Je zlé ak v 5. týždni nieje vidno plod na sono?

to.beruska
18. mar 2009

Ajojte!chcela som sa spytat,ci je to zle ked babo neni este vidiet na sono ked som 5tt a 4dni?

akejka
21. mar 2009

beruska neboj, v 5TT je ešte skoro. Mne dr. vedela potvrdiť tehu na sone až po 6TT. Môže byť len mierne zväčšená maternica v tomto týždni...

akejka
21. mar 2009

sorry, čítala som len 1. stranu...reagovala som oneskorene. Takže už máš tehu potvrdené z krvi aj zo sona. gratulujem !

hrzka
21. mar 2009

Ahojte baby, chcem sa spytat ci mozem mat na koci 6. tyzdna brusko lebo sami zda ze sa mi uz zvacsilo neviem ci preto ze cakame 2. babo 🙂 🙂 aspon dufam lebo dokimu idem az o 2. tyzdne?

dinduska
21. mar 2009

noemi robila mi vaginalne sono povedal,ze tam nic nevidi do papierov mi napisala toto: uterus RVH 4,9x3,3cm
echo endomentna 7mm
p.ovarium 2,6x1,4cm
ľ.ovarium 2,6x1,8cm
volna dutina v CD.vobec tomu nerozumiem.ani mten vak ci dutinku nevidela.je to hrozne.

noemi a beruska vam bolo vidiet aspon ten vak ci dutinku?

zuzka1.
21. mar 2009

ja som presne v 5tt zistila, ze som tehu, gestacny vacok tam bol akcia este nie, akcia neobla ani ked som prisla o 2 tyzdne, zacala az v 9tt, sme zdravucky ako buk!
ziadne strachy, len aby sa zahniezdilo

to.beruska
autor
21. mar 2009

myslis vtedy na zaciatku?aj keby ma zabijes ja ti uz povedat neviem ja som sa uz tak bala ze ja som uz ani nevedela co mi doktorka povedala,to myslim vazne.ale pozri ja som tam bola pondelok a tiez nic nebolo vidiet a piatok uz bolo.Dinduska urcite sa nebojkaj.uvidis bude to dobre.ja mam tiez take pychanie alebo co to je v podbrusku.
A co sa tyka bruska,rano je fajn.ale nechodim pravidelne na velku a ked sa este najem tak som nafuknuta ako v tretom mesiaci.a niekydy mam aj brusko tvrde ale to je z toho ze som nebola na wcku.Ja som ale stale unavena.Aj ako som pisala rano tak som este do teraz spala

angi1707
21. mar 2009

hm,zaujimave co pistete,ale kazda ma iny organizmus,mne zistil podla sona uz 2tt,ale to je asi individualne

to.beruska
autor
21. mar 2009

no to veru ano.Kazda ma aj ine telo.Ja som tiez pisala,ze kamaratka dostala uz tehu knizku 4tt a babo bolo krasne vidiet.No my tiez vieme kedy sme ho urcite urobili a malo by to byt o tyzden menej.a nie viacej.Ale v kolkom som to mne je jedno.hlavne nech je malinke v poriadku a doktorka sa o nas stara a dava pozor.Ja som ani predtym nevedela ze sa to pocita od poslednej mn.Ja som dosla za nou a povedala asi som Tehu a babo sme urobili tieto tri dni.ona sa len usmiala

jajkar
21. mar 2009

dinduska, tebe merala vajecniky, a presne aj mne..a tie som mala normalne, a pokial ti nezistila, ze ich mas zväcsene, a ze nie si nachladnuta, tak to pobolievanie sa toci okolo tehu. A este viem, ze v tehu vajecniky akoby vypli funkciu, aj ked dalej pretrvava bolest v podbrusku. to tie prve dni su najhorsie, nikdy nevies ci sa usadi vajicko, alebo nie....ale ostan dinduska v klude, a radsej si pockaj na svojho Dr.

to.beruska: ako sa citis???

to.beruska
autor
21. mar 2009

Ja sa citm akoze normalne.Len mi stale nieco chuti.Zistila som ze radcej jej v mensioum mnozstve a castajsie.Prve dni boli strasne.Bola som strasne hladna tak som sa normalne najedla ale potom mi bolo zase dost tazko.Len niekedy som dost unavena.A chce sa mi spinkat.ale teraz som bola trosku mrknut na slniecko a je tam super

deina
21. mar 2009

Vdaka za povzbudenie, baby. 🙂

Znova idem na sono o dva tyzdne a krv mi nebral, bolo jasne, ze tehotna som a plod je na spravnom mieste, ale bez srdiecka, preto to este musi skontrolovat o dva tyzdne, ci sa vyvija.

to.beruska
autor
21. mar 2009

no ved uvidis.Ale myslim ze ta mohol dat aj skor.Ja som bola pondelok,ale babo nebolo vidiet.piatok uz bolo krasne vidiet.zobrali mi krv uz na vsetky tie vysetrenia co sa robia a stredu alebo utorok mam dojst na vysledky a pre tehu knizku a to budem mat aj prvu poradnu

diddi
22. mar 2009

angi,to asi tazko v 2tt.....vtedy si len tyzden po MS.....a Beruska,v 4tt urcite babo nie je vidiet....v 4tt len zistis, ze ti 3-4 dni meska MS....na sone nic nie je!!!! Az 6tt je vidiet vak.... Vtedy lekar potvrdi vnutromaternicove tehu.....a aj to nevie, ci ten vak nie je prazdny.... Tehu knizka sa zvycajne dostava az ked je akcia srdiecka .... 8-9tt

lante
22. mar 2009

diddi má pravdu 😉

Ja som pri Vilkovi v 5tt bola na sone a bolo vidieť iba prázdny vak, to bol piatok. Keďže predtým som mala missed abort (zamĺknutý potrat) tak mi sono zopakovali v pondelok a vtedy bolo vidieť nie len plod, ale aj akciu srdiečka.

to.beruska
autor
22. mar 2009

no ja som tiez vtedy bola prekvapena ked mi to hovorila.Aj doktor jej povedal ze to je asi druhy krat co vydava 4tt knizku,ale najskor mysleli ze jej to zle vyratali.ale porodila aj na cas zdrave dievcatko.Hadat sa nebudem lebo ja sa moc tomu nerozumiem

jajkar
22. mar 2009

ahojte, je tu niekto??? a ake ste mali prsia kocky, ked ste boli v tom 5-6tt, ja neuveritelne napnute, zväcsene a to bol aj moj priznak ze som tehu 😀 😀 😀

mastulka
23. mar 2009

ahojte babulky, sa tu ozyvam po dlhsej dobe...

jajkar no ja som ich mala napnute snad odkedy sa drobec zahniezdil 🙂 a stale sa kvoli nim budim aj v noci 🙄

sonia29
23. mar 2009

ahojte baby. jeej deina aj ty si tehotná ? 🙂 to je super. držím vám všetkým palce aby sa vaše tehuľkovanie dobre vyvíjalo 😉

deina
23. mar 2009

Jej, aj ty si tu? 😅 Uvidim o dva tyzdne, Sonia, ze ako sa to vyvija, ale asi ano. Drzim palce aj tebe.

jajkar
23. mar 2009

dobre rano, dnes som si pospala......
to mam presne aj ja, aj sa budim, a niekedy doslova az stipu a tak zabolia, ale nastastie to netrva dlho.....a to pri mojej malej vahe a vyske mam teda poriadne... 😀 😀 😀 moje kocky hovoria, ze su krv a mlieko 😀 😀 😀 😀

sonia29
23. mar 2009

tak ti drzim deina palce 😉 a ku komu chodíš?

deina
23. mar 2009

Dakujem. K Stankovi, nedavno som menila lekara - no akurat vcas. 😅

mastulka
23. mar 2009

jajkr, to sme na tom podobne, ja som tiez krpec ale zato prsia to vynhradzaju 😀 sa mi smeju, ze to male bude tucko, kym to vsetko spapa 😀

sonia29
23. mar 2009

deina a prečo včas? koho si mala predtým?

labradorik
23. mar 2009

Ahojte my sme mali v 5tt,len gestavcni vak a v 7tt uz bilo srdiecko ako o zivot.nebojkaj kazde tehu je ine a kazde bejby sa vyvija inym tempom. 😉

susi147
23. mar 2009

vobec sa nestresuj, aj mne v 5tt nebolo nic vidiet, dokonca si ma nechali v nemocnici lebo si mysleli, ze to je mimomaternicove a po par dnoch sa mala objavila(teda iba gestacny vak a mala az o tyzden). aj teraz mi to stale vychadza, ze mala je 2 tyzdne pozadu, oproti ako som mala poslednu menstruaciu. Takze klud, ked ti vysiel test a nekrvacas a nemas bolesti, tak treba iba trochu trpezlivosti...

deina
24. mar 2009

Sonia, mala som Hlavicku a nezdal sa mi velmi dobry, tak som rada, ze s novym tehu mam noveho lekara (u Hlavicku, ked som bola naposledy v poradni s Miskom, som vecer skoncila v nemocnici s predcasnym porodom a on si nic zvlastne nevsimol, hoci mi bolo mizerne - ale teraz to snad potiahneme dalej ako do 7.mesiaca 😅 ).

to.beruska
autor
24. mar 2009

Ajojte!pozeram ze sa tu dost pise.Ja idem zajtra doktorke.Dufam,ze vsetko bude ok aj tie krvne testy co mi brala 🙂 .drzim vsetkym palceky

jajkar
24. mar 2009

beruska, ty uz by si mala zajtra dostat knizku, ci uz ti ju dala??? nepamätam si ako si to mala......a citis sa dobre? drzim palceky zajtra.....

katika82
24. mar 2009

ahoj babulky môžem sa k vám pridať?
ja som sa akurát vrátila od lekára som v začiatku 7 týždna robil mi ult. a už maličkému bilo aj srdiečko a to ma len 3 mm to ja také úžasné normálne mi pustil aj zvuk a som počula ako mu bije.
tak želám všetkým krásne tehulkovanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre