• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je presnejší NT alebo Triple test pri riziku rázštepu?

29. mája 2009 
ahojte baby,
dnes mi doktorka oznamila vysledky Triple testu...mam riziko razstepu 1:13. Velmi som sa zlakla :frowning2:
Ale ako som zistovala, nemusi to este nic znamenat..tak pojdem na UTZ a uvidime.
Ale pred 5 tyzdnami mi robili NT a tam mi doktor nenasiel nic nezvycajne (teda povedal, ze vsetko je v poriadku).
Myslite, ze NT je presnejsie? Nie je viac zamerane na Downov syndrom?
29. máj 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wewe, mne doki vysvetloval, ze spolahlivost NT este nie je praxou overena, kedze ide o dost novu metodu a ta sa este nevyuziva vsade, ze zatial sa robi ako doplnkove vysetrenie. ale tiez viem, ze afp testy nie su vzdy spolahive, ze je dost vela falosne pozitivnych vysledkov. drzim ti palce, nech je mimi zdrave, papaj vitaminy s kyselinou listovou a na utz urcite chod - neviem v ktorom si tt, ale najneskor na morfologickom utz, kde babu podrobne pozeraju organy, by sa to malo definitivne ukazat :wink:
29. máj 2009 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Som v 17tt. Na 20tt uz som sa dnes na morfologicky utz objednala. Zanedbat to urcite nechcem, radsej prejdem vsetkymi moznymi testami (prip. aj amniocenteza), ale chcem vediet na com sme :pensive:
Su tu take baby, ktore mali moj pripad - NT ok a Triple zvysene afp ?
29. máj 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
29. máj 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok