Je zlé ak v 5. týždni nieje vidno plod na sono?

to.beruska
18. mar 2009

Ajojte!chcela som sa spytat,ci je to zle ked babo neni este vidiet na sono ked som 5tt a 4dni?

bahara
17. máj 2010

Ahojte.Tak Ja už mám po tom. ☹ Dnes som bola na prerušení..hm priznám sa,že sa asi aj cítim lepšie..chcela by som sa niečo dozvedieť..počula som,že na posilnenie maternice je dobré posedieť si v slanom roztoku alebo kúpeľ z prasličky nepočuli ste o tom?Dnes mi lekár povedal,že treba 6 týždňov aby som si odpočinula teda (môj organizmus) a môžme pokračovať..len behom tohto obdobia by som chcela vyskúšať nejaký dobrý zdravý a hlavne odskúšaný recept...viete o niečom baby?

A chcem pozdravovať jednu zlatú kočku čo dnes so mnou bola na izbe v ISCAR...neviem ani jej meno 😕 😕 vlastne ale spomenula,že tu chodí na pokec tak ahoj,ahoj haha...a prajem nech sa dáš skoro do poriadku a hlavne hlavu hore nesmieš to vzdať!!Kým máš ešte možnosti využi ich...svet nekončí..ja verím..ked po niečom človek veľmi túži dostane to od života!To vraví môj priateľ..aj ked už som úplne dole a mám pocit,že nevládzem hecuje ma 😠 kým sa nenaseriem a nepohnem dalej 😵 Tak sa všetky držte a nenechajte sa zlomiť!Hlavne vy ktoré už detičky máte asi viete,že stojí za to bojovať 😀

buducamama
17. máj 2010

Ahoj bahara-ja mam s tymto cerstvu skusenost-bohuzial 😔 Pred 2 tyzdnami som prezila to co ty, tiez mi zistili anembriolu a to az v 11TT. Bola som objednana na kyretaz, ale spustilo sa mi to same o dva dni, ani som nestihla povybavovat vysetrenia. Zacala som krvacat, sli zo mna kusy tak sme leteli do nemocnice. Esteze ma priatel auto inak neviem co by som robila. A v to rano mi zrovna brali krv na vysetrenia pred operaciou a potom v nemocnici zas brali krv no a potom som 6 hodin trpela v noci v hroznych bolestiach a na zachode co zo mna sla krv a nestihala menit vlozky 😒 No jedna hroza...Chceli ma cistit az rano no tie bolesti som nevedela vydrzat, lebo mi dali na stahovanie maternice injekciu. Potom dosiel lekar a vycistil ma za chvilku, ani ma neuspali. Mne inak tiez vravia lekari, ze po prvom menzese po aborte sa mozme snazit znova, ale ked tu citam, ze tebe povedali ze sa ta anmbriola stava poo skorom otehotneni po potrate tak teraz neviem 😒

bahara
18. máj 2010

No pekne to som ale na tom lepšie mňa pre istotu zobrali skoro tak som toľko netrpela čo ty moja.Vieš,ale každá žena je iná...mám napríklad kamarátku ktorá potratila a po cca troch mesiacoch otehotnela a všetko prebieha úplne v poriadku za dva mesiace rodí...tak ja fakt neviem..no podla mňa je asi ozaj dobré ked tam nejaká pauza je a možno je aj rozdiel v akom štádiu ten potrat prebehne...či skôr či neskôr ked je už plod väčší......a či ženu musia čistiť alebo to odíde samé...ten zákrok dosť maternicu zaťažuje a viac potratov aj oslabuje...ak môžeš ja by som pre istotu troška počkala ved vám nič neutečie a ked otehotnieš budeš aspoň kľudná. .. na druhej strane chápem,že je ťažké čakať..keby som mohla snažím sa otehotnieť už zajtra lebo strašne chcem aby to už vyšlo 😉 no je mi jasné,že tak to nefunguje.Ja napríklad už viem,že mám problém z genetikou.Mám vo vajíčkach chromozon 13 ktorý spôsobuje potrácanie..takže normálne otehotnieť nemám šancu.Mám zdravé jedno z piatich vajíčok..tak som nútená ísť na umelé oplodnenie..a to som bola rozhodnutá nejaké to jedno dve vajíčka darovať ked budem mať bábätko..ale takto asi ťažko...posledný potrat som mala v januári to bol zamlčaný..to ma dosť rozhádzalo..zomrelo mi v 6 týždni podla veľkosti a 2 týždne som ho ešte nosila mrtve až ked som mala ísť na kontrolu či bije srdieško prišlo sa na to...vtedy ma tiež ež na druhý deň brali na operačku a tá noc bola strašná tak ťa úplne chápem..tak sa drž

bahara
18. máj 2010

Dnes som čítala,že čaje z Nechtíka sú dobré na posilnenie maternice..a tak isto má taký účinok aj Alchemilka.Podporuje to funkciu maternice a tým zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia a donosenia plodu 😠 idem na to kočky..a ešte aj pojedanie mletej škorice fúúúúúúúúúúúúúj ale ked to pomôže...obetujem sa 😉

buducamama
19. máj 2010

Mne kyretaz nerobili, za chvilku ma doktor vycistil, islo to viacmenej same. Tak asi preto mi aj povedali, ze o mesiac sa mozme snazit znovu. Skor psychicky neviem ci by som tak skoro zvladla.
Ohladom tych byliniek- moj otec je taky bylinkar, tak mne dal na zotavenie alchemilku, povedal ze fakt len trosicku nechtika si tam mam dat ak to chcem pit. Ze ten je skor na vonkajsie umyvanie, takze po potrate alchemilka a troska nechtika. Varila som si na pol litry dve lyzice alchemilky, to malo vriet tri minuty a potom nechat luhovat pol hodinu. Potom sa to pije stvrt hodinu pred jedlom alebo pol hodinu po jedle. Pre mna dost tazke dodrziavat, lebo jem skoro stale 😀 Mne zas mleta skorica chuti, ale len napr. na krupici s grankom alebo na capuccine 🙂
bahara-drzim palceky!!!

bahara
19. máj 2010

Ahoj buducamama haha dobré..ako sa vlastne voláš?Tá škorica aj mne ale neviem si predstaviť ládovať ju len tak..a to ťa preboha ako vyčistil??Len tak.. ked si mala bolesti.. áu....toto nechápem..tak bud ťa uspia a tak,alebo to vytečie samé...bože aké morbídne...ale môžem si aj kúpeľ spraviť a troška tej alchemilky tam nasypať a cca 20 minút tam posedieť celkom dobrý nápad nie?Taký liečivý kúpeľ..ved nezahluší ma to hádam 😝 ..no bez toho nechtíka.Viem,že ten sa dáva hlavne na rany a tak...o jedení ani nehovor.. 😕 ja už si nemám čo poriadne obliecť..ešte tri mesiace som mala krásnych 53 kg...a v živote viac nie...a teraz..65 kg..Mám 1,65cm takže ešte pár kg a som ako malé pivko..Romčo si už zo mňa robí srandu,že som ako kyselina..ešte,že je veľký chlap tak sa stále pri nom cítim malá haha 😀
Takže späť k téme..takže alchemilka len neviem koľko do tej vody si mám dať aby to malo nejaký efekt..za polievkovú lyžičku alebo za..čo ja viem šálku??Hm..to bude asi veľa..no nič..tak sa drž a ak budeš vedieť niečo nové daj vedieť vyskúšam..haha.. 😎

buducamama
21. máj 2010

Ja som mala strasne bolesti lebo mi pichli nieco na stahovanie maternice, ale samotny zakrok ked ma doktor cistil,nebolel. Neprijemne to bolo, niecim sa mi tam hrabal, ale nie dlho a v momente bolesti prestali ked mi to povyberal. Hned sa mi ulavilo. A vies co?? Aj ja mam 65 kil 😀 Som pribrala tri kila. Ale pred tehotenstvom sa mi podarilo schudnut nejake 4 kila takze sa to vlastne vratilo spat. A mam tiez 165cm 😉 A moj chlap ma zas brucho velke takze musi byt ticho. A tej alchemilky na kupanie by som si dala tak od oka, ked sa budes mocit napr. v lavore tak 1lyzicka sa mi zda malo, asi by som pomer prisposobila ako pri alchemilke na pitie.
Inak stale pozeram po kocikoch, detoch, tehotnych s brusiskami, uz mi z toho sibe 😒

bahara
22. máj 2010

Ježiš ani nehovor jak naschvál..samé tehotenské brušká..trocha ma to rozčuľuje..ale nemyslím to v zlom,prajem to každej..len mi je ľúto..ked sa sestre narodil posledný chlapček (má už troch) tak ja som bola práve po 4 potrate..bolo to strašné..pozerať sa na bábätko..neustále som zadržiavala plač. ☹ .ked som ho mala vziať na ruky stále som sa vyhovárala 😕 ..hrôza.už je to ale lepšie také bábätko ked si pritúliš to ti dá toľko energie 🙂 ..teraz jej ho zase stále beriem 🙂 a krásne vonia..stále ho voniam jak trafená.. 😀
Neboj aj nám sa podarí..verím tomu..nedávno ma skoro zramovalo auto a to som bola na chodníku.Priamo za mnou cca 4 metre vrazilo do múru..strašné ostala som len stáť a nechápala som čo sa stalo..potom som nad tým uvažovala..asi mám ešte nejakú úlohu tu..lebo to bolo fakt o chlp..hladala som si v kabelke telefon a keby som zastala o niečo skôr,je po mne...takže verím tomu,že tu ešte musím ostať lebo to bábätko príde 🙂 🙂

buducamama
22. máj 2010

preboha, tak to si mala riadne stastie 😨 Mna raz tiez skoro zrazilo auto ked som bola mala a s kamoskami sme sa nahanali. Je to mozne, ze mas este nejaku ulohu, aj ja si to sem tam poviem.
A ty si mala az 4 potraty? 😒 A co sa stalo? V kolkom tyzdni si to mala? Ja sa modlim, aby sa mi to uz nezopakovalo. Je to nieco strasne.
Tusim najhorsie bolo len to zistenie, ze babo nebude, ze s nim nieco nie je v poriadku a sedenie medzi tehulkami v cakarni, bolo ich tam zo 10 a odchadzali a postupne prichadzali nove a ja som tam sedela a zialila ☹

bahara
23. máj 2010

Ahoj no vždy mi to vydrží tak do 5-6 týždňa ☹ tri krát som musela podstúpiť čistenie a dva krát to odišlo samé..Pri prvom mi lekárka povedala,že nemám biť nešťastná,že sa to pri prvom stáva..tak sme skúšali dalej..druhý som mala zamlčaný..podla veľkosti mi vtedy povedala,že zomrelo v 6 týždni no maternica mi to zadržala..nič som netušila..týždeň pred kontrolou (už sme mali ísť na počúvanie srdiečka )som začala krvácať..a bolo to..hrôza..ale ťažkú hlavu si z tým nerobila 😠 ..tak som sa nasrala vynadala tam hádam každému čo prišiel na izbu..lebo nik sa so mnou o tom nebavil..chcela som to malé dať aj na vyšetrenie že o čo vlastne ide..ale nič sa nedialo..tak som tam viac nešla..a začala chodiť do Iscaru k Jednému docentovi v Bratislave.Sú tam svetový..prešla som vyšetreniami aj priateľ a prišli na to,že mám ten chromozon 13 ktorý vo väčšom množstve zapríčiňuje potrácanie.Mala som už ísť na umelé oplodnenie no teraz sa nám šmyklo a dopadlo to takto 😖 ..z tým rozdielom,že som mala tehotenstvo bez plodu čo je asi ešte horšie..stále som sa utešovala,že sa len ten plodík niekde schováva 🙂 prešibanec..ale nebol tam ☹ vtedy som aj sem sa prihlásila 😉 takže teraz sme zase v programe a musím ešte počkať 6 týždňov a začnú ma pripravovať.Dúfam,že ked to maličké bude geneticky vyšetrené a v poriadku pekne sa zahniezdi a pôjde to už ako po masle 🙂 lebo nemám problém otehotnieť,.ale udržať a vynosiť.Prirodzene sa už nesmieme snažiť otehotnieť lebo v mojom prípade riskujeme další potrat čo mi môže maternicu natoľko oslabiť,že už deti nemusím potom mať.Takže tak..a toto bol tvoj prvý potrat?Ináč v tomto mala tá lekárka pravdu,že prvý sa takto často končí no ked je žena v poriadku druhý krát to už klapne..aj sa skoršie podarí to je ako by si už bola po pôrode,že vraj..tak neviem...




zahniezdi a pôjde to už ako po masle..mám dobré jedno z piatich vajíčok,že vraj tak ho len musia nájť 😠ale verím že nájdu.

kutlicka
24. máj 2010

No dokelu, tak toto bude urcite aj moj pripad. Ja truba sprosta sa tu uz vytesujem, ze tehu, no a teraz si precitam, ze existuje dajaka anembryola, ci ako sa to vola... Ja som to vedela, ze to nebude len tak, ked dr videl minuly tyzden na uzv iba gestacny vacok. Teraz vo stvrtok mam dojst na kontrolne sono, ale mam silno vyvinuty siesty zmysel, ktory mi hovori, ze to bude vsetko na prd... odchadzat budem odtial so slzami. Ved aj tak by to bolo divne, ze tri roky sa snazime a stale bud nic alebo potrat a odrazu by to bolo normalne zdrave tehu?

buducamama
25. máj 2010

kutlicka-drzim ti palceky nech srdiecko bije a nech je vsetko v poriadku. Ani ja som nevedela o tejto prisernosti, na koniku som sice citala aj o potratoch ale myslela som , ze mna sa to netyka, preco aj ked v rodine mali vsetky zeny vzdy normalne tehotenstva, dokonca ani moja mama o tom nepocula a tri deti ma. Inak o tom siestom zmysle, ja som ho mala tiez, akokeby tam ani nic nebolo vo mne, no to sa neda popisat a ani som sa nejako netesila. A ked som lezala a robili mi sono, hladali akciu srdca tak som sa modlila, nech tam nieco najdu a nic, doktor si len bez starosti povedal, ze missed. Tiez ho to netrapilo absolutne.
bahara-to je smutne. No teraz ked sa do toho pustia planovane, tak snad s pomocou liekov ti babenko udrzi. Bohvie ako so mnou teraz bude. Bolo to moje prve tehotestvo.

bahara
25. máj 2010

kutlicka- ved ešte nevieš..možno bude všetko v poriadku..veľa som tu čítala že dlho nebol vidieť plod len ten gest.váčok a nakoniec bolo všetko o.ka..jednoducho bol ten plodík malý...hlavne kľud a vo štvrtok sa ukáže..držím palce 🙂
buducamama-dúfam,že potom to bude už v poriadku 🙂 už sa nalievam Alchemilkou a cítim sa fakt lepšie..no dúfam,že aj na kontrole bude všetko v poriadku..ty si len daj menšiu pauzu a zamieste znovu uvidíš už to klapne ako má 🙂 hlavu hore..každé piate tehotenstvo tak končí..bohu žiaľ to vyšlo na teba,ale neboj druhé bude o.ka..musíš veriť nič iné nám neostáva 😎
Nechápem,že feťáčky,alkáčky sú v tomto v pohode..otázne ale je čo potom z toho vyrastie..hm.. ☹ ja žijem ozaj zdravo a tu to máš..asi začnem fajčiť,piť..a potom sa to podarí..(srandujem)
Tak sa držte.. 😉

burina111
25. máj 2010

podľa mňa to je uplne v poriadku, mohla si otehotnieť neskôr a preto ešte nie je nič vidieť....ja som to teaz mala pri druhom tehu...už mi predpovedali mimomaternicové a operáciu ale nakoniec pred vianocami vykuklo...treba počkať,bude to isto v poriadku, držím palce 😉

ani_sama_neviem
3. jún 2010

kutlicka- ale ale ahoj mamin koho to tu nevidim :DDDDDDDD

kutlicka
3. jún 2010

Aaaaa, tu si??? Budem sa musiet uz definitivne strcit do jednej chatovacej miestnosti, lebo potom sama neviem, kde vlastne som a kde nie, ale neviem do akej, neviem, ako mam najst take baby, ktore maju podobny problem ako ja.

ani_sama_neviem
3. jún 2010

kutlicka- no ja it najdem taku meistnost mamin ak ces 🙂)) potom ti ju poslem ako link alebo ti poviem nazov a das do vyhladavania ak ces ok? wrrrrrrr inac co je to gestacny neviem co ? :DDDD

nelly2511
28. okt 2010

ahojte baby..chcem vas poprosit o radu..este nikdy sa mi nestalo, aby som mala ruzovo-hnede výtoky v strede cyklu, az tento mesiac..konktétne 11 dní pred plánovanou menštruáciou..na internete som sa dopatrala k pojmu nidacne spinenie, teda uhniezdovanie oplodneného vajícka, pri ktorom moze taketo spinenie vzniknut.No a nakolko som vo febr. potratila, dost ma toto spinenie znepokojilo a dnes som bola u svojho gyn..robil mi aj klasicke vysetrenie aj vnutorne sono, ale nic tam nevidel.. Nemate niektora s tymto skusenost, ze aj keby bola mozna gravidita, este by to lekar nevidel? v podstate by k oplodneniu mohlo dojst iba cca pred tyzdnom aj 1-2 dni..odbil ma iba zo slovami, ze sa to stava, ze to maju na svedomí hormony a ze keby sa nam do konca roka nepodarilo prirodzene otehotniet, mame v 01/2011 obaja prist na vysetrenia.. a este som nafasovala menstruacny kalendar a na podporu Femibion

feb13
28. okt 2010

@nelly2511 Ak to bolo kvoli nidacii tak na UZV este urcite nic nie je vidiet, vsak pri nidacii ma vajicko len par buniek. V 5tt je vidiet gestacny vacok a zivy plod az tak 7tt. Ja som take spinenie nemala ale moja kamaratka mala normalne krvacanie v termine menstruacie takze az o mesiac neskor zistila ze je tehotna. 11 dni pred terminom sa mi to zda skoro na nidaciu, no vylucene to nie je, ale teoreticky to mohlo byt aj ovulacne krvacanie. Tehotensky test odporucam urobit najskor tak 3 dni pred terminom, taky supercitlivy co ukazuje od 10 jednotiek uz moze byt vtedy slabucko pozitivny. A prenatalnymi vitaminmi urcite nic nepokazis, aj ked Femibion je jeden z najdrahsich.

nelly2511
31. okt 2010

no to som zistila, lebo uz dlhsie, v podstate od potratu uzivam calibrum baby plan a ta cena s femibionom je noporovnatelna.. ale keby mal pomoct, tak tie peniaze su najmenej..i ked je pravda, ze ani moj gyn, nie je prave najlacnejsi, uctuje si takmer vsetko..
no velmi pekne dakujem za radu

ernuska296
20. máj 2011

Ahojte babulky s rovnakymi problemami :(, moc sa mi pácila veta, že ked najdete skoro po dvoch rokoch snazenia // čiarky ze je vsetko vyriesene ...ale stresy, komplikacie sa hrnu z kazdej strany:((((, Prosim VAs o radu pomoc nazor, hocico! bo snazim sa byt oki ale no obcas sa mi to moc nedari:(, ..posledny menzes som mala 19.3. robila som si v mesiaci april testy a to 2 a 16 a oba mi vysli negativne, potom som s partnerom spala 8 a 10.4. s tym ze som cakala menzes okolo toho 18-19.4, no a tak som si 22.4 urobila a tam boli tie dve ciarocky, ktorym som ani neverila, sla som doktorovi podla poslednej MS v 7 tyzdni a vtedy povedal ze vidi zaciatok gravidity a to bolo vse ze vacok ma 3 mm, kazal mi prist o dva tyzdne..tak som sa na 16.5.tesila ale teda sprava bola kruta!!!!!!!! ked ma vysetroval zo spodu tak bolo vse oki ze vacok ma 21 mm ale na jeho ultrazvuku nebolo videt embryo tak mi len tak chladne oznamil ze je to tehu bezu plodu!! a ja som vtedy coooo cococ nikdy som o tom nepocula a ani mi to logicky nesedi!!!! tak mi rodina objednala sono ňu ineho gyndu a ten pov. a mam aj foto ze embryo tam je ale ze je mensie, do tretice som absolvoala sono u ineho a po dokladnom zvazovani vsetkeho mozneho a nemozneho mi logicky!!! vychadza ze ked som si do vtedy robial tie dva testy som tehu nebola az som musela otehotnet az bud 8 alebo 10.4 co je na 21 den cyklu, a potom velkost embrya ktory mi pov. ten 3 doktor ze su 3 mm a videl tam aj zacinajucu aktivitu....prosim vas aka je sanca ze sa to ukaze ako v pohode? stale musim nady tym myslet a kebyze si poctivo nepisem kazdy styk tak lekari su schopny vas presvadcit ze ste v 9 tyzdni ked som otehotnela -dufam ze tak aby to bolo oki:( az 3 tyzdne po menzese, prosim stalo sa to aj nektoej z vas?? ako potom cakaju ze to ma mat rozmer ako 9 tydznove ked 3 tyzdne tam nebolo nic ..ja sa z toho svoknem , mam ist na dalsie sono na bud. tyzden tak moc verim dufam modlim sa ze sa neco zjavi a nechapem akoze to su rozdielne aj sona, ze jeden mi povie nic tam neni-ciarna machula a dvaja vidia ano ciernu magulu, ten vacok a biely fliacik?: ::boze toto nase lekarnictvo...poradte mi moc vazim si kazdy nazor postreh skusenost ..vdaka prajem pekny dnik

dai
20. máj 2011

ernuska296,
ja som otehotnela s mojou dcerkou tesne pred menstruaciou pricom moj cyklus trval okolo 70 dni 😖 brala som antikoncepciu asi 7 rokov, vysadila a vlastne vramci cakania na prvu menstruaciu som aj hned otehotnela... antikoncepciu som brala prave kvoli nepravidelnemu cyklu. Vedela som presne den kedy som otehotnela kedze som vlastne bola na dlhodobej sluzobke a po poslednom styku doma som si testy robila a boli negativne - o 3 tyzdne nato bol ma manzel pozriet na vikend a vtedy sme mali styk - cize vtedy som musela otehotniet...
napriek tomu prve 2 mesiace mi stale kazdy sa snazil nahovorit termin podla poslednej menstruacie... samozrejme ze to nesedelo pomaly o 4 tyzdne... takze tiez dlho nebolo nic vidiet ( teda akciu srdiecka...) - moje pokusy o vysvetlenie nejak lekary odmietali - ja som si dala 2x v 2-tyzdnovych rozostupoch robit utz. - akcia sa objavila 😅 stale to bolo vedene ale ako rizikove tehotenstvo kedze som krvacala a tak... nakoniec az pri utz v 1-vom trimestri mi korigovali datum porodu o mesiac 🙂 odvtedy sa vsetko vyvijalo tak ako malo ( teda, napisem radsej - malinka sa narodila zdravucka a tesime sa z nej uz 4-ty rocik🙂 )

viem ale asi co prezivas - mne to tiez vtedy nebolo jedno, ked plod sa nie a nie ukazat...

drz sa, drzim palceky aby bolo vsetko ok

odrik
20. máj 2011

@ernuska296
Ahoj. V piatom tyzdni uz by mohol byt vidiet plod, ale nemusi! Neviem, ci Ti robili odbery na HCG, vedela by si si to porovnat s tabulkami. Pri mojom prvom tehulkovani sa mi syncek objavil az v 7-8tt aj s akciou srdiecka! Faktom je, ze som HCG v krvi mala vysoke a primerane tyzdnu tehotnosti, i ked plod nebolo vidno. Teraz pri druhom som tiez mala gestacny vak prazdny, myslela som si, ze to bude ako pri prvom. No bohuzial nebolo! Hodnota HCG vyrazne poklesla a babatko nenarastlo. A zacala som spinit! Tak som 7 dni po kyretazi. Vidis, je to uplne individualne. Mne sa stalo aj tak, aj tak. Zvlastne! Ale Ty bud este pokojna, je to len 5.tt . Mohla si mat neskor ovulaciu, ako ja pri prvom dietatku. A pokial nezacnes krvacat, pockajte!!! Vsetko je mozne!!! Drzim palceky!!!

dai
20. máj 2011

no, mne bolo pri oboch tehotenstvach vidiet akciu srdiecka a plod az v 8-mom tyzdni...

ernuska296
20. máj 2011

vda dia za odpoved ale myslis 8 tyzden gavidity alebo 8 tyzdne od posledneho MS???

ernuska296
20. máj 2011

odrik dakujem moc...ale toto je fakt strasne zazivat online ja tak dufam a verim ...🙂

li_la
20. máj 2011

@buducamama 1. mája som potratila - spontánne bez kyretu, 25. mája som mala menštruáciu, začiatkom júla mi potvrdili ďalšiu graviditu, 15. februára som porodila... odporúčali mi čakať pol roka. Netreba sa podľa mňa ničím konkrétnym riadiť alebo sa niečoho obávať... telo si samo povie...

veronika19833
20. máj 2011

@ernuska296 - aj moja sesternica ma podobnu skusenost... k lekarovi isla cca v 5-6 tyzdni, mala pozitivne 2 tehu testy. A on ju totalne schladil - vraj tam nic nevidel. Dal jej vyvolavacku (ak je tehu tak ta iba pomoze!) a poslal ju domov s tym, ze ak jej menzes nepride do 2 tyzdnov, ma sa dojst ukazat. Mrcha jej nedosla a az v 8. tyzdni uz bolo vidiet aj na sone tehu. 😵
Takze hlavu hore a nezufaj! Drzim ti palce!

li_la
20. máj 2011

@ernuska296 Ani mne v 5tt nebolo nič vidieť... Bola som na sono, lebo som hneď po potrate mala aj cistu... menštruácia sa ale potom nedostavila, tak som mala prísť o dva týždne a už bolo vidno fazuľku... ale srdiečko sme nevideli nepočuli... až keď som bola opäť na kontrole v 10tt.

ernuska296
20. máj 2011

super li_la a to si bola v 10 tyzdni od poslednej MS? alebo to bol vek mimi??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre