Je presnejší NT alebo Triple test pri riziku rázštepu?

wewe4
29. máj 2009

ahojte baby,
dnes mi doktorka oznamila vysledky Triple testu...mam riziko razstepu 1:13. Velmi som sa zlakla ☹
Ale ako som zistovala, nemusi to este nic znamenat..tak pojdem na UTZ a uvidime.
Ale pred 5 tyzdnami mi robili NT a tam mi doktor nenasiel nic nezvycajne (teda povedal, ze vsetko je v poriadku).
Myslite, ze NT je presnejsie? Nie je viac zamerane na Downov syndrom?

mneme
29. máj 2009

wewe, mne doki vysvetloval, ze spolahlivost NT este nie je praxou overena, kedze ide o dost novu metodu a ta sa este nevyuziva vsade, ze zatial sa robi ako doplnkove vysetrenie. ale tiez viem, ze afp testy nie su vzdy spolahive, ze je dost vela falosne pozitivnych vysledkov. drzim ti palce, nech je mimi zdrave, papaj vitaminy s kyselinou listovou a na utz urcite chod - neviem v ktorom si tt, ale najneskor na morfologickom utz, kde babu podrobne pozeraju organy, by sa to malo definitivne ukazat 😉

wewe4
autor
29. máj 2009

Som v 17tt. Na 20tt uz som sa dnes na morfologicky utz objednala. Zanedbat to urcite nechcem, radsej prejdem vsetkymi moznymi testami (prip. aj amniocenteza), ale chcem vediet na com sme 😔
Su tu take baby, ktore mali moj pripad - NT ok a Triple zvysene afp ?

saska73
29. máj 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre