Je možné, že by si na UZV nevšimli dvojičky?

csina
12. júl 2009

Ahojte dievčatá, mám otázočku. Stretli ste sa niektorá s tým, že na prvom UZV by si nevšimli druhý plod? Bola som prvý raz na UZV podľa PM v 10 tt, podľa vyhodnotenia ultrazvuku to bol však 8tt. Bábätko malo akciu srdiečka, dokonca pohyby. Keď mi dali ten malý snímok do ruky, niečo sa mi na ňom nepozdávalo. Ako som ho doma podrobne skúmala, všimla som si bábätko akoby v bubline, asi plodový vak, ohraničenej svetlou farbou a vedľa neho akoby v zákryte bolo vidno časť akoby ďalšej takejto bublinky, presne rovnakej. Dala by som ruku do ohňa, že tam vidím dva, ale môže to byť nejaká cysta, alebo čo? Gynekológovi som to nespomínala, čakala som na jeho spontánnu reakciu. Zadíval sa skúmavo a povedal len niečo v tom zmysle, že to majú akési rozmazané...Tak neviem... Ale rozmazaný by mal byť celý snímok, nie len určitá časť...

mia1983
12. júl 2009

csina nemyslím si, že by si to nevšimli. Ja som bola na prvom UTZ v 4tt a bola jedna bublinka. Potom v 6tt a bolo vidno už dve lebo ja som bola na umelom oplodnení a vkladali mi dve embrijká ale to druhé sa proste zahniezdilo neskôr, ale keď sa pozerám na moje foto zo sona z 10tt tak moje babenká majú už ručičky a nožičky obidve a to sa určite to druhé prehliadnuť v maternici nedá 😉 , to by si si všimla určite na sone aj ty 🙂

maja177
12. júl 2009

no ja som pocula o takej srande ze si mysleli ze cakaju jedno a na koniec si z nemocnice niesli dva poklady 😀

csina
autor
12. júl 2009

Tak Mia, srdečne gratulujem!!! 🙂 My sme čakali 7 rokov, doma už mám dcérku. Teraz sa vytešujeme na druhé, ale ak by boli aj dve, hoci v našom malom minibyte nie je miesta veľa, určite by som jedno v nemocnici nenechala... 🙂 Stále mi to vŕta v hlave, keď sa dívam na ten snímok, čo je to tam v pozadí. Ak sa mi to podarí naskenovať, vložím do albumu a mrknite mi to, čo si o tom myslíte.. V rodine síce veľa dvojičiek nemáme, ale nejaké by sa našli. Stále si vravím, možno... V utorok idem na sono v 16, teda podľa nich v 14 týždni, tak už budem asi isto vedieť, ako som na tom.. Majka ja som si myslela, že taká kuriozita je možná len vo filme, že by si po celý čas nevšimli...? 😅

zvalka
12. júl 2009

No csina! Moja kamaratka sa dozvedela 2 t pred porodom,ze budu dve 😀 a chodila pravidelne do poradne.tak neviem,ci bol lekar 8 mesiacov slepy alebo co 😀 tak mozne je vsetko 😉

boobinka
12. júl 2009

sousedka otehotnela prirozenou cestou, na prvnim UTZ ji rekli, ze ceka dvojky, na dalsi KO ji rekli ze uz jsou tri a nakonec kolem 4m ji rekli, ze jsou ctyri 😕 chudera cekala, kdy ji oznami dalsi.... ale donosila a porodila vsechny ctyri zdrave mimca.
csina, tak ten snimek z UTZ vyfot a dej do alba... rada bych mrkla jak to maji romazany 😀

mrka2
13. júl 2009

ahoj, mojej sesternici tiez na prvom sone vraveli,ze caka jedno a ked sla druhykrat na ultrazvuk,tak uz tam boli dve. ze jedno sa skryvalo za druhe,preto to nebolo vidno. 😕 😀

csina
autor
13. júl 2009

Dala som si do albumu ten snímok, je ale veľmi svetlý práve v miestach, kde sa mi to akosi dvojí...🙂)) Hľadajte vo vrchnej časti dvojitú bublinku, tam kde je krížik z uzv je to potvrdené bábeno. Čo myslíte ? Zajtra už asi budem vedieť...aj keď čítam boobinku, začínam sa aj báť..🙂))

pink_lady
13. júl 2009

csina, mozne je vsetko, vydrz do dalsieho uzv a budes mat istotu 😉

boobinka
13. júl 2009

Csina ja jsem na ni taky hledela, kdyz mi to rikala... byli i v TV.
Csinka ja nasla jen krizek, podle sebe bych rekla, ze v bublince kde je krizek je to potvrzene babenko a ta bublinka vedle, ze se tam neco rysuje... jako by dvouvajecna...???? 🙂
Uvidis co tam uvidi ted...

astora
13. júl 2009

csina mne na uZV v 6tt hned videl že su dve 😉

miroslava89
14. júl 2009

csina ahoj mne na prvom uzv v 6tt videl dve..a potom v 9tt pocul dve srdiecka🙂

gumidek
14. júl 2009

Ahoj, kamarádce se prckové schovávali docela dlouho. Až do 16.tt netušila, že budou dětičky dvě. Bylo to velké překvapení, když třetí ultrazvuk odhalil druhé mimčo. Takže určitě to může trvat, pokud se jedno umí dobře schovávat 😅

anesim
14. júl 2009

😀 Mám kolegyňu, ktorej až na konci 6 meiaca zistili, že čaká dvojičky

flavi
14. júl 2009

pridavam sa, mojej znamej zbadali az v 5 mesiaci, ze jej sak to dietatko ma tri ruky a .. jeeej styry nohy a potom nasli aj dalsiu hlavicku... pochopitelne nasli aj stvrtu rucicku a uz ma velke baby dvojicky, takze nie je to scifi, fakt sa to stava
csina, daj vediet, ako si dopadla na UZV 🙂

astora
14. júl 2009

flavi to sa mi zda prehnane na dnesnu dobu aby to tak neskoro videli či nie ?? 😀 ale asi by ma švihlo keby mi v piatom mes povedali ze su dve ved aj v tom 6 tt to bol pre nas šok 😀 😀 😀

csina
autor
16. júl 2009

Tak dievčatá, záhada vyriešená! V skutočnosti mám v bruchu len jedno bábenko. Bola som na uzv, bol tam iný doktor a videl a počul len jedno, som v 16 tt, tak už asi prekvapko nebude. Aj keď neviem, čo to na tom snímočku bolo, možno sa to naozaj rozmazalo. Tak neviem, či mi malo odľahnúť, alebo má byť trošku sklamaná, ale ako som tak sledovala monitor, bábeno sa má k svetu a robí kotrmelce ostošesť. Bude asi živé aj za dvoch..🙂)) Tak ďakujem všetkým za záujem a držím aj vám palce, aby boli naši drobci zdraví a krásni nech je ich koľkokoľvek. 🙂 🙂

milik75
16. júl 2009

Ahoj, myslim, ze je to mozne...moji svagrove dvojcata zjistili az ve 4mesici a to, ze jsou jednovajecna a az v 6mes ji rekli, ze jsou nakonec dvojvajecna a pravdepodobne kluci a nakonec ma parecek. Takze u dvojcat clovek asi nikdy nevi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre