Fetálny echokardiogram. Ako sa robí toto vyšetrenie?

deina
22. jún 2009

Asi to nie je bezne vysetrenie, ktore by spravil gynekolog v poradni. Neviete, kto a kde ho robi?

diapozitiv01
22. jún 2009

Ahoj,
ja som absolvovala prenatalny echokardiogram v 26. tyzdni tehotenstva.
Absolvovala som ho v BA v Detskom kardiocentre na ultrazvuku u kardio pediatra.
Odporucanie som mala od mojho gynekologa, objednavala som sa telefonicky, maju to tam dost narvane, ale da sa.
Vsetko bolo v pohode, ale nakolko som diabeticka dlhodobo na inzuline, tak si to este v 34. tyzdni zopakujeme.

deina
autor
23. jún 2009

Dakujem, Dia. 🙂 Neplati sa za to nic, ked mas odporucanie od gynekologa? Mozes mi dat na nich aj cislo?

diapozitiv01
23. jún 2009

Za vysetrenie sa neplatilo nic, ale mali sme odporucanie od gynekologa,
neviem ci sa da ist len tak na vlastne triko.
Cislo k nim je 02/59371773-ultrazvuk 2, je to na 1. poschodi.

deina
autor
23. jún 2009

Este raz dakujem. Odporucanie budem mat, vypytam si na poradni. Viem, ze po 20tt by som mala ist na nejake taketo vysetrenie, len som nevedela, kam a neviem, ci moj gynekolog o tejto moznosti vie. Poradim sa s nim. 🙂

diapozitiv01
23. jún 2009

Deina,
mas nejake predpoklady (geneticky) ze srdiecko mrnousa by nemuselo byt v poriadku??

deina
autor
23. jún 2009

Nie geneticke, ale predpoklady su - mam Ro a La protilatky (kvoli svojmu ochoreniu - Sjogrenov syndrom) a tie mozu sposobit blokadu srdca. Riziko je ale nastastie len okolo 5%.

diapozitiv01
23. jún 2009

Deina,
tak radsej si vsetko pochod a budes vediet na com si,
ja to mam podobne, riziko na srdcovu vyvojovu vadu mam 4% koli svojmu ochorenie, hoci v rodine nemame ziadnu srdcovu vadu, teda aspon o nej nikto nevie,
Tak drzime palceky nech je vsetko v poriadku a daj vediet 🙂

deina
autor
23. jún 2009

Vdaka, dam potom vediet, ako som vybavila. 🙂

eriq771
23. jún 2009

Deina, ja som bola v 20 tt v sukromnom sanatoriu Helios v Brne, tam to robi (robil) primar Detskeho kardiocentra Brnianskej detskej nemocnice MUDr. Navratil, pred 2 rokmi to stalo 600 Kč, vraj je spicka co sa tyka neonatalneho skriningu srdiecka...

deina
autor
26. jún 2009

No tak som bola na sone vcera a pytala som sa aj na echokardiogram - ze ma moze objednat do Bratislavy, ale najprv musim zajst k reumatologi, nech mi da papier, o aku poruchu srdca by mohlo ist. Ja nechapem, preco si ti lekari nemozu zavolat? 😒 Ved dvihnem telefon a pokecam priamo ako lekar s lekarom, nebolo by to lepsie?

Eriq, v Brne si nepotrebovala odporucanie, ked si si to sama platila?

daubdoubi
7. júl 2014

Ahojte,
absolvovali ste niekto v poslednom obdobi fetalne echo???????????? Ako to prebiehalo a ako dlho to cca trva. Ďakujem za info 😉

bajka22
10. feb 2016

@daubdoubi ahoj, bola si? Mala by som ísť aj ja. Vďaka za info.

lilian23
16. feb 2016

@bajka22 ahoj. Mne bolo tiez odporucene lekarkou toto vysetrenie a mala by som ho absolvovat v nasledujucom obdobi..aj ked je to v podstate iba preventivne mam strach aby bolo vsetko v poriadku. Ty tam ides z akych dovodov? Podarilo sa ti uz objednatm dakujem

lilian23
24. feb 2016

@lilian23 tak my mame fetalne echo uz za sebou a vdaka Bohu vsetko je uplne v poriadku tak sme radi 🙂 drzime palce aj vam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre