Je v Poprade 3D ultrazvuk?

kattys
25. sep 2007

ahoj baby. viete niektorá o tom,že je 3D ultrazvuk aj v Poprade.
Ak ano,dajte mi prosím vas vediet. dík

danka2612
1. apr 2008

je to prekrasny zazitok odporucam kazdej nech to stoji co to stoji ale je to jedinecne

pinco
1. apr 2008

Ahojte, ja som bola u MUDr. Vojtaššáka včera, tak môžem len potvrdiť, že to fakt stojí za to. Aspoň som videla, aj prístup iných doktorov a fakt sa nespráva každý rovnako príjemne. Odpovedal nám na všetko čo sme sa pýtali (môj muž sa asi pýtal viac, viete ako chlapi - sa dobre že netvári, že nech nerobím paniku, že som tehu a potom je namäkko 😀 ). A máme aj dvd aj fotky a naozaj to každému odporúčam, lebo mňa to strašne ukľudnilo, že je všetko v poriadku. Inak sama spýtal, či som bola v 20tt na podrobnom sreeningovom vyšetrení a ja že nie... Tak teraz neviem, čo si mám myslieť o mojom doktorovi... Lebo ja idem na ultrazvuk až 7.4., čo už bude vlastne 22tt. Tak asi aj preto som rada, že som bola na tom 3D, že poriadne male pozrel.

juzinka
2. apr 2008

pinco prekrásne fotky, nádhera ja sa už taaaak teším. Ako dlho ti robil to vyšetrenie asi cca pol hodky však? Tam Vám povedali, že je to dievčatko, alebo si to vedela už aj skôr?Dávala si mu aj svoju tehu knižku, alebo to netreba ja si tam ešte pre istotu aj zavolám a opýtam sa čo so sebou. A ešte otázočka fotky dáva automaticky keď aj DVD, alebo sa fotky ešte zvlášť platia? Prepáč, že toľko vizvedám, ale teším sa 😀 😀 😀

loss
3. apr 2008

juzinka ja som v Poprade u Mudr. Vojtassaka bola 2x prvy v 18tt a druhy v 25tt ozej je to zlaty doktor. 🤐 Aj moj muz sa stale vyzvedal a on mu na vsetko odpovedal.Tehu knizku treba a plati sa za vysetrenie a za DVD zvlast ak nechces DVD tak ti ho nenapali ale fotky ti vytlaci zadarmo

juzinka
3. apr 2008

dik loss za odpoved aj ty máš krásné fotočky pozerala som a pozerám, že vy budete mať Nellinku, ja dúfam, že aj nám tam oznámi, že je to dievčatko a tiež by to bola Nellinka. 😵 😵 😵

pinco
4. apr 2008

Ahojte, tak už stihla odpovedať za mňa loss 😀 Ale presne tak, asi pol hodinku to trvalo, fotky zadarmo vytlačí a dvd keď nechceš nemusíš, ale tam ti vlastne uloží aj tie fotky, tak je to dobre, že si ich potom môžeš uložiť doma v pc alebo si dať spraviť ešte viac, ak budeš chcieť. A tam mi prvý krát povedal, že to bude dievčatko 🙂
Akurát ja som teraz trochu sklamaná, že tam mám len také foto, kde vidno len hlavičku, ni ecelé dieťatko. Lebo som vlastne až doma zistila, čo je na dvd. Tak neviem ako ty loss - máš aj ty tie dvd také krátke? Ja mám dva asi 15 sekundové, a potom asi 15 fotiek. Ale všetko len hlavička. No veď čo už, som mu mala hneď povedať, len v tom nadšení z toho ma to ani nenapadlo 🙂

juzinka
4. apr 2008

Kočky ste zlaté, dík za info. Ja DVD chcem určite, len som nevedela či sa fotky platia ešte zvlášť, alebo nie. A taktiež som myslela, že na tom DVD bude pekne vidno sko sa bábatko hýbe a v podstate, že na ňom bude natočené celé vyšetrenie a nie len to čo píšeš pinčo.

pinco
5. apr 2008

No to som si aj ja myslela, kým som si doma nepozrela to dvd. 😖 Tak teraz neviem, či sa dá nahrať všetko, alebo si on vždy len kúsok uloží a potom sa k tomu vráti a postupne to tak zastavuje a pozerá jednotlivé zábery - a tie pekné potom ešte uloží aj ako fotku. Ale aj tak neľutujem, bol to super zážitok 😀

loss
5. apr 2008

pinco ja mam celkom pekne DVD to zalezi ci malinke spolupracuje 😀 nasa s pociatku nechcela ale nakoniec to celkom dobre dopadlo mame aj celu ked kopka nozkami a natahuje rucicky som rada ze sa nam to podarilo a ozaj zazitok je to nadherny 😵

pinco
9. apr 2008

Ahojte - menim nazor na Poprad ☹ Az teraz som zistila, ze to vysetrenie nebolo vobec kompletne, lebo mi na obycajnom ultrzvuku nasli cystu na mozgu (dietatku). A on urcite mozog ani ine organy nepozeral, len chrbticu a kosti. Inak normalni doktori si z tohto 4D robia dost srandu, takze asi je to fakt len strasna sou a s vysetrenim to ma malo spolocneho. Hlavne ked inde maju baby hodinove dvd z vysetrenia s koplexnymi vysledkami.

juzinka
10. apr 2008

Pinco to vážne, tak ja som v šoku z toho čo píšeš, to je strašné hlavne, že to toľko stojí však? ☹ ☹ ☹

pinco
10. apr 2008

Vazne juzinka. Za tie prachy by si clovek myslel, ze moze pokojne spavat, ze je vsetko ok. A ja uz tyzden nespim.... Dnes mi moj lekar povedal, ze normalny USG nie je o nic horsi ako ten 3D, ze je to len o roznom zobrazeni toho zaznamu plodu. A ze ja tam mam napisane z toho 3D, ze "morfologia negativna", takze to tak vyzera, ako keby mi vysetril aj organy. Ale ja som si ista, ze organy nepozeral, ved ja som to predsa videla na tom monitore, co pozera... Takze tak. Mozno je niekto s MUDr. Vojtaššakom spokojny, ja uz teraz nie. Teraz by som volila niekoho ineho.

juzinka
10. apr 2008

Pinco je to hrôza a tak ako som sa na to tešila, tak taký mám teraz z toho strach. A nejdeš to s tým 4D ďalej riešiť? Myslím žalovať to, alebo nevie čo ja by som to tak určite nenechala. A čo vlastne teraz s tou cystou malého? ☹ 😒

pinco
10. apr 2008

Juzinka- uz som tam lezala na stole, cakajuc na amnio, ked vravi jeden lekar druhemu (ten uz cakal s ihlou v ruke), ze on tam nic nevidi.... Takze tam nic nie je. Teraz... Lebo ono sa to moze kedykolvek objavit, ale ze ak to tam nie je stale, tak to nie je spojene so ziadnou genetickou vadou (teda aspon dufam). Som z toho celeho dost na prasky, ale sa snazim mysliet pozitivne. Lebo uz sama neviem, komu mam verit...
A nejake dalsie riesenie nema podla mna vyznam. Ako mu ja teraz dokazem, ci mi to pozeral, alebo nie, ked nemam nahrate cele vysetrenie na dvd? To by bolo len moje slovo (neodborne) proti jeho. A este by mi mohli povedat, ze ta cysta tam vtedy este nemusela byt, co je aj pravda... Takze uz sa nejdem nad tym vzrusovat, lebo mi to vobec neprospieva.
A ty nemaj strach juzinka, tym si iba zle narobis. Pekne sa ukludni a maj z 3D nadherny zazitok. Ale chod az po screeningu, co sa robi v 20tom tt, aby si uz mala jedno kompletne vysetrenie za sebou. A pytaj si nahrat cele vysetrenie na dvd, nech mas na to aj pamiatku. Neboj sa, vsetko bude oki a budete sa aj s partnerom tesit, ako prvy krat uvidite vase babo 🙂

danciacik
10. apr 2008

Ahojte. Pinco ja som dosť prekvapená, z toho čo si písala o Dr. Vojtaššákovi, lebo ja k nemu chodím. Bola som aj na 4D a strávili sme tam s manželom približne hodinu a 15 minút, kým sme všetko popozerali.
Mrzí ma, že ty máš z toho taký negatívny zážitok.

juzinka
11. apr 2008

Pinco budem ti veľmi držať palce, aby všetko dobre dopadlo a aj verím, že všetko bude v poriadku. Ja sa ozvem v pondelok ako sme dopadli a budem si pýtať DVD z celého vyšetrenia. Danciak ty máš taktiež DVD a tiež máš len také 15 sek. videá, alebo ty máš toho viac ak sa smiem spýtať.

danciacik
11. apr 2008

Ja tam mám asi 17 fotiek a 4 asi 15-20 sekundové videá. Náš malý sa veľmi nechcel ukázať, tak nám potom doktor povyberal len tie najkrajšie zábery.

juzinka
11. apr 2008

Ďakujem danciak za odpoveď, veľmi som zvedavá na pondelok, čo uvidíme my 😀 . Takže ty si spokojná, lebo pinco ma trošku vystrašila. A doteraz boli samé chváli na Dr. Vojtašáka. Ináč blahoželám ti ako Vám to pekne vyšlo budete mať párik. Aj my by sme chceli no uvidíme. 🙂

danciacik
11. apr 2008

Juzinka, držím Ti palce. Dúfam, že Vám to vyjde. 😉
No áno, bola som spokojná, lebo Dr. Vojtaššák to prepínal medzi 4D a klasickým ultrazvukom a striedavo kontroloval stále nejaké veci. Takže ja sa nesťažujem.

loss
11. apr 2008

aj ja som bola spokojna my sme u neho boli prvy krat v 18tt hlavne pre genetiku a vsetky vysledky sme mali v norme a druhy v 25tt to uz hlavne preto ze sme boli zvedavi ako malinka vyzera

pinco
12. apr 2008

ahojte. Ved ja som ho baby tiez chvalila, kym sa zrazu nieco nevyskytlo... To asi tak byva. Ked ste mali vsetko ok, tak ste s nim spokojne 🙂 Takze je to asi vec nazoru.
Vidis danciacik, ty si tam bola hodinu 15 a ja asi pol hodinu... Takze asi aj to je dokaz, ze ma nemohol tak dokladne pozriet ako teba...
Ale nechcem nikoho odradzat ani strasit. Skor mozno upozornit, aby si kazda pytala naozaj maximum, co moze ten doktor pre teba spravit. Ked sa za to este aj plati.
Tak budem drzat palce juzinka a potom sa ozvi ako si dopadla.

juzinka
12. apr 2008

Ahoj Pinco ja som veľmi rada, že si napísala tvoju skúsenosť, pretože sa ho budem viac vypytovať, aj na to DVD ho upozorním, že ja tam chcem mať viac ako len dva 15 sek. videá. Určite sa hneď v pondelok ozvem. 😅

danciacik
12. apr 2008

Pinco, možno máš pravdu, mňa len za teba mrzí, že máš takúto negatívnu skúsenosť.
Náš malý sa nechcel pekne ukázať, preto som menila polohy a skúšali sme či sa neumúdri a medzitým sme kontrolovali všetko čo trebalo.

juzinka
15. apr 2008

Tak konečne sa môžem pochváliť vlastnou skúsenosťouzo 4D UZV, je to veľký, ale hlavne prekrásný zážitok. Mysleli sme, že pôjdeme len v tom 20 tt, ale chceme ísť ešte raz v tom 24-25 tt. Maličká trošku štrajkovala a stále mávala ručičkami popred tváričku, tak pán doktor po pol hodine vyšetrovania, vyšetrenie na chvíľu prerušil, aby som sa trošku prešla, že malá by mala zmeniť polohu a zrobí nám krajšie zábery, aj keď nám by stačili aj tie čo sme už mali. Potom sme pokračovali vo vyšetrení ale to už bola mala úplne chrbtom k nám herečka 😀 😀 😀 , no stále sa pán doktor snažil o tie najkrajšie obrázky. Naše vyšetrenie trvalo okolo hodiny dokopy.Všetko nám ukazoval pozeral orgániky malého srdiečko, moč. mechúr, žalúdoček ešte sme spoločne počítali aj pršetky na nôžke. Takže my sme boli s pánom Mudr. Vojtaššákom veľmi spokojní, je veľmi milý a odpovedá na absolútne každú otázku. Poptom ním aj ukazol čo máme nahrané na DVD. Kiež by všetci lekáry mali taký prístup, ako Mudr. Vojtaššák.
Pinčo, tak mi jeľúto, že si nemala aj ty podobný zážitok.

danciacik
15. apr 2008

Juzinka tak gratulujem ku krásnemu zážitku. Som rada, že sa vám to 4D takto vydarilo. 😉

kacenka885
15. apr 2008

ahojte vedeli by ste mi niekto poradit, bola som pred mesiacom na 4D v poprade a s manzelom sme si nechali urobit aj fotky aj dvd, viem, ze nam nahraval aj video tam som ho videla na obrazovke ale ked sme prisli domov video sme nenasli, stalo sa to uz niekomu

juzinka
15. apr 2008

kacenka 885 mne sa stalo iba to, že mi jedno nejde otvoriť, ale on nám vravel, že ak nám to doma nepôjde otvoriť, že to má uložené v PC a že nám to nahrá ešte raz, ale ostatné mi idú. Tak sa tam skús zastaviť on má tie videa uložené pod menom pacientky, len neviem ako dlho, ale mesiac si myslím, že určite.

pinco
16. apr 2008

Juzinka ahoj, tak to som rada, ze je vsetko v poriadku a si spokojna. 🙂 Inak ked si pozries na moje prve reakcie po tom 4D, tak ja som bola tiez nadsena, takze ja to nelutujem, Ved zazitok to bol. Ked je vsetko v poriadku, tak sa ta radost iba umocni a ked sa nieco nahodou vyskytne, tak to mozno o to viac boli ☹
Ale na prvy kontakt s babatkom je 4D fakt uzasny zazitok. 😀

okalik
18. apr 2008

ahoj juzinka, pripajam sa k tebe... tiez je mojim lekarom dr. vojtassak a som s nim max. spokojna. 4d usg nam robil v 25 tt a musim povedat, ze som necakala, ze to bude tak dlho trvat. malinka sa nechcela otocit, tak som si po pol hodinke zacala mysliet, ze dr. strati nervy a povie nam, ze "dovi" 🙂 Lenze on bol viac trpezlivejsi ako my s manzelom... po pol hodinke som sa sla prejst do cakarne a ked som dosla spät, mala bola otocena, takze sme konecne videli vsetko, po com sme tak tuzili... cely ultrazvuk trval asi 1 hodku a 20 min a tiez sme s dr. popozerali vsetky organiky malinkej nelinky... som velmi spokojna... 🙂 naozaj 4d je uzasny zazitok...

mirka.pp
20. apr 2008

ahoj babenky v PP je 4D ultrazvuk u Dr. Vojtaššáka to je tam pri čokoládovni.
ja idem v stredu tak som zvedava. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre