Dali by ste si vziať dieťa pre zlý výsledok amniocentezy?

adakafe
16. nov 2006

Zacinam tuto temu,lebo ma zaujima Vas nazor. Dali by ste si mimi vziat,keby bol vysledok Amnio zly?

adakafe
autor
16. nov 2006

Viem priblizne co pisu na tuto temu nase ceske priatelky,ale zaujima ma nazor nasich slovenskych mamiciek. Myslim ze v Cechach je lepsia socialna politika ako aj lacnejsi zivot a tato tema dost suvisi aj s financnymi moznostami rodiny.

renca3
16. nov 2006

Myslim, ze by to bola dozivotna trauma, ale ukoncila by som to.
A nie je to len otazka financii.

dorotka
16. nov 2006

ada vydela som ze si prispela aj do tejto temy
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tam je viac kociek ktore by amnio ani neriskovali z dovodu ze by si babetko aj tak nedali vziat
naviac aj do temy ktoru si ty oznacila za cesku pokial si pamatam prispelo dost slovniek
no uvidis ked pojdes na testy a budes mat vysledky ale v 18tt ked mas vysledky AFP sa babetko v tebe hybe (citis bublinky) v 24tt to zhruba vychadza ze mas vysledky aj z amnia citis kopance od babetka a myslim ze v tom obdobi uz inac rozmyslas

adakafe
autor
16. nov 2006

dorotka...dik... 🙂
Tato tema je tak chulostiva, ze mi tu proste na nasej slovenskej casti chybala ako osobitna tema. Viem ze vela sloveniek tam prispelo svojimi odpovedami,len nemam tolko casu citat tolko prispevkov, aby som sa dostala k jadru veci.
Inak ako som uz pisala v tom prispevku, na ktory si mi poslala link, Co ak Amniocentezou prides o zdrave dieta? Oplati sa riskovat?

adakafe
autor
16. nov 2006

Asi skor mala moja tema zniet, podstupit Amniocentezu alebo nie?...ale to spolu dost suvisi...

renca3
16. nov 2006

A tebe hrozi amnio? Preco sa znepokojovat dopredu? Uzivaj si v pokoji tehotenstvo.

adakafe
autor
16. nov 2006

Reni...Asi mi naozaj nevyjdu dobre vysledky hCG, lebo som mala prvy trimester spinenie (krvacanie) a ze to je jeden z faktorov, ktore hladinu hCG ovplyvnuju. To je od doktora z kramarov,ktory je na genetike. Kamosky sa totiz na to pytal, lebo hladinu hCG mala zvysenu. ☹

tigri
16. nov 2006

myslim si, ze keby len spinenie indikovalo zle vysledky HCG, tak to by tie zle vysledky malo aspon 50% tehuliek

a uprimne, momentalne ani neviem odpovedat, ci by som si mimino nechala alebo nie, snazim sa taketo veci dopredu neriesit a nestresovat sa tym, pretoze podla mna su uvahy "co by bolo, keby" uplne ine, ako realita, ked ti oznamia, ze "podla vysledky existuje vysoka pravdepodobnost razstepu chrbtice"

froschka
16. nov 2006

velmi zaujimava tema a riadny zaberak na mysel.no ja rozhodne na ziadnu amniocentezu nejdem a ani nepojdem keby mi ju zaplatili takze radsej si vrasky nerobim a tesim sa s tehotenstva.holky co sa dali na AFP tak 99percent z nich poslali na amniocentezu a zazracne bolo vsetko ok takze asi si lekari len dodazduju ksefy a plodova voda sa odobera na vyskum...
pokial nemate od lekara jasne doporucenie ze nieco nieje ok a treba sa uistit tak to beriem.ale baby co si davaju testy z roztopase a zo slovami sak pre istotu ci je malinke ok stalo vam to za ten stres?urobili by ste to opat?no je to na kazdej z nas nikoho neodsudzujem len ja by som si stresy nepridavala kym to nieje nevyhnutne....

hankaa
16. nov 2006

v zivote by som to nespravila
ked som bola tehotna hned ma chcely dat na amnio
v usa posielaju na amio hned ked si tehotna vo veku 35 a viac
ja som odmietla, bola som na specialnom ultrazvuku co tam vam povedia viacej podrobnosti a nabulikaly mi doktory ze sa im daco nevidi ze sa nam moze narodit dietatko s downsindrom,hroza ja som prerevala ale nedokazala som si to dietatko dat zobrat,nedokazala by som zit s tim ze som si zabila babetko.
s manzelom sme suhlasily ze prijmeme dietatko s akim nas Pan Boh pozehna
Premodlila prerevala som nejeden vecer
Po narodeni babetka som panu bohu dakovala ze mi dal tolkko sil a ze som nesla na zakrok,bola by som si zabila zdravucke mudrucke a peknucke babetko.
narodilo sa nam krasne babetko ziadna chybicka vsetko v poriadku.
Taka je moja vlastna skusenost.

erika1
16. nov 2006

Ahojte,tato tema sa tyka aj mna, nakolko sa mi pred 4,5 rokmi narodil syn s rastepom chrbtice.Ja osobne uz ziadnym vysledkom vobec neverim,lebo mne do 35 tt.nezistili absolutne nic,aj AFP testy som mala ok.A ked mi potom znama z laboratoria hovorila,ako sa k nim skumavky s krvou,mocom atd.dostavaju,tak sa tomu ani necudujem,ze kolkokrat dostane clovek vysledok upne inej osoby. ☹ Je to smutne,ale je to realita.A ci si dat zobrat postihnute dietatko,alebo nie,to je velmi tazka otazka.Kazdy ma na to iny nazor.Keby som to vedela z vysledkov tak asi ano,ale teraz by som Simonka nedala za nic na svete,je to jeden krasny,citlivy a mudry cloviecik.Hoci je to diagnoza na cely zivot a s nou suvisia dalsie ,bojujeme a snazime sa ,aby sa mal v buducnosti co najlepsie.Je to namahave,ale kazdy jeho uspech nas zenie vpred.Tak vam drzim vsetkym palce a prajem len to najlepsie!

mimi
16. nov 2006

v medicine nie je nic 100%,takze aj ked vyjde zly vysledok nie je to iste.aj mne vraj nevysli dobre AFP testy,rozhodnuta som bola odmietnut amniocentezu a maly sa narodil zdravy.Narodil sa sice precasne,ale je zdravy a vsetko pekne dobieha.

erika1
16. nov 2006

ahoj mimi,to je ten lepsi pripad ,ked hovoria horsie a narodi sa zdrave mimco,ako ked ti 8 mesiacov rozpravaju o zdravom dietati a narodi sa postihnute.

mimi
16. nov 2006

erika1,ja som skoro cele tehotenstvo prelezela v nemocnici,mala som ho naozaj zle,na zaciatku ma aj vystrasili,lebo vraveli,ze sa to moze ukoncit.Vraj som to nemala este vyhrate.Mas pravdu,moj pripad je lepsi hoci to takto skoncilo.

erika1
16. nov 2006

Pri najmladsom synovi mi amnio doporucili kvoli Simonkovi,ale aj tak som vysledkom potom vsetkom uz vobec neverila.Pri prvom synovi som aj ja prelezala 2 mesiace v nemocnici kvoli krvacaniu,nastastie to vsetko dopadlo dobre.

renca3
17. nov 2006

erika, nemate to zrejme jednoduche. Drzim vam palce a prajem len uspechy so Simonkom.

erika1
17. nov 2006

renca dakujeme!

bellasandra
17. nov 2006

ADA- no ja som mala zle vysledky AFP...Tak som isla na amnio..a bola som zmierena s tým, ze keby sa potrdila choroba dietatka, nakolko hrozil razstep chrbtice..dieta s poruchou mozgu atd.. 😔 , ze by som si to dala vziat.
Ale nastastie to dobre dopadlo a mala je zdrava...Mozno ma nietko za to odsudzuje..ael nemala by som silu... 😔

marianne
18. nov 2006

Caute,ja som mala v 16.tyzdni zvysene HCG,AFP v norme.viem vsak ze ovulaciu nemam 14.den po menzese ale neskor a teda babo v skutocnosti nemalo v case merania 16.tyzdnov, ale 15 a vtedy je HCG podla mojej tabulky ok.Som rozhodnuta, ze pojdem znova na odber,ale pocula som, ze sa za to uz plati,mate info kolko?

amia
18. nov 2006

Mame dcerku s Downovym syndromom, testy som mala v poriadku, nebol dovod ist na amnio a druhy raz by som na nu urcite nesla aj keby som mala dovod. Som toho nazoru, ze vacsinou ak je v brusku "postihnute babo" priroda sa to snazi vyriesit po svojom, cize vacsinou pocas tehu hrozia predcasne porody alebo aj potraty... proste priroda. Ale ak sa dietatko silou mocou udrzi az do konca, myslim, ze na tento svet chcelo velmi prist a ja ako mama by som to respektovala... neviem je to moj nazor 😵

kia
19. nov 2006

Baby prosim vas co je to AFP? 🙄

lindda
19. nov 2006

ja som na amnio bola a som velmi rada a sla by som aj na buduce ak by bolo babo postihnute urcite si to nenecham nech ma sudi kazdy ako chce je to moj nazor a presvedsenie mam kamaratku s postihnuty dietatom a ja by som to urcite nechcela zazit ,, 😒

janinah
19. nov 2006

posielali ma na amniocentézu, keď som otehotnela vo vyššom veku.Keď som si zistila ako sa to male pri zlom výsledku "dáva preč", bolo mi jasné, že by som to nedokázala.Hrozí aj 1% potratu po vyš,- odbere plodovej vody. Takže na amniocentéze som nebola a dnes mám krásneho zdravého synka. Odporúčam najprv si všetko pozisťovať z viacerých zdrojov a potom sa rozhodnúť.

adakafe
autor
20. nov 2006

Prečítala som všetky Vaše príspevky. Ďakujem. 🙂
🙂 🙂 Viem že netreba riešiť veci dopredu,keď ešte sa vlastne nič nedeje, ale z Vašich názorov a rád ako aj skúseností už viem ako budem postupovať a s čím možem pred doktorom argumentovať.

tonicka
20. nov 2006

kia, AFP su testy, kt.sa robia v 16tt a zistuju sa z nich niektore vady, no vraj nieje moc spolahlivy

mimi
20. nov 2006

amia,plne s tebou suhlasim.Dieta treba brat ako dar.

dorotka
20. nov 2006

no ja by som to neriskla ze poskodim zdrave dieta a nevedela by som zabit ani postihnute hlavne nie v 22 tt kedy by som asi mala vysledky
mozno som ovplyvnena tym ze vdaka svojmu zdravotnemu stavu mozno uz nebudem mat vlastne deti ale je aj moznost ze ich budem moct mat aj viacej
a mozno aj tym ze moj otec je telesne postihnuty

adakafe
autor
20. nov 2006

kia, ak chces vediet presnejsie, tak http://www.repromeda.cz/genetika/cs/index.php?l...

kia
20. nov 2006

Dakujem vam za vysvetlenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre