Je zlé ak v 5. týždni nieje vidno plod na sono?

to.beruska
18. mar 2009

Ajojte!chcela som sa spytat,ci je to zle ked babo neni este vidiet na sono ked som 5tt a 4dni?

alenkam.
2. mar 2012

jaaaj baby, som sice bola prvykrat na utz 6+4, ale bolo vidno len prazdny vak vo velkosti 4+5, takze sa to dr. vobec nepacilo... idem znova v utorok, ale nevidim to vobec pozitivne... ☹ presne viem, ze som otehotnela presne v strede cyklu, takze nic posunute asi nebude... ☹

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
00matula
2. mar 2012

ahoj, mne moje zlaticko bolo vidno az okolo 6tt takze neboj...Ja som citila ze som tehu a k Dr. som prisla asi na 8 den od oplodnenia, cca 3tt ...vzali mi krv a podla vysledkov sona som mala iba zvacsenu a prekrvenu maternicu, krvne testy boli HCG 25, doky mi tehotenstvo ani nepotvrdil, ani nevyvratil, ale cca 2 tyzdne nato aj daco, uz som mala HCG okolo 300 a sono ukazalo malicky fliacik. 😀 😀 😀 a domov som isla s tehotenskou knizkou a kufrikom pre buduce mamicky 😀 Ale kazdopadne drzim palceky...

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy03
12. mar 2012

Baby ja som na konci6 tt. a dnes som bola na sono ar doktor mi nic nevodel..mi povedal vsetky mozne hypotezy co sa asi nose stat a mam taky strach ze az...bojiiim..

bambi2
12. mar 2012

@andy03 najlepsie ist neskor na sono, v tom 7- 8 tt ked uz bije srdiecko. mozno si mala posunutu ovulku, mozno si iba v 5 tt a vtedy nebyva este nic videt... sem tam u niektorych sa nieco uvidi ale väcsinou nie.. takze klud.. kedy mas prist znovu na utz??

andy03
12. mar 2012

Doktor ma sono v anbulancii a som tam tak protekcne a stale ma prikazdej navsteve sonuje a stale nic!!a mna to strasne stresujeee. Stale mi hovori ze uz tam ma byt nieco a stale nic..

katren
12. mar 2012

@andy03 ja som este nebola ani u dr. a to by som mala byt uz v 8tt....naco ist tak skoro, potom ta to vystresuje a bojis sa....

timona
12. mar 2012

@andy03 ja som na tom podobne, dnes som 4t+2dni a tiez ma Dr. od minuleho tyzdna neustale sonuje a stale nic nevidno. Som psychicky ako na hojdacke-niekedy uplne na zrutenie, potom si zase poviem, ze to aj tak neovplyvnim...

timona
12. mar 2012

Inak to cakanie ze sa na USG má nieco objavit je uplne psycho...ja som si myslela, ze ked najdem pozitivny test, tak uz len deväť mesiacov radosti. O tom, že som tehu viem cca 10 dní ale doteraz len stres. Asi je naozaj lepsie ist k Dr. až trochu neskor..

andy03
12. mar 2012

@bambi2
@katren
@timona baby vsak lekar ma objednava kazdy tyzden. Aj on je z toho na nervy ze nevie co somnou. Ma odlial aj mi druhemu doktorovi na sono len sa bal ci nieco neprehliadol...a nic...ja ..neni to ani mimomaternicove ..uz ma aj do nemocnice chce poslat na sono cez pupok ci co..odlial sa dokonca tyzdna meukaze tak bude fakt zle...a inak ja sa citim dobre.iba peaks ma bolia a unava sa dostavuje..obcas brusko zaboli..no som ja zvedava.

timona
12. mar 2012

je normalene že vo štvrtok som mala HCG 660 a dnes 980? nie je to malo?Som 4týždeŇ +2 dni. Dokedy by sa to malo v priebehu dvoch dní zdvojnásobovať?Ja som uz uplne hotova, na sone mi tiez nic nevidno..

lauritka
12. mar 2012

@timona hcg sa zdvojnasobuje kazdy druhy den. minimalne 1,5 krat, idealne 2-nasobok.
lekar ti nic nepovedal ?? na sone nieco vidno az okolo 1500 hcg.

timona
12. mar 2012

@lauritka lekar povedal ze dnes by malo byt 1500 a teda nech pridem na krv zase vo štvrtok...ale tak uz vidim, ze z toho mojho tehotenstva nic nebude, najradsej by som to uz mala za sebou-kyret, alebo laparoskopia, ak je to nahodou mimomaternicove...

lauritka
12. mar 2012

@timona no ak bude klesar, je koniec. aj ja som tak mala 😒 ale mimotarnicove by si citila nie ?? to sdost boli ze vraj 😕

timona
12. mar 2012

@lauritka ja uz som zmierena ze bude konec, ale uz sa takto natahujem v neistote druhy tyzden, ja uz fakt nevladzem...mam chut tam v stvrtok ani neist a cakat kym dostanem MS

lauritka
12. mar 2012

@timona ms ale nemusi prist ak je to missed abort. mne neprisla. a nie je dobre dlho cakat, ked odumieraju bunky, aby si z toho nemala zapal nejaky. 😒

katren
12. mar 2012

@timona ak by si mala mimomaternicove, to by si mala bolesti ako pri zapalenom slepaku.....
a ked si 4+2tt je dost malo na to, aby nieco videl na sone...
@andy03 tebe neberie krv na hcg, ked nic teda nevidi?

timona
12. mar 2012

je nutne ist na kyretaž keď je to takto skoro?ved keby si nespravim test este by mi ani MS nemeskala

andy03
12. mar 2012

@katren dnes zobral. Aj som volala na vysledky a ze som na ,100% tehotna. Ale jedine vysvetlenie je ze som otehotnela tesne pred ms a to je teda 3,5 tyzdna a ptreto neni nic vidiet..len chyba bola v tom ze. Pan doktor sa drzal silne tabuliek.v pondelok idem zas, uvidime.

katren
12. mar 2012

@timona ak ti este nemeska ms, tak naco si bola u dr??? a este ani nie je iste, ci sa v tebe udrzi...kopec zien nevie, ze maju opl. vajko a dostanu ms normalne, len pre to, ze sa nikde neuchytilo....a ani nerataju s tym, ze by boli tehotne
@andy03 tiez ma este tato alternativa teraz napadla, ja som na tom tak isto....ja som otehu cca. 3-4 dni /vraj neplodne/ pred ms....takze ani preto som este nebola u dr., naco???

bambi2
12. mar 2012

@lauritka nic sa nesttane. ja som si presla spontannym potratom. WHO odporuca cakat 4- 6 tyzdnov, dovtedy sa nic nestane. vyjde to urcite same. takze sa nemusi bat. u nas vo Svajciarsku to bezne nechavaju na prirodu. telo sa toho zbavi same a pekne sa aj vycisti... 😉 na sk dr. vymysleli nieco (kyret) co uz priroda davno vymyslela 🙂

@andy03 ja nechapem na co ta objednava kazdy tyzden. ved ked napr. tento tyzden nic nevidel, tak je lepsie pockat 2 tyzdne... je to zbytocne tak casto tam chodit... ja byt tebou, by som na buduci tyzden nesla, radsej o tyzden neskor. stat sa nemoze nic...

🙂

bambi2
12. mar 2012

@timona este pockaj, vydrz aspon 2- 3 tyzdne este. az potom by som sa rozhodla. ono moze byt este skoro...

bambi2
12. mar 2012

@andy03 tie ich tabulky bozske!!!!!! 😖 ja ich nenavidim!!!!!! ja som tiez otehotnela 6 dni pred ms, teda ta neprisla... ale citila som uhniezdenie, viem presne kedy to bolo... takze podla tabuliek by som aj ja dr. nesedela...ale, ja sa chystam bud az v 13 tyzdni alebo 10. no uvidime. kedze podla uhniezdenia by to bol iba 12 a 9 tyzden... 🙂

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 no neviem, mne zas tvrdili, ze netreba cakat, ked je iste, ze hcg klesa . aby ot tam nebolo zbytocne v tele. 😕 ja som isla prakticky na druhy den po potvrdeni na kyret.

ale ak bude mat vo svrtok hcg nizsie, nema zmysel cakat, to znamena ze embryo prestalo rast.

bambi2
12. mar 2012

@andy03 odvolaj ten termin a daj si termin nech ti urobi o 2 tyzdne. este nebude aj tak nic videt... radsej neskor ak nemas bolesti a problemy... zbytocne sa takto stresujes!!!!!! a babo tiez!!!

bambi2
12. mar 2012

@lauritka nie je pravda, to co tvrdia na sk dr. tym ide iba o zisk, o nic ine. bezne sa to robi v nemecku, vo svajciarsku kde zijem, my tu mame medicinu troska na vyssej urovni ako na sk, takze zrejme dr. tu u nas vedia co robia. keby to bolo take nebezpecne tak sa to nerobi. a robi sa to ja v inych krajinach ako je irsko, rakusko atd... poznam uz x bab, ktore si tym presli, neboli na kyrete a kazda do jedneho sa pekne sama vycistila.. telo je na to naprogramovane, vie same co ma robit 😉

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 tak neviem preco u nas potom posielaju na kyrety ?? ale ide to zo zdravotneho poistenia, ja som neplatila ani euro.

fodorka
12. mar 2012

ja som bola v 7tt tusim alebo 6tt uz si nepamatam a robil mi ultrazvuk a bolo tam vidno malu bodku ale este mi vtedy nic nepotvrdil az na delsej poradni mi povedal ze ano som tehotna...

bambi2
12. mar 2012

@lauritka na sk sa posiela na kyret automaticky... ludia nevedia, ze aj takato moznost existuje. mne dal moj dr. na vyber. ci to nechame na prirodu alebo kyret. ja som ho odmietla, lebo to je velka zataz pre organizmus, hlavne ta narkoza. a je to nebezpecne. o rizikach zvyknu neinformovat.
ved si zober, ze ked chce zena umelo prerusit tehotenstvo, vtedy ju plasia, ze uz nemusi nikdy otehotniet, je to nebezpecne a bla bla bla. a ked zena potrati sama spontane, vtedy uz kyret nie je nebezpecny??? 😕 😕 😕 ved oni si protirecia!!!!!!! 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre