CTG plodu. Aká je normálna frekcencia srdiečka?

janajanajana
10. mar 2009

Minuly tyzden mi bolo robene CTG, lekar mi len povedal, ze zaznam je OK a o tyzden mam prist opat. Doma som si na zazname vsimla ze frekvencia srdiecka bola 160/min., co sa mi zda nejak vela. Lezala som na chrbte, a bolo mi teda fakt zle, tak sa utesujem len tym, ze to bola pricina, ale aj tak nechapem preco lekar na to nic nepovedal, mne sa to az tak OK nezda byt. ☹ Je tu niekto kto ste mali tiez tak vysoke ozvy a lekar to neriesil? Myslite ze to mohlo byt aj to polohou? Velmi sa bojim aby srdiecko bolo OK.

lucka1987
22. mar 2016

@atreyu ja som cih mala dost vpolne, skusali sme ja polohy menit, aj na chrbte som bola aj na boku.. kazdu chvilku sa nam nieco kasle, tak ale verim ze to bude ok, uz len nech porodiiim a vidim zabku, ze je v poriadku

lucka1987
10. apr 2016

@atreyu ahoj, ozyvam sa ti po par tyzdnoch ... pisalai si mi " bude to v pohode, uvidis " .. nebolo 😔 par dni pred terminom nam kristinka sla do nebička ...

anakristina
14. apr 2016

@lucka1987 je mi to luto? Povedali ti nieco? Mne to tiez skace nad 160 aj 174 :(som v nemocke ale nie kvoli tomu ale preto ze citim malo pohybov a také jemne. Lekar povedal ze tie ozvy nevadia

lucka1987
14. apr 2016

@anakristina ano povedali. mala pupocnik okolo krku, a to vraj bola pricina udusenia. mne sa zas hybala az prilis . inak muz chcel tiez Kiaru, nakoniec sme sa zhodli na kristinke ...

anakristina
14. apr 2016

@lucka1987 napriek snure okolo krku si mala dobre prietoky aj ktg podla lekarov?

lucka1987
14. apr 2016

@anakristina prietoky mi robili len v 34 a 35 tt. a to, ze ma snuru okolo krku zatiahnutu , sa dozvedeli az po porode, ked mala vysla von . a druhe kontrolne ctg bolo vraj v pohode aj podla primara . ja vsak viem, ze ak by som sla este v stredu ako som chcela a zaplatila si prietoky na vlastnu ziadost, mohlo byt vsetko inak ..... 😔

anakristina
14. apr 2016

@lucka1987 u nas sa prietoky robia od 36tt kazdy týždeň tak je to dost divne

fix111
25. apr 2016

@janajanajana ty sa stresujes uplne zbytocne. Co mam hovorit ja ked moja malá mala dnes na ctg cely cas frekvenciu 170-180.. a dr.skonstatoval ze je to ok.

lucka1987
26. apr 2016

@fix111 prispevok je stary skoro 8 rokov.. mamina ma uz 7 rocnu dcerku...
co ja zial povedat nemozem . 😔 takze ak ma zena, matka pocit, a boji sa, nech ide aj na milion podla niekoho " zbytocnych " vysetreni ...... kiezby som ja nedala na slova dr.

jessinocka
17. máj 2016

@lucka1987 velmi ma mrzi, co sa tebe a babatku stalo. Akurat lezim v PB, momentalne 32tt, aj ja cakam dievcatko a dnes mala CTG obcas aj nad 180, sestrickam sa to nezdalo, ale dr povedala, ze to je v poriadku, kedze sa mala stale hybe, je velmi aktivna a este mi aj silno stiahli tie pasy. Ty si mala pocas toho tehotenstva opakovane take vysoke frekvencie na CTG?

lucka1987
17. máj 2016

@jessinocka nie. iba raz . no stale sa neviem zbavit pocitu, ze ked mi moj gyn, obvodny povedal, ze moze mat nieco s pupocnikom, ze radsej ma posle, ze mi mali okrem ctg urobit aj prietoky a vsetko by bolo inak. najma ked som aj sestricke hovorila, ze mala sa silno hybe az ma to boli, ze zo sebou casto akoby trha

jessinocka
18. máj 2016

@lucka1987 ked to sa neda vediet, co je spravne v danej chvili a okrem toho, ked nie sme lekari, preto im doverujeme ☹ ked som si precitala tvoje prispevky, tak som poprosila dr, nech mi urobi aj prietoky, preratala to 2x, najskor automaticky sonom a potom este rucne namerala a vyslo jej2,95 normaje do 3, cize velmi kludnejsia nie som. A navyse moja sa extremne vela hybe, tiez ma to boli, aj mi brucho z toho tvrdne. Este som len 33tt, takze na dalsie ctg idem az o mesiac, snad to tiez dr nepodcenili a vedia co robia. Ale akbudu tie tepy vyssie, tak si prietoky zaplatim. Este raz dakujem, ze si sa podelila aj s takouto smutnou spravou, motivuje nas ostatne urobit maximum co sa da. Drz sa, vela sil!

lucka1987
18. máj 2016

@jessinocka tiez sa moja velmi hybala az tak prudko ku koncui aj to bolelo... aj ked som bola druhorodicka, pri synovi bolo vsetko ine... nemysli na zle.. maju ta pod dohladom . ked si nebudes ista radsej chod zbytocne , ako neskoro.. verim, ze vsetko dobre dopadne, drzim palce, nech sa o par tyzdnov tesis zo zdraveho babatkla

veronnaaa
29. sep 2016

určite sa netreba báť...mne vyšli ozvy 180 a miestami vyskočili na 200...lekár postrašil, poslal ma sa poprechádzať a zjesť a vypiť niečo sladké...a opätovne mi robili CTG a výsledok? 140 🙂

annaszantova
11. dec 2016

Ľudia pomozte, bola som na účty v piatok ozvú boli140-150 za finále malá sa nehybala tak mi kazali prísť v pondelok, v skutočnosti sa hýbe málo som v 38 týždni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre