Čo vám lekár pri prehliadke počas tehotenstva vraví a robí?

cetera
22. máj 2009

ahojte, mam taky pocit ze sa mi moj doktor nejako nevenuje...navsteva u neho mi pripada zvlastna..teda na to ze som tehula a to s prvym babom tak neviem ako by to malo vyzerat ale mne to pripada divne. vcera som tam bola so vsetkym asi 3-4 minuty. Este pred 1,5 mesiacom som davala krv a este mi ani k tomu nic nepovedali ci to bolo o.k. alebo ako....Co vam lekar pri jeho navsteve vlastne vravi alebo robi?

cucuska
22. máj 2009

no toto isté som zažila aj ja pri mojom prvom tehu ( 2krát som mala potrat) a nechala som to tak- a aj pri mojom druhom tehu som nebola spokojná a pri treťom , úspešnom tehu, som zmenila lekára a moja Emka sa narodila a bola som spokojná.
Priprvej navšteve som dostala brožuky o stravovaní, o tom čo by som nemala robiť ako tehu a naopak čo by som mala robiť, dostala som letačiky o vitamńoch, mala som sono , po krvných výsledkoch som bola oboznámena o všetkom, pýtali sa ma na anemnézu aké chrpby sú v mojej rodine ako robila mama a či neboli nejaké gentické vady .....

cetera
autor
22. máj 2009

mne sestricka zmera tlak, odvazim sa pyta sa na moc ci je v poriadku ci ma nieco nepali a potom idem k lekarovi....doteraz mi stale robili utz tak som videla babo ale teraz nie....nevieme ani co to bude lebo minule nebolo vidiet a teraz po 3 tt ho nerobili...bude to vdiet aj neskor? Lebo manzel mi stale vravi ze ked nevidno teraz tak potom uz nebude vidiet vobec...Pri lekarovi tak ma pozrie z vnutra a robi utz...pomera brusko....a akurat minule meral nieco na utz...mne to pripada malo....je to moje prve babetko ale nikto mi nic nepovie....naco beru tu krv, co cakaju z vysledkou alebo na ake testy to posielaju...ja to nemam odkial vediet a oni mi to nevravia, len povedie kedy prist a ja pridem....nic take ze co cakaju z testov ake testy vlastne sa robia a ake ma cakaju alebo ako....no nic...spravaju sa akoby to bola samozrejma vec jakeby to bola moje nejake 8 dieta a vsetko viem....

pata31
22. máj 2009

Cucuska a to sa ta kedy pytali na choroby v rodine? ja som dnes bola v prvej poradni a to tiez trvalo dokopy asi 3min...sestricka mi zmerala tlak, odvazila som sa, a potom sa dr pozrel na vysledky krvi a sa spytal, ci je vsetko ok...a este ma objednala sestricka na nt utz o tri tyzdne...ale som myslela, ze mi aj nieco povie k tomu viac, co nejest apod...a nic 😕

cucuska
22. máj 2009

pri prvej navšteve keď somsla pre výsledky z krvi

a baby, ja som sa stále pýtala, aj pri sone som sa pýtala na všetko ja som taká otrava, pýtajte sa veď je to vaše dieťa a aj teraz ke´d idem s malou k doktorke ja sa stále pýtam

cetera
autor
22. máj 2009

ja ked som prisla prvy krat tak s tym ze ma boli v podbrusku...dr. vravel aby som si urobila test ak sme chceli babo a vyslo ze ho cakame ....tak mi sestricka dala brozurku centrum materna ze si to mam zakupit a brat a lekar mi dal magne B6 premium ze 3x denne az do porodu.....a teraz sa ma pytal naco vlastne beriem to magne B6 a ze ho mam vysadit...ziadne take ze co jest a co nejest...nic mi nevraveli ..co si neprecitam na nete, v knihe co som si kupila alebo mi niekto nepovie tak neviem....ja chapem ze je to lekar a ma vela pacientov ale ta vcerajsia navsteva mi pripadala akoby sme sa videli prvy krat....

kwetinnka
22. máj 2009

Ahojte babulky,asi to fakt zavisi od doktora na akeho natrafite,ja mam z kazdej kontroly fotku,vzdy babetko pozrie,vysetri ma,skontroluje ozvi,vzdy mi vsetko vysvetli,kedy na ake odbery...co nerobit,akym jedlam sa vyhybat.a na tie choroby tvoje ci rodiny sa ma spytat ked ti zaklada knizku..aby si tam svoje choroby mala,s prvymi odbermi aj krvnu skupinu aby si vedela ci treba poslat aj manzela.Oni ti to asi povedia vsetko...len asi sme radsej ked to vsetko vieme skor,do predu.

cucuska
22. máj 2009

cetera veď to, lekára môžeš zmeniť, ja som s terajšim nad mieru spokojná aj minuly mesiac som bola na preventivke a ina hneď na mňa: ako sa máte, čo malá, ako sa m=a manžel .....

cetera
autor
22. máj 2009

nepamätam sa aby ma pytali na choroby mozno ano ale fakt nepamätam.....inak ta amniocenteza sa robi kazdemu alebo iba ak su zle vysledky pri tych prvych odberoch...mne robili odbery iba raz 4 ampulky vzala a akurat teraz som bola este na jednu lebo sestricka povedala ze nemaju moju krvnu skupinu takze mam prist na krv aby dali urobit....naco sa vlastne berie ta krv na ake testy?

kwetinnka
22. máj 2009

hlavne sa treba vyhybat konzervam masovym,pastikam,plesnivym syrom.Zo zaciatku bolelo pod brusko aj mna,boli ta tak ako pri menzese? ak ano...to je len roztahovanie maternice,ak by to bolo neskor potom by som to riesila magneskom,ak nemas od zaciatku problemy( bolest bruska,tvrdnutie,krce noh alebo v brusku) tak to brat nemusis,alebo aspon nie 3 tbl denne. A myslim si ze su aj lepsie vitaminy ako materna.

cetera
autor
22. máj 2009

ja som akurat pri kontrole videla babo na utz a ukazoval mi srdiecko ci vidim ako bije ....to su tie ozvi?

kwetinnka
22. máj 2009

cetera a to ti brali az teraz krv na krvnu skupinu? no to dost skoro sa zobudili, berie sa krv..tripl test...ale to je v 14-16 tt tusim a to je na tie vrodene vady,a potom ak by tak vysli vysledky hranicne sa urobi amniocenteza,alebo ak mas vysoky vek,alebo vrodene vady v rodinnej anamneze

kwetinnka
22. máj 2009

ozvi su vlastne to ze pocujes ako to srdiecko bije,a akou intenzitou....a na morfologickom UVz si bola? kde pozru aj prietoky,placentu,pomeraju babetko,ci mas dost vody plodovej

cetera
autor
22. máj 2009

viem ze su aj ine vitaminy ale take mi kazali kupit tak take beriem....to zavisi asi od lekara s kym ma zmluvu alebo neviem....kamoska cakala malu minuly rok taky cas ale ona vtedy brala calibrum....

cucuska
22. máj 2009

kvetinka pekne si to napisla

na amniocentezu sa nechodí vždy, odporučajú to len matkám na 35 rokov a tým ktoré majú zlé vysledky z kvi na AFP. Tento odber sa robí kolo 15tt
Krv sa berie na : HIV, a ostatné ochorenia - pohlavné, ďalej na krvnú skupinu, ďalej na toxoplazmózu na rubeolu, proste na všetky infekčné choroby. V 35tt sa robí ster z posvy na streptokoky, aby sa nepreniesli na dieta počas pôrodu, a potom sa robia aj prietoky to okolo 37tt, to či funguje placenta ako má, a UTZ sa robí v 20tt a potom v 30tt a potom na pritokoch a pred pôrodom

kwetinnka
22. máj 2009

ja som brala tiez calibrum,a nie som s nim taka unavena..a vdaka nemu nemam take velmi nizke hladiny zeleza aj napriek tomu ze mi zistili anemiu...teraz su velmi dobre pregnium..alebo femibion...na podporu funkcnosti mozgu a inteligencie babetka.materna sa vraj neodporuca brat posledne mesiace,lebo sa z toho vraj rodia velke deti

kwetinnka
22. máj 2009

cucuska a to co sa robi pri tom morfologickom...co vyzera ako doppler..to su tiez prietoky nie?

cucuska
22. máj 2009

ja som brala predpisanu kyslei nu listovú a pyridoxin, tiež je na predpis, ale calibrum je fajn

cetera
autor
22. máj 2009

nebola iba na takom co od zaciatku chodil mi s tym po brusku a pozeral okazoval mi kde je hlavicka a take veci a potom ho meral dlzku...akurat minule nieco meral ale ja neviem co lebo on mi vravi ale ja tomu vobec nerozumiem co vravi tak mi to moze hovorit ked nemam sajnu o com to vravi......zatial mi take nerobili o srdiecku iba som videla ako bucha na utz a akurat vcera som citala v karte kym som cakala ze placenta na prednej strane ale ja viac neviem preto sa pytam ako je to u inych....lebo od vcera som taka nasrata ze neviem ci ist aj k niekomu inemu,alebo zmenit,... kamoska mi poradila ma o mesiac viac ako ja a vravi ze chodi preventivne ked sa jej chce aj k inej doktorke lebo jej lekar tiez nic nevravi (ona ma ineho ako ja) a ta druha lekarka jej povedala vsetko....

cucuska
22. máj 2009

prietoky tak brnia ahućia na sone to sa skôr nerobí

cetera
autor
22. máj 2009

krv mi brali prvy krat v 16tt tie 4 ampulky ..v 2Ott mi povedala ze mam prist na kontrolu o 3tt a na lacno na tu krvnu skupinu lebo nemaju....

kwetinnka
22. máj 2009

je to take zvlastne ze ti nic nepovie,tak aby si tomu aj rozumela...a nebolo vidiet co to bude?

kwetinnka
22. máj 2009

tak to boli prietoky...mne to na tom morfologickom robia..a potom mam z toho jednu fotku,a na Ogtt mas ist kedy?lebo potom sa este berie aj toxoplazmoza,podla mna ti tu ksmali zobrat skor....mne ju zobrali hned ,ved zachvilku pojdem na protilatky zas lebo my niesme kompatibilny

cucuska
22. máj 2009

cetera: moje rada: keď máś pochybnosti zmeň lekára, ja keď s niečim ie som spokojná tak konám a podľa mňa ten tvoj naozaj k tomu pristupuje ľahostjne. môj názor 😉

kwetinnka
22. máj 2009

cucuska ma pravdu,je to cele nejake podzrive

cucuska
22. máj 2009

myslím si to, naozaj mi pripadá ako keby si bola len čislo v poradí a nie tehotná žena

cetera
autor
22. máj 2009

co je to Ogtt ?

cetera
autor
22. máj 2009

doteraz mi bolo dobre myslela som si ze vie co robia ale teraz na vytocili....mozno to bude tym ze bola zastupujuca setricka a ta ma vytocila skor...lebo ani nevedela mi dobre zmerat tlak...taka stara rašpľa..... opytam sa najblizsie sestricka ako to vlastne je co s testami ake budu robit a tak...ona je taka mlada ma asi 6 rocne dievcatko....mam k nej lepsi vztah....

kwetinnka
22. máj 2009

Oralno glukozovy tolerancny test, robi sa to po 24 tt, a zistuje sa tym gestacna - tehotenska cukrovka.je to vlastnen zatazovy test kedy ti na lacno zoberu krv na cukor,potom ti daju vypit 75g glukozy rozpustenu vo vode a robia kontrolne odbedy za hodinu a za dve hodiny a sleduju ako ti po tej zatazy stupne a nasledne klesne hladina cukru v krvi.HrANICA je tusim 7.8mmol/l.po tych dvoch hodinach.

cetera
autor
22. máj 2009

no doteraz bolo dobre lebo som si myslela ze to tak ma byt...ale kazdy lekar robi inak a ked sa niekto nieco spyta tak si pripadam obcas ze mne nic nerobia alebo ako.....ja nemam sajnu ako to chodi pocas vysetreni u tehuliek....doteraz ked som tam chodila tak som bola spokojna v pripade inych veci nie tehotenstva....som tak anejak smutna z toho ...neviem ci ostat ci ist prec.....skusim este tu sestricku najblizsie a ked nie idem prec ..lenze tu ani niet z coho vyberat....z kazdej strany pocuvam ten nie, tato nie....takze ani nemam nejako na vyber....

cucuska
22. máj 2009

cetera: zmeň lekára

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre