Dali by ste si vziať dieťa pre zlý výsledok amniocentezy?

adakafe
16. nov 2006

Zacinam tuto temu,lebo ma zaujima Vas nazor. Dali by ste si mimi vziat,keby bol vysledok Amnio zly?

maminka1
9. dec 2006

Ahojte baby, tak ja som si svoje zazila.Ja som bola pred necelym rokom na UPT, pre nie podozrenie, ale babatko by bolo postihnute a nie len fyzicky, ale aj mentalne.Rozhodnutie je len a len na zene a muzovi ako sa rozhodnu, nikto ich nesmie ovplyvnovat, odsudzovat, nocnej mory som sa dodnes nezbavila a tak lahko to ani nepojde.Mam hrozne vycitky, malo to byt dievcatko, pamatam si kazde kopnutie,mam odlozenu fotku z UZV, mozno je to chore, ale urcite sa jej nezbavim... bola som uz v pokrocilom stadiu, ale keby bola co i len nejaka pozitivna sanca do buducna, lekari by poradili, ale v nasom pripade, aj ked to priamo nepovedali, clovek pochopi...teraz sa upokojujem, ze malinkej je lepsie tam, kde teraz je, medzi malimi anjelikmi ako by jej bolo tu.Je to osud...kruty...Drzim vsetkym palceky.

kia
9. dec 2006

maminka1 mas uplnu pravdu urcite je jej lepsie medzi anjelikmi, myslim si ze, ak bola mentalne postihnuta zo zivota by asi nemala nic,
iba starosti svojich rodicov.Je to kazdeho sukromna vec ako sa rozhodne, ja by som urobila asi to iste 😔

ak sa ta mozem spytat, ako to prebiehalo?uspali ta bolo to bolestive?

maminka1
9. dec 2006

Este som zabudla, ze sme pobehali vela vela odbornikov nezavisle na sebe a vsetci to potvrdili, nerozhodli sme sa tak po jednom zlom vysledku...

maminka1
9. dec 2006

Ahoj Kia, dakujem za nazor.Bolo to velmi bolestive, neuspali ma, ale pichli mi este aj oxytocin, aby to slo rychlejsie a tak som mala kontrakcie stale...Ale v porovnani s bolestou na dusi to nebolo nic...

briluxina
9. dec 2006

Maminka1, rok je dlha doba, cosi podobne som zazila a kedze ma nikto nepodrzal, vedela som plakat este velmi dlho ked som si len spomenula na babo. Nepreslo ma to ani po dvoch rokoch.Ver tomu, ze babatku je lepsie tam.A ver ze ono ta to prejde aj ked nikdy nezabudnes co sa stalo.Ja zas verim, ze ak budes znova tehotna tak budes stastna a ze bude vsetko v poriadku.Velmi ti drzim palce aby si sa z toho smutku dostala.

maminka1
9. dec 2006

Dakujem, velmi, uz mam sice jednu Bambulku, takze je to o cosi lahsie, ale zabudnut sa neda, ked tak, len ta bolest bude znesitelnejsia.Pa

renca3
9. dec 2006

maminka1...neviem si to ani predstavit, asi by som sa rozhodla podobne. Len jedno viem, v tomto je najlepsi lekar cas a ten leti straaasne rychlo.

ewisam
24. máj 2011

Kocky, nechcem nikoho odsudzovat, ale clovek nikdy nevie ako vsetko dopadne a aj drobec so zlymi vysledkami moze po narodeni prekvapit v tom dobrom slovazmysle. A treba si uvedomit, ze nie vzdy maju doktori spravne nazory a ja som toho zivym dokazom....

petakuch
23. jan 2014

Chcem sa opýtať - bolí to odoberanie plodovej vody?

ena1903
23. jan 2014

Kedysi som si myslela, ze by som asi v takej situacii zvolila potrat, ze nie som taka statocna, ze by som zvladla vychovavat postihnute dieta. Teraz, ked uz to dieta mam a presla som si tehotenstvom, si stale viac myslim, ze by som to nedokazala - myslim potrat. Presne preto, ze ked uz by som ho raz citila a tesila sa na neho, nedokazala by som sa ho uz vzdat.

dari226
23. jan 2014

@ena1903 takze radsej ani nerobit take testy ja som ani nerobila dufala verila som ,ze vsetko bude ok

ena1903
23. jan 2014

@dari226 Dufam, ze to nikdy nebudem potrebovat.

lubikan
23. jan 2014

keby to bolo na milion percent iste,tak ano...mam v okoli dost postihnutych deti a je to trapenie na cely zivot...

reci ze ,nevadi,ono nam to vynahradza laskou su len na oko...ale to co v skutocnosti preziva ta matka,otec,by ste zazit nechceli

martina646
23. jan 2014

@petakuch fyzicky neboli, je to len ako injekcia, len je to trochu neprijemne, ale je to velmi velmi psychicky narocne, ci uz to rozhodnutie alebo cakanie na vysledok

charlie1980
23. jan 2014

Tazka a chulostiva otazka a velky zaberak na mysel. O pocitoch ani nehovorim. V tejto chvili poviem ANO....Obrovsky respekt mamickam, ktore sa o taketo dietatko s laskou staraju.........

bayuska
23. jan 2014

moja znama mala opakovane velmi zle vysledky...(bola u viacerych doktorov) . vsetci jej tvrdili ze ma 99% sancu, ze dietatko bude chore odzdola az hore mentalne aj fyzicky. Ku podivu vsetkych sa okrem par tyzdnov v nemocnici pocas tehu a potom cisarskom (prenasala) narodilo uplne zdrave dievcatko, ktore ma teraz uz 8 rokov o 3 tyzdne. Jediny zdravotny problem jej nastal minuly rok, dovtedy nebola vobec chora. Teraz jej prisli tusim na lahku formu epilepsie - ale to si teraz nie som ista, uz s nimi nie som v kontakte, len otec mi to spominal a teraz si nie som ista ci vravel ze MA epilepsiu alebo ze sa jej to prejavuje epi zachvatmi...

e5
23. jan 2014

@dari226 Podobne.Aj ked bol dovod na amnio, ani sa ma nepytali, ci chcem, sama som ich hned ziadala, ze nechcem amnio. Niekomu sa to moze zdat odvazne, alebo naivne,... Ja by som to nedokazala. Povedala som, aj keby nebolo zdrave, necham si ho, tak na co robit take testy. Kym sa dieta narodilo, takmer 2x zomrelo, nedala by som ho za nic na svete. Dnes je to fantasticke decko, co si kazdeho ziska, ma milujucu rodinu. A samozrejme, pravidelne ma ide trafit, z tych jeho vymyslov a hyperaktivity.

Mala som mat brata/sestru.Nikdy sa nenarodil, lebo postihnuty... volakedy sa to bralo inak ako teraz. Mama mi stale hovorila " ty budes mat M..." Ja, ze mama ako si prisla k takemu menu?!!!! Ze to, nie! Moj muz vyberal meno pre chlapca, ja pre dievca. No, vybral M.... Takze mame M.... Pre mojich rodicov je vsetkym. Jeho otec ho totalne zboznuje a pri tomto pribehu vzdy reve. Mozno tiez preto, ze mu jedno dieta tiez umrelo, nenarodilo sa. Neviem ake poslanie a osud ma moje dieta, ale je to velky bojovnik, nielen menom, vybojuje vsetko, aj za celu triedu.

Myslim, ze s niektorymi vecami sa clovek nedokaze sam vyrovnat, len sa mu raz dostane tej oslobodzujucej milosti a vsetko dobre dopadne.
Ja som veriaca a verim, ze Boh sa pyta kazdej duse kam chce ist, aj tych nenarodenych deti. S tymto vedomim som sa rozhodovala, ... a nakoniec som sa rozhodla- vystavte mi knizku, nechcem ziadne testy, skrtaci kalendar, ideme na to. 🙂 Ale 'krsteny" bol uz v bruchu, pre kazdy pripad.

e5
23. jan 2014

@lubikan Z celeho srdca Vam uprimne gratulujem, ak mate zdrave bezprolemove dieta! Moje dieta je nadane, hyperaktivne, totalny problem s grafomotorikou, lavak. Nemam ziadny volny cas. Cely program sa prisposobuje jemu, pokial "to drzim, zvladam ja" , zvlada to aj on, potom je dobry, poslusny, vedomostne ide ako raketa. To ale znamena, ze ja musim stihat, ja sa mu musim prisposobovat, ja musim byt v pohode, inak by sa spraval inak, bol by zlostny, agresivny, ..... Ma astmu, napriek tomu hra na dych.nastroj a hra basket, lebo robime vsetko co je v nasich silach, aby bol v.pohode. Vychovavam ho sama, takze moja praca, jeho skola, aktivity, vymysli. Musim byt stale aktivna, stale s nim drzat krok. On totizto nevydrzi ani pozerat rozpravku v klude bez toho aby nenakreslil 5 vykresov.A to som fakt rada, ze mame len toto. Sestra riesi ovela ovela horsie. Ano, je strasne vela postihnutych deti, ... a tiez sa nam to mozmo preto tak zda, ze su viac zaclenovane do bezneho zivota.
Moj zosnuly dedo vravieval- neexistuje zdravy clovek, len zle stanovena diagnoza. Pravdive slova primara.
Zelam Vam vsetko dobre!
Vsetkym zdrave detiticky!

lubikan
23. jan 2014

@e5 moj syn ma ADHD a som s toho niekedy,co niekedy,furt na nervy,keby mal nieco horsie,nezvladala by som to,a moje nervy by si odniesol on a to predsa nechce ziadna mamina 😉

tu vetu o tej diagnoze by som s mojho pohladu upravila......ludia ziju prilis tabulkovo,a ked nieco pretrca,je vadne,treba to riesit...

maslenka47
23. jan 2014

@lubikan ze to povies zrovna ty, ked s "metalistami" sa nekamaratis, lebo pretrcaju z radu.

Ale inak mate pravdu, kedysi bolo dieta proste "nevychovane", dneska je moda kazdemu pripisat nejaku tu "diagnozu".

lubikan
23. jan 2014

@maslenka47 v tejto teme sa rozoberaju deti...a keby si mala poznatky ako funguju ADHD deti a a terajsi system na skolach,by si tuto blbost nenapisala

e5
23. jan 2014

Moja najlepsia kamaratka cely zivot dnes a denne pomaha svojej mame s " mentalistom", ktory nie je schopny samostanej existencie. Viem co to je, mam to pred nosom. Velka obet na cely zivot.
Mne nevadi stav, mne vadi ked to rodicia odmietaju riesit.

lubikan
23. jan 2014

@e5 moj nazor....ten clovek s toho zivota nic poriadne nema a rodina sa len trapi ☹

dufam ze si si nepomylila moj a maslenkin prispevok...to slovo "metalista"(ako clovek co ma rad metal)...ona tu splieta veci z inej temy.....

alebo si pisala prispevok nezavisle na nas dvoch?

e5
23. jan 2014

@lubikan pisem z mobilu, prisiel na navstevu polnocny skriatok, pardon!

Myslela som chlapca, ktory chodi, nieco malo rozprava, vie sa najest, ma rad hudbu, sestra mu kupuje CD, spolu pocuvaju, snazia mat srandu.Dnes je to uz dosp.muz, spravanim - skolkar. Jeho mama je byv.ucitelka, stara sa onho.Je to jej dieta. Aspon tak som to u nich pochopila.

lubikan
24. jan 2014

doteraz som neprisla,naco su vlastne tie testy potrebne?,povinne....nemalo by to byt dobrovolne?ze mama sa rozhodne tak ako sa rozhoduje,ci zistit/nezistit pohlavie?

e5
24. jan 2014

@lubikan A nie je to dobrovolne? Moja kamoska je tehotna v 38 a amnio uz odmieta teraz, a to sa jej este ani nikto nepytal.

h2
24. jan 2014

@adakafe Presne túto otázku som si dávala aj ja, keď som váhala, či ísť, alebo neísť. Dospela som k rozhodnutiu, že ak by dieťatko malo byť ťažko postihnuté, asi by som ho chcela radšej ušetriť celoživotného trápenia. Ale napríklad dieťa s Downovým syndrómom by som si asi nechala, vraj sú to šťastné detičky. Nerozhodovalo by moje pohodlie, ale to, či dieťatko bude, alebo nebude trpieť. Ale zase, uznávam, že teraz sa mi ľahko teoretizuje, keď mám zdravé dieťa. 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka011
24. jan 2014

Ja som si presla niecim trochu podobnym. S prvou dcerkou mi zistili hned na zaciatku toxo. Takze cele tehotenstvo na liekoch a stale rovnake vysledky pocas celeho tehotenstva. Po kazdej navsteve infekcneho vystresovana, preplakala pol dna. Potom mi doktorka zabila, ze by som mala ist na amnio. lebo ked sa vysledky nemenia mam cakat,ze bude chora. Ja v strese,hned utekala za svojim gynekologom co mam vlastne robit. On a to mu budem navzdy vdacna ma tak upokojil,usmiaty mi vysvetlil,ze co riesim, ze babatko bude v poriadku a nie je co stresovat. A tak aj je. Dcera ma uz takmer 3roky a je to nas cert 🙂 zdrava ako rybka (klop-klop-klop).
A pripad jednej znamej: Mala zle vysledky testov. Doktori ju blaznili, ze ake bude mat postihnute dieta a ci si to nechce dat zobrat. Odmietla, ze ake sa ma narodit nech sa narodi a nakoniec sa narodil iba so 6prstekmi na jednej ruke. Neskor mu to dali vyoperovat a maju doma uplne zdraveho chlapca...

lucka011
24. jan 2014

@e5 tie prve testy sa robia automaticky. To robia kazdej tehotnej na zaciatku. A ak tam vynde nejaky zly vysledok, posielaju na amniocentezu. To sa uz mamicka sama rozhoduje ci to chce podstupit alebo nie. A tak sa tvoja kamaratka moze rozhodnut. Ale kym ma dobre sono a tie prve testy, tak si tiez myslim, ze je to zbytocne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre