Čo znamená prasknutý 16mm folikul?

lila16
8. apr 2008

Ahojte bambulky, hccem sa len spýtať, či mi niektorá nevieť povedať viacej k výrazu a čo to vlastne pre mňa znamená prasknutý folikul o velkosti cca 16mm.

Dnes som bola u svojho gynekológa ktorý mi na 5 DC dal Clostilbegyt a na 14 deň inekciu Pregnyl a dnes t.j. 22 DC ultrazvuk a bolo mi povedané, že folikul zrejme praskol a neviem čo to znamená pre mňa či ešte môžem otehotnieť alebo fakt neviem... lekár mal dosť vela paciantiek a mňa zobral neobjednanú tak mi nemal čas ani vysvetliť, že čo????!!!!

Ďakujem ak mi poradíte 😀

kikus77
22. mar 2010

Ahojte baby,

vsade sa pise, ze folikul praska okolo 20mm, ja som bola 13 den na folikulometri a mala som folikul velky 25 mm. To uz je asi zle, vsak?Minuly mesiac som mala na 11 den 15 mm folikul. Ani pred mesiacom ani teraz mi ziadne lieky nedali a ani mi nic nepichli, vraj sa mame snazit. Len teraz nerozumiem preco mam ist vo stvrtok- to bude 20DC zase na folikulometriu? Ved uz musel prasknut nie?
Ak nepraskne pre takejto velkosti tak sa to zvrhava na cystu?

Ďakujem

katkaajurko
24. mar 2010

kikus a nepovedal doktor ze to je uz prilis velky folikul tych 25mm?? snazim sa dopatrat ci taketo foliky su uz geneticky zle alebo moze byt aj toto...tiez som mala v pondelok folik 22,5 a dnes je streda a este nepraskol ☹

nela00
24. mar 2010

ja som raz mala folík veľký 29mm a dr. nič negatívne nehovoril, akurát že ovu je na spadnutie 😕

katkaajurko
24. mar 2010

nela a potom bola ovula? praskol aj taky velky?

nela00
24. mar 2010

potom som na uzv už nebola, ale podla bazalky bola

katkaajurko
24. mar 2010

a za kolko ti to bazalka vyznacila,nepamatas si? od toho namerania 29mm

kikus77
25. mar 2010

katkajurko,
doktor mi povedal aby som sla domov a ze sa mame snazit. Podla bazalnej ovu nastala hned na druhy den a v tend den ako mi nasiel ten 25mm folik tak ma teda riadne bolel vajecnik. Dnes idem na uzv znova tak sa na to spytam, lebo tiez mam z toho trocha obavy ci to uz nie su nahodou cysty ☹
Niekedy si myslim, ze internet je aj na skodu, docitas sa veci, ktore by si predtym neriesila lebo si o nich nevedela. Teraz som si citala o endometrioze a uz pripisujem bolest krizov tomu. Fakt des!
Inak jedna baba pisala, ze jej bezne praskaju foliky pri 30mm, ja osobne viem ze okolo 20 je tak akurat. Ale uz v tom zacinam mat "hokej"- minuly mesiac som na 11DC mala 15mm a na druhy den mi stupla teplota, teraz som mala na 13DC 25mm a na druhy den mi stupla teplota. Ale na co mam ist na uzv dnes, tak to neviem, ved uz davno praskol a aj ovu je prec

simib
21. máj 2010

Ahojte.OVU mávam vždy tak od 13-16DC.Teraz beriem druhý mesiac Clostil a Duphaston a zrazu včera na 20DC som mala folik 30mm a lekár povedal že už čoskoro praskne a idem na kontrolu zas na 26DC.Nechápem čo sa deje. ☹

cathy77
21. máj 2010

simib, tak sa snažilkujte do roztrhania! ovulaciu budeš mať dnes alebo zajtra. čo ja by som za taky folik dala ☹ To znamena asi toľko, že Ťa doki chce vidieť, aby zistil či folik praskol a vytvorilo sa z neho žlte teliesko , proste či všetko prebehlo ako malo. Vy len aspon 2x denne sexujte od dnes nasledujuce tri dni...

jajanka1
2. feb 2011

Ahojky! Mozte mi prosim poradit? Mam nepravidelny menzes. teraz beriem Duphaston. Este ktomu druhy mesiac Clostilbegit, vraj sa mi nevytvara spravny folikul. Vyrastie len do 15mm. Lekarka mi povedala, ze nevie si rady, vraj mam skusit umele oplodnenie. No ale ja som uz mala babo pred 7 rokmi a chceli by sme este jedno. No neviem prosim skuste mi k tomu napisat.

samulik
3. feb 2011

ahojte aj ja by som potrebovala radu.Nasli mi folikul a na druhom vajecniku cystu lezala som v nemocnici tyzden a mali mi robot LAP. ale dostala som menzes tak sa nekonala.Teraz ma doktor objednal az o mesiac s tym ze sa uvidi ako to vydzerá zda sa mi ze dost hlupy pristup pritom vie ze chceme babetko neviem ci nezmenim ho ked je taky ignorant....

erin365
3. máj 2011

ahojte, dnes som bola na preventívke a doki mi našiel 25mm folikul 🙂 a že ovulka už za dverami 🙂

straska
31. máj 2011

Erin...a ako to dopadlo?

etterox
13. nov 2011

Ahojte baby, vie mi niekto povedať, rozdiel medzi folikulom a cystou?, myslím vo veľkosti. lebo mne teraz Dr. našiel folikul na ľavom vaječníku a mal rozmer 15 mm. Nemôže to byť cysta alebo nejaký nádor?
A ešte jednu vec: folikul sa náchádza z vonku na vaječníku?

lauritka
13. nov 2011

@etterox folikul dozrieva vo vajecniku. kazdy den rastie priblizne o 2mm. zrely je od 20mm a praska medzi 22-24, niekomu aj pri 26mm.

preco by to mala byt cysta ?? 😕

andrejta
13. nov 2011

mne doktorka tiez sledovala folikul a ked mal 24 mm, tak nam odporucila plodit 🙂 . A ked som sa opytala, ci to nepresvihneme, povedala, ze pri ovulacii ma byt velky 28 az 30 mm, ale to asi v idealnom pripade. takze do tychto velkosti asi ziadna cysta

lucy130881
14. nov 2011

ahojte babenky ma niektora z vas skusenosti s tym ze na 14dc by mala velkost foliku len 11mm. moze my este dorast a prebehnut ovulacia? dakujem pekne za radu

petka015
14. nov 2011

@lucy130881 ja idem prave od gynek.a nasla mi folikul 30mm ze to je normalna velkost a som 22DC.

lucy130881
14. nov 2011

@petka015 ahoj neni velmi velky folikul ved mi mal puknut 24mm.

petka015
14. nov 2011

@lucy130881 podla mna neni u kazdeho je to individualne. Mne korenarka poradila jest vit.E ten podporuje ovulaciu

mimka66
27. nov 2011

Baby prosim Vas vy mozno viac viete co sa stane ked vajicko vobec nepraskne ??? mne veru nepraska len bolesti mam 4 dni uz som bola aj na pohotovosti... moj gyn. mi nic k tomu nepovedal ... aj som sa pytala trearaz vobec nemozem otehotniet koli tomu ci je daka sanca. DAKUJEM

pucka27
10. jan 2012

@mimka66
Ahoj, Mne pred mesiacom zistila doktorka že mi folikuly nepraskajú predpísala mi na druhy cyklus inj. Pregnyl.
vcera som bola na folikulometrii a zistila že v pravo mi praskli folíki a v ľavo mám jeden dominantný 20mm folík mam zajtra prist na kontrolu a ked sám nepraskne tak mi pichne pregnyl ten má pomoct prosknut folik. 🙂
Ničoho sa neboj, šanca stále je 🙂

labanka
6. aug 2012

ja som z toho jeleň baby, vcera som bola na sono lebo som dostala ms na 16 dc a doktor mi povedal, ze to nevadi, ze mam krasny folikul vo velkosti 14,5 mm ............. tak ja uz fakt neviem co to znamena...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

amulienka
6. aug 2012

@labanka ze mas ovulaciu. dozrety folikul praskne a uvolni sa vajicko. 24hodin pred prasknutim je dobre mat styk ak chces babatko. ja som tiez chodila k doktorovi na slevodanie folikulov a vystelky. vystelku mas vysoku? ma sa vajicko kde uchytit?

amulienka
6. aug 2012

@pucka27 ahoj tiez som mala pregnyl injekciu, brala som aj duphaston a nedozrievali mi folikuly, resp. ked dozreli, mala som velmi nizko vystelku v maternici. tak mi nacasoval pregnyl a aj po tych tabletkach o tyzden som mala tolko folikulov v jednom vajecniku, ze doktor s hrozou povedal, ze mozem skusit sex, ale nech ho nezabijem ak to budu trojicky 😀

midu6
6. aug 2012

ahojte kocky....a da sa nejak zistit aj to ked folikul nepraskne?vo stvrtok som bola na folikulomentrii a mala som fol.vo velkosti 20,5mm,len som uz odcestovala a nemohla som ist z nova.....

ali76
6. aug 2012

vajičko musí mat minimalne 18 mm , aby bolo schopne oplodnenia, dorastá až do 25 mm, teda Dominantný folikul, mensie nie je schopné oplodnenia

labanka
6. aug 2012

@amulienka dakujem 🙂 cize mam ovulaciu pocas ms?

amulienka
6. aug 2012

@labanka kocky tu pisali ze folikul kedy praskne, okol otych 20-22cm, uz sa nepamatam. mne vedel doktor povedat aj kedy asi praskne. ale pokial sa ti tvoria folikuly a rastu je to super 🙂

tekla3010
17. okt 2012

ahojte baby... ja prave zacinam riesit stimulaciu folikulov. zatial mam ruzove okuliare 🙂
podarilo sa vam uz niektorej otehotniet? inak doktor ma strasi, ze by to mohli byt aj dvojicky, trojicky, stvoricky... stvoricky je aj celkom dost... :D aku mate skusenost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre