Downov syndróm. Ako ho zistia dieťaťu v tehotenstve?

dadak
4. dec 2006

Baby, mam taku hlupu otazku. Ako je mozne, ze zena ma cele tehotenstvo v poriadku, ultrazvuk tiez je v poriadku a dieta ma downov syndrom. Ako je to mozne? Ked to vsetko citam, myslim niektore pribehy, tak mam strach uz i ja. Ved predsa to musi byt vidiet na tom UZV. Maju nejake vypocty. Ci nie?

wertinka
23. dec 2006

kto poradi? momentalne koncim deviaty tyzden tehotensta a na 22 januara som objednana na amnio. mam len 26, lenze moje prve tehotensvo mi v juli prerusili lebo plod odumrel. vraj sa v deviatom tyzdni prestal vyvijat a ja som ho este dva tyzdne nosila v sebe. v poslednom dni 12 tyzdna som zacala krvacat a bolo to. este ma v ten den poslali aj domov s tym ze mi nema kto urobit ultrazvuk nech pridem o dva dni. som v skotsku. tak ked si myslite ze nasi doktori su zli , tak si to skuste tu. ked som bola v osmom tyzdni, tak som lekarke povedala ze mam krvave vytoky a ona to zapisala do hlupej karty a poslala ma domov nech cakam na predvolanie na ultrazvuk . ktory neprisiel. ale nevadi nejak som to prezila zabudla , som znovu tehotna , ale teraz ked som bola v stvrtom tyzdni, domov mi poslali pozvanie na konzultaciu s nejakym lekarom ohladom mojho tehotenstva, ten mi oznamil ze vyzetrili plod z prveho tehotenstva a zistili ze mal len jeden chromozom a to X, tak podla mna to bol chlapcek, lebo ty byz y nepreziju, docitala som sa ze dievcata len s jednym chromozomom dokazu prezit, ale pred pubertou sa prestanu vyvijat a su cely zivot neplodne. vraj sa im podava rastovy hormom , takze vyzeraju normalne. lenze on mi tam povedal ze pred dalsim tehotenstvom by som mala ja a moj partner ... a v tom som ho prerusila a povedala mu ze som tehotna, tak ten ma hned vzal na ultrazvuk a zistil je male ma 8 mm a uz mu bilo aj srdiecko.

wertinka
23. dec 2006

len teraz mi povedzte mam ist na to amnio alebo nie. mam strach ze ak tie vysledky budu pozitivne ze co urobim. ist na potrat alebo si to nechat. a ak si to necham ze mi cely zivot nebude tu neplodnost vycitat cely zivot

loss
25. dec 2006

ja si myslim ze nie drzim palce to babenko zije a isto bude o svoj zivot bojovat z celej sily

froschka
25. dec 2006

wertinka a nieje na amnio este skoro 9tt? teda aspon tu v rakusku sa robi najprv specialny ultrazvuk medzi 11-14tt a ak by neco nesedelo krvne testy a ak by tam neco nesedelo tak az potom amnio. a neznamena ze ak prve mimi nebolo ok ze nebude ani druhe no aby si bola pokojna tak si daj urobit riadne krvne testy a ne hned pichat do bruska

sue
25. dec 2006

Wertinka, najprv...gratulujem k tehotenstvu 😵 aj keď to máte komplikované, dieťatko môže byť zdravunké...a...úprimne...vývoj vedy je tak rýchly, že búchať si hlavu o stenu, že moja dcéra bude neplodná sa mi zdá predčasné - neviem ale čo konkrétne tú neplodnosť spôsobuje, takže by som sa nemala vyjadrovať k tomu... ale... ísť na UPT kvôli neplodnosti dieťatka sa mi zdá prehnané 😒 držím palčeky, aby ste boli zdravunkí 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre