Čo znamená prasknutý 16mm folikul?

lila16
8. apr 2008

Ahojte bambulky, hccem sa len spýtať, či mi niektorá nevieť povedať viacej k výrazu a čo to vlastne pre mňa znamená prasknutý folikul o velkosti cca 16mm.

Dnes som bola u svojho gynekológa ktorý mi na 5 DC dal Clostilbegyt a na 14 deň inekciu Pregnyl a dnes t.j. 22 DC ultrazvuk a bolo mi povedané, že folikul zrejme praskol a neviem čo to znamená pre mňa či ešte môžem otehotnieť alebo fakt neviem... lekár mal dosť vela paciantiek a mňa zobral neobjednanú tak mi nemal čas ani vysvetliť, že čo????!!!!

Ďakujem ak mi poradíte 😀

picenka
15. nov 2012

Ahojte baby mne dneska. Povedal. Doktor ze mam folikul a nechapem co to je je mi to trosku aj trapne

picenka
15. nov 2012

Gggh

zora256
14. dec 2012

@picenka Ahoj!Folikul je obal v ktorom je vajíčko zo žĺtkovou tekutinou z ktorého sa oplodnené vajíčko vyvíja po oplodnení,ale ten folikul rastie do 20-24mm a potom praskne a to sa volá ovulácia,keď sa uvolní dozreté vajíčko vtedy do 24h po vyslobodení vajíčka sa dá otehotnieť🙂

zora256
14. dec 2012

Baby,ako rýchlo asi rastie folikul neviete?Včera mi mal 16mm,tak by som bola zvedavá či nevie niektorá zvás,že koľko asi tak za deň rastie?

piacere
14. dec 2012

@zora256 každý deň cca 2mm 🙂

zora256
16. dec 2012

@piacere Ďakujem za info🙂Tak dúfam,že sa podarilo🙂

zora256
6. jan 2013

@piacere Gratulujem k tehu🙂A prajem veľa zdravíčka aj teba aj drobčekovi🙂Nám sa predca nepodarilo,moc dúfa,že sa čím skôr podarí.

papalinka7
16. mar 2013

baby prosim vas a ked som bola na sone na 23DC (preventivka) a doktorka mi povedala ze folikuly su malinke - tak mohlo byt uz po ovulke a preto boli malinke?alebo ovulka este nebola?lebo podla bazalky nastala ovulka na 18DC.. som z toho uz jelen 🙂

lagunasa
21. aug 2013

som totalne zmatena. BT meriam už 1,5 roka a cykly mám dlhe cca 23-25dni. obvykle mám podla BT a hlienu ovulaciu na 11-13.dc. lutealna faza trvá okolo 12dni. nikdy som nemala ovulaciu po 15.dc.
tento cyklus som skusila fytosoju ( davkovanie 1-0-1 ) od 2.dc do 6.dc. Na 5.dc som bola v Brne na konzultaciu a robili mi aj ultrazvuk. videli 4 folikuly vpravo a 3 folikuly vlavo. potom som bola na 7.dc u svojho gynekologa ktory videl vlavo 5mm folikul. na 11.dc som bola zas u svojho a vlavo bol 11mm a vpravo 8mm folikul a zvysok malé. a teraz som bola znova na folikulometrii na 18.dc a vlavo mal folikul LEN 16mm a vpravo 14mm. ( som si myslela, že už bude mat cca 21mm ) . no a teraz ten poriadku šok. BT si stále meriam a dnes, na 19.dc mi vystupila tak že to jasné naznacilo ze vcera bola ovulacia. ale ako je mozne, ze by praskol 16mm folikul? a doktor mi včera povedal, ze zatial ovulacia nenastala, ze bude za par dni. to včera večer stihla byt ovulacia? je mozne že mám taky problém, ze mi praskaju nedozrete malé folikuly, a preto sa nam nedari otehotniet? zatial mi diagnostikovali velmi nizku ovarialnu rezervu ( AMH =0,14. ).

piefunko
23. aug 2013

@lagunasa ahoj 🙂 no je mozne ze ti praskne folik, ale nie je v nom dozrete vajicko - oplodneniaschopne... to sa stava ☹ alebo, vravis ze na zaciatku, na 5 dc videl dr. viacej folikov, je mozne ze ti ich dozrelo viac, len neboli vidno... ja som bola tiez na folikoch dnes a mala som jeden a nakoniec vykukol aj druhy, tiez riadne velky, ale zo zaciatku ho vobec nebolo vidno... takze stane sa aj to, ze ho proste nebolo vidiet 🙂 a praskol ten... priroda je mocna 😉 akozatial teplota? potvrdila sa ti ovu?

lagunasa
24. aug 2013

@piefunko no praveze si myslim ze v nejakom ( ci uz v tom co bol vidno alebo schovanom ) folikule vajicko bolo, pretoze ovula prebehla, teploty su hore. a to bez vajicka a nasledne zlteho telieska nejde. BT mi ovulku potvrdila ( http://www.fertilityfriend.com/home/lagunasa - presne v ten 18.dc som bola na poslednom UTZ ) . len teraz je fakt otazka ci je vobec mozne aby 16mm folikul praskol alebo nie. a teraz druha otazka, moze aj nezrele vajicko ak by teda bolo, vytvorit sa po tom zlte teliesko produkujuce progesteron?

majusik26
9. dec 2013

Ahojte babulky ja som dnes bola na folikulometrii a mala som dva folikuly na lavom vajecniku 23mm a dal mi tu injekciu myslite ze sa nam to podary dakto otehotnel uz po tom dakujem

ninka214
29. apr 2015

@lagunasa zistila si ci moze?????

lagunasa
30. apr 2015

@ninka214 to je teda uz stara diskusia 🙂 nezistila som.... ☹

zabudnuta
14. máj 2015

@lauritka ahoj pisala si tu ze ked praskne folikul na 16mm je to malo a je nedozrety . Co to znamena prosim? A moze to byt ze neovulujem stale? Alebo iba jeden cyklus? Hadam som to nenapisala ako madar. Dakujem za odloved

zabudnuta
14. máj 2015

@lagunasa ahoj co. Si zistila na svoju otazku? Tu som pisala lauritke ja mam asi to iste ze mi prasklo skoro.

zabudnuta
25. máj 2015

@tekla3010 ahoj mozem sa opytat?ako si dopadla na tu stimulaciu folikov?dakujem 🙂

tekla3010
25. máj 2015

Joooj, ja to uz mam davno za sebou... uz mam rocne deticky, dvojicky 😃😉 Ale ak sa dobre pamatam, tak mne odobrali nejakych 9 vajicok, z toho asi 7 bolo zrelych a 5 sa podarilo oplodnit. Z toho mi 2 embrya vlozili a ujali sa... drzim palce aj vam 😀😀😀

zabudnuta
25. máj 2015

@tekla3010 takze ste mali nakoniec umele?

tekla3010
25. máj 2015

@zabudnuta Ano, najskor sme absolvovali 2 inseminacie a potom jedno umele, ktore vyslo... vy co riesite, ak smiem vediet? 🙂

zabudnuta
25. máj 2015
pitrova
19. feb 2020

Uz tu takto otehotnel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre