Dá sa nevidieť pohlavie na 3D Ultrazvuku?

pepsi
4. apr 2008

Poradím mi niekto, či sa dá na 3D ultrazvuku nevidieť pohlavie? Chystám sa na vyšetrenie, ale keď už zaplatím 3000, tak by som aj rada vedela pohlavie bábätka. Ďakujem

sue
4. apr 2008

Pepsi, ak bude dieťatko mať stiahnuté nôžky alebo bude zle otočené, tak neuvidíte nič...

pepsi
autor
4. apr 2008

Tak prečo sa to robí? Na vývojové chyby sú iné vyšetrenia. Diagnostiku by mala preplácať poisťovňa. Keďže tam byby idú väčšinou zo zvedavosti, mal by to lekár nejak vyšpekulovať. Ak mi uráže riťku, počkám na chodbe a kukne o hodinu. Inek je to trochu drahý špás, nemyslíte?

julova
4. apr 2008

moze Ti povedat, aby si sa skusila prevalit z boka na bok a tak babtko pretocit do inej polohy..alebo sa pojdes poprechadzat...a su aj Dr., ktori peniaze nevezmu, ked sa zaznam nepodari ale objednaju ta na inokedy...tak sa skus na to opytat, konkretne tam, kam chces ist, co oni robia v takom pripade 😉

sue
4. apr 2008

Pepsi, no my sme boli len preto, že sme chceli vidieť bábulko... ono... niekedy sa ani za hodinu neotočí tak, aby bolo vidno 🙂 niektoré detičky sú hanboši 🙂 a... ono je to najmä frajerina a móda, na vývojové vady v pohode stačí normálny UZV... pokiaľ nie je podozrenie na žiadnu chorobu, vidno to aj na 2D a ak je, tak sa aj tak robí amniocentéza... takže 3D a 4D je vyslovene módna záležitosť...

tribitka
4. apr 2008

pepsi, to kde robia uzv za 3000?
ved v ba stojí o polovicu menej.....
lekár ak na uzv neuvidí pohlavie, tak smola...na každú pacientku má 15 minút takže on nebude čakať či sa bábo otočí alebo nie....
ale to tiež záleží od ochoty každélo lekára,...

miriamka
4. apr 2008

Ja som bola na 3D v Hlohovci,stalo to 1200Sk...a trval 45 minut.A pohlavie sa nedalo nevidiet lebo drobec sa pekne predviedol 😉

dada2007
4. apr 2008

my sme boli tiež v Hlohovci a okrem pohlavia, získaných fotiek a DVD ti presne zmeria každú kostičku, skontroluje orgány-mozog, mechúr,žalúdok..., zmeria tep srdiečka, skontroluje placentu...proste všetko ...
Boli sme 100% spokojný, manžel bol unesený....odchádzali sme z tadiaľ vyškerený so slzami v očiach...
A to že to bude baba nám ukázal niekoľko krát počas tých 45 minút a ešte mám to aj vytlačil na fotku....detailne 😀
A mimochodom, malá má tváričku 100% rovnakú ako na tom 4Dsone...keď sa narodila, tak mi to všetci z rodiny a známy hovorili... je to fakt super vec!!!

gangulienka
4. apr 2008

ja som bola na 3D 3 krat v priebehu tehu a ani raz nebolo vidiet pohlavie 😉

tribitka
4. apr 2008

nám malá ukázala pohlavie až na druhýkrát v 26 tt na 3D... a ako písala dada, maliná ked sa narodila vyzerala presne ako na fotke čo sme si z UZV odložili.... 😀

miriamka
4. apr 2008

Ja tiez stale verim,ze maly bude presne taky ako si ho predstavujem pri pohlade na 3D fotku 😵

blovitc120
4. apr 2008

a myslite si, ze ma 3D alebo 4D nejaky extra diagnosticky vyznam? mne nie je luto tych penazi, to vobec, len sa pytam. a aky je 4. rozmer na tom 4D? to by ma teda fakt zaujimalo 😎 . dufam, ze to nie je moc mimo temy, ale dam teda aj k teme, zatial co som videla obrazky z 3D, vsade sa male predviedlo 😀

miriamka
4. apr 2008

Blovitc...urcite to ma vyznam,lebo tam doky kontroluje uplne vsetko od kosti,cez organy,pulz srdiecka,mozog...toto na normalnom nie je,a da Ti o tom pekne spravu.

tribitka
4. apr 2008

blovitc prečítaj si tému v sekcii tehotenstvo, diskusiu v téme spina bifida.... UZV je neskutočná vec, ukáže vela skrytého.... ja by som si neodpustila, nevyužiť všetky možnosti medicíny, len aby som bola kludná, že je moje bábo ok....

blovitc120
4. apr 2008

vdaka baby, precitam si to 🙂

tribitka
4. apr 2008

blivic, 3D uzv sú fotky, 4D je video.... urobí ti video a potom ti z neho zostihá fotky, takže je to to isté...

bibianna
6. apr 2008

Pepsi, myslím že to na 3D bude vidieť. Ja som bola na obyčajnom ultrazvuku v 20.tt a už mi doktor povedal, že to je chlapec a na 3d by to malo byť skôr vidieť. Ak nebude vidno, bude sa ho snažiť zobudiť, aby sa otočil. Čo ja viem, tak 3 D trvá aj pol hodiny, ak to chcete nahrať na CD, tak sa určite ukáže. A kde idete, do Heliosu? Nám tam povedali, že to stojí 2000.sk

benitas
29. máj 2008

aj my sa chystame na 3D a dufam, ze bude vidiet pohlavie, pretoze na normalnom nebolo, tak dufam, ze sa nam babenko otoci a ukaze 🙂

denisocka
29. máj 2008

to je nejak vela že 3000 😲

mata79
29. máj 2008

No my sme zasadne nechceli vediet pohlavie, a lekara som pred kazdym sonom prosila, aby mi to neukazoval a nevravel. Aj ked sme isli na 3D sono, poprosila som lekarku, aby nam to tiez nevravela a ked to nahodou uvidime my, tak uz nic. Upokojila ma, ze to je este malicke, lebo som bola v 19 tt, a ze by sme to aj tak nerozoznali, iba odbornik. Tak sme isli s nahravkou a s tajomstvom domov. ALe doma som si to pustala stale dokola, az sa mi raz zazdalo, ze tam vidim pipika a gulky. Az uplne na konci tehotenstva som si moje tusenie dala potvrdit u lekara.... Videla som spravne.

Inak,ked sa bavite o cenach, my sme boli vtedy v Brne za 600 Ck, v Hlohovci je to za 1000 a v Pruskom pri Puchove za 800 Sk.

otrivinkajanka
29. máj 2008

3000 za ultrazvuk?mne to robili na sukromnej klinike a platila som 1500 sk a da sa urcit pohlavie moja mala bola otocena bruskom dole nozicky mala pod sebou a cez ritku sa jej tam pozrel a hned mi povedal,ze mame dievca pepsi 3D ultrazvuk je na vysetrenie vyvójovych chyb ukaze mu tam vsetko ci ma dietatko na spravnom mieste je to krasny zazitok a vypytaj si aj cd-cko alebo fotky

katuskacik
13. mar 2013

@dada2007 Takže v HC sa dá doktorovi veriť?

dada2007
13. mar 2013

@katuskacik boli sme tam pri oboch tehu a vždy všetko v poriadku 😉 ja odporučam..... 😉

katuskacik
13. mar 2013

A je pravda že ak si nieje na 100 % istý, pohlavie nepovie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre