Čo znamená CRL na ultrazvuku?

ajka16
31. aug 2006

caute baby, chcela by som sa vas spytat co znamena CRL na ultrazvuku vedla toho je 42mm ... je to velkost toho dietatka?

natalya
31. aug 2006

ajka ano malo by to tak byt 🙂 teda je to urcite tak

ajka16
autor
31. aug 2006

ok dakujem kraaaaaaaaaaaasneee 😉

ajka16
autor
31. aug 2006

a ešte niečo ... v koľkom týždni môže mať to bábo 42mm?

miriam17
31. aug 2006

ahoj...ja som mala ten rozmer crl-48mm v 1.trimestri a to presnejsie v 12.tyzdni...tak asi taky 3.mesiac
a CRL-znamena-------cranium rumph lenght-----dlzka plodu od hlavicky az po zadocek

martinadt
31. aug 2006

môžem sa aj ja spýtať.. to akože v 3 mesiaci to bude mať len okolo 50mm? ved to je hrozne málo nie?

ikke
31. aug 2006

Od hlavicky po zadocek!!! 😉

emjee
31. aug 2006

citam z letaku pre buduce mamicky, co som zobrala u gynekologa v cakarni:
na konci 2. lunarneho mesiaca je embryo dlhe 3 cm, hmotnost 5 g
na konci 3. lunarneho mesiaca je plod dlhy 9 cm, hmotnost 20 g

martinadt
31. aug 2006

ale veď keď si zoberiete že má 3 mesiace a len 9cm? to je hrozne málo kedy dorastie potom do takého veľkého bába

ikke
31. aug 2006

martina, posledne tyzdne. ved kto by sa vlacil s takym balonom devat mesiacov? najprv sa vyvijaju organy (preto su prve mesiace najdolezitejsie, hlavne co sa tyka stravy a zivotneho stylu) a az potom sa rastie 😀

emjee
31. aug 2006

citam teda dalej:
4m/ 16 cm, 120 g
5m/ 25 cm, 250 g
6m/ 30 cm, 600 g
7m/ 35 cm, 1200 g
8m/ 40 cm, 1800 g
9m/ 45 cm, 2700 g
10m/ 48-50 cm, 3300-3500 g

martinadt
31. aug 2006

to akože to malé bábo môžem mať v sebe aj dlhšie ako 9mesiacov? ked si tam uviedla aj 10m?

yesno22
31. aug 2006

nuz aj mne je to divne, ale napriklad dnes som sa docitala, ze od 14 do 18tt dietatko strojnasobi svoju dlzku a zdesatnasobi svoju hmotnost!!!za mesiac!to je fuska 😀

martinadt
31. aug 2006

to tt znamená týžden však? ale prečo 2t? ja som asi naozaj do tohto blbá...už sa toho dieťatka začínam báť

ikke
31. aug 2006

ide o lunarne mesiace - teda cca 4 tyzdne. normalny mesiac ma 4,5 tyzdna. 😉

emjee
31. aug 2006

to su lunarne mesiace, 1 lunarny mesiac je presne 4 tyzdne
1m = 0-4 tt
2m = 5-8 tt
3m = 9-12 tt ...
10m = 36-40 tt

emjee
31. aug 2006

pardon 10m = 37-40 tt

ikke
31. aug 2006

martina, mas mile otazky 🙂 fakt, je to zlate... chodievaj sem aj dalej, vselico sa dozvies.

tt=tyzden tehotenstva

martinadt
31. aug 2006

ja nieže milé otázky.. 🙂 možno sa vám to zdá smiešne čo sa spytujem ale ja neviem čo mám robiť a čo to malé bude potom jesť ked bude von, asi to je fakt blbé však? prepáčte ale na tomto fore som sa naozaj dosť dozvedela 😉

ikke
31. aug 2006

coby to bolo blbe. na to to tu cele je 😉
cakas babo? ak ano, kedy? 😵 ze som taka zvedava...

martinadt
31. aug 2006

no priznám sa som tehotná asi 2týždne možno tri už a nebola som ešte pri doktorke na kontrole či je to v poriadku...bojím sa tam ísť

ikke
31. aug 2006

neboj sa, tehotenstvo nie je choroba 🙂

emjee
31. aug 2006

moja strach ti nepomoze, my tiez nie (aj ked sa na 1. pohlad moze zdat, ze ano 😀 my sme len "poradkyne") ak si tehotna, treba zajst k lekarovi, aby ti to potvrdil, zistil, ci je vsetko ok, naplanoval dalsie vysetrenia ... lekar je ten, co ta ma sprevadzat celym tehotenstvom, my sme len "sestricky" 😀

martinadt
31. aug 2006

ved ja viem že to nie je choroba ale ja vôbec neviem čo s tým budem robiť..ja sa na to tak teším hej ale zas neviem ani čo bude papať, dokedy bude čo papať čo všetko treba kúpiť a všetko ostatné...

verulka
31. aug 2006

mata, to vsetko s anucis, neboj, a okrem toho si tehu 9 mesiacov a to je dlhy cas, stihnes si veeela nastudovat a vela je aj o instinkte. A sup-sup k dr, neboj sa vsetko zvladnes

tonicka
1. sep 2006

martinka, keď popozeráš základné témy ako som, či nie som v tom? bolesť v tehotenstve, tak hneď budeš mať lepší pocit a potom podľa potreby, ak budeš mať nejakú otázku a nenájdeš na to odpoveď cez vyhladávač kľudne napíš. Keby si mala pocit, že sa na teba niekto hnevá(čo určite nebude 🙂 🙂 )a nechce odpovedať, tak mi napíš IP, ak budem vedieť, určite pomožem 🙂

m615
18. jan 2008

Ahojte začínam 15tt tehotenstva a hodnoty CRL mám 56mm.Doktor vravel že je mimino malé na to že budem končit 4mesiac.Bojím sa či je všetko v poriadku.

mersinka
18. jan 2008

ahoj m615, ja som bola vcera na UZV a miminko ma hodnotu CRL 79,3 mm, takze ked to porovnam s tebou, fakt je to asi malo, ja som sa az teraz dozvedela co ta hodnota vlastne znamena 😒

zizala
11. feb 2008

a co znamená to 8W6D? A pokud jsem tam měla CRL 01,91 znamená to necelé 2 cm? Když jsem se na to Dr. zeptala, tak řekl že vlastně neví, že nikdy nad tím v jakých je to jednotkách nepřemýšlel 😢 Říkal mi, že dle toho jsem 8+1. Jo a na to co je to to +1 jsem se zapomněla zeptat, ale on by to stejně nevěděl...

kaluha
11. feb 2008

malo by to byt 8 týždnov a 1 den

zizala
13. feb 2008

prosím odpoví mi někdo? já chci vědět jak velká je ta naše Fazolka. Děkuju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre