Kde a za koľko robia 3D UTZ?

natalya
15. aug 2006

bola niektora z vas na 3D?? a kde??? a kolko sa tam plati???treba sa tam objednat atd...chcela by som vediet co najviac informacii...dakujem natall

lenka_66
24. jan 2009

ahoj mia, vsetky 3d usg vedia nahravat a fotit.pri obejdavani ti urcite povedia.kontakt by ti mal dat tvoj gynekolog .
Za kolko ? no ked mas odporucanie od obvodaka tak doplacas len +- 7euro.Ak nemas odporucanie tak plna suma ta je 1000 - 1500 Sk

lenka_66
24. jan 2009

to su ceny za usg vysetrenie nie za nahravku

mia78
24. jan 2009

dajujem

annamary
29. jan 2009

baby neviete niektora kde sa da ist hned na 3d a netreba sa objednavat???:p

gabika25
29. jan 2009

ahojte, ja som bola na 3D uz 2 krat a este idem aj teti, lebo tie nase male potvorky sa nie a nie poriadne natocit. Nemame ani jeden kvalitny snimok, ale doktor je velmi trpezlivy. Dufam, ze nam to uz v utorok, kedy idem treti krat konecne vyjde.

kvietocek7
29. jan 2009

ahoj annamary neviem sice odkial si ale VYSOKO ODPORUCAM AMBULANCIU V HĹOHOVCI, FAKT SPOLAHLIVE, SUPER PRISTUP ... MUDR. BRESTANSKY AJ SESTRICKY NA 1 S HVIEZDICKOU tiez nie som odtial, bola som tam teraz v pondelok naozaj spolahlive, OPLATI SA MERAT KILOMETRE, ZAVOLAJ SI TAM KLUDNE AJ ZAJTRA POCAS DNA, ONY TUSIM FUNGUJU AJ CEZ VIKEND.Je to aj cenovo pristupne 😉

dandulik
30. jan 2009

adka 12........ja idem do Topoľčian na 3Dsono..som už objednaná na 25.2 a budem vtedy práve v22tt..povedala p. doktorka, že je dobre ísť neskoršie, ked už bude bábetko lepšie vidieť, ked bude vačšie....ale chodí sa tak po 2Ott..... 😉

monnulka81
31. jan 2009

Ahojte tehulky. Mne zase povedala sestrička, že 3D sono sa robieva od 24tt do 28tt. Vraj je to vtedy najlepšie. Tak ma objednali na 11.2. a budem práve v 25tt tak už sa veľmi teším. Som z TN a sestrička mi povedala, že budem platiť 50 euro. Som veľmi zvedavá dúfam, že bude všetko v poriadku. Ale čo sa týka toho, v ktorom týždni je ísť najlepšie, tak každý doktor hovorí inak. Tak vám všetkým držím palce.

medeana
2. feb 2009

Ahojte tehulky. Ja som bola na 3D dnes v Euromedixe(BA)...vsetko bolo perfektne ,pristup sestriciek aj doktora Holana,ozaj skutocny odbornik, vsetko podrobne popisoval, ukazal, vysvetlil...mame aj krasnu nahravku na CD.
Mensi sok prisiel az pri plateni "85 euro" 😨 ...ako sa nam jedna mila sestricka snazila vysvetlit, cena je zavisla aj od poistovne, od toho ci ste pacientkou daneho centra, ci ste prisli svojvolne alebo na odporucenie lekara a v neposldnej rade ci chcete aj zaznam (ved koli nemu tam vacsina z nas ide)...ale uz som to rozdychala, dôlezite je ze moje dietatko je uplne v poriadku a ma vsetko co ma mat 🙂

hanka274
4. feb 2009

inac k tym terminom...ja som bola pri Hanke v 25tt a prd sme videli, nemala tam uz miesto, pupocnu snuru mala pred ockami, videli sme len pusinku, nostek...
teraz idem v tom 21tt tak uvidime...

hanam
9. feb 2009

Caute baby, neviete kolko stoji 3D/4D v Dunajskej Strede? Dakujem za odpoved.

gertka
9. feb 2009

Ahojte babulky, ja som objednana na 2.3 na 3D/4D do Sanatoria Helios v Brne, vela dievcat si to tam chvalilo a stoji to iba 600kc.
na ich stranke sa pise ze odporuca sa ist na 3D v 17tt - 23tt, lebo potom je babo velmi velke a nezmesti sa na snimok cele.
tak potom vam dam vediet, ci to stalo za zo a ake to bolo. a hlavne ci to naozaj stalo 600kc.
http://www.sanatoriumhelios.cz/ultrazvuk/

tiez som sa chystala ist do Euromedixu, lebo mi kamoska vravela ze tam urobia ultrazvuk iba za 450sk aj mam doporucenie od lekara, ale nemala som ho.

kvixa
11. feb 2009

Ahojte maminy. Najnovšie sa robí 3D aj v Piešťanoch 😒 nikomu ale neodporučam 😕 teraz som objednana az 8.3 do HC, to už budem v 28 tt, tak dufam, že si budeme malinke skladat ako puzzle 😝 snad mu budeme vidieť celu tvaričku.. držim palce mamičkam, kt. to nevyšlo na 1 ani na 2 x 😖

kypka
17. feb 2009

ahojte. boli ste niektora na 3D v DK u doktora Tholta?

hanam
18. feb 2009

Ahojte, nebola niektora z vas na 3D/4D v Dunajskej Strede? Ako to tam prebieha?

ajka27
18. feb 2009

čaute dievčata vraj 4 či 3 D sono je aj v žiline, neviete kde????

tina_
22. feb 2009

Ahojte,
ja sa teda v teme Tehotenstvo uz nevyskytujem🙂)
Ale hladam nieco pre sestru, a tak vam davam link na clanok, co by ste si mali urcite precitat...

http://vnimavetehotenstvo.sk/tehotenstvo-ultraz...

pinco
23. feb 2009

zaujímavý článok tina... 😒 Nemám veľmi rada takéto extrémne názory, ale súhlasím, že to určite nie je úplne neškodné. Lenže zvedavosť je asi silnejšia. 😅 V dnešnej dobe je to aj preto dobrý biznis a za to treba patrične zaplatiť, čo už.

cula
23. feb 2009

Ahojte baby.My sme boli vcera na 3D v Hlohovci a mozem len potvrdit ze to tam je super.Privital nas Dr.Brestansky starsi.Prisli sme radsej o pol hodinku skor ako sme mali.Cakaren je prijemna s mnozstvom obrazkov.Ta polhodina cakania bola plna ocakavani co sa bude diat.Nakoniec nas zavolal Dr.Brestansky ml.Bol velmi mily a sympaticky.Poprosil nas aby sme si vybrali hudbu,nechala som to na priatela.Ultrazvuk bol neopisatelny vsetko bolo krasne vidiet.A hlavne pohlavie ,malinka sa nehanbila 🙂 vsetko ukazala.Aj ked my sme boli az 27 tt.Takze doporucujem Hlohovec.

luc2
23. feb 2009

gertka ahoj,
prosím ťa koľko trvá lež objednajú na 3D ultrazvuk v Brne? tiež som rozmýšľala nad Brnom, len neviem ako dlho sa čaká od telefonátu po vyšetrenie.

hanam
23. feb 2009

Ahojte baby, tie ktore mate skusenosti s 3D/4D. Ja by som rada vedela aky cas toto vysetrenie trva. Citala som ze niekde prezru dietatko podrobne a inde len tak narychlo. Ake mate skusenosti a v kde? Ja sa neviem rozhodnut kam mam ist?

caruzo19
23. feb 2009

ja doporucujem previezt sa do hlohovca(okrem ineho robia aj v nedelu),normalne sa plati 1000,v nedelu 1200,cele to trva asi pol hodinu,doktor pozera 2d babo morfologicky a niekedy poprepina na 3/4d,ze aj mas z toho zazitok,aj dieta nieje vystavene prehnane dlho 4d ziareniu.podla mojho doktora nema zmysel absolvovat len tak nejaky kozmeticky 3d,posielal ma v ba bud k slezakovi,alebo cunderlikovi,ze su odbornici,ale som mu povedala,ze sme rozmyslali nad hlohovcom a povedal,ze brestansky je skvely odbornik.a naozaj,popozeral a vysvetlil vsetko

adka12
23. feb 2009

A v koľko tt ísť na ten UTZ? Ja som teraz 20+1

caruzo19
23. feb 2009

ja som bola 21+3 myslim.podla toho co od toho ocakavas.mne islo o ten morfologicky hlavne,ale ze neskor su krajsie obrazky,lebo babo je voac obalene tukom.ale zas nie moc neskoro,lebo potom uz sa nezmesti na obrazovku 😀

tina_
24. feb 2009

pinco, ja vam hadzem link len pre istotu, jasne, ze extremy nie su dobre, ale netreba to asi ani prehanat...
Ja som porodila 2 mesiace predcasne, diagnoza bola "preeklampsia, konecne stadium gestozy", bolo to v poslednej minute...
malicka nemala ani kilo, tak potom som sa zamyslala dost dlho (cele 2 mesiace v nemocke), co vsetko mohlo ten predcasny porod okrem gestozy sposobit...
Vrchol toho bol, ze som bola aj na 3-D ultrazvuku, aj som "zacvakala" tisicku, akurat na videu sme mali horko-tazko 2 minuty, velmi nekvalitne... Ale som presvedcena, ze lekar si uz vtedy mohol vsimnut, ze mala nie je v poriadku...
Ale som uz off topic, tak prepacte...

amel
24. feb 2009

Ahojte, vsetkym odporucam Sanatorium Helios v Brne. Objednali sme sa mailom na spominanej www.adrese a doba od objednania po uskutocnenie vysetrenia 2,5 tyzdna. Bola som uz v 25.tt, trosku som mala obavy, ci babo nebude velke na zobrazenie, ale nie 🙂 Doktorka prezrela cele telicko od hlavicky az po paticky, zratala prsteky, pozrela vsetky organiky, dokonca nam ukazala zaklad buducich zubkov....bola velmi mila. Cely cas sa nerozpravala s nami, ale vlastne s babätkom 🙂 Pocuvali sme srdiecko, prietok pupocnou snurou, babätko zivalo, vyplazovalo jazycek...bol to jeden z najkrajsich a najdojimavejsich zazitkov v mojom zivote. A cena bola skutocne 600 CZK- zahrna CD- velmi pekne 🙂 a dve fotky, ktoré si vyberiete zo zaznamu 🙂 Cele vysetrenie trvalo cca hodinu 🙂

rut
25. feb 2009

Tina, mrzí ma, že to nedopadlo celé tak, ako by si každá mamička, resp. všetci rodičia želeli. Ale ten článok... Samozrejme, že že žiaden zásah nie je úplne neškodný, treba zvážiť, čo môže dať a čo môže vziať... Najmä v skorom štádiu tehotenstva môže byť ultrazvuk nebezpečný, konkrétne dopplerov - na zisťovanie činnosti srdiečka. Asi som mala viac šťastia´, čo sa týka lekárov, ale vždy ma vopred upozornili, čo budú robiť, ako to budú robiť, prečo a čo zhruba pri tom budem cítiť... Vyzdvihla by som MUDr. Drobného z Antolskej, ktory bol naozaj veľmi veľmi ľudský, keď by robil ultrazvuk - krvácala som v 7. týždni tehotenstva. Že to nakoniec aj tak skončilo potratom, za to nemôže ani ten lekár, ani ten ultrazvuk. Ultrazvuk iba zistil, či má zbysel dávať mi ešte lieky, bohužiaľ už bolo neskoro. A teraz sa chystám na 4D ultrazvuk, nie pre zážitok, ale nie som ochotná absolvovať amniocentézu, nakoľko predstavuje vysoké riziko potratu, napr. ráštep, ktorým by sa zistil na amniocentéze sa dá neinvázne zistiť na 3D resp. 4D ultrazvuku. Ale verím, že dieťatko je v poriadku.

tehula
25. feb 2009

ja som dnes bola u MUDr. Zacka v Ruzinove. 3D aj s dokumentaciou na DVD robi za 50eur. mam pocit, ye beykonkurencna cena. MAju velmi pekne priestory, kebyze som z tej mestskej casti, asi tam zacnem chodit na poradnu 😀

radulka77
25. feb 2009

ahojte, len som chcela dať info že už aj v BB je 4D a to v Medicline u MUDr. Fruhwalda.. 😉

juja
26. feb 2009

Ahojte
Ja som bola na 3D/4D ultrazvuk v Heliose v Martine v 22t, stálo ma to 66,39 € (2000 SK) a poviem Vám nebola som vôbec spokojná a odchádzala som poriadne sklamaná... 😠
Objednávali sme sa mesiac dopredu na konkrétnu hodinu, ráno v deň D mi volali z recepcie, či nemôžeme prísť a 15 min. skôr o 16,45h , ja že v pohode ...došli sme o 16,35 h pred nami boli 3 páry a čakali sme do 17,30 pokým sme prišli na rad a doktor mal zjavne "sklz", pretože celé naše sono trvalo 15 min. a celý čas, ktorý nás pozeral prepínal hore dolu a dokopy povedal 3 vety...žiadne ukazovanie a počítanie prštekov, zárodku zubov a podobne sa nekonalo, všetko sme z neho ťahali ako z chlpatej deky.....no otrasné 😠 Záznam zo 4D nič moc - za 2000 SK som čakala omnoho viac a hlavne lepší prístup lekára. Keď mi kamoška ukazovala 4D z Pruského a s nadšením rozprávala o celom priebehu a prístupe lekára ako sa im venoval, a vysvetľovať a ukazoval malého ....no s mojou skúsenosťou sa to fakt nedá ani porovnať. Odchádzali sme odtiaľ veľmi sklamaní a rozhorčení a jedninou útechou bolo to, že sme aspoň chvíľku uvideli nášho drobčeka, inak sme boli poriadne nasr.... 😖
Takže po mojej skúsenosti kamoškám určite nedoporučím Helios v MT na 4D UTZ (možno ak by vymenili lekára).
Inak viem, že v Žiline začína robiť 4D UTZ ambulancia MUDr. Hartela.
Takže toľko moja skúsenosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre