Doktorka neodmerala bábo na sone. Stalo sa vám to?

mi.mimi2
11. jan 2009

ahojte baby neviem ci tu uz takato tema je..ale mam obavu prosim poradte.piatok som bola na sone.a sestricka mi uz po 2krat neodmerala babo..nic nepovedala lebo mala tel na uchu..mate aj vy taku skusenost ze vam neodmerali babo??a to som bola na velkom sone v 20 tyzdni..dobre vsak.dakujem za rady

veronika1982
11. jan 2009

sono sa robi len trikrat...ale zalezi od doktora

mi.mimi2
autor
11. jan 2009

no ja mam za sebou uz 6 krat sono..mam komplikacie od zaciatku..som rizikova.a teraz mi zomrel gynekolog a som uz vyse mesiaca aj bez poradne.cize preto sa pytam ci sa meria alebo nie..na zaciatku mi ho merali

ditka1
11. jan 2009

mimi vsetko zavisi od gynekologa,moze aj nemusi ho zakazdym merat,mne sono robi kazdy mesiac nie vzdy ho meria,niekedy len pozrie ci je vs.ok,ale ak ho poprosis,nech ho pomeria urcite ta neodmietne. 😉

pajinka23
11. jan 2009

mi.mimi2,meranie babetka je u kazdeho doktora rozne,niektori lekari meraju babetko len raz mesacne iny len ked sa robi ultrazvuk 😉 😉 😉 😉 ale neboj sa ak si bola nedavno na sone a bolo vsetko v poriadku tak potom bud v klude 😀 😀 😀 😀 hlavne si najdi dobreho ginekologa 🙂 🙂

gergi7
11. jan 2009

sono by sa malo robit pravidelne v 1O, 20, 30 a 36tt (+ -1tyzden hore dole). po 36tt by sa sono malo robit kazdy tyzden v poradni - az do porodu (potom sa sleduju prietoky)

jasom
12. jan 2009

mimi: vobec sa nestresuj, moj gynekolog robi sono iba 3 krat. Prve ked prides k doktorovi ked zistis ze si tehotna ja som bola tusim v 10tt, potom v 14tt, teraz idem v 25tt ale nebude mi robit sono az v 30tt. 🙂 ale ked sa mi nieco nezda, tak mi lekar sono spravi ak o to poziadam. 🙂

bianca
12. jan 2009

mi.mi mna skor zaraza ze sono robi sestricka.To fakt?Inak mne malu zmerali a zvazili asi iba 2x

arizona
12. jan 2009

mimi, ak si riziková, skús sa popýtať, či by ťa nemohli preradiť na rizikovú poradňu 😖 tá je asi pri každej pôrodnici. tam by na vás dali väčší pozor...

dupinka
12. jan 2009

Mimi, skus sa porozpravat so sestrickou, ako teraz riesit situaciu, ked si rizikovka, navyse momentalne bez osetrujuceho lekara. Asi najvhodnejsie by bolo zajst do porodnice, ved tam tiez maju ambulanciu.

mne robil zatial lekar sono zakazdym, ked som bola na poradni. 😉

katarinkap2403
12. jan 2009

mimi ja som riziková od zaciatku a na sono som do 18 týždna bola asi 10 x (cakáme dvojicky) ale teraz som bola az po mesiaci a doktorka mi povedala ked som chcela vediet aké su velké že to už sa nemeria, iba váži, v tomto období je dolezitá váha, skor sa obávam toho že si sa mala dozvediet či je malinke ok po genetickej stránke a to mi fakt nepride vhodne aby posudzovala sestricka, nech je akokolvek dobrá, neviete este ani pohlavie?

munu
12. jan 2009

v anglicku sa robi sono len 2x a co mam hovorit? 😒
niesom z toho dvakrat nadsena, ze uz babo neuvidim do porodu a naposledy som ho videla v 20.tyzdni a vy tu mate halusky z toho, ze vam nemeraju babatka...

mi.mimi2
autor
12. jan 2009

ahojte kocky.dakujem za vase prispevky a rady...no bola som v soku i ja ked tam bola len sestricka...dokopy nic nepovedala...len ze babo nechce ukazat co tam ma 🙂 ale sa utesujem tym ze mi kyvalo rucickou 😉 som sa tesila ako mala..uz som trosku kludnejsia.dnes som volala a vybavila si noveho lekara takze dufam ze ten sa o nas postara..dakujem baby velmi ste mi pomohli a hlavne moralne podporili..dufam ze sa tu budeme castejsie stretavat..a pak ked budem vediet co mam v brusku tak vam napisem.dakujem

mi.mimi2
autor
12. jan 2009

munu..diky za prispevok ale mohol byt aj miernejsi...som po nie jednom potrate..tak si myslim ze sa o svoje dieta mam pravo bat...ale i tak diky..
😉 a za to ze v anglicku sono robia tak malo ja fakt nemozem 🙂 prajem ti krasny vecer

klaudia15
12. jan 2009

ahoj mimi mala som aj ja potrat a totiž mala som len 1 men. a otehotnela som neskutočne sa bojím bola som u lekára vo štvrtok videla som malú fazuľku 🙂 no srdiečko ešte nebilo som cca v 4-5 t. ty si po koľko otehotnela...

mi.mimi2
autor
12. jan 2009

ahoj klaudi blahozelam a viem ako sa teraz citis 🙂 urcite si najstastnejsia na svete..neboj bude to ok..ja po dlhych skoro 3 rokoch 😒 a poviem ti uz som aj prestavala verit 😒 ale teraz je vse ako ma byt 🙂 neboj aj u teba to bude dobre...

klaudia15
12. jan 2009

dakujem 22.1. idem k lekárovi verím tomu že už bude byť srdiečko a bude všetko ok... mimi ďakujem

ditka1
12. jan 2009

dievcata nebojte sa 😉 ja som od zaciatku rizikova a mne zakazdym robia sono ale nie vzdy ho meraju a vazia,ak ste v poriadku bez komplikacii od zaciatku nemusite sa bat o babatka 🙂
a munu v takej vyspelej krajine nerobia este 4D ultrazvuk?vsak si zaplat a nech ti ho urobia,hadam si este nebudeme aj soná zavidiet. 😅 este par tyzdnov a uvidis maleho nazivo neboj sa,prajem vs.dobre. 🙂
baby drzte sa aj tie co ste este na zaciatku.

luciauk
12. jan 2009

mi.mimi2, v tom 20.-21. tt by ti mali poriadne bábätko pomerať, vnútornosti, mozog, končatiny a poriadne ťa informovať. ja by som sa sťažovala. nenechaj to tak a opýtaj sa, ako to mienia riešiť

munu, aj na sk aj v uk sú dve soná, ostatné sú na doktorovi, či je to potrebné alebo má sono v ordinácii, tak ho jednoducho urobí 😉 a keby mi.mimi trepala o tom, že chce vedieť pohlavie dieťatka, tak by boli tvoje poznámky na mieste, ale ona chcela len niečo, na čo má právo zo zákona o zdravotnej starostlivosti. apropós, ja som tiež v uk a mala som asi 6x sono, lebo som mala problémy. tak buď rada, že ti viac netreba. bábätku to tiež nerobí dobre 😉

ditka1
12. jan 2009

luciauk uplne s tebou suhlasim 😉 mi.mimi kazdopadne nam daj vediet ako to dopadlo dalej,velmi ti drzim palce,nech ste obaja v poriadku. 🙂

labradorik
12. jan 2009

baby a tto ako sa meria,babetko.myslite na sone ked vam ho zmeria myskou? ak hej tak mne robili teraz vo stvrtok a mame 8,7cm.doki povedal ze meria o 2 tyzdne viac ako by mal.ale ze je vsetko ok.

murano
12. jan 2009

mne sono robil doktor každy mesiac lebo ho mal v ordinacii a ubezpečoval ma že dieťatku to neškodi,vždy mi ho pomeral

ditka1
12. jan 2009

labradorik presne tak sa to robi,vsak to sa este aj zmenit moze ta rychlost rastu babatka,do konca casu a casu...mne sa to menilo ako ponozky 😀 stale inak raz bol velky,potom maly,potom zasa akurat,to zavisi aj ako ma doktor sono nastavene,ja tento pristroj uz beriem s rezervou-lebo aj na 4D nam povedali,ze je o mesiac vacsi v 26t a o tyzden to uz nebola pravda-tisic lekarov-tisic nazorov,vies lebo 4D mi zasa inde robili nie u mojho gyndu. 😉
Potom,ze stehennu kost ma na 26t,hlavu na 30t,brusko na 28t-no hroza,ja som sa zlakla,ze sa mi narodi nejaka kalika,ale vsetko sa to vyrovnalo s tym rastom-co sa malo dovyvijat sa dovyv.a co malo spomalit spomalilo,teraz je vs.ok 🙂

dadka212
12. jan 2009

pri prvom som mala utz 6x aj kvôli tomu že som bola riziková a nie pokaždé mi bábo merala a teraz som mala zatial 3x (prvé cez pošvu na zistenie tehotnosti) a práve dnes som bola na utz v 20 tt a pekne mi doktorka všetko odmerala, aj malinké aj pozrela polohu aj placentu proste všetko...
...takže ja byť tebou okamžite zmením gynekológa aby ti urobili poriadne všetko čo majú a hlavne keď si riziková

ditka1
12. jan 2009

murano mne tiez stale doktor vravi,ze sono neskodi,ale ked sme boli na tom 4D tak malicky si velmi zakryval ruckami ocka stale a mracil sa tak ktovie....

labradorik
12. jan 2009

ja teda neviem ja som bola uz 3x vzdy ho merali aj mi rozpravali ze co a ako...tak neviem naozaj to zavysi len od dokiho.baby a davali ste si robit na tom 4D aj video alebo len foto.a co to stoji?

ditka1
12. jan 2009

su 3varianty ako si to dat urobit,ja som si dala aj video+4fotky = 1650sk,ale nelutujem isla by som zasa.

labradorik
12. jan 2009

ved aj my ceme ist nech to stoji co to stoji,ved je to pamiatka ne cely zivot. a to videjko je ake dlhe?

ditka1
12. jan 2009

asi 20minutove ale nadherne 🙂

labradorik
12. jan 2009

jeeej aj ja uz ceeeem.verim ze je to krasa.ved ja som teraz na poslednom sone videla prve pohyby a skoro som sa rozplakala.bozinko to musi byt uzasny pocit.

mi.mimi2
autor
13. jan 2009

ahojte kocky.....
Klaudi ja verim a drzim palec,ze bude vse ok.Treba mylsiet pozitivne,vnima to tak aj malicke a to je pren potrebne 😉
hlavku hore a mylsi na to ze o par tyzdnov pocitis prve kopance 🙂
lucka...dakujem,ze si si ma zastala..Presne ako si napisala chcela som vediet vse o malickom a a ako pises na to ma pravo kazda zena🙂a popravde aj sa tesim ze je babo take hamblive 🙂 aspom bude vecsie prekvapko 😉 dakujem este raz
Ditka aj tebe velke dakujem..19 v pondelok idem lekarovi (k novemu)tak potom napisem vse co som sa dozvedela o malickom...dakujem vam a prajem pohodove cakanie na vase ratoliesti a tie co uz mate...tak nech vas posluchaju 🙂
labradorik...ja ked som videla tiez prve pohyby na sone....som to nevydrzalaaa a plakala od stastia...dlho dlho...a muz sa tesil ako male dietatko...ked ho videl hned pochopil a zacal to vnimat inak 🙂 je hrdy a pysny a teraz ked malicke kope sa ide zblaznit aby ucitil kazdy kopanec 😉ked budes citit i ty uvidis to budu este len slzy...stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre