Urcite bude vidno pohlavie babätka aj neskor v 7-8 mesiaci?

cetera
autor
27. máj 2009

Dnes som zasa pocula ze vraj nebude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre