• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Fetálny echokardiogram. Ako sa robí toto vyšetrenie?

24. februára 2016 
Asi to nie je bezne vysetrenie, ktore by spravil gynekolog v poradni. Neviete, kto a kde ho robi?
22. jún 2009 o 12:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,
ja som absolvovala prenatalny echokardiogram v 26. tyzdni tehotenstva.
Absolvovala som ho v BA v Detskom kardiocentre na ultrazvuku u kardio pediatra.
Odporucanie som mala od mojho gynekologa, objednavala som sa telefonicky, maju to tam dost narvane, ale da sa.
Vsetko bolo v pohode, ale nakolko som diabeticka dlhodobo na inzuline, tak si to este v 34. tyzdni zopakujeme.
22. jún 2009 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem, Dia. :slight_smile: Neplati sa za to nic, ked mas odporucanie od gynekologa? Mozes mi dat na nich aj cislo?
23. jún 2009 o 07:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Za vysetrenie sa neplatilo nic, ale mali sme odporucanie od gynekologa,
neviem ci sa da ist len tak na vlastne triko.
Cislo k nim je 02/59371773-ultrazvuk 2, je to na 1. poschodi.
23. jún 2009 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Este raz dakujem. Odporucanie budem mat, vypytam si na poradni. Viem, ze po 20tt by som mala ist na nejake taketo vysetrenie, len som nevedela, kam a neviem, ci moj gynekolog o tejto moznosti vie. Poradim sa s nim. :slight_smile:
23. jún 2009 o 07:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deina,
mas nejake predpoklady (geneticky) ze srdiecko mrnousa by nemuselo byt v poriadku??
23. jún 2009 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nie geneticke, ale predpoklady su - mam Ro a La protilatky (kvoli svojmu ochoreniu - Sjogrenov syndrom) a tie mozu sposobit blokadu srdca. Riziko je ale nastastie len okolo 5%.
23. jún 2009 o 08:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deina,
tak radsej si vsetko pochod a budes vediet na com si,
ja to mam podobne, riziko na srdcovu vyvojovu vadu mam 4% koli svojmu ochorenie, hoci v rodine nemame ziadnu srdcovu vadu, teda aspon o nej nikto nevie,
Tak drzime palceky nech je vsetko v poriadku a daj vediet :slight_smile:
23. jún 2009 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Vdaka, dam potom vediet, ako som vybavila. :slight_smile:
23. jún 2009 o 10:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deina, ja som bola v 20 tt v sukromnom sanatoriu Helios v Brne, tam to robi (robil) primar Detskeho kardiocentra Brnianskej detskej nemocnice MUDr. Navratil, pred 2 rokmi to stalo 600 Kč, vraj je spicka co sa tyka neonatalneho skriningu srdiecka...
23. jún 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No tak som bola na sone vcera a pytala som sa aj na echokardiogram - ze ma moze objednat do Bratislavy, ale najprv musim zajst k reumatologi, nech mi da papier, o aku poruchu srdca by mohlo ist. Ja nechapem, preco si ti lekari nemozu zavolat? :unamused: Ved dvihnem telefon a pokecam priamo ako lekar s lekarom, nebolo by to lepsie?

Eriq, v Brne si nepotrebovala odporucanie, ked si si to sama platila?
26. jún 2009 o 14:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
absolvovali ste niekto v poslednom obdobi fetalne echo???????????? Ako to prebiehalo a ako dlho to cca trva. Ďakujem za info :wink:
7. júl 2014 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daubdoubi ahoj, bola si? Mala by som ísť aj ja. Vďaka za info.
10. feb 2016 o 20:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bajka22 ahoj. Mne bolo tiez odporucene lekarkou toto vysetrenie a mala by som ho absolvovat v nasledujucom obdobi..aj ked je to v podstate iba preventivne mam strach aby bolo vsetko v poriadku. Ty tam ides z akych dovodov? Podarilo sa ti uz objednatm dakujem
16. feb 2016 o 07:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilian23 tak my mame fetalne echo uz za sebou a vdaka Bohu vsetko je uplne v poriadku tak sme radi :slight_smile: drzime palce aj vam
24. feb 2016 o 08:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok