Iný dátum pôrodu podľa USG a MS. S čím počítať?

fleuerette
25. jan 2011

Viete mi niekto povedať čo to znamená, keď mi lekár na morfo usg povedal, že som v 21 tt + 4, ale podľa poslednej MS som v 19 tt +6??? Bábo je tiež celkom veľké (460g). Môžem počitať so skoršim terminom pôrodu?

dankadina
25. jan 2011

nemusí to nič znamenať, možno je len bábo väčšie. Inak v posledných tt tehotenstva sa usg berie +- 500g, takže určite je aj norma odchýlky v tvojom tt

zuzana76
25. jan 2011

mozes aj nemusis pocitat so skorsim terminom, po 12 tyzdni sa uz neda podla velkosti babatka urcit presne gestacny tyzden, pretoze vtedy si uz kazde babatko rastie svojim tempom, niektore sa narodi 2500 g a ine 4000 g ako plne donosene. Termin porodu podla UZV sa da urcit do toho 12 tt, vtedy rastu babatka rovnako.

petruska86
25. jan 2011

len to, ze babetko sa vyvija, rastie trosku rychlejsie - podla priemernych "tabulkovych" hodnot pripadaju jeho rozmery na ten 21tt...ak neskonstatoval nejaky problem, tak je babetko v poriadku...a ci to ma vplyv na termin porodu? terminy porodu mozes mat stanovene aj tri - podla poslednej MS, podla prvych pohybov plodu a tiez podla USG v poslednych tyzdnoch...takze tazko povedat ....

kvetinqa
25. jan 2011

nepocitaj velmi so skorsim terminom. ja som bola na tom presne tak isto, ultrazvuk bol vzdy o dva tyzdne dopredu ako PM, najprv mi povedali, ze to bude velke babo, potom, kedze som nemala pravidelny cyklus, tak ze mam zle vyratany termin porodu. Podla USG som mala termin porodu 26.11. a podla PM 5.12. 18.11. mi robil lekar ultrazvuk, maly na nom zodpovedal 38 + 4, mal 3320 gramov. Tak mi na 19.11. naplanovali sekciu. Maly sa narodil s vahou 2860 gramov, a tie dva tyzdne mu chybali. mali sme vodu v plucach a celkovo bola adaptacia komplikovana, tak sme pobudli presne tie dva tyzdne v detskej fakultnej... cize pri druhom uz budem chciet ist radsej neskor ako skor..

lauraa
25. jan 2011

ja som mala termin porodu vypocitany podla poslednejMM na 21. 5 podla ultrazvuku v 8tt na 30.5 , mala sa narodila 31. 5., a ako mi stale tvrdili ,,male babätko,, s porodnou vahou 3870 g a 49 cm 😉

barca25
25. jan 2011

ja som mala pri prvom tehu a aj teraz opak..podla mens mi vychadza na 22 tt a podla son ana 20-21 ale dali na 20tt dnes....mam mennsie babo,ako aj pri prvom tehu-ma plasili ze nebude donosene a mala 2990g a 48 cm 🙂 mala rodit 5 juna a narodila sa 20 maja a bola som zrazu v 39 tt :DD o 2 tyzdne to zrazu posunuli :DD takze na sono by som sa az tak nespoliehala

katren
26. jan 2011

ja to mam teraz podla poslednej MS 18tt, ale podla uzv 15tt, babo je proste mensie.....otehotnela som na konci cyklu a to je ten rozdiel...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre