Genetické vyšetrenie. Ako sa robí?

severka222
30. apr 2009

Ahojte, prosím Vás, ako sa robí genetické vyšetrenie ? Ja som v 16 týždni, pred týždňom mi brali krv na AFP a dnes som volala o výsledky, povedali že všetko je v poriadku, ale že mamičky posielajú aj na genetické vyšetrenie ...
Je to pravda, ??? Pri prvom tehotenstve som nikde nebola , ako sa to robí ?
Ďakujem

alionuska
30. apr 2009

Ahoj.Ja som bola na genetickom vysetreni az potom,co mi zomrela dcerka po porode...a aj s partnerom,dokotrka nas pozerala,ci nemame rastep,alebo nejake ine deformacie...a potom sa len pytala na to,kto v rodine trpi nejakou chorobou,kde byvame a ci nie sme pribuzni navzajom...neviem ako je to pri prvorodickach.. 😨 Mozno ti zoberu iba krv..neviem...

mirip
30. apr 2009

mne brali krv len na tripple testy minulý týždeň a čakám na výsledok 🙄 a genetické testy robia len kedje podozrenie na nejakú genetickú vadu alebo po missede, mne ich robili ked som potratila

severka222
autor
30. apr 2009

ja nie som prvorodička , budem mať druhé dieťa, prvé tehotenstvo bolo úplne bezproblémové , pôrod prirodzený. Aj výsledky z krvi, aj sono v tomto tehotenstve mám dobré, tak nerozumiem načo mám ísť na to gen.vyšetrenie, preto ma to zaujíma

severka222
autor
30. apr 2009

mne povedala sestrička, že tam posielajú mamičky bežne

alionuska
30. apr 2009

Severka,len chod,aspon budes mat istotu ze je vsetko v poriadku a vzdy lepsie,ako keby ta doktor zanedbal ako sa to stalo mne....drzim palce! 😉

severka222
autor
30. apr 2009

lenže ja mám teraz strach, lebo ak je všetko v poriadku, tak načo tam mam ísť, čo mi tam budú robiť ?

alionuska
30. apr 2009

Neboj,ved ti neublizia...ja som si tiez sedem mesiacov myslela,ze je vsetko v poriadku a aj vsetky vysledky boli dobre a aj doktor ma v tom utvrdzoval,ze je vsetko ako ma byt...a v 32tt mi povedali,ze ak vobec malu donosim,tak po narodeni mi urcite zomrie...len tam chod,ved mozno aj oni chcu mat iba istotu...ci sa nieco nedeje... 😉

tanity
30. apr 2009

ahoj, pride mi to divne, ze ta posielaju na geneticke vysetrenia v normalne prebiehajucom tehotestve s dobrymi vysledkami na AFP..ale mozno len iny kraj, iny mrav...mna neposielali v tehu na ziadne geneticke vysetrenia, testy na AFP tiez dopadli dobre...ked dopadnu zle, zvyknu posielat na dalsie potvrdzujuce testy alebo amniocentezu. ale to nie je tvoj pripad, lebo mas vysledky na AFP dobre. takze fakt netusim. nas posielali na genetiku po tom, co nam odisiel nas syncek 😢 a ako pise alionuska, aj s partnerom...objednali sme sa na genetiku (listok som mala od gynekologa) a pani doktorka spisala s nami taky protokol, pytala sa kazdeho z nas na osobnu aj rodinnu anamnezu, veci typu aku krvnu skupinu mame, odkedy M a aky dlhy cyklus, choroby prekonane, soc. postavenie, rodinne a take veci...a po takej pol hodinke otazok a odpovedi sme skoncili, s tym ze este nam brali krv a ze vysledky do mesiaca...a prisiel papier, ze u oboch manzelov karyotypy v poriadku...ale mozno vase geneticke vysetrenia budu ine, nie na karyotypy, neviem. Kazdopadne vela stastia a pohodove tehu 😵

poseidonka
30. apr 2009

alionuska, ale donosila teraz ju máš pri sebe však?????

alionuska
30. apr 2009

Poseidonka,nie.Nemam ju pri sebe.Zomrela mi po porode a zila len 80 minut. 😢 Prva dcerka je zdrava a tu mam pri sebe...to je moje stastie!

martinkatinka
15. jan 2012

Možno to sem nepatrí, ale nás poslali na genetiku s malým, lebo mu diagnostikovali kraniosynostozu, ale neviem, že čo sa u takého bábatka robí... asi sa len vezme krv, nie?

alexaba
14. jan 2013

ahojte, zajtra ideme na geneticke vyšetrenie, treba ísť na lačno? sme objednaný až pred obedom. Dakujem

11evika11
20. jan 2014

Ahoj bola by som velmi rada ak by ste mi poradili ,,,, 🙂 som tehotna uz druhy krat z prvym partnerom mam 2zdrave deti ,,,z druhym cakame druhe babo prve sa nam nepodarilo bola som na kyretazi teraz som tehotna druhy krat som v 6tyzdni tehotenstva ,,a velmi sa bojim obavam moja gynekologycka nic nevidi len vacok ,obavam sa ci to dopadne dobre tvrdi ze to moze byt partnerova chyba z genetickej strany ak by druhe tehotenstvo dopadlo zase tak ako to druhe viete mi poradit ma niekto take skusenosti ,,,ja som v poriadkiuu ,,mne robili vsetky vysetrenia moja gynekologycka mi povedala ze uz mi nema co robit ze som zdrava ,,ze som porodila krasne zdrave dve deti ale ze ide o ineho partnera ze to moze byt chyba partner deti nema ak ma niekto stym skusenostuii tak mi prosim poradte ,,a ak je aj niejaka gen,chyba ci dietatko budem mooct mat dakujem 🙂

anonymkazuzka
20. aug 2014

Chcela by som sa opýtať ci to sa tam zisťuje aj ci je otec moj priateľ alebo niekto iný ďakujem

zebrickaa
7. nov 2014

@alexaba ahoj prosím ťa išli ste na lačno? ja idem budúci tyždeň. dakujem

ivetbal
7. nov 2014

@zebrickaa Nie netreba ísť na lačno. Kľudne si daj raňajky. Vezmú ti krv, urobia pohovor a pošlú ťa na sono.

zebrickaa
8. nov 2014

@ivetbal aj sono? Dakujem za info 🙂 idem este pred tym na hematologiu

ivetbal
8. nov 2014

@zebrickaa Áno ja som bola na genetike v Martine a bola som aj na sone. Strávila som tam celé dopoludnie ☹

zebrickaa
8. nov 2014

@ivetbal a co vsetko sa ta pýtali? Do akej hĺbky asi?

ivetbal
8. nov 2014

@zebrickaa Pýtali sa hlavne na mňa a manžela. Na čo sa liečime, aké operácie sme podstúpili. Či nemáme v rodine nejakú závažnú chorobu alebo postihnutia. Nič na čo by si nevedela odpovedať, len také bežné veci.

zebrickaa
8. nov 2014

@ivetbal dakujem 🙂

ivetbal
8. nov 2014

@zebrickaa Rado sa stalo. Nech ti to dobre dopadne 🙂

alexaba
9. nov 2014

@zebrickaa ahoj, ja už si nepamätám, ale asi nie, lebo my sme boli objednaní až skoro pred obedom.

newesta
20. nov 2014

@alionuska ahoj aj mne sa stalo to co tebe :( pravdepodobne asi ma tiez lekar moj zanedbal 😒 a v zime planujeme ist robit tie geneticke vysetrenia...

alionuska
24. nov 2014

☹ ☹ mas odomna spravu ...newesta 😢

slavkom
19. jan 2015

Baby ,prosím Vás idem na genet sono buducu stredu čo tam robia mám v Za sonára nie je to nič hrozné dakujem som prvorodička..... 🙂

likomm
27. jan 2015

@ivetbal a prosím ťa ako dlho ste čakali na termín v Martine? a to sú výsledky hneď, či treba čakať dáku dobu na vyhodnotenie?

ivetbal
27. jan 2015

@likomm To ma objednával môj Dr. presne na daný tt. O výsledky si budeš volať. Oni ti povedia presne dátum aj hodinu, kedy môžeš volať. Bolo to do 5 dní. Keď pôjdeš na vyšetrenie, treba počítať, že tam stráviš celé dopoludnie. Po pohovore a odbere krvi, pôjdeš ešte na usg do nemocnice.

likomm
27. jan 2015

@ivetbal ďakujem 🙂

dominik00
18. máj 2015

ahojte ja sa chcem spital na jednu vec priatelka bola somnou tehotna uz 2 krat a po dva krat potratila v 20 a 23 tyzdni tehotenstva a teras bola na sk u gynekologa a na getetickom a vsetko je v poriatku ako to ma vsetko suvisiet somnou lebo ze ja mam ist ties na geneticke visetrenie ked my uz braly krv ked zistovaly preco babetko zomrelo vie my niekto poradit alebo visvetlit ako to suvisi somnou ????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre