Genetické vyšetrenie. Ako sa robí?

severka222
30. apr 2009

Ahojte, prosím Vás, ako sa robí genetické vyšetrenie ? Ja som v 16 týždni, pred týždňom mi brali krv na AFP a dnes som volala o výsledky, povedali že všetko je v poriadku, ale že mamičky posielajú aj na genetické vyšetrenie ...
Je to pravda, ??? Pri prvom tehotenstve som nikde nebola , ako sa to robí ?
Ďakujem

zuzka105
18. máj 2015

@dominik00 dieta vznika z genov matky a otca, teda to s tebou suvisi na 50 percent 🙂 A vazne teraz, geneticky dedicny problem moze pochadzat od matky, od otca, alebo kombinaciou ich specifickych genov. Chod tam, z nosa ti neuhryznu. Potrebujete najst príčinu, aby sa to nezopakovali treti krat.

dominik00
18. máj 2015

dakujem ti za visvetlenie urcite tam teda pojdem aa este mam taku otasku ze preco teda priatelka nema ziadne priznaky do 20 a 23 tyzdna vsetko je poriatku a odrazu zacne krvacat alebo druhy krat jej odtiekla plodova voda tomu fakt nerozumiem a lekary dtvdia ze je v poriadku nechapem ale dakujem za pozbudenie a vislvetlenie 🙂

zuzka105
18. máj 2015

@dominik00 pricin potratu moze byt velmi vela a niekedy sa nan bohuzial ani nepride. Ale isto mate narok na toto geneticke vysetrenie, partnerka na tisic percent nech ide na hematologiu ( moznost zlej zrazanlivosti krvi), na endokrinologiu (ci stitna zlaza funguje spravne). Este ma napada imunologia reprodukcna, ci netvori nejake protilatky proti babu jej telo. Mozno, snad doktori odporucia dalsie vysetrenia. Ale ak by niektore hore zmienene nemala, nech ich ziada, ma na ne pravo, poistovna vsetko preplati. Viem ze je to velmi tazke pre nu a isto aj pre teba, drzim palce aby ste nasli pricinu a potom zdrave babetko. Inak je to obrovsky zasah na psychiku, kludne mozte vyhladat aj psychologicku pomoc, nie je lahke to ustat. Drzim palce

dominik00
18. máj 2015

dakujem ti zuzka105 este raz velmy pekne skusime vsetko ak sa bude dat uvidime 🙂

sysuska21
26. nov 2015

chcela by som sa aj ja spytat ci neviete mi nahodou poradit ako to prebieha ked v rodine mame polydaktyliu na internete som citala ze beru aj amniocentezu ale mam z toho obavy kedze som uz raz potratila a nechcem prist aj o dalsie dieta to by som asi uz nezvladla som 18tt+5d a poslali ma na geneticke vysetrenie

katrinka13
4. jan 2016

ahojte.....všetci..chcela by som sa opýtat na genetické testy...ideme s partnerom vo februari 2016 ...treba ist do mrche alebo pred..a co sa robi na tych testoch,treba aj zdravotnu dokumentaciu alebo nie....2x sme o babo prisli tak ma moj gynekolog posiela na tie testy...prve sme prisli vdaka anembryole a druhe babo bol zamlknuty plot,takze 2x kyretaz

dakujem za odpovede

sysuska21
7. jan 2016

@katrinka13 ahoj pocuj zober prefotene vysledky z triple testov a inak nic nepotrebujes len karticky poistenca aj tvoje aj partnerove a neviem ci ti budu brat aj odber plodovej vody ale mne nebrali a pre istotu si zober nieco na jedenie so sebou lebo sa tam dlho zdrzite my sme tam boli od rana od pol 9tej do 2 poobede ale nemas sa coho bat daju vam otazky ohladom surodencov vrodenych chorob a tak

katrinka13
4. feb 2016

ďakujem za odpovede ale tehotná nie som iba sa snažíme o bábetko.....

szoszi58
25. feb 2016

Ahojtr,prosim vedek by mi niekto pomoct.musim ist na geneticke vysetrenie do nitri k mudr barosova janka.ale to tel.cislo co mi dala gynekologicka nedvihaju.volam tam uz dva dni.zvoni ale nic.toto cislo mi dali 037 324 42 12 ale nedvihaju.viete niekto tam iny kontakt.musim sa objednat.dakujem

mamamonika
25. feb 2016

Ja som absolvovala geneticke po 2x missed abort a 1x anembryomole. Zoberu obom partnerom krv, muz myslim aj spermie niesol a potom ti daju mnozstvo otázok a tvojej rodine / mama, babka atd./ ake choroby mali, maju, ci niekto potratil atd.NAM v podstate nic nezistili. Daj si urobit reprodukcnu imunologiu, mne tam zistili, ze mam malo vitaminu D, beriem vigantol kazdy den a ze mam problem s krvou, cize ak otehotniem hned treba nasadit fraxiparin a pichat.Drzim palce. 🙂

vydrnik
25. feb 2016

Ked zme cakali maleho boli zme na genetike kde sa nas lekar opytal na choroby v rodine,ci nebol nekdo postihnuty atd.krv mi tam nebrali,boli zme tam 2x,a raz u Mudr.Grochala v Martine,vsetko je vporiadku maly je zdravy,a to same bolo aj ked som cakala ceru a to bolo este v Cr

slnieckomyska
6. apr 2016

Bambulky chcem sa spýtať zajtra idem do BA na tie genetické testy do Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej na hematologiu skrz to ze mam Ocina hemofilika.Stretli ste sa stým niektorá? čo mi tam budú robiť?

lucija123
20. okt 2016

Ahojte, prosim co sa pytaju na genetike? Aby sme vedeli s partnerom vyzistit vopred. Zdravotny stav rodicov aj starych rodicov? Dakujem

luciaema
20. okt 2016

@lucija123 Choroby aj v širšej rodine, surodencov tvojich a partnerových rodicov ( ujovia, tety...), starych rodicov...samozrejme take vyznamne - metabolicke, dedicne...( nie vysoky tlak ). Ja som bola zaskocena otázkou z akej dedinky na Slovensku pochadza moj dedko a babka...

gabiii22
26. okt 2016

Ahojte prosím vás viete mi poradiť ci mám nárok na genetické vyšetrenie preplatene poisťovňou ked sme mali dve mimomaternicove tehu? Dakujem

luciaema
27. okt 2016

Na geneticke vysetrenie preplacane poistivnou musis mat doporucenie od indikujúceho lekara, v tomto pripade od gynekológa. Skus sa spytat jeho, aj ked mimomaternicove tehu moc nesuvisi s genetikou....

nivea777
27. okt 2016

@gabiii22 na genetiku by ta lekar poslal ak by si nahodou mala zle krvne testy,mala vyssi vek,mala v rodine niekoho s dedicnou chorobou.. mozes si zaplatit trisomy/prenascan za 400 € cca..

gabiii22
27. okt 2016

Dakujem za info..skúsim ešte môjho gynekológa a uvidím na druhej konzultácii IVF,pretože v jednej klinike mi povedal,ze to nepotrebujeme (ale uz by som si chcela dat radšej vsetko vyšetriť). Pekný deň 🙂

nivea777
27. okt 2016

@gabiii22 na genetike ti ponuknu amnio a trisomy testy za 380€

veronika_1_2_3
17. nov 2017

Ahojte ja som bola tehotna a moj ginekolog mi len tolko povedal do okola ze nemam dobri krvni obraz a jak som porodila som mala chore babetko ano a teraz mi z manzelom robili geneticke testy a povedali ze budu o mesjac presly try mesiace a nevjem visledok moj mali sa narodil z chorim srdieckom pecenom žlčove cesty nema mam ho doma a vraj neda sa mu pomoct. Mam cakat kedy zavrie očka
😔

florina9
6. jan 2024

@alionuska ahoj
A nakoniec zistili pricinu?

florina9
6. jan 2024

@mamamonika ahoj. Na genetike ti zistili nieco?

mamamonika
6. jan 2024

@florina9 nie vobec nic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre