Čo znamená prasknutý 16mm folikul?

lila16
8. apr 2008

Ahojte bambulky, hccem sa len spýtať, či mi niektorá nevieť povedať viacej k výrazu a čo to vlastne pre mňa znamená prasknutý folikul o velkosti cca 16mm.

Dnes som bola u svojho gynekológa ktorý mi na 5 DC dal Clostilbegyt a na 14 deň inekciu Pregnyl a dnes t.j. 22 DC ultrazvuk a bolo mi povedané, že folikul zrejme praskol a neviem čo to znamená pre mňa či ešte môžem otehotnieť alebo fakt neviem... lekár mal dosť vela paciantiek a mňa zobral neobjednanú tak mi nemal čas ani vysvetliť, že čo????!!!!

Ďakujem ak mi poradíte 😀

lila16
autor
14. apr 2008

ja mávam mne tvrdnú prsia a mávam bolesti chrbáta a brucha... no tak neviem čo si mám o tom myslieť.

fedra
14. apr 2008

lila ... u kazdeho sa tehu prejavuje inak.
Nic to este nemusi znamenat, skus tehu test 😉
Priznaky si nevsimaj, ved si uzila Pregnyl, co je HCG, teda priznaky mozes mat presne ako tehulka.

lila16
autor
15. apr 2008

Tak tehu test dopadol blbo ☹ len /
ale nerobila som si to z ranného moču a lekár mi povedal, že pregnyl mohol aj posunúť cyklus tak tomu už vôbec nerozumiem.... tak načo mi ho dal veď aj predtým som nemala presný cyklus akurát ma nadžgali injekciou a bolo mi zle. ja to prdím 😠

lorry
10. máj 2008

Ahojte baby neviete mi poradit aka ma byt sliznica po menzesi vysoka alebo nizka a ake maju byt folikuly ?

rosienka
10. máj 2008

lory- po munzesi je nizka, lebo vsetka poodchadzala s krvou von a foliky sa zacinaju akurat tvorit nove.

lorry
10. máj 2008

Lebo mam po menzesi a ja neviem ci doki zabudol lebo sa ponahlal len povedal, ze ju mam nizku a ze folikuly mam male tak asi nemozem mat ovulaciu a otehotnet nie ?

lorry
10. máj 2008

Preco mi vlastne po menzesi nedorastli folikuly ? 😕

dyta
10. máj 2008

lorry, niekedy sa stane, že žena jeden cyklus neovuluje... a ten druhý zase všetko v pohode...

lorry
10. máj 2008

ja som zacala brat tabletky na upravu a aby som mohla otehotnet beriem Metformin a dostala som menzes co som sa cudovala ze tak skoro. A vcera som bola na folikumetrii a doki mi povedal, ze je to zbytocne sa snazit. Aky musi byt asi velky aby mi praskol ?Sliznica moze byt po menzesi nizka nie hlavny je folikul ? Dakujem

rosienka
11. máj 2008

a v kolky DC si bola na folikumetrii? ved podla mna je normalne, ze hned po menzesi je sliznica uplne nizka a foliky malicke, akurat sa tvoriace, az v polovici cyklusu su najväcsie a praskaju. vtedy by mali mat min. 20 mm.

dicinka1
11. máj 2008

lorry,na upravu coho beries ten liek?

lorry
11. máj 2008

Na upravu menzesu a aby som mohla otehotnet.

lorry
11. máj 2008

Ja som bola na tej folikumetrii 11 den od menzesu.

dicinka1
11. máj 2008

pomaha ten metformin?

lorry
11. máj 2008

No dostala som s neho menzes co som necakala, ze tak skoro mi zaberie. Brala som ho 3 tyzdne a dostala som menzes ale ovulka mi asi neprebehla. Na kolky den by som mala mat velke folikuly a zase vysoku sliznicu ? Lebo nechapem ako som to mohla mat dobre, ked som mala po menzesi. Ako to vlastne je ?

dicinka1
11. máj 2008

a predtym si kramy sama nedostala?aky dlhy cyklus mas?

lorry
11. máj 2008

nie ja som pred tym nedostala iba s injekciou ako kedy niekedy 28 a niekedy aj viac. Beriem ho kratko tak neviem kedy budem mat teraz ci na 28 den alebo viac a podla toho budem vediet.

rosienka
14. máj 2008

lory - tak na 11.DC by mala byt uz dost vysoka, aj foliky dost narastene, kedze ovulacia nastava medzi 12.-16.DC. Cize este to mas dost rozhadzane a cyklus pravdepodobne niekedy anovulacny... 😲

lila16
autor
15. máj 2008

Lorry- ja som bola na folikulometrii na 13 DC a mala som folikul 24,9 veľký pichol mi pregnyl aby som začala ovulovať ...

lorry
15. máj 2008

Az teraz pocitujem ako ma troska picha do vajecnika budem musiet ist na folikumetriu a uvidime.

awe
26. máj 2008

ahojte babulky 😉
tak ja som dnes absolvovala folikulometriu, som 9 DC a folik meral 14mm, mam prist este v stredu a uvidime, ak bude maly tak este v piatok...kolko narastie folik za den? Aka je pravdepodobnost, ze by mohol prasknut aj nedozrety, neviete od coho to zavisi?

lauritka
27. máj 2008

awe ahoj folik nasratie asi 2mm za den... praska od tych 22mm a vyssie. neprasknutie moze mat na svedomi nedostatok LH hormonu, ktory prinuti folik prasknut. Ale to sa stava malokedy. Drzim palce. Lekar ti presne povie kedy sa mate snazit 😉

awe
28. máj 2008

tak dnes som bola na ultrazvuku, folik mal 18 mm, tak sa mame snazit a o 2 dni sa mam prist ukazat, ci praskol, tak nam drzkajte palceky, dufam, ze to tento mesiac vyjde 😉

kvetinka98
2. jún 2008

ahojte babenky ja som v piatok mala 24mm folikul myslíte si že ked dens je pondelok tak už je úrasknutý kedy si možem spravkať test????

dicinka1
9. jún 2008

ajojte..ja som dnes 14 dc...inac mam 35 dnove cykly,dnes mi nasiel doky folik ktory mal len 14 mm...kolky den priblizne praskne pri mojom cykle?minuly cyklus mi nepraskol a bola z toho cysta....ake hormony mam zacat potom brat LH? a este nieco,ak som dnes neovulovala,tak potom preco ked som sa dnes utrela som mala na papieri ten hlienik?natahovaci?priesvitny?

emjee
17. júl 2008

lucka1905 • Včera o 22:49
poradte mi čo to jelebo doktor mi to nejak nevysvetlil

zuzana76 • 1d • Včera o 22:55
folikul je dutinka v ktorej je vajicko, nachadza sa vo vajecniku a ked praskne, tak nastava ovulacia a vajicko zostupi vajickovodom do maternice. Folikul dozrieva po menstruacii , rastie az do velkosti niekedy az 24 mm, potom praskne a vajicko moze putovat do maternice. Folikulometria je metoda pozorovania dozrievania folikulov pomocou sona, lekar vie zistit kedy dochadza k ovulacii a teda odporucit zene, kedy by malo prist k pohlavnemu styku ,a by otehotnela. Neviem ci som to dobre vysvetlila, nie som lekar

mirip • Včera o 22:56
Folikul
dutinka vo vaječníku, v ktorej dozrieva vajíčko. Kôra vaječníkov obsahuje veľa folikúl v rôznom stupni vývoja. Posledné štádium (tzv. Graafov folikul) je dutinka vyplnená tekutinou. V jej stene sa tvorí pohlavný hormón, hlavne estrogén. Iba niekoľko folikúl dozreje počas života ženy a uvoľní zrelé vajíčko. To putuje do vajcovodu (ovulácia). Ostatné folikuly zanikajú a tento zánik sa volá atrézia. Folikul sa po uvoľnení vajíčka premení na žlté teliesko (corpus Iuteum). zrenie folikúl riadi hormón hypofýzy.
a takáto téma tu už je 😉

sevzuz • snž • Včera o 22:58
je to , aspon ja si to tak predstavujem,
na povrchu vajecniku sa ti vytvaraju take bublinky-folikuly a ked maju asi 2 cm tak prasknu a vypudia vajko- ovulacia (vajko sa v nich vyvija od zaciatku menzesu) a potom zo zvyskov folikul vznika zlte teliesko,
baby chodia na meranie-folikulometria ze ci folikuli spravne rastu a ci dojde k ovulacii na sone je vidiet na vajecniku taku tmavu cmuhu kt. ti doky odmeria a povie kedy sa treba snazit, kedy bude ovulacia - kedy folikul praskne

dufam ze som to nenapisala ako madar

scarlet
15. mar 2009

Pre dievčatá, ktoré zaujíma veľkosť folikulu. Ja som bola na 9.DC na ultrazvuju a lekar mi povedal, že nič tam nevidí a 9. deň je už zväčša vidieť dominantný folikul. Potom mi povedal, Aby som prišla 14.DC a už bolo vidieť pekný 18 mm folikul, hneď mi pichli PREGNYL a snaženie začína 🙂

flyangel
15. mar 2009

ahoj scarlet,ja som bola na usg v pondelok a vtedy mal folikul 12mm,ale za den rastie asi 2mm...a praska od 18-22mm...takze ked si to vypocitam,mala som mat ovulku teraz v pia,sob.. 😉 drzim palceky

riska
15. mar 2009

flyangel, a kolky den si mala 12mm? lebo ja som mala 13. den len 11mm ☹

hanka34
24. mar 2009

babenky, vrátim sa ešte raz k tomu čo to znamená keď mám folikul, je to ako vredík ,ktorý ked dozrie praskne a nič sa nedeje a pokial bude z toho cysta , ako sa to dá odstrániť.Moja doctorka mi zatial nič bližšie k tomu foliculu nepovedala, mám prísť len o 3 mesiace na vyšetrenie sona.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre