Je vidieť v 5 týždni na ultrazvuku plod?

betty26
6. okt 2010

dnes som bola na sono 1 krát podla poslednej menštruácie som mala byt v 8 tyzni a podla sona som v 5.Problém je vtom že lekár povedal že som v 5 tyždny ale plod vobec nevidel ☹ povedal že mám príst na kontrolné sono v pondelok.Som strašne zúfalá má stým niekto skúsenosti?

louisiana
6. okt 2010

to je divne ze sa ti tie terminy tak lisia...mne lekar povedal ze na ultrazvuku je plod vidiet az v 6tt. a tak to bolo aj u mna, babo malo len 3mm. dr vravel, ze skor sa UZ ani nerobieva...

mau
6. okt 2010

Ja som mala termín podľa USG posunutý o dva týždne dozadu v porovnaní s termínom podľa PM. HCG hodnoty máš aké? S tým plodom ti neporadím...

katuskad
6. okt 2010

no to, že si len v 5tt, aj ked podla ms by si mala byt v 8tt problém nie je. ja som pri malej mala tiež dvoj týždňový sklz, a ešte aj druhý termín čo mi dal na pôrod som pretiahla o 9 dní. závisí od toho, kedy si mala ovulku a kedy si otehotnela. nie vždy to je podľa ms. a prvý UZ sa robí tak ako louisiana písala v 6 tt, takže je možné, že ho ešte nevidel. verím ti, že si na nervy ale musíš do toho pondelka vydržať. v každom prípade ti prajem veľa šťastia a aby tam v pondelok už fazulka bola 😉

katarina822
6. okt 2010

mne doktor ked robil sono povedal mi ze som v 5tyz. a sedelo to bola som v 5tyz.
inak ti neporadim skus sa nejak zamestnat nemysliet nato a vydrzat do pondelka.

alexandrah
6. okt 2010

@betty26 - hlavne nebud zufala, toto sa stava bezne, jak ma zena raz menzes pekne 28 dni, ina ma dlhsi cyklus, ina kratsie, tak sa presne nevie, kedy si otehotnela, tak oni to podla velkosti na sone urcia, v ktorom asi si ... aj ja som asi o tyzden menej, ako by som mala byt ... stava sa to casto, je to v pohode, ale povedz lekarovi, nech ti to vysvetli, aby si bola kludnejsia, pohoda, hlavne ze je babo ok!!! 😀 a v 5tt je to este moc malicke, ani u mna tam plod nevidel na zaciatku, iba obal ... neboj ... 🙂

feb13
6. okt 2010

Naozaj ta nechcem vystrasit, ale realne su 2 moznosti: bud si v 5tt a mas uplne normalny nalez (plod je vidiet najskor v 6-7tt, dovtedy vidno len gestacny vacok), alebo si v 8tt ale plod v 5tt prestal rast, zial nie je to az take zriedkave. ☹ 3-tyzdnovy posun sa mi zda byt vela, no je to mozne hlavne ak si nemala pravidelny cyklus. Jedina moznost ako to zistit je kontrolny UZV ktory ukaze ci to rastie, takze do pondelka musis vydrzat... skus sa s tym nestresovat... drzim palce aby to dobre dopadlo

zlatusik28
6. okt 2010

ahojte, no ja poznam jedno mladé dievča, podľa menzesu si vyrátala, že by mala byť v 9 t.t., ale sono jej ukázalo, že je to len 6 - 7 t.t., ako je to možné, to nikto nevie a je normálne tehotná

evinkal
6. okt 2010

Ahoj.no ja som to mala takto isto,ibaže v 8 týždni a ja som už v 1 týždeň vedela,že bude bábätko,ale ukázalo sa to na sone až na začiatku 9 týždňa a tiež mi potom hádali 6.Pri pôrode mi uznali,že sa pomýlili,ale neboj,všetko bude v poriadku.držím palčeky

katkas1
7. okt 2010

ja som bola prvykrat na sone v 5 tt lebo som krvacala a uz bolo vidno vak v ktorom je babatko malo 5 mm, samotne mimi nebolo vidno len ten obal, potom som bola v 6 tt a to uz bolo vidno aj drobca, mal 4.4 mm a v 10 tt uz mame 3 cm

cikyta
7. okt 2010

Tu je foto z mojho UTZ v 5 týždni.Bolo vidno len vak.A bolo to OK:

11evika11
20. jan 2014

Ahoj bola by som velmi rada ak by ste mi poradili ,,,, emoticon som tehotna uz druhy krat z prvym partnerom mam 2zdrave deti ,,,z druhym cakame druhe babo prve sa nam nepodarilo bola som na kyretazi teraz som tehotna druhy krat som v 6tyzdni tehotenstva ,,a velmi sa bojim obavam moja gynekologycka nic nevidi len vacok ,obavam sa ci to dopadne dobre tvrdi ze to moze byt partnerova chyba z genetickej strany ak by druhe tehotenstvo dopadlo zase tak ako to druhe viete mi poradit ma niekto take skusenosti ,,,ja som v poriadkiuu ,,mne robili vsetky vysetrenia moja gynekologycka mi povedala ze uz mi nema co robit ze som zdrava ,,ze som porodila krasne zdrave dve deti ale ze ide o ineho partnera ze to moze byt chyba partner deti nema ak ma niekto stym skusenostuii tak mi prosim poradte ,,a ak je aj niejaka gen,chyba ci dietatko budem mooct mat dakujem emoticon

patkaaa
24. jan 2014

Je dosť nepravdepodobné, že by už bolo vidieť plod, akciu srdiečka väčšinou lekár dokáže zachytiť už od 6.tt, no napríklad v mojom prípade tam vtedy bolo vidieť ešte len gestačný vačok a srdiečko som prvýkrát videla až v 8.tt na ďalšej kontrole. Vydrž do pondelka a verím, že sa budete tešiť z malej fazuľky. 🙂

zuzkaigorkova
23. feb 2014

Ahojte ja som bolo tie na sone v 5tt a bolo vidiet len vacok.na dalsiu konrolu idem o 4tyzdne, tak verim ze to bude vsetko ok.;) doktorka mi povedala ze je to este skoro vidiet..rak dufam ze nabuduce uz bude vsetko;)

anelehka
23. feb 2014

ahoj,mne nebolo🙂

mini_mi
20. mar 2014

ja som natom rovnako podla ms som nejakom 8tt a podla sona to bolo 5tt. a bolo vidno len vacok ale z hcg to bolo ok nasrastlo a hodnora bola na 5tt. ja idem teraz 24.3. na opakovanie tak dufam ze uz bude aj baby lebo zase ten kolotoc krv a stres a cakanie 🙂 😖

zlatinkoooo
30. mar 2014

Ahojte chcela by som sa na niektoré veci spýtať ohľadom tehotenstva budem fakt rada ak mi poradíte... 🙂 Tak bola som pred pár dnami u gynekologičky a našla mi taký veľký fliačik a povedala bud som tehotná alebo mám plodné dni a preto to tam mám podla vás to môžem mať z plodných dní??? A povedala mi nech prídem o dva týždne.... Dakujem za radu 🙂

whiterosses
30. mar 2014

prečo ti nevzala krv ? však s krci sa to dá zistiť nie ?

patricia.k
1. apr 2014

zuzkaigorková ako si dopadla ? Ja som na tom podobne som v 6t bola som u gyn. a tiež nebolo nič vidieť povedala mi že som si len v 5t a mám prísť o 2 týždne strašne sa bojím že to bude MA. Aj som trochu špinila beriem teraz duphaston.

katarinapotiskova
2. apr 2014

Ahojte baby. Bola som na umelom oplodneni. Bolo 26.2.,plod sa aj uchitil,z krvi mi zistili tehotenstvo. Podla menz.mam byt v 8tyzd.no podla sono mam 5tyzden.1.4.som bola na sono a doktor tam videl len vacok,no plod nie. Nekrvacala som a ani nic podobne. Este mi povedal,ze mozno plod odumrel a to mi vkladali 2 embria. Teraz mam prist 8.4.na kontr.sono.Velmi sa bojim,ze sa nieco stalo.

tinus999
10. apr 2014

Ahojte, mala by som byť v 5tt. Včera som bola prvý krát na sono a videl len vacok, zatiaľ nevedel povedať či to je tehu alebo cysta, vzal mi krv na hcg, tehu testiky sú pozitívne a mám prísť na kontrolné sono zajtra...bojím sa že čo z toho bude...

zemeraldine
16. máj 2014

Ja som bola najskor narychlo v nemocnici (nemala som toho casu gyn), v 7tt podla periody, tam mi potvrdili teho, srdiecko este nebilo..u gyn som bola o tyzden neskor, teda vo 8tt podla periody, ale podla velkosti-sona som bola v 6tt, fazulka mala 5,5mm a uz bilo aj srdiecko 🙂

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madlei
16. máj 2014

áno, my sme vedeli, že čakáme bábo 5tt +2

ematko29
16. máj 2014

ja som v 5t videla plod,akcia bola prítomná o týžden čiže v 6tt.Ale dátum poslednej menštruacie nemusí byť presným ukazovatelom týždna tehotenstva.Ja som napríklad v 4tt nemala ani dutinku a v 5tom sa ukázal aj plodík.

denda90
16. máj 2014

ahojte ja som bola v pondelok a podla MS som v 8 tt a podla sonna 5 tt + 2 ( pondelok) a tiez pan doktor videl len gestacny vacok a povedal mi , ze nemam sa coho bat a mam prist 28.5. na dalsie sonno a too by som drobca mala uz vidiet 🙂

tagon
13. jún 2014

Ahojte, veľmi záleží aj od kvality ultrazvuku...mne bol v 5 tt vidieť len gestačný vak... o týždeň neskôr už bol vidieť plodík aj s bijúcim srdiečkom🙂 ale je to veľmi individuálne, hlavne ak nemáte 28-dňový cyklus...ak máte dlhšie cykly, alebo nepravidelné, tak to záleží kedy presne prišlo k ovulácii a otehotneniu...takže žiadne stresy 🙂)) každá to môže mať úplne inak... preto aj lekári robia opakované ultrazvuky, aby videli či sa to pohlo dopredu alebo nie... a keď sa bábo vyvíja, rastie a bije mu srdiečko, tak je to ok...

michala.s
13. jún 2014

ja som v 5tt videla iba vacok, plod bolo vidno na sone 6tt +6 a v 8tt uz bol plod krasne viditelny aj mojim laickym okom. Tyzdne tehotenstva pisem podla toho co urcilo sono ako datum splodenia 😀

larika123
7. okt 2014

Ahoj som zufala uz neviem ako dalej som v4 tizni tehotna a mam velke bolesty lekar nevie zistyt ci jeto mimo maternicove tehotenstvo alebo fakt uz neviem co si mam misliet budem tada ak mi nekto otom napise ak ste mali ten isti problem

mariselka
17. nov 2014

Ahojte. Som podla ms 10tt som prvý krát tehotná keď som bola na ultrazvuku povedali my že je tam iba vačok že som potratila no nič sa nedeje nemam bolestí ani krvácanie sa neobjavilo potom mi urobili ešte jeden ultrazvuk a povedala mi ze plod v 5tt prestal rásť ale ani ho tam nevidí tak som zase o týždeň mala ultz a zase mi povedala ze ziadne zmeny tam nie sú že plod prestal rásť ale že ani vo vacku niehe ze do troch týždňoch mám ísť ns kontrolu keď do 3tt nepotratim tak mi urobia ešte raz ultrazvuk a keď nič tak mi vyvolajú potrat vôbec tomu nechapem .

sonidlov
15. dec 2014

@mariselka ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre