Kde a za koľko robia 3D ultrazvuk?

dzidzuska
14. máj 2007

No keďže sa na celom internete nemôžem dopátrať kde robia 3D ultrazvuk,prosím všetky mamičky,ktoré vedia kde a za koľko aby napísali.Platí pre celé Slovensko 🙂

nikol82
4. júl 2010

Ahojte všetky mamičky... prosím Vás strašne o pomoc... Vedeli by ste mi poradit kde ísť na 3D/4D sono v Prievidzi alebo blízkom okolí? Alebo kde sa to finančne najviac oplatí? Keby to vyšlo lacnejšie ako v PD aj by sme si docestovali. Na nete sa mi to veľmi zle hľadá, našla som iba Mudr. Hudeca a Mifkovú... Prosím a veľmi pekne Ďakujem za pomoc... A ešte ak to odporučí lekár zo zdravotných dôvodov, nepreplatí to poisťovňa?? Alebo nejkaú časť...

slavkazv
20. júl 2010

@mia78
ahojček, tak sa chcem spýtať, ako si bola spokojná na 4D ultrazvuku v BB? Ja idem zajtra. Stojí to za tých 60 eur?

bamb27
20. júl 2010

@slavkazv ja som bola minuly tyzden na 4D v mammacentre u Dr. Trsku za 40€ a bola som velmi spokojna.. zaberov na CD sice nemam nejak vela, ale zas celkom vydarene, doktor sa mi venoval skoro hodinu, malinkeho poriadne poprezeral, premeral a poukazoval mi.. mozem odporucit 😉

mia78
20. júl 2010

@slavkazv, tak doktor aj sestra v pohode zlaty aj maminu pustili pozerat, nam sa mala schovavala tak vramci mozností dobre.....je to tam ciernobiele vytlačil pár fotiek a na cd boli tiez len foto...
no tak ti poviem že bola som spokojna ale pri prvom som bola v BA lebo tu nebolo a tam som bola spokojnejšia lebo som mala aj videon a obraz bol taky oranžovy čo sa mne viac páči......

a ešte som sa dozvedela že robia sono 4D už aj za europou hore je nové centrum zdravotnícke tak tam robia za 4O eur tak som čítala.......http://www.mammacentrum.sk/gynekologicka-ambula...

skriatok3333
19. aug 2010

ahojte neviem či to sem tak úplne patrí,ale podelím sa o skúsenosť.Bola som na sone nie 3D ani 4d,je to klasické sono,ale bola som maximálne spokojná,ak potrebujete vedieť len to či je dietatko zdravé a pohlavie úplne to stačí,je to v Prievidzi na klinike sv.vincenta,platí sa 15 eur,trvá to cca15 min.,celé sono vám nahrajú na dvd.Dieťatko nám vyšetroval Dr.Tvrdík,mal úžasný prístup,všetko nám krásne vysvetlil,nebol asi ani minutku ticho.Miminko nám pomeral,skontroloval srdiečko,obličky,mozog,určil pohlevie,porátali sme prstíky na nohách a rukách,skontroloval chrbticu a tváričku kôli ráštepom,a dokonca nám tak detailne všetko pomeral že vieme kolko momentálne meria chodidlo nášho drobčeka 🙂) pri prvom tehu som bola na 3D sone,ale tolko informácii ako teraz u tohoto doktora som vtedy nedostala,takže naozaj som spokojná,dúfam že niekomu tieto informácie pomôžu.ahojte.

jaja99
13. okt 2010

Ahoj @bamb27 ,chcem info na mamacentrum BB 4D sono,koľko dopredu sa stačí objednať na takéto sono, potrebujem ku nim aj od svojho gynekologa žiadanku na 4D sono?Aký bol lekár?Môžem tam zobrať manžela aj s dcérou?Celé sono nahrajú na Dvd? Urobia aj fotky?Ďakujem odpovede na moje zvedavé otázky a pekný deň.jaja99

bamb27
13. okt 2010

@jaja99 ahoj, to sono tam robi Dr. Trska, objednava sa tak 2-3 tyzdne dopredu a tak aby ti to vyslo cca na 25-26 tt ..bez ziadanky, je to taky nadstandard, platis si to sama (40€),, Trska je inak velmi prijemny, venoval sa mi asi hodinku, malinkeho popozeral z kazdej strany, myslim ze tvoji blizki s tebou mozu ist, ja som bola sama, ale kamaratka mala aj doprovod. Potom som dostala CD s niekolkymi 2D a par 3D zabermi... videozaznam nie, ani vytlacene foto... on vzdy urobi kratucky zaznamik kde sa dietatko hybe a z neho sa potom snazi vybrat co nalepsi zaber. Mne o nejake video ani neslo, ja som hlavne chcela vediet ci je to zdrave a pohlavie.. http://www.mammacentrum.sk/node/16 ..tu je kontakt

matidami
13. okt 2010

ahojte, chcem sa spýtať, kde v žiline sa dá ísť na 3D alebo 4D ultrazvuk, v akej cene a ako sa tam objednáva...dik

tigra440
8. nov 2010

ahojte , neviete mi poradit v ktorom tyzdni sa chodi na 3D ultrazvuk ? ja osm v 16 tyzdni a neviem ci to nieje priskoro ??

kvetka84
11. nov 2010

@tigra440 ahoj, ja som bola vcera na 3D, som v 24 tt, bolo vidno pohlavie, ale ak to chces vediet na 100% tak to je vidno az v 28 tt, pretoze ak by to mal byt chlapec az potom sa je to definitivne aj so semennikmi. Ale inak sa hovori , ze ultrazvuk je dobre robit do 25 tt, pretoze potom je uz babo velike a nemusi mat nozky od seba. Takze ked len kvoli pohlaviu, tak odporucam pockat na poradnu kolo 28-30 tt (podla toho ako ti to vyjde), pretoze je to vidno aj na 2D utrazvuku, ktory mas povinny v 30 tt.
Ak to chces vediet kvoli roznym chorobam (razstep chrbtice) alebo ci ma babo vsetko co ma mat (rucky, nozky, prsteky) tak to je vidno uz aj v 16 tt.

tigra440
15. nov 2010

@kvetka84 aha ,no teraz mi je to jasnejsie ...........dakujem pekne 😀

eva76
19. dec 2010

@tigra440

Ahoj my ideme na 4D 23.12.. Ideme do Maďarska - do Gyoru. Stojí to 8000,- Ft. Som zvedava ake to bude. Teraz som v 6 mesiaci. Vraj je to najlepsi cas.

tigra440
20. dec 2010

@eva76 fíha az do madarska ? no tak potom si sem hod fotky som zvedava ako to vyzera 😉 a aj uz vies co budete mat ?

eva76
21. dec 2010

@tigra440

ahoj, zatial nevieme co to bude, dnes ideme na kontrolu. Na poslednej kontrole sa nam odmietlo ukazat. Mohli sme mu dohovarat, aj p. doktor ho alebo ju steklil a nic.
Na dnes sa tesim lebo bud dnes alebo vo stvrtok. Bude to pekný darcek na vianoce.

tigra440
1. jan 2011

@eva76 no tak to som zvedava ci sa to podarilo .........ja som bola na kontrole 22 . 12 a tiez sa otocilo chrbtom takze o jeden darcek sme mali menej tak tiez dufame ze teraz 4 . 1 to vyjde 🙂

eva76
3. jan 2011

Ahoj, mali sme stastie. 23.12. sme boli na 4D ultrazvuku a tam sa ukázalo ze to bude chlapcek. Dostali sme velmi pekný darcek na vianoce. Strasne sme sa tesili.

eva76
3. jan 2011

@tigra440
Ahoj, mali sme stastie. 23.12. sme boli na 4D ultrazvuku a tam sa ukázalo ze to bude chlapcek. Dostali sme velmi pekný darcek na vianoce. Strasne sme sa tesili.

tigra440
4. jan 2011

@eva76 to teda je krasny darcek 🙂 ja som bola dnes u doktora a povedal ze dievce ale nevie na 100 % tiez pojdem na 3D tak dufam ze tam sa to potvrdi konecne na 100 % lebo vsetci cakame netrpezlivo ...takze ty uz mozes nakupovat modre vecicky :DD

eva76
6. jan 2011

@tigra440
hej, len si to este raz overime u p. doktora. Na 4D nam povedali ze by to mal byt na 99% chlapec. Strasne sa tesíme.

tigra440
17. jan 2011

@eva76 no mne to uz tiez potvrdil na 4D ze je to dievka tak uz nakupujeme do ruzova a fialova 😉

slniecko612
17. jan 2011

@tigra440 ahoj, mozem sa opytat, v ktorom tt si bola na tom 4D ultrazvuku? Lebo ja koho sa opytam, kazdy mi povie nieco ine. Nikto mi povie ze v 20 tt, niekto zas v 24 tt a niekto zas este neskor az okolo 28 tt. tak neviem kedy je najlepsie.

tigra440
18. jan 2011

@slniecko612 ja som bola v 23 tt na 4D ale od 18 tt do 30 tt mozes ist alebo sa spytaj doktora kedy sa tam chodi ja som bola v hlohovci a tam robi od 20 tt do 30 tt ........a v leviciach robia od 18tt do 30 tt ale kamoska tam bola uz v 16TT lebo bola nedockava je to jedno kedy pojdes vsak ked zaplatis tak ti to urobia 😉 ale ked tam budes volat objednaju ta az o 4 tyzdne lebo teraz je naval ....

eva76
20. jan 2011

@tigra440
blahoželám, aj ja som v kútiku duše dúfala, že to bude baba ale teraz je to jedno hlavne aby bolo zdravé.

eva76
20. jan 2011

@slniecko612
ahoj na 4D je to jedno. Od šiesteho mesiaca a viac je to naj vtedy vidíš už všetko, už to nevyzerá ako malé UFO, vtedy ti už vedia povedať aj to čo to bude.

slniecko612
20. jan 2011

@tigra440
@eva76 dakujem baby. Uz som sa aj objednala, vcera som volala MUDr. Brestanskemu do HC, a sestricka mam obj. na 22 tt. Uz sa neviem dockat, co to bude.

domika007
14. feb 2011

baby, kam odporucate ist na 3/4D? najlepsie by bolo niekam okolie BA, TT, NR ...a kde by sa dalo ist aj cez vikend...vdaka za info 😉

lemge
14. feb 2011

@domika007 ahoj,ja som sa prave teraz objednala tu v ba na kramaroch v gynsante.platit budem 50euro.je to 3/4D.robi to dr.Gažo,ja som bola u neho aj 3 roky dozadu,zdal sa mi prijemny.len neviem ci ti to moc pomoze-pytala som sa sestricky kedy je najlepsie prist-a vraj 21-24tt. 😕
a zas co som zistovala Gyn.fiv,stoji 64euro,a tam mi povedali ze okolo 25 tyzdna je najlepsie.

domika007
14. feb 2011

@lemge ahoj, vdaka za info...no ja som momentalne v 25 +2 tt...

lucyka1
15. feb 2011

@domika007 ahoj. v hlohovci doktor Brešťanský robi 3D.

domika007
18. feb 2011

ahojte, neboli ste niekto na 3D UTZ v BA na FEMME s.r.o? diky za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre