CTG plodu. Aká je normálna frekcencia srdiečka?

janajanajana
10. mar 2009

Minuly tyzden mi bolo robene CTG, lekar mi len povedal, ze zaznam je OK a o tyzden mam prist opat. Doma som si na zazname vsimla ze frekvencia srdiecka bola 160/min., co sa mi zda nejak vela. Lezala som na chrbte, a bolo mi teda fakt zle, tak sa utesujem len tym, ze to bola pricina, ale aj tak nechapem preco lekar na to nic nepovedal, mne sa to az tak OK nezda byt. ☹ Je tu niekto kto ste mali tiez tak vysoke ozvy a lekar to neriesil? Myslite ze to mohlo byt aj to polohou? Velmi sa bojim aby srdiecko bolo OK.

zuzana76
10. mar 2009

a ako vies, ze to su vysoke ozvy? ja nie som lekar, ale babetkam v brsuku bije srdiecko ovela rychlejsie ako nam

janajanajana
autor
10. mar 2009

Na nete som nasla ze norma v temine porodu je 120 - 160, a malej dvakrat vyskocilo nad 160, inac to bolo stale na urovni 160.

bianca
10. mar 2009

janajanajana neboj sa.Je to ok.Miminku bije srdiecko ovela rychlejsie nez dospelakom.Je to ok

petra1985
10. mar 2009

janajanajana a nekopalo prilis vtedy? lebo ja som bola a vtedy veelmi kopalo a sa hybalo a to sposobovalo, ze vyslo ctg kus vyssie.. ja by som verila doktorovi.. predsa len je to vacsi odbornik ako ty sama.. mne povedali, ze ked mi bude zle mozem sa dat na bok.. nechapem preco tak neupozornia kazdu mamicku ved na chrbte sa dlho lezat nesmie a to ctg predsa len je otazka takych 15 20 minut..

petra1985
10. mar 2009

a este k tomu ctg nemala by si byt predtym ani hladna ani smadna inak vychadzaju ctg-cka zle..

susik77
10. mar 2009

to je ok, ked sem-tam vyskoci vyssie. dr. by ta upozornil, keby bol problem, nemusis sa bat 😉

danielkapo
10. mar 2009

Jani, ak by to bolo naozaj zle, tak by dr.neriskoval a nechal ta rovno v nemocke...Ja som na ctg chodila asi 3x do tyzdna a vzdy sa cosi nezdalo, napokon som ostala tyzden pred terminom a sledovali to ...nic neboj, to by neriskol ziaden lekar 😉

adinam
10. mar 2009

Janajanajana,buď v klídku,ozvy máš O.K. 😉 .Mne robili v nemocke CTG trikrát denne,mesiac v kuse,takže viem,o čom píšem.Niekedy vyskočili aj na 180...Všetko závisí od momentálnej aktivity dieťatka.

janajanajana
autor
11. mar 2009

Danielkapo, Adinam, a co sa lekarovi nepozdavalo na vasom CTG?

adinam
11. mar 2009

S malým bolo všetko O.K. 😉,len mi tvrdlo bruško,preto ho sledovali...

mami.sk
11. mar 2009

jani, moja malá mala pár dní pred pôrodom ozvy aj 180 a dr. povedal, že je to v poriadku tak sa nemusíš báť 😉

janulka182
21. okt 2009

Baby potrebovala by som poradit. Dnes som bola na ctg monitore a museli mi ho robit az 3 krat, lebo prve dva razy sa mala strasne moc hybala a boli tam teda poriadne vykyvy. Sestricka mi povedala, ze ono je v poriadku, ked sa hybe, ale ze je tam nejaka tolerancia do ktorej moze tep vyskocit. No a my sme v norme asi neboli, ked nam monitor opakovali . Treti krat to uz bolo ok, ale hlavne preto, ze sa mala ukludnila a zaspinkala. Teraz mam poriadne obavy, ci nemoze mat nieco so srdieckom. Chcem sa na to opytat doktora, ale poradnu mam az buduci utorok. Utesujem sa, ze vsak ked nas pustili, tak je to dufam v pohode. Ale stale mam obavy ... Neviete mi prosim pomoct?

wewe4
22. okt 2009

Ahojte, ja už mám 2 CTG za sebou...moje odozvy vyšli tak medzi 120-140..sem tam vyskočili na cca 150, ale to preto, že sa asi hýbal...a tiež sa mi v brušku tak točil, že sa mi ozvy aj stratili a museli to na novo hľadať, ale ja si myslím, že je to normálne..
baby a ako Vám na tom vyzerajú poslíčkovia? a ako budú vyzerať už tie pravé kontrakcie? v akých frekvenciách to chodí,hm? na to som zvedavá, lebo naposledy som tam mala také malé ale pravidelné výchylky...ale necítila som nič 😕

katka22r
14. dec 2009

babenky ako to je podla vas s ctg?mojej malej dnes povyskakovali hodnoty na 190 tak som sa isla poprechadzat napit a tocil mi kontrolne ctg nenechali si ma v nemocke ano nic ale myslite ze je to oki?

groka
23. apr 2010

ahojte

chcela by som sa spytat ci robia CTG aj v 24tt

a k tomu kolko by mali byt ozvy,tak 140 viac ani nie,ja som pri pade na zadok teda maly este ked ma vzali na monitor mal 200 a to uz bolo nieco teda

zabka1984
30. dec 2010

kedy sa daju pocut ozvy?

kukujka
22. máj 2011

mne robili ctg v 34 tyzni to vyskocili azvy az na 190 po troch hodinach robili kontrolne a bolo to uz len tak cca 160
v 37tyzdni robili znovu to bolo cca 180 a poslali ma domov,ze o tyzden kontrola tak uvidime ako to dopadne dako sa tym nestresujem lebo ma od zaciatku tehotenstva strasia stale niecim dalsim a dalsim uz tie tri tyzdne vydrzime nech je uz drobcek vonku

basar
18. dec 2011

ahojte, uzival z vas niekto secatoxin forte koli zlym ozvam .... lebo mne to dala gynekologicka ale na prilozenom letaku pri lieku je napisane ze tehotne ho nesmu uzivat.

dominika2227
11. mar 2012

@janajanajana moje babetko ma 155 a stale musim byt v nemocnici lebo ze je to vela

zudu
15. jan 2013

Aj ja mam ozvy okolo 160 a som v nemocke...ze to je vela... A tak mi ich robia 3xza den aj s prietokmi.

mima1811
26. feb 2013

a ked mam ozvy aj pod 120?? mam to nepravidelne :(

rena28
9. apr 2013

ahojte kocky. som v prebiehajucom 38 tyzdni tt. dnes mi bol robeny ctg zaznam. lezala som pri nom na boku asi 5 minut vsetko ok a potom sa stratili ozvy srdiecka tak som zostala vystresovana. ked som sa dala na chrbat ozvy nabehli frekvencia 120/130 babo bolo bez pohybu. ked prisla sestricka tak povedala , ze urcite sa bude zaznam opakovat avsak lekar ma poslal domov. je mozne ze ozvy sa uplne stratia pipalo to ze bez srdcovej aktivity. stretla ste sa niektora s takouto skusenostou ? som z toho na nervy nakolko sa uz citim velmi zle babatko uz mam uplne dole, ale mam nasadenu serklaz tak lekar caka do ukonceneho 38 tyzdna tehotenstva.

maria91
6. okt 2015

Dobrý deň chcem sa opýtať či Z vás už niekto bol na vyšetrení echo plodu ?? Mňa tam chve poslať moja gynekologička lebo mám výkony vraj tep srdca že 125 A ptm vždy bije aj môjmu malému rýchlejšie srdiečko. Som V 27 týždni tehotenstva A chcem veidwt či to je normálne mať taký tep a či nevadí že malému bije rychlejsie srdiecko ako má .Ďakujem veľmi pekne za info

vydrnik
6. okt 2015

Ked som ored pirodom lezala v nemocnici nekolkokrat bolo mi povedane ze to nesmie byt pod 90 a nesmie byt 160.

kurciatko23
6. okt 2015

ahoj, ja som mala tiez pocas tehu vysoky tep, aj som bola na internom, vraj je to normalne, dali mi magnmeziu, dieta v maternici ma takmer 2x rychlejsi tep ako my, takze klud :_)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka1987
22. mar 2016

ahojte dnes som bola 3 krat na ctg ( prebieha mi 38 tt ) koli pritomnej tachykardii plodu ( moj gyn napisal 150-170 ) babatko v tom case prvu polovicu prespalo, a pri tych 170 bolo uz hore ( vynimocne stuplno nad 170 )

bola so odoslana do nemocnice kde mi natocili taketo ctg ..
moj obvodak ma zacal " strasit" ze to moze byt neico s pupocnikovou snurou, ze radsej ma posle do nemocnice, nech to prezru. v nemocnci som mala vsak pocit, ze sa na mna ledva kukli, akcia plodu sa pohybovala vacsinou nad 150 . sem tam vyletela k 170 . a poslali ma domov, bez nejakeho vysvetlenia, len ze ok ...
dva takmer rovnake ctg zaznamy, jedne robeny doobeda mojim gyn a druhy poobede v nemocnici.. a dr ma zacne strasit a v nemocke na to povie druha dr ze je to v pohode .. clovek nevie potom co si o tom mysliet... 🙄

atreyu
22. mar 2016

@lucka1987 nečakáš dievčatko?ja som mala pri dćere tie ozvy také skákavé šialené a aj kamoška pri dcérke vždy nad 170...ináč detičky sa narodili úplne zdravé 🙂

lucka1987
22. mar 2016

@atreyu ano ano cakam 😉 no som rada ze si napisala, aspon trochu upokojenie, ked uz od " odbornikov " neprislo .. radsej idem este zajtra volat svojmu gyn, ale tak snad bude vsetko ok..

atreyu
22. mar 2016

@lucka1987 bude to v pohode uvidíš 🙂 ináč mne ozvy pri malej viac vyskočili aj keď mi sestrićka stiahla ten pás viac, potom keď ho uvolnila ozvy sa znormalizovali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre