Doktorka neodmerala bábo na sone. Stalo sa vám to?

mi.mimi2
11. jan 2009

ahojte baby neviem ci tu uz takato tema je..ale mam obavu prosim poradte.piatok som bola na sone.a sestricka mi uz po 2krat neodmerala babo..nic nepovedala lebo mala tel na uchu..mate aj vy taku skusenost ze vam neodmerali babo??a to som bola na velkom sone v 20 tyzdni..dobre vsak.dakujem za rady

mi.mimi2
autor
13. jan 2009

🙂 mysli,ratolesti ospravedlnujem sa za chyby 🤐

alias313
13. jan 2009

baby ja sa chcem opytat, ked idete na sono, tak dostanete aj vypisanu spravu, vsak?lebo ja som dnes bola na sone, vsetko zodpoveda tomu tyzdnu, v ktorom som, ale zabudla som sa spytat kolko mimco meria..a v tej sprave su len taketo udaje: BPD-80,4mm OFD 100mm,FL 57mm..a nemame ani fotku, predtym sme to tam mali napisane...nevyznate sa v tom niekto?vdaaaaaaaka

kackabrcka
13. jan 2009

alias313 nic si z toho nerob ja tiez nemam foto uz od 16tt a minule sa pan doktor nevenoval ani pohlaviu
hodnoty:
BPD biparietálny diameter je priečny rozmer hlavičky
FOCD fronto-okcipitálny diameter, pozdĺžna veľkosť hlavičky,
TAD transabdominálny diametar - priečny rozmer bruška plodu,
APD - anteroposterior diameter - predozadný rozmer bruška plodu
FL - foot lenght - teda dlzka stehenej kosticky

nam nedava spravu je to v karte u nich len do knizky vpisala udaje..

munu
13. jan 2009

luciauk, teba som tiez tu videla uz parkrat pisat a nikdy nenapises nic mile a prijemne, na rozdiel odo mna, lebo ja tu chodievam aj poradit sa a pomoct, ak viem nieco, ty tu chodis len kazdu tehulku zprdnut, ze nieco nerobi spravne... snad mam pravo napisat si co chcem, nie? Aj ty to robievas..
kazda tehulka je nervozna z nejakych dovodov, z obav a tak...ja som tiez...tak prepac mimi, ak som sa ta tym dotkla, len som tym mojim prispevkom chcela povedat to, ze ja tiez nemam sono podla svojich predstav, hoci by som este jedno prijala, nakolko som spadla v 21.tyzdni, asi 3 dni po vykonani velkeho sona.. takze tiez niesom bohvieako nadsena zo sona, ze ho nemam...

munu
13. jan 2009

a u lekara som bola, aj som mu to povedala a nikoho netrapilo, ze som spadla, ziadne sono sa nekona

alias313
13. jan 2009

kackabrcka : vdaka..no my by sme sa tam tiez ani pohlavie nedozvedeli.dozvedeli sme sa na 4d sone v Hlohovci.ja som sa aj dnes pytala na sone, ze ake pohlavie, ale nula bodov, velka ochota bola 🙄 vsak hlavne ze je zdrave, ale keby tak niekto vedel aj pochopit, ze chcem pre mimčo nakupit nejake vecicky a nechcem mat vsetko neutralne..no co dodat...doktor dolezity...

mi.mimi2
autor
13. jan 2009

munu a pohyby citis???tie su podla mna prvorade 😉 je to smola ze lekari na s maju za .......oni to beru tak ze dalsia tehotna v poradi ...ale u nas je to inak my mame v zivote 2-3 deti a bojime sa oni vidia tehotnu cely den...ale mohli by byt ludskejsi...munu viem kazda je citlivka aeste viac ked sa nieco tyka jej baba....cize sa tu nebudeme hadat..ved sme kamosky 😉 a musime si pomahat...ok? 🙂 a ten pad ma mrzi.

munu
13. jan 2009

mimi, jasne, ze sme kamosky, ja sa tiez nechcem hadat 🙂 prepac este raz, ak som ta vtedy urazila... som fakt uz z toho celeho nervozna, teraz nemozem uz ani do prace chodit, lebo ma babo zacalo uz tak tlacit, aj na pluca, zacina sa mi stazovat dychanie pomaly a pobolieva podbrusko, lebo babo je otocene dole hlavkou uz, tak som z toho uplne taka nervozna... a mala by som ist do prace este 5 tyzdnov do materskej... tak si asi vybavim marodku a kaslat na to... len lutujem aj manzela, som taka precitlivela teraz, ze on chudak musi chodit do prace, teraz znizovali stavy u nas v praci ako vsade asi, tak manzel si nasiel druhu pracu a vzal odstupne zo starej prace, ktore ponukali... ale si musi odznova zvykat niekde inde a to ma tiez tak deprimuje trochu... uz by som chcela mat porod za sebou a tak vsetko... ☹ ale uz to nejako prezijeme nie? Co uz ked sme tehulky? 😉

munu
13. jan 2009

pohyby citim, male by malo byt ok, ale ti doktori... ako pises, katastrofa 😠

kackabrcka
14. jan 2009

alias313 do hlohovca trva dlho objednanie ci ako? kolko stoji to sono? diky brcka

alias313
14. jan 2009

kackabrcka
a praveze myslim ze ani nie..nas objednali o 3 tyzdne, tak sa mi to zdalo v pohode..sono stalo 1000sk, ale stalo to urcite za to 😉

mi.mimi2
autor
14. jan 2009

munu....ahoj....ved presne.aj mne je luto ked vidim toho mojho ako sa mu rano nechce do tej zimy...robi totiz vonku cely den... 😢 chudacik moj..ja som pn od zaciatku lebo som v 5 tyzdni krvacal..a po tom vsetko ma nechali doma...pre istotu..ja na tvojom mieste si pn vydupkam 😠
a k tym lekarom...no fuj fuj hruza....
a klaudi....co je s tebou???co nove??daj vediet...kocky pa

katulka333
14. jan 2009

prosim vas mozem sa opytat ze po kolkom tyzdni zisti doktor ze som tehotna ultrazvukom?dakujem

mi.mimi2
autor
14. jan 2009

kati ja ked som bola v 5 tyzdni nevidel nic len gestacny vak....echo plodu nepozoroval...pak som sla o tri dni a bilo uz krasne srdiecko....cize to je moja skusenost..neviem zalezi to od lekara..

ditka1
14. jan 2009

mimi ja tiez lutujem muza ked ranoi vstava do zimy a musi do prace,tiez som od sameho zaciatku doma ☹ ale co sa da robit.
doktori niekedy nechapu,ze kazda zena by chcela pedantne vysetrit lebo oni to vidia dennodenne a vobec im to nepride,ze my to kazdy den nevidime. 😠

munu
14. jan 2009

mimi, to si teda vydupkam tu marodku 😠 mam toho v robote fakt dost, nevladzem tak ako doteraz...
uz je asi najvyssi cas oddychovat, 7 tyzdnov do terminu a kludne sa moze narodit vlastne aj skor tak v 38.tyzdni, takze mam fakt dost 😉
chudak muzik, ide dneska na nocnu, tak ho lutujem ☹

luciauk
14. jan 2009

munu, ale si mi to nandala...to máš zo mňa fakt taký pocit? 😔 no, myslím, že utz je na zistenie srdcovej činnosti a meranie proporcií, nie? a ty si to napísala, ako keby tak chcela ísť len tak, zo srandy, preto to nedorozumie. ale ako vidím, tak z tvojej strany to nie je nedorozumenie, ale sa ti nepáčim. ok. je mi ľúto, že si spadla. ale malé má dostatočnú ochranu v brušku. ja som mala v takom istom štádiu haváriu. ale mne utz urobili a bolo všetko ok. neboj, budete v poriadku 😉

munu
14. jan 2009

dakujem lucia 🙂 dufam, ze mas pravdu, lebo od tej doby ako som spadla, som taka nespokojna, vzdy ked si na to spomeniem...ale citala som aj horsie pripady, co sa stali tehulkam, tak snad je to ok... inac, aj ja zijem v uk, aj ked niekedy by som najradsej ztade utiekla 😉 chyba mi trosku uz aj domov, som tu uz 4 roky s manzelom, tak sme si povedali, ze este nejake 3 roky potiahneme a ideme domov aj s malkym 🙂

liki205
15. jan 2009

Ahojte chcem sa spýtať či neviete či napríklad častý ultrazvuk škodí? Napr ak by som bola dva krát do mesiaca na ultrazvuku ( mám totiž dvoch rôznych gynekológov) ...

ditka1
15. jan 2009

liki dvoch a to sa da?teda moze?hm.
neviem ci to skodi ale nme stale tvrdia,ze nie,lenze maly si zakriva oci zakazdym ked mu to robia 😒 tak ktovie
ale ak si rizikova tak nemas na vyber musia to sono robit.
a mozem sa opytat ze preco mas dvoch gynekologov? 😅

munu
15. jan 2009

liki ja som citala niekde na konikovi, zevraj caste sono tak neskodi, ale skodi dlhe sono, zevraj by nemalo trvat dlhsie ako 30 minut, no neviem ti to povedat na 100%

liki205
16. jan 2009

Ditka , no ja to mám preto tak lebo som bola na inseminácií v iscare a tam je to všetko pod dohľadom gynekologa no a okrem toho mám aj svojho gynekoloka ktorého mám už dlhé roky, ktorému chodim bežne na kontroly, ale v iscare ma pozorujú pdľa tých ich pravidiel a môj teda normálne bežne, len to proste tak vychádza že raz za dva u jedného a potom u druhého ale v pondeloks a už spýtam mojho že či to nevadí

ditka1
16. jan 2009

liki uz mi to je jasne...no tak ti prajem nech sa to udrzi 😉 pa

mi.mimi2
autor
16. jan 2009

Ditka ved hej zlaty to nasi muzi 🙂 a lekari hej beru to tak ze dalsie v poradi 😠
Munu ako s tou pn???jasne ved ty to mas vlastne uz za kusok...xi zavidim.......a neboj malicke je ok.....ja mam este dost daleko..ale uz teraz umieram 😉 od bolesti krizov...jaj fnuk...ale zas eked pomylsim na to mlaicke tak sa tesim a vravim ze koli nemu vydrzim vse....
lucka..nechajme to uz tak...ok?? 😉 sme kamosky a ideme klebetit...ja osm velmi zvedava ....cize idem na to ako sa volaju deticky,????zatial pa kocky

munu
16. jan 2009

mimi, tak nebola som v praci vcera ani dneska a teraz je vikend pred nami a v pondelok idem k lekarovi vypytat si marodku, lebo dalsie dva tyzdne by som mala robit nocne a to by bolo na mna privela.. tak uz si vypytam marodku az do materskej, potom dam vediet, ako som dopadla..oki? 😉

mi.mimi2
autor
16. jan 2009

ahoj munu super aspom si si oddychla 🙂 fuha ze nocne....to uz nie....teda ja by som to uz asi nezvladla...jasne moja daj pak vediet..drzim palec...dufam ze vybavis vse ako ma byt...zatial prajem krasny vecer..pa 😉

luciauk
16. jan 2009

mi. mimi2 no, vieš, ja sa tu snažím vyzistiť, ked niečo trápi moje deti, alebo si neviem s niečím rady a ked sa niekto pýta, tak poradím. ved som za tých 10r zažila kadečo. no a takto ma potom niekto utrie... ☹ ja nemôžem za to, že niektoré ženy fajčia v tehotenstve alebo nechajú svojim deťom urobiť nejaký zákrok a potom sa na internete pýtajú, že čo im to lekár robil. také ma vedia vytočiť. inak som velmi milá osôbka 😝
deti sa volajú Juliana, Olívia a Bruno 😉

mi.mimi2
autor
16. jan 2009

luci viem ze si mila osobka....mala som tu cest sa o tom presvedcit....xi 😉 no hej 10 rokov je vela....preto ak budem mat problem sa spytam teba...ok???a verim ze pre svoje deti chces len to najlepsie..aj mna to vytaca...a hlavne ked vidim mladu dievku s bruskom a cigou v ruke....ale tak kazdy je nejaky...len skoda ze pak trpia tie deti..krasne mena....juliana sa mi hrozne paci ale muz vybera dievcatku tak to nechavam na nom,...zatial pa

mi.mimi2
autor
19. jan 2009

ahojte kocky tak dne ssom bola u lekara...ale zase nic..musim cakat do 4 februara...a ked mam nejaky problem mam ist na pohotovost...asi mam aj zle vyratany termin..takze zase ma vobec nepotesili...a vy ako???klaudi a ty???si tu dlho nebola...majte sa pekne..pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre