Je zlé ak v 5. týždni nieje vidno plod na sono?

to.beruska
18. mar 2009

Ajojte!chcela som sa spytat,ci je to zle ked babo neni este vidiet na sono ked som 5tt a 4dni?

lauritka
12. mar 2012

u nas ak mas mised abort, tak proste ides na vycistenie, necakaju ci to pride samo alebo nie. lekar to vysvetloval aj tym, ze vzdy tam moze nieco ostat, nejaka bunka a potom by mohlo byt riziko, ze to tam zacnie bujniet. neviem. ale mesiac cakat a chodit s mrtvym plodom v tele sa mi nezda rozumne vobec 😕
teda @bambi2

lauritka
12. mar 2012

priznam sa ani som o tom neuvazovala, ze cakat, ked som vedela, ze je to uz pase.. chcela som to mat co najskor z tela von 😒

bambi2
12. mar 2012

@lauritka vies preco?? vies co stoji taky zakrok?? ja neviem, nemam ani tusenia ale lacna zalezitost to urcite nebude. a prave, na tomto zakroku sa dobre zaraba!!! preco to menit?!!!!! vies kolko pripadov urobia denne?? keby to nechavali na prirodu, tak mozu gyn. ambulanciu ci co to je hned zavret. ved by nemali tolko "pacientov", museli by prepustit personal, z coho by mali platy???? na sk ide len a len o prachy, o nic ine... a este jedna vec, ludia su lenivi sa informovat, nevedia, ze existuje aj ina moznost. oni o tej druhej moznosti mlcia lebo vedia, ze ta druha moznost je pre nich vyhodnejsia 🙂

katren
12. mar 2012

@lauritka ale z tela ti to moze odist aj samo....neviem preco sa hned hnat pod narkozu...

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 no clovek ma tendeciu verit lekarovi, ak povie, ze je potrebne to dat z tela von. 🙂 ze je koniec.

lauritka
12. mar 2012

@katren no pri spontannom potrate ano, ale ked mas missed abort nemusis sa vobec rozkrvacat. a oni proste nechcu cakat nejake dva tyzdne alebo kolko to moze trvat. ked sa potvrdi usg a odberom na krv, ze sa to prestalo vyvyjat, proste neriesia a poslu ta na kyret.

bambi2
12. mar 2012

@lauritka nezacne to bujniet, vies moj dr. mi hovoril, on to bezne nechava na prirodu a nemal ani jednu pacientku ktoru museli docistovat. to neexistuje, to je blbost. WHO odporuca na svojej stranke tiez cakat 4- 6 tyzdnov. len na sk sa tym nikto neriadi. ale na co aj, ked sa da na tom zarabat.... a inak, zvykne to vyjst rychlejsie ako pise who. tu sa fakt nicoho obavat nikto nemusi... urcite by to nehnilo a neviem co, telo to vyluci skor ako to zacne hnit...

bambi2
12. mar 2012

@katren hovorim, zazila som to. a po mne sa dalo na to aj par bab. a vycistili sa bez problemov. na sk je to SPROSTY zvyk lebo sa na tom dobre zaraba. ale hovorim, telo vie co ma robit, je to naprogramovane!!!! tu ide iba o prachy!!!!!!! o nic ine. to co dr. tvrdia, su NEZMYSLY!!!! inak by sa to nikde na svete nerobilo keby to bolo take nebezpecne!!!!!!

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 no citala som, ze sa jednej kocke zapalla maternica, ked zistili missed az neskor.

bambi2
12. mar 2012

@lauritka a prave to je chyba, ze posielaju na kyret! vies aky je kyret nebezpecny??? vies ake su tam rizika?? ovela, ovela väcsie ako ked to nechas na prirodu!!!

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 no pri dnesnom stave zdravotnictva uz asi aj tu budu nechavat zeny cakat kym to nepride samo, lebo si uz ani kyrety nebudu moct dovolit v nemocniciach 😉

bambi2
12. mar 2012

@lauritka ja som necitala nic take, a to som presla vselilenjake nemecke, rakuske, svajciarske fora. ale na sk je vsetko mozne ak lekari nieco zanedbaju. a ktovie co bola presna pricina??? 😖

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 no nehovorim, ze to muselo byt prave len kvoli tomu, tu niekde na koniku som to zachytila. ono je to tazke potom dokazat. takisto ako sa velakrat nepride ani na pricinu potratu. ako pises, je to priroda a ak je nieco zle, proste to stopne.

bambi2
12. mar 2012

@lauritka no a uvidis, ze to bude lepsie... raz to pride aj na sk... ja sa chystam urobit o tom blog.. mam par pribehov, ktore urcite ludom pomozu. pisali to ludia z vlastnej skusenosti a u kazdeho to prebiehalo inak. a kazda jedna sa pekne sama vycistila... takze ja by som sa nebala... skor kyretu by som sa bala!

bambi2
12. mar 2012

@lauritka hej priroda to sama stopne a aj si to odprace... nase telo je dokonaly pristroj! presne vie co a kedy treba robit... dopomoct by sa malo az vtedy, ked to same nedokaze. aj mne dr. povedal, ze sa to vycisti ked pride prva mrcha. teda sa docisti. a ked sa nedocisti, treba ist na kyret. AAAAALE, treba dat telu sancu a dostatok casu! a poradi si aj same. clovek sa s tym lepsie a rychlejsie zmieri. a maternica sa setrne vycisti tak ako treba. rychlejsie sa da do poriadku...

lauritka
12. mar 2012

@bambi2 tak vidis v com sa tu zije.. neviem ako bude, ale zdravotnictvo je riadne v prdeli 😔

bambi2
12. mar 2012

@lauritka to mi je jasne. a to je uz davno tam... len to niektori prehliadaju. u nas to zdravotnictvo funguje super, akurat, ze vela veci sa nechava na prirodu lebo poistovne nepreplacaju zakroky ktore nemusia byt urobene, boli by stratove. niekde som citala, ze aj u nas sa polovica zakrokov robi ZBYTOCNE!!! a to je u nas vo Svajciarsku, si predstav ako to musi vyzerat na sk?!!!! 😖
mne su sympaticki iba takito lekari, precitaj si... http://clanky.regeneracnecentrum.sk/2011/02/bud...

timona
12. mar 2012

@katren no isla som preto, lebo to bol moj prvy pozitivny test v zivote po asi 100 rokoch snaženia a umelých oplodnení a kadečoho možného

katren
12. mar 2012

@timona kolko ste sa snazili?

duratlicka
12. mar 2012

@to.beruska Mozno sa Tvoj problem uz vyriesil, ale je to uplne normalne🙂 Mozno si len otehotnela neskor. Bola som v nemocnici s babou, ktoru furt strasili mimomaternicovym tehotenstvom a uz je v 8. mesiaci😀

timona
12. mar 2012

@katren 3 roky. Pre niekoho mozno nie az tak dlho, no mne to pripada ako nekonecno

katren
12. mar 2012

@duratlicka prosim ta, vsimla si si datum zalozenia otazky???uz je vyse 2 rokov stara... 😀

katren
12. mar 2012

@timona my sme sa tiez snazili 3 roky...takze viem ake to je....a teraz budeme mat do 3 rokov od narodenia prvej dcery tretie babo.....
ale k dr. som hned neletela, ved si staci precitat, ze akciu je vidiet od cca. 7-8tt a ak si otehu na konci cyklu, tak to budes mat posunute cele.....hlavne nestresuj a uvolni sa.....

duratlicka
12. mar 2012

@katren O to vacsia radost, uz ma to "neviditelne" dieta vyse 2 rokov😀

katren
12. mar 2012

@duratlicka 😀 😀 😀 😀

bleble
12. mar 2012

nemusi to este nic znamenat ale u mna to uz dva krat nebolo dobre znamenie, raz mimomaternicove a druhy krat som uz potracala takze bol vidiet iba deformovany gestacny vak. oboje sa zistilo v 5. tyzdni

lumoska
25. okt 2012

Ahojte, viem, ze tema je stara, ale nechcem to davat duplicitne. Potesilo ma, ked som si tu precitala, ze v 5tt je este normalne ked nie je nic vidno🙂
Ja som bola na sone dnes a tiez mi povedala iba, ze mam zvacsenu sliznicu maternice a vypocitala mi ze som 4tt+4. Ale hned jak som vosla mi hovorila, ze este nebude urcite nic vidno:/ Povodne som tam chcela ist az buduci tyzden, ale vcera ma dost bolelo podbrusko tak v strede. Celkom som sa nalakala.
Inak, keby som im nepovedala, ze mi minuly tyzden a aj tento vysli //, tak sa so mnou asi este ani nebavia:/ a to, ze ma bolelo brucho nikoho nezaujimalo. Ale objednala ma zajtra na krv a dalsie sono az 8.11.. Dufam teda, ze aspon z krvi jej to vide.
Ja mam inak 24 dnovy cyklus, cize podla mojho mi meska uz tyzden, co sa mi este v zivote nestalo🙂 Bolia ma prsia, som unavena, mam zavrate a posledny tyzden ma ku veceru jak keby napne na vracanie, ale potom z toho nic neni. A drogeria strasne smrdiii vsetka:D:D
Chodime este k jednemu liecitelovi a ten mi povedal, ze som tehotna uz pred 2 tyzdnami:D....cize asi chvilku po oplodneni 😀 a hned , ze si mam davat pozor na seba, aby to tak aj ostalo 🙂

ellis21
26. okt 2012

@lumoska ahoj, no ja som na tom rovnako, v utorok som bola na ultrazvuku a tiež tam nič nevideli, zobrali mi krv a setrička povedala, že som tehotná ale podla krvi tak len na 2-3 tt, ja mám ísť tiež okolo 8.11. Som s toho na nervy, nemôžem ani spať, veľmi sa bojím aby bolo všetko ok. A kam chodíš k lekárovi?

lumoska
28. okt 2012

Ahoj ellis. Ja chodim do Stupavy....a presneho doktora ti asi nepoviem, lebo zatial tam bola vzdy ina doktorka:/
Ani z krvi este vysledok nemam, ale sestricka ked mi ju brala sa so mnou bavila tak, ako by to bola hotova vec, ze som tehu. Hlavne sa tak citim, takze ani moc nestresujem. Od tej stredy ma nastastie nic nebolelo. Snazim sa mysliet pozitivne a tesit sa az toho 8 uvidim babo🙂) Aj mi zabudla povedat, ze kedy budu vysledky z tej krvi...ale rozmyslam, ze si to necham vsetko na toho 8. Dovtedy si budem uzivat klud.
A vidis no, sak to mas potvrdene teda....uz len pokoj a usmev na perach. A nabuduce sa nam ukazu🙂)
A ake mas zatial priznaky?

ibana
16. mar 2015

Ahojte baby,chcela by som poradit,ci niekto take uz zažil.Som na zaciatku 7 tyzdna a dnes sme boli z muzom na gyne,a bohuzial nebolo vydno este embryo ale bol tam plodovy vak a doc.povedala,ze moze byt ze sa neuplatnilo a moze byt potrat ale aj nemusi,tak mi brala krv a v stredu mi zase zoberie krv a potom vraj uvidime.Som zufala,co to moze byt ☹.Mam 30 dnovy cyklus,tak neviem,ci to aj neni posunute tyzdne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre