Dobré výsledky a downov syndróm. Môže sa to stať?

nativa
5. jún 2007

myslíte, že je možné, že vyšli žene dobré afp, utz su v poriadku a narodí sa jej dieťa s downom, alebo ráštepom?

zuzana76
5. jún 2007

je to mozne, ale netreba mysliet na najhorsie, afp testy su spolahlive len asi na 70%, ani uzv nezachyti vsetky vyvojove vady, na 100% to budes vediet az po narodeni

erika1
5. jún 2007

nativa,je to moj pripad ☹ ...Vsetko bolo "ok" a stredny syn Simonko sa nam narodil s razstepom chrbtice.Razstep nie je geneticka choroba,ale vrodena vyvojova chyba.

nativa
autor
5. jún 2007

ja som vyplašená práve z toho erika, ja hovorím, že pre mna je tehotenstvo boj s vlastnou psychikou. Neverila som , že som taká padavka.
aj lutujem , ze som nešla na amnio, asi by som bola kludnejšia teraz

zuzana76
5. jún 2007

nativa nikdy nevies co sa moze stat a co nas caka, treba to brat tak, ze babetko je dar a treba sa z neho tesit a co by si urobila, keby vyslo aj zle amnio? to by si na tom bola psychicky este horsie, mysli na babetko, podporuj ho, aby pekne rastlo

erika1
5. jún 2007

a co mali mejake podozrenie,ked si nekludna?Praveze ja som ani len nepomyslela,ze nieco take existuje.Chyba nastala tam,ze v NR robila sono sestricka a tiez bola asi slepa,alebo vobec nemala ani sajnu,co tam vlastne ma skontrolovat.Ked si v rukach dr.odbornika nemusis sa trapit.

mimakro
5. jún 2007

Pokiaľ v blízkej rodine genetické ochorenie nemáte, ani žiadnu vývojovú chybu, tak sa nemáš čoho báť. Pravdepodobnosť je tam veľmi malá. Ani my sme nečakali, že Hanka bude mať albinizmus.
Erika1: má syn aj nejaké ťažkosti? Ja som detička z rázštepom chrbtice videla, boli na vozíčku.

erika1
5. jún 2007

mimakro,neviem,ci su to tazkosti,ale on sa tak netvari.On je take nase slniecko.Naprik pravidelnym kontrolam u roznych dr.je velmi trpezlivy a znasa to statocne.Sledovani sme skoro v kazdej ambulancii:pre hydrocefalus neurochirurgia,inkontinencia -urologia,ortopedia,neurologia,pre reflux-gastroenterologia,rehabilitacne atd...Je toho dost,ale zatial to zvladame.Teraz mal dost vaznu ortopedicku operaciu,mal 6 tyzdnov sadru na celej nohe a okolo panvy,tak sme radi ze je to za nami a od stvrtku min.tyzdna sme bez sadry.Na buduci rok ho este caka operacia chrbtice,to bude najdolezitejsie,ale aj najnarocnejsie.Ale snazime sa pre neho spravit to najlepsie,aby aj v buducnosti mal ako taku kvalitu zivota.Je na vozicku,ale aj sa uci chodit pomocou takej chodiacej ortezy.Su to roky driny,ale naucili sme sa s tym zit a nedali by sme ho za nic na svete.Urcite aj vy mate s malej Hanky velku radost.Kuk album 😉

mimakro
5. jún 2007

Jasné, že máme. V prvom momente to bol šok, veď každý čaká bábo na 100% zdravé. Ale povedali sme si, že čo je to oproti iným, napríklad aj váš prípad. My chodíme iba na očné, očná chyba sa bude korigovať dioptriami a sú aj rôzne zväčšovacie sklá na čítanie a iné optické pomôcky. Inak (okrem postihnutia zraku) jej nič nie je. Že má biele vlásky a ružovú pokožku? Aj iní majú. Ale vždy som obdivovala ženy, ako Ty. Čo všetko musia fyzicky, ale najmä psychicky zvládnuť. Prajem Ti, aby si mala vždy dostatok energie a aby Šimonkov šťastný úsmev bol Tvojim dobíjačom bateriek. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre