Je zlé ak v 5. týždni nieje vidno plod na sono?

to.beruska
18. mar 2009

Ajojte!chcela som sa spytat,ci je to zle ked babo neni este vidiet na sono ked som 5tt a 4dni?

li_la
20. máj 2011

@ernuska296 Ono vždy sa uvádza čas od poslednej menštruácie. Je to kvôli lepšej orientácií, inak by sa to ťažko presne určovalo. Inak mimi má približne o 2 týždne menej, keďže sa predpokladá, že k otehotneniu došlo počas ovulácie, čo je takých 13-14 dní po začatí menštruácie cca...

odrik
20. máj 2011

@ernuska296
Nedakuj!!! Nemas za co!!! Ty musis verit, ze vsetko bude dobre! Vidis, je to strasne individualne! Ako pisu kocky, akcia srdiecka sa moze objavit az v 10tt. Treba pockat a hlavne sa netreba stresovat, pretoze babulko to citi! Vela stastia!!!

gerdusha
22. aug 2011

ahojte,

som asi 5+1 tt a lekar na ultrazvuku nic nevidi. Mate s tym skusenost, ze v takomto skorom stadiu nic nevidel lekar a napriek tomu to dopadlo este dobre? Viem, ze o takomto case uz je vidno vacok, preto prosim tie, co boli na utz "uspesne", aby sem tieto informacie nepisali. Teda mozu, ale ide mi o to, ci je este sanca, ze to bude prosperujuce a nie mimomaternicove tehu. Lekar tvrdi, ze sliznica ma velkost typicku pre tehu. Ale obavam sa, ze je to utrogestanom, co beriem...

mis_ka
22. aug 2011

@gerdusha mne v tom case tiez nebolo nic vidno a filipko je na svete 🙂

gerdusha
22. aug 2011

@mis_ka ,

dakujem. mne lekar minuly tyzden, ked som bola 4+1 tt tvrdil, ze na ultrazvuku uz nieco vidi...a dnes, ked je to 5+1 tt povedal, ze nic nevidi...tak som z toho zostala taka nestastna...

mis_ka
22. aug 2011

@gerdusha drzim palce aby to dobre dopadlo!

gerdusha
22. aug 2011

@mis_ka ,
vdaka

renik28
23. nov 2011

ahojte, ja by som mala byt v 5+2tt, vcera som bola u lekara a ten nic nevidel na ultrazvuku, len ze mam dost vysoko sliznicu maternice, ale ze to moze byt aj neskorsie tehotenstvo, teda menej nez 5tt....hcg mam cez 1000 co je pozit..... velmi sa bojim kedze min. roku som mala podozrenie na mimomaternicove a potom z toho bol MA a laparka, a navyse ma niekedy trosku picha akoby lavy vajecnik ...myslite, že sa este moze ukazat nieco na ultrazvuku?

lucka.mt
25. nov 2011

ahojte, len vcera som zistila ze som tehotna, robila som si test, aj to len preto ze som mala hnedy vytok, ktory bol aj dnes rano. Okrem toho slabe bolesti ako pri menzese. Hned som isla k doktorke, ktora samozrejme ako naschval dnes neordinuje, tak mi nezobrala ani krv. isla som na sono k inej doktorke, ktora povedla ze plod je umiestneny velmi nizko az pri krcku. Nematie niektora s tym skusenost, ze by sa to este mohlo vyvinut normalne? strasila, ze moze ist aj o mimomaternicove tehotenstvo alebo zacinajuci potrat. Som predpokladam v 5tt+3 a plod ma 3,5 mm. Pre istotu mi dala Duphaston a mam prist o 3 dni na sono a na krv. Bojim sa, cely den som prelezala s vylozenymi nohami.

xlucia
25. nov 2011

@lucka.mt vzdy treba dufat v najlepsie. vzdy je sanca sa to skonci dobre a tak aj mysliet. teraz sa ale pytas presne na co? lebo uzv. sa aj tak robi bezne az po 6tt

lucka.mt
25. nov 2011

pytam sa ci ak je v 5 tyzdni plod moc nizko, ci sa to do 6 t moze zmenit, alebo sa uz nepohne?

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xlucia
27. feb 2012

@orchidea79 do siesteho tt vacsinou nie je nic vidiet. nestresuj

monika2712
27. feb 2012

@orchidea79 a co ti povedala gynda? nebolo vidno ani gestacny vak? moze byt ze si mala posunutu ovulku a preto este nevidno.. neostava nic ine iba cakat, keby si zacala krvacat alebo chytila silne krce v bruchu chod na pohotovost, obvykle sa caka na potvrdenie tehotenstva tak do 8tt-9tt, dovtedy najneskor musi byt uz vidiet aj plod, gestacny vak by mal byt skor, ale to zalezi ake si mala cykly dlhe, pravidelne atd..

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika2712
27. feb 2012

@orchidea79 no tak dobre ti povedala, bohuzial nic ine neostava ako cakat. o tie 2-3 tyzdne uz bude jasne, ci to je alebo nie uspesne tehotenstvo.

roberta31
27. feb 2012

@orchidea79 Ja som bola tiež v 5 týždni a nebolo vobec nic vidiet,ani gestacný vacok.Mala som prist zas o dva týždne a už bol pekne viediet.Neboj,treba verit...

littlebaby
27. feb 2012

@orchidea79 mna tiez strasili s mimomaternicovym , nakoniec nasli plodove vajce a vysvytlo ze som otehotnela mimo plodnych dni asi de pred menz preto nebolo este vidno , drzim palce ja som sa veelmi bala ze to bude mimo doktor ma nastrasil

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexis617
28. feb 2012

gratulujem u mňa tiež v piatom týždni nič nevideli hcg máš pekné držkaj sa 😉

brita
28. feb 2012

@orchidea79 Nemusis sa obavat. V 5.tyzdni ozaj nemusi byt vidiet vobec nic, chce to trosicku casu. 😉

1982zuzka
28. feb 2012

@orchidea79 mne robili prvý UZV až v 8tt. Ze som tehotná som vedela už od 5tt ale lekár mi hovoril, že s UZV treba počkať lebo aj tak nebude nič vidieť poriadne. Sice tie 3t boli hrozne dlhé lebo som stále rozmýšlala či je všetko ok, čo to nie je mimomaternicové, či vôbec malý žije a pod ale lekári vedia čo hovoria, ked sa rozhodnú čakať.

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexis617
29. feb 2012

@orchidea79 ja už mám Alexka ale pamätám si nato ako by to bolo dnes 😉

1982zuzka
29. feb 2012

@orchidea79 hlavne sa nestresuj, ja som ti odpovedala aj v tej téme o psíkovi - každá z nás vie, že toto je psychicky aj fyzicky náročné obdobie ale treba ho zvládnúť a nezlaknúť sa návalu divokých pocitov a strachu. My ženy sme veľmi silné osobnosti - ved stačí sa pozrieť na nas ako super zvládame menzes, starostlivosť o deti, choroby, pôrody - chlap má nádchu a umiera 🙂 Takže hlavu hore. Všetko bude dobre, neboj!

habibi78
29. feb 2012

@to.beruska je normalne, ak este nie je vidno plod... 😉 hlavne OPTIMIZMUS.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre