Čo znamená prasknutý 16mm folikul?

lila16
8. apr 2008

Ahojte bambulky, hccem sa len spýtať, či mi niektorá nevieť povedať viacej k výrazu a čo to vlastne pre mňa znamená prasknutý folikul o velkosti cca 16mm.

Dnes som bola u svojho gynekológa ktorý mi na 5 DC dal Clostilbegyt a na 14 deň inekciu Pregnyl a dnes t.j. 22 DC ultrazvuk a bolo mi povedané, že folikul zrejme praskol a neviem čo to znamená pre mňa či ešte môžem otehotnieť alebo fakt neviem... lekár mal dosť vela paciantiek a mňa zobral neobjednanú tak mi nemal čas ani vysvetliť, že čo????!!!!

Ďakujem ak mi poradíte 😀

zabka
8. apr 2008

AHoj lila, no podla toho kedy praskol ak napr. dnes tak este je sanca ze mozes otehotnieť, ale ak niekolko dni predtym tak asi nie...

lily80
8. apr 2008

To znamená že vajíčko ti dozrelo vo veľkosti 16 mm a teda bolo schopné oplodnenia. Teda keby si mala sex v ten deň ostala by si tehotná 🙂.

lauritka
8. apr 2008

no pokial viem folikul praska az pri velkosti cca 22mm..... 16mm este nie je dozrety.

terezicka
8. apr 2008

Ja súhlasím s Lauritkou...Mne praskol alebo sa vstrebal folikul pri veľkosti 17mm a tiež nebol dozretý, doki mi to hneď po sone aj povedal... Ja viem tak že ideálna veľkosť na prasknutie je medzi 20 a 24 mm

zabka
8. apr 2008

Suhlasim s Lauritkom ja si tiez myslim ze 16mm je malo...

lily80
8. apr 2008

Mne tiež praskol keď bol približne 20 - 22 mm veľký, 15 -16 DC, ale je to asi indiviuálné.

lila16
autor
8. apr 2008

Ja som bola minulý pondelok na ultrazvuku a mala som folikul 24,9mm a nato mi pichol Pregnyl a odporučil aby sme tie 3 dni mali sex. tak aj bolo tak teraz mám len čakať??? jéééj no ale býva mi zle a vraj mi to môže byť aj z toho Pregnylu lebo to vraj napodobňuje ranné nevolnosti tak ďakujem pekne...to asi nebudem vstávať ani z postele. 😅

vierka
8. apr 2008

lili - vo folikule ti dozrievaju vajicka a ked praskne folikul v ktorom je dozrete vajicko, tak mozes otehotnie a z toho prasknuteho folikulu sa potom tvori hormon, ktory podporuje uhniezdenie vajicka - dufam, ze som to napisala spravne... ja som mala tento mesiac dva nalezy - na jednej strane 25 a na druhej tusim 21... tak som zvedava...
ale cim vacsii folikul, tym lepsie...

inak ja som teraz tiez prvy krat uzivala clostilbegyt a mala som po nom az dva folikuly...

zabka
8. apr 2008

Tak potom si mala pekne velky folik a ked ste vtedy snazilkovali, tak uz iba cakaj a za 2tyzdne budu //... 😉

lila16
autor
8. apr 2008

Zabka keby si mala aspoň s tými // pravdu....

Vierka - mne dozrel len jeden na pravej strane tak som zvedavá čo! hmm a ty máš dva?? tak aby neboli dvojičky...ja si pri mojich 49kg neviem predstaviť kde by som ich nosila skované bola by som ako nafúknutá slámka 😀

vierka
8. apr 2008

vierka - drzim palceky aj ja, sak potom daj vediet ako si dopadla 😀
ja som mala dva, ten nalez bol este v piatok, tak pocitam, ze uz mam po ovu... No mangel je z dvojicok, cize ja som sa toho obavala tak ci tak 😉 no ja mam teraz kilov dost, tak ja by som vynosila ja 4, len kto by sa potom o ne naraz staral 😀

kili
8. apr 2008

lila, a ako vedel, keď praskol, že mal 16mm? Ja sa v tom moc nevyznám, len tak logicky keď si to predstavým, že keď už praskne, tak sa priemer merať nedá, alebo dá?

kili
8. apr 2008

vierka, píšeš sama sebe 😕

vierka
8. apr 2008

kiki - dakujeeeeeem... asi som z toho konika tu cela mimo 😀 to malo byt lilke!!! 😀 😀 😀

sak ked mi nikto nenapise, aspon sebe samej si napisem ja 😀 😀 😀

lila16
autor
9. apr 2008

Ahojte babulky, včera mi práca nedovolila prísť vás pozrieť.
Vierka - to je dosť velká pravdepodobnosť, že by ste mali dvojičky len aby ste ich nemali viacej krát ako moja kolegyňa mala ich 3 krát tak má doma 6 krkov 😀

Kili - keď praskne folikul tak aspoň podla toho čo mi povedala kamarátka vznikne dozreté žlté teliesko a to mi meral ultrazvukom bolo to dosť nepríjemné lebo nebol to obyčajný ultrazvuk ale začarovaný (poševný) 😠
nič ríjemné ale pre mimi vydržím všetko.

lila16
autor
14. apr 2008

Ahojte, chcem sa spýtať, či by bolo možné že by mi vajíčko neprasklo a ja by som aj tak tehot.nebola? 😀

vierka
14. apr 2008

ahojcek lila - neboj sa, ja keby som mala na prvy krat hned dva kusky, tak to viacej krat uz ani neskusam - dve deti by nam bohato stacili 😀 😀 😀

to s tym prasknutim moc neviem, ale logicky, ked nic nepraskne nema sa co oplodnit... len potom je otazne co by sa stalo s tym folikulom keby nepraskol....

lila16
autor
14. apr 2008

Vierka... ja som mala dnes dostať ale nič...ale necítim sa ani ako keby som ich mala dostať ale ani ako keby som bola tehu..tak neviem preto sa pýtam, že či je možné že nie som tehu ale aj tak vajíčko nepraskne???

vierka
14. apr 2008

a mavas pravidelnu? alebo ti niekedy aj meskava?
pokial mas pravidelne, tak by som si kludne zajtra vyskusala spravit aj test, ale ked nemavas pravidelnu, tak skus este chvilu vydrzat a uvidis co bude...

lila16
autor
14. apr 2008

no veĎ to ja som mavala 42 DC ale gyn. mi na 5DC dal clostilbegyt a na 14DC mi dal Pregnyl to by malo spôsobyť, že by som mala otehotnieť ale ak nie tak aspoň dostať menst. načas a nič zatiaľ...

vierka
14. apr 2008

cize teraz mas 42 Dc a ziadna menstruacia???
tak podla mna vyckaj ete den a sprav si test 🙂

saxo
14. apr 2008

babeny mne sa stalo prave to, ze mi nepraskol folikul, normalne som dostala ms ale nemohla mi vobec skoncit. tak mi spravili ultrazvuk a povedali, ze tu mam zabudnute vajicko a to spôsobovalo krvacanie. potom sa vraj to vajicko vstrebe a za par dni mi ms uplne skoncilo, no trvalo do dokopy dobrych 13 dni. uch.

mechurik
14. apr 2008

baby, a gynekologicka to normalne u vas videla na ultrazvuku, ze uz tam mate folikul? a videla aj ked bol prasknuty? ked praskne, tak vlastne este v ten den sa da otehotniet hej?

lila16
autor
14. apr 2008

Vierka ---nie mávala som 42 DC kvôli tomu aby som nemala tak mi nasadil tie lieky a dal mi pregnyl na ovuláciu teraz by som mala dostať normálne 28DC čiže ten 28 deň je práve dnes... 😀

lila16
autor
14. apr 2008

no ja som dostala lieky na to aby sa mi urobil folikul a v ňom bolo vajčko a nato mi na 14DC urobil ultrazvuk kde videl folikul v ten ďeň mi pichol pregnyl aby som začala ovulovať a mohla otehotnieť...keĎ FOLIKUL PRASKNE TAK Z NEHO BY MALO BYT VAJICKO

vierka
14. apr 2008

lilka - aha, uz chapem... 😀 ja mavam MS tak 28 den, par krat sa mi stalo ze som ju dostala az na 34 - ale to len tak dva krat behom roka...
a mas aj nejake priznaky niecoho? ci uz tehu alebo MS? alebo si zatial taka bez pocitov? 😀

fedra
14. apr 2008

lila ... ovulacia nastava cca. 36 hodin po pichnuti pregnylu.

lila16
autor
14. apr 2008

Fedra ja viem, kedy nastáva ovul. aj sme sexovali ako pán doktor kázal ale pocity teraz nemám žiadne.

Vierka - nič ma nebolí ani prsia nemám opuchnuté ani zle mi nieje ja sa na to vyprdnem... 😢

vierka
14. apr 2008

lila - a pre menstruaciou mavas nejake pocity, pretoze ja napriklad necitim ani ju, ani ovu ani nic.... tak niektore baby nemusia mat hned priznaky teku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre