Kde a za koľko robia 3D UTZ?

natalya
15. aug 2006

bola niektora z vas na 3D?? a kde??? a kolko sa tam plati???treba sa tam objednat atd...chcela by som vediet co najviac informacii...dakujem natall

zebricka
16. aug 2006

Adelia, to verim.... bohuzial, dnes sa zaraba uplne na vsetkom.... ja som to tu uz pisala.... 3D/4D je cista komercia (bavime sa o tom klasickom vysetreni, co Ti natocia tvaricku a urobia nejake fotky).... co je ok, pokial by to tak aj prezentovali... v ziadnom pripade to nie je mozne povazovat za vysetrenie... to ani nahodou... uz som to pisala, tusim kdesi v teme Prietoky....

adelia
16. aug 2006

Ervotoc,
to,že je to nadštandard je jasné 😉 , no nejasné je, prečo sa na Gyn-five v BA za nekvalit.zázn. neplatí - ako písala zebrička /im sa náklady vrátiť nemusia?/.

adelia
16. aug 2006

Zebrička,
máš úplnú pravdu. 😉 A všetky vieme, že nám títo lekári spĺňajú iba našu túžbu, vidieť tú tváričku ešte pred narodením a nezadržatelnú chuť ukazovať každému na počkanie foto ešte nenarodeného zázraku 😵 ...rovnako ako vedia, že sme ochotné platiť, platiť,...

evickaleh
21. aug 2006

Ahojte tehulky, prave som sa vratila z 3D z Nových Zámkov, vau vau vau 🙂. Pán doktor Havlás bol super, pekne nam vsetko poukazoval a povysvetloval. A hlavne ta trpezlivost a privetivost bola super. Stalo to 1850,- Sk spravil nam CD aj fotky. Stojí to za to. Vrele Vám to odporúčam 🙂. A zistil ze cakame chlapceka.

zuz11
21. aug 2006

my sme boli v Pruskom a platili sme plnu taxu co je 1600sk 😵

masinka
21. aug 2006

zuz,
a podarilo sa im utajit co to bude?

miss
21. aug 2006

ja som bola v 20 tt na vysetreni 2D a po vysetreni miurobil Dr. este 3D, mam kratke videá z bábätka 2D + zopar fotiek 3D,malicky sa mrvil, tak zabery nie suaž take kvalitne,ale su krasne a urcite to stoji za to, vidiet tie male prsteky, ci zaujimave pozy a tu este malinkatu tvaricku, celedo kopy ma to vyslo 600 sk, bola som na Rastislavovej v Košiciach v pavilone Zdravia.

eja28
22. aug 2006

babenky a vy ste ziadna necitala aj taky nazor, ze ultrazvuk moze skodit dietatku, teda lepsie jeho mozgu? Ved je to cele len biznis pre lekarov, urobit mamicke obrazky. Nikdy by som na to nesla. A aj normalny ultrazvuk si dam urobit max 3-4 krat.

evickaleh
22. aug 2006

eja28 - tie vyskumy ktore robili, dokazuju vplyv na babatko v pripade, ze sa ultrazvuk vykonava dlhsie ako pol hodinu. Je to klasicky ultrazvuk ktory absolvujes aj u lekara ktoremu chodis a tiez som tam obcas stravila aj 15 minut. Myslim, ze keby to poskodzovalo dietatko, nebolo by to povolene v ambulancii lekara - porodnika gynekologa. Je to nadherne vidiet ho ze sa vyvija a je v poriadku.

nelika666
22. aug 2006

eja citali sme to.. teda aspon ja
a ja aj ked som bola na 3D - bola som zatial na UZV 3x a este mam teraz ist poslednykrat v 30tt a nebola som tam len kvoli obrazkom ale na morfologiu a celkove vysetrenie babatka..
a dalsia vec je ze co v dnesnej dobe skodlive nie je.. vsade sa pise o skodlivosti vlneni z mikrovlnky, mobilnych telefonov a pocitacov a to nie len na tehulky ale na vsetkych

maryx
22. aug 2006

eja28,
prepac ale co by si urobila, keby ti doktor povie ze malicke ti rastie pomaly a treba ho skontrolovat a preto musis ist za dva tyzdne na kontrolu a tym padom na znova na uzv?
Ja som takto uz bola 3 krat a buduci tyzden mam ist znova. Cize behom 14 tyzdnov to bude stvrty krat ultrazvuk...no a nechod...

nelika666
22. aug 2006

maryx to je mi luto ze tvoje babo rastie pomaly..
drzim ti palce aby sa to zlepsilo
a myslim ze v tomto pripade ti UZV skor pomoze k psychickej pohode ked vies ze s babom to vyzera lepsie ako by ublizil.. no nie?

natana
22. aug 2006

tehuľky nestresujte. Ja som pri prvom tehotenstve bola asi 10krát a dcéra je až moc bystrá. takže žiadne poškodenie jej to nespôsobilo.

evickaleh
22. aug 2006

Viete babenky, ze ked pocuvam mamicky z tych starsich rocnikov kedy este ultrazvuk nebol, neviem si predstavit ako mali lekari prehlad o tych malinkych drobcoch v bruskach. Teraz maju lekari obrovsku vyhodu oproti tym lekarom a my vlastne tiez 🙂. Ja som bola na 3D vcera a ked mi ukazal lekar, ze ako mu bije srdiecko, kde ma ladvinky, zaludok a rucicky a nozicky a ze je v poriadku tak som kludnejsia.

nelika666
22. aug 2006

a myslim ze kazda mamicka je kludnejsia ked vie ze babo je v poriadku 🙂

maryx
22. aug 2006

nelika666, pravdu povediac ja som v psychickej pohode, lebo viem ze malickemu poctivo bije srdiecko, jedine co je, ze sa mojmu dr. nepaci jeho velkost...vraj je na dany termin moc male...ale ono podrastie 😉 islo mi hlavne o to, aby som eji vysvetlila, ze vlastne to od nej nezalezi kolko krat pojde na uzv...keby nahodou vznikli nejake problemy, bola by rada ze moze ist aj castejsie na uzv...ja som rada tomu, mam sice kazde dva tri tyzdne kontroly spojene s ultrazvukom, ale aspon si mozem byt ista ze malicke je zive a vyvija sa v poriadku, len proste je mensie 😉 aj ked sa moc cudujem lebo jeho ocko je teda riadny chlap s jeho 195 cm 😀
natana...ja som tiez nazoru, ze keby to skodi, tak tie uzv nerobia...mna inak asi tiez caka uzv pocas tehotenstva minimalne 7 krat takze dufam ze aj nase male bude moc bystreeee 😎

nelika666
22. aug 2006

maryx tak to je potom super 😉

maryx
22. aug 2006

nelika666, diky...ved malicke este podrastie no nie? 😎 pytala som sa aj tu na to a mnoho bab malo tiez mensie dietatko ako sa uvadza v roznych mudrych knihach...proste treba vyckat a v pondelok mi mozno dr. povie ze riadne podrastlo a zlamalo vsetky rekordy 😀

nelika666
22. aug 2006

ved jasne - velkost sa neda brat az tak "vazne" pretoze kazde babo rastie inym tempom a nakoniec bude mat vahu uplne v norme takze je hlavne len ostat v klude a vsetko bude ok 😉

maryx
22. aug 2006

dakujem 😉

imandarinka
23. aug 2006

ahoj Natalya,
ja som bola na ultrazvuku spolu s manzelom v Brne.
Sukromne sanatorium Helios, mozes sa objedant telefonicky, je to na internete,najdes to cez www.google.sk
Stalo to 600 czk /myslim, ze pohodicka/ v cene je aj nahratie na cd
16 min, na kazetu je to lacnejsie.
Po ceste tam sme este platili 200 czk dialnicnu znamku. Ale myslim
si ze za 800 czk, sa to oplati, stale to je lacnejsie ako v Blave.
Odporucam, boli sme velmi spokonny.

nevesta
24. aug 2006

Maryx, kamoske celu dobu co bola tehu hovorili, ze je babo prilis malinke a narodila sa jej babulka 51 cmm 3500 g 😉 Stravila aj 2 tyzdne v nemocnici v 6 mesiaci, vraj mala zle prietoky... 🙂 Malinkej nic nebolo 😉

maryx
24. aug 2006

nevesta,
diky si ma potesila na jednej strane ale pravdu povediac dufam ze ked sa malicke narodi nebude az take velke...lebo mam z toho trosku strach jak ho vytlacim 😀 ale nie hlavne nech je malicke zdraveeee

mimec
24. aug 2006

maculienka_ odkiaľ si? Ktoré Pruské máš na mysli??

mimec
24. aug 2006

neviete či to robia v PB?

dorotka
24. aug 2006

nie mimec nerobia ale robi to sukromny lekar v pruskom pri ilave a to mas predsa blizko 😉

yuya
25. aug 2006

Natalya, ak si z Nitri, určite choď do Hlohovca. Je to pre teba najbližšie a cena je výborná - 600,- Sk. Objednajú ťa aj na druhý týždeň. Ja idem budúcu stredu.

danii
25. aug 2006

ja som bola vcera v gyn-fiv na zahradnickej. a bolo to krasne! 😵 😵

natalya
autor
25. aug 2006

yuya prosim ta a dala by si mi cislo??aj meno nejakeho pana doktora???a to fakt len 600sk???a robia tam aj nejaky zaznam alebo foto???waau stale tomu nemozem uverit a velmi by som tam chcela ist.. 😉

ramzesa
26. aug 2006

Aj my sme boli na 3D v KE na Rastislavke u Dr. Rozpravku. Naozaj je sympatak. Tiez sme platili 1000 ale to zalezi od dlzky zaznamu a od media.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre