Kde a za koľko robia 3D ultrazvuk?

dzidzuska
14. máj 2007

No keďže sa na celom internete nemôžem dopátrať kde robia 3D ultrazvuk,prosím všetky mamičky,ktoré vedia kde a za koľko aby napísali.Platí pre celé Slovensko 🙂

tina_
31. jan 2008

Chcem sa vás opýtať, počula som, že 3D ultrazvuk robia aj v Prešove v Gynstare (na Požiarnickej ulici) - Dr. Lysý, myslím. Má niektorá konkrétne skúsenosti? Koľko sa platí, resp. dopláca? Hradí niečo poisťovňa, ak máte papier od svojho lekára? Vďaka za info.

vierab
1. feb 2008

Ja som bola prvý krát na 3D vo Zvolene minulý týždeň, malá sa neukázala tak nás velmi milý doktor preobjednal na včera. Včera sa malá ukázala v plnej kráse, všetko nám napálil na DVD, ale vela informácii sme nedostali. DVD má 8 minút a zaplatili sme 1000 SK. Doma som si z toho spravila fotky cez počítač a vytešujem sa z toho. Stojí to za tie peniaze. Mne povedali že ideálne obdobie je od 24 do 28tt. Ale ako čítam, na každom pracovisku je to iné. V každom prípade to odporúčam a som rada že budem mať takúto spomienku z tehotenstva aj zdokumentovanú. Celé vyšetrenie trvalo do 30 minút.

snehulienka
19. jún 2008

babz, v 12tt je volaco vidiet na 3d ultrazvuku??? lepsie povedane 11ttplus 2dni..dik

lenocka6
19. jún 2008

Co ja viem, tak je najlepsie chodit na takyto ultrazvuk okolo 20tt, to nie babetko ani moc male, ani velke. Takze urcite tam nieco bude vidiet, ale ci to bude mat tu hodnotu 🙂))

kaykay
20. jún 2008

ahojte baby, Domeenika, aj v Prievidzi je 4D, na starom sidlisku, je tam Gynekolog Hudec a Mifkova, myslim ze je to s diskom za 2000sk , ale su strasne mili a profesionalni, vratila som sa po 6 rokoch zo statov, ked som zistila ze cakame babatko a bola som ohurena aky pristup tito dvaja lekari maju, cislo je tu 0465433220.som v 19 tyzdni a tesim sa ako poslem zaznam manzelovi lebo ten je stale v US a vrati sa az na termin porodu, takze ja si to uzivam za nas oboch🙂

mucilienka
22. júl 2008

Na Slovensku:
Vyšetrenie 3D ultrazvukom vychádza okolo 1 000 slovenských korún.
Zaleží od toho, na aký nosič, CD či kazetu si pacientka želá snímky a zvuky zaznamenať.

3D/4D ultazvuk v Slovenskej republike nájdete:
– v Centre pre gynekológiu a asistovanú reprodukciu v Bratislave a v Košiciach, v gynekologicko-pôrodníckej ambulancii MUDr. Eduarda Havlasa v Nových Zámkoch, v gynekologicko-pôrodníckej ambulancii MUDr. Födesa Károlyho v Dunajskej Strede, v ambulancii MUDr. Vladimíra Brešťanského v Hlohovci, v Centre prenatálnej diagnostiky s.r.o. Košice u MUDr. Roberta Dankovčíka, PhD.

mishusha
22. júl 2008

Napriklad v Dolnom Kubine sme za 3D dali 1500,- Sk ale dostali sme dvd, styri fotky, pohar mineralky a este aj cukriky 😀 Robia to na nemocnici, ordinacia Dr. Tholta

vixi
23. júl 2008

Ahoj, ja som bola na 4D v Martine, v Heliose. Pristup aj vsetko bolo super, fakt na nezaplatenie, pozrel nam vsetky pripadne chybicky a vady, zmeral vsetko a uistil nas, ze malicka je v poriadku. No zaznam nestal za vela, mam na DVD jedno mini video asi na 24 sekund a vytlacil nam 4 fotky. Vsetko to stalo 2000 Sk. Ako ked sa da, odporucam radsej niekam inam, nech mate aj lepsi zaznam. Sestra mala v BA asi 15 fotiek a asi 7 videi kratkych. Je to pekna pamiatka aj pre to dietatko ked vyrastie. Ja som bola v 26.tt.

tamka84
23. júl 2008

Ahojte,
chcem sa spýtať či náhodou niekto z vás nebol na 3D v Nových Zámkoch? Môj gynekológ mi 3D vôbec neodporúča, že si mám dobre premyslieť či tam chcem ísť, lebo že doteraz sa nedokázalo ako to žiarenie na bábo vplýva. Tak ja neviem či mám ísť. Ale ako tu čítam tak tam chodí snáť každá 2 tehulka. Dnes som bola na normálny ultrazvuk a povedal že na určenie pohlavia je ešte priskoro. Som v 21tt. Vám to kedy povedal gynekolog?

tekvica
23. júl 2008

tamka,
3D je to iste ako normalny uzv, len sa obraz prenesie cez nejaky softver ci co a zobrazi to trojrozmerne.
inac sa vsetko kontroluje na klasickom uzv, len pre zazitok pre rodicov to lekar prepina na 3d.

tak potom tvoj lekar nech nerobi ani kalsicky uzv, ak to skodi. ale ten robi, 3x pocas tehotenstva najmenej- hradene zdrav.poistovnou.cize tym reciam velmi nerozumiem, mozno zavidi, ze on na tom nezarobi 🙂



pohlavie vidno niekedy aj v 13 tt, ak je to chlacek 🙂

a ak je moderny uzv a dobry lekar.

tekvica
23. júl 2008

jasne, ze sa nikdy nebudu robit vyskumy, kedy je uzv este ok a kedy uz nie. ale ak jeden uzv klasicky nahradim tym 3d v tt napr., tak som na tom rovnako, ako ked mi robia klasicky uzv.

v nemocnici robia uzv pri problemoch aj 2x tyzdennne...

tamka84
23. júl 2008

No veď práve, aj mne sa to zdalo čudné, že ma začal odhovárať. Aj ten normálny mi robí len 3krát. 2 mám už za sebou, takže už len raz... ☹ teda ak nebudú problémy. Skúsim sa objednať, lebo by som strašne chcela vedieť či to bude dievčatko alebo chlapček.

blovitc120
23. júl 2008

Presne ako napísala tekvica, 3D len prepne zobrazenie, ale všetky merania robí v klasickom 2D uzv, v 3D by sa to nedalo zmerať. Nie som technik, ale podľa mňa to pracuje na rovnakom princípe ako 2D. Je to len modernejšie a v našej nemocnici, kde teraz ležím mi robia uzv každý týždeň a hoci je "len" 2D, prístroj mi príde ešte modernejší, ako ten, čo mal na 3D. Akurát to 3D robí dlhšie väčšinou, takže bábo je vystavené dlhšie tomu vlneniu. Uzv vysiela vlny, nie žiarenie podľa mňa a keď to vlnenie narazí na prekážku, podľa toho robí obraz. Keby to bolo škodlivé, isto by to nerobili predsa.

xstelinka
23. júl 2008

tamka, pohlavie sa da urcit uz aj v 21tt, aj skor, ale zalezi od pristroja. Nam sa maly nechcel ukazat, tak mi doki spravil vaginalny UZV.

adulkababulka
28. aug 2008

caute baby, prosim Vas o nazor - mam ist k mojmu lekarovi na uzv, to budem asi v 20 az v 21 tt - lekar mi ale nepovedal co to je za ultrazvuk, ale je to ten isty stroj na ktorom mi v 12tt merali NT....

tak teraz neviem, ci este okrem tohoto uzv ist este aj na 3D, za ktory predpokladam by som musela naviac platit... co myslite??

zajo79
28. aug 2008

ahoj adulka,

v 20tt je povinny veeelky kontrolny ultrazvuk, ten mas zadarmo,preplaca ho poistovna. Zalezi ci ma doktor 3Dcko, moj ho ma v ambulancii, cize za neho neplatim.

platit budem v 24tt,som objednana na dlhsie 3Dsono, aj s nahravkou dvdcka.

adulkababulka
28. aug 2008

ahojky zajo 🙂

no, prave ten uzv na ktory idem v 20tt idem, to hej, len neviem ci to je 3D a uz mi je blbe tam volat a pytat sa.... prave neviem o com to 3D vlastne je! ide len o to, ze mas nahravku a lepsie to vidis? alebo sa na 3Dcku da odhalit viac ako na tom velkom kontrolnom ultrazvuku?

sana15
28. aug 2008

Adulka: ahoj, neprides nas pozriet do temy Januar 2009? uz si u "nas" nebola ani napamatam...

adulkababulka
28. aug 2008

ahoj sana - sak ja vas tam akosi nestiham ☹ obcas vas tam citam, ale uplne sa v tom stracam. aj ma to mrzi, lebo nieco tam napisem a ked sa potom idem pozret na odpoved tak uz sama sebu tam nemozem najst a uz je aj tema ina ☹ no takze tak.... ale samozrejme ze Vas tam rada pozrem 🙂 pridem kuknut 🙂

lulu1502
28. aug 2008

V koľkatom týždni je najlepšie dať si urobiť 3D sono? Já začínam 16 týždeň 🙂

adulkababulka
28. aug 2008

lulu - myslim okolo 21 tt

claudinka
29. aug 2008

ja som bola na malom v 16. tt a na velkom v 23. tt

Optimálny vek plodu (t. j. gestačný vek) na vyšetrenie 3D/4D ultrazvukom.
Vďaka špičkovému prístrojovému vybaveniu poskytuje budúcim rodičom možnosť vidieť bábätko pomocou 3D ultrazvuku už medzi 13. až 17. týždňom tehotnosti.
Výhodou tohto zobrazenia je možnosť vidieť už v skorom období celý plod a jeho pohyb. Budete tak mať možnosť komplexne zachytiť vývoj vášho dieťatka.
Po ukončení vyšetrenia vám naši odborníci poskytnú vytvorené zábery na CD.
V 25. – 27. týždni tehotnosti, ktorý je optimálny pre 3D zobrazenie tváre plodu, môžeme vaše CD doplniť o ďalšie zábery a nahrávky.

Ale kazda spolocnost to moze mat inak 😉

marget
27. feb 2009

Ahojte! Mne síce môj lekár povedal, že 4D sono neškodí, no ja som predsa v tomto smere trošku opatrná... našla som aj článok, ktorý ma v mojej opatrnosti utvrdil... 😒
http://fit.server.sk/zdravie/latky/detail/3365-...

ewinka1706
28. feb 2009

ahojte.prosim.. Chcem sa spytat, ci niekto nevie nejaky kontakt na to 3Dv Zv...a nevie mi niekto poradit, ako sa tam da objednat???prosim

dinduska
6. máj 2009

ahojte baby,chcem sa opytat kedy mozem ist na 3d sono.ja by som chcela ist co najskor a neviem ako skoro mozem ist.dakujem 🙂

inffinity
7. máj 2009

ahojky když půjdeš moc brzy tak z toho nebudeš nic mít.. já byla ve 25nebo 27 týdnu a kukni do albumku 🙂

terezka044
7. máj 2009

dinduska v podstate od nejakeho 14 alebo 16tt sa da, ale idealne je okolo 20-24tt zevraj, ja som bola v 23, kukni album, ale okolo 28 je uz o dost viac babo vyvinute a krasne to vidno - inffinity nadherne fotky 🙂 🙂 .
poznam jednu co sla v 32tt, tam uz bolo vidno len tvaricku a nic viac, lebo bolo babo velke - ale za to videli chlpky obocia a riasy na ockach, sice uuuuplne malinke, ale boli tam, a ta tvaricka uz bola nadherna 🙂
podla toho ake to chces mat, cim neskor ides, tym viac sa to podoba na babo 😀

barborrkaa
8. máj 2009

ahojte,bola niektora z vas na 4d sono v dolnom kubine?

mia78
8. máj 2009

AHOJTE, uz aj od aprila je sono 4D v Banskej Bystrici robiho doktor Fruwald v medikaklinike v radvani a plati sa 60eur, a robia ho uz od 21-22tyznado nejakeho 30tyzna tak ma informovala sestricka ked som sa bola objednat idem tam o dva tyzne tak som zvedava ci sa nam baba ukaze lebo sa nam este neukazala co to bude.

mimi21
8. máj 2009

mia tak to je celkom vysoka suma, neviem na akej urovni to je
ja som bola v hlohovci, cez vikend za 40 eur a cez tyzden to bolo za 33
a pristup perfektny, dvd s celym vysetrenim, este aj 9 fotiek vytlacenych, super mily doktor, cele mimi nam krasne skontroloval
skus mrknut www.4dultrazvuk.sk

je 4D aj vo zvolene, ale tam vraj nie je az take dobre a platilo sa nejakych 1000 skk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre