Kde a za koľko robia 3D UTZ?

natalya
15. aug 2006

bola niektora z vas na 3D?? a kde??? a kolko sa tam plati???treba sa tam objednat atd...chcela by som vediet co najviac informacii...dakujem natall

bzucinka
2. apr 2008

Prosim Vas o radu. Objednavala som sa k doktorovi. Momentalne som v 15t.Pri objednavani sa ma sestricka(?) pytala, ze co chcem ci zaznam,alebo nieco ine.Povedala som , ze mne ide hlavne o vysetrenie zdravotneho stavu dietata. Vzhladom na hustotu objednavok a vhodnost tyzdna tehotenstva mi navrhla termin, ked budem v cca. v 22t.Pozerala som na stranku tohto zariadenia a vtomto tyzdni sa robia morfologicke testy. Neviete nahodou ci sa to robi konkretne na 3D? A je to kompletne vysetrenie?Pytala som sa ci sa da vyhotovit aj zaroven zaznam,tak vraj nie,lebo doktor bude vysetrovat dieta, ze mozno par fotiek. V tomto pripade sa plati 1 000,-- Sk (bez papiera od doktora) , s papierom od doktora(papier je mysleny od mojho gynekologa,alebo od vseobecneho lekara?) a ak mate vhodnu poistovnu je to 300,-- Sk + 200,-- sk za kazdu fotku. Som trochu zmetena, ze o ake vysetrenie to vlastne ide. Myslela som si, ze pri 3D sa zaroven urobi zaznam + vysetrenie babetka. Ak by ste mi to vedeli niekto vysvetlit budem Vam vdacna.Dakujem.
Neviem ci sa to vysetrenie robi aj na beznom ultrazvuku (to by som sa netrepala kdesi inam ked mam svojeho gynekologa). Neviem sa z toho vysomarit

gabkazabka
2. apr 2008

Bzucinka,
kuk do temy Dr. Dankovcik 😉

bzucinka
2. apr 2008

dakujem 🙂

katinka0000
3. apr 2008

ahojte babulky! ja idem zajtra na 3D do topolcian. potom dam vediet, ake je to tam. 🙂

geegee
5. apr 2008

Pridam cerstvu skusenost z 3D v Martine - babo bolo zle vidiet, doktor sa snazil pol hodinu aby sa otocilo, na recepcii nas skasli - 2 000,- Dnes som chcela vytesena ukazat mame zaznam na CDcku /DVD asi nie je v MT mozne/ a doteraz nejdem rozdychat co som na CD nasla. 3 zaznamy, kazdy po maxinalne 28sekund!!!
V pondelok tam zrejme zavolam a spytam sa ci je to v poriadku 😖 😠

stankatt
5. apr 2008

ahojte chcem sa spytat, vcera som bola na normalnom ultrazvuku a doky mi povedal, ze som tazko ultrazvukovatelna... Cize obraz bol taky nemastny- neslany, tazko pozeratelny, ani fotky mi nerobil, nemalo to vyznam. Myslite ze na 3D by to bolo dobre?

jastericka
5. apr 2008

geegee: aj kamarátka bola v MA na 3D, tiež má len krátke záznamy bábätka. Maličkú bolo tiež slabšie vidno, ale niektoré zábery sú vydarené. No suma za tieto krátke záznamy sa mi zdá privysoká.
My sme v HC platili menej a máme krásne DvD s hudbou a so všetkými meraniami.

katinka0000
5. apr 2008

Ahojte! Vcera som bola na 3D v Topolcanoch. Takze cake chlapceka. Bola som tam velmi spokojna, lekar bol vynikajuci. Cize vrelo odporucam.

horallka
8. apr 2008

Je pravda, že 3D v Martine je jedno z najdrahších - ste tam len polhodinu a vycálujete 2000 Sk. Ja som síce z Martina,ale na odporúčanie známeho som išla na 3D do Dolného Kubína a môžem ďalej odporučiť všetkým maminám. Boli sme tam hodinu a trištvrte, doktor sa malému riadne venoval, poprezeral mu všetky vnútorné aj vonkajšie orgány, videli sme aj tváričku a všetko máme nahraté na DVD - trištvrtehodinový film aj s fotkami tváričky. Celé nás to vyšlo na 1000 Sk, ale bola som veľmi spokojná s prístupom toho doktora.

moni1412
8. apr 2008

ak vam mozem odporucit, baby z BN a okolia....4D je uz aj tu.

zabka
8. apr 2008

A kde v BN je?

geegee
8. apr 2008

horallka, mas nejaky kontakt na ten kubin?

Ja som volala do MT s tym, ake sluzby som dostala a povedali mi, ze vsetko je na dohode s doktorom - ci nizsia cena, ktore videa napali a tak...cize jednat sa ako na trhu 😖

horallka
8. apr 2008

Pre Geegee,
číslo má môj drahý a ten je teraz preč ale my sme ho našli na internete - tak choď cez google a tam to nájdeš- my sme si dali do vyhľadávača 3D ultrazvuk - Doktor Hruda a myslím že sa to volá sanatórium HaMed, ale neviem či sanatórium alebo len HaMed. Keď si to dáš pod týmto, tak ťa tam hneď hodí. Prakticky sa s ním dá dohodnúť hneď na kedykoľvek-robí aj cez soboty a nedele, aj vo sviatky. My sme boli na Veľký piatok poobede, lebo doobeda už mal dve pacientky a ako hovorím- venoval sa nám takmer dve hodiny. Platili sme 1000Sk - kolega so ženou bol v septembri minulého roku a platil len 600 Sk, tak nneviem, či odvtedy podvihol cenu, ale nám to nevadilo. Malého sme chceli vidieť, aj vedieť, či je všetko v poriadku, a mala som odporučené, že tento doktor je dobrý, tak sme šli.

horallka
8. apr 2008

Pre Geegee,
my sme boli v 28 týždni a doktorovi sa to zdalo už neskoro, ale malého bolo aj tak vidno, čiže nahrávka aj zábery sa vydarili, ale najlepšie je to vraj vidieť medzi 24 - 26 týždňom.

moni1412
8. apr 2008

zabka dr. Basko ho ma u seba. Idem vo stvrtok na sono k nemu, tak zistim cislo, ok? Ale ambulanciu ma v Zornickej budove. A naozaj to stoji za to. Bol to krasny zazitok

mien
8. apr 2008

ja som bola v Leviaciach bolo to super

bibianna
8. apr 2008

prosím vás, ako dlho trvá CD z 3D ultrazvuku?

milasssku1
8. apr 2008

Ahoj,tak ja som bola na 3D v Ilave a dostala som cd a tam bolo asi 100fotiek a 3 videa ktoré trvali asi 1 min.Je to veľmi pekné a úrčite by som si to zopakovala ešte raz 🙂

katinka0000
8. apr 2008

ahoj moni! mozes potom aj mne poslat cislo na to 4D do BN?

zabka
9. apr 2008

ahoj moni, oki, dakujem... A to na ten k nemu mozes ist aj ked k nemu nepatris? A kolko to stoji? A aky je vlastne rozdiel medzi 3D a 4D?

geegee
9. apr 2008

bibianna, ja mam 1 DVD a 1 CD z ultrazvuku. Prve, z Brna ma cca 35minut - je tam kompletny zaznam ultrazvuku, ni len nejake casti. No a druha skusenost z Martina ma 1,5 minuty - 3 avi-cka po 28sekund 😒 Takze sa ta dlzka lisi

pinco
9. apr 2008

ahojte, tak ked teraz citam, ake mate niektore dlhe dvd z tych ultrazvukov, tak som coraz viac nastvana. ja som bola v Poprade a mam tam asi 14 fotiek a 2 "4D ukazky" po 15 sekund. Za 1800,- Tak nemam slov na to. A pozeral ma asi 25 min. V pondelok mi u nas na normalnom ultrazvuku nasla doktorka cystu malemu na mozgu. A ked si tak spatne uvedomim, co mi na tom 3D doktor ukazoval, tak on veru organy nepozeral, len meral lebku a kosti a stale tu tvaricku ukazoval... Potom som bola v martinskej nemocnici na ultrazvuku, ci sa tie cysty potvrdia, tak sa tam vsetci len usmievali nad tym 3D... Ze super vec za dve tisicky, ked mi ani mozgovu hmotu nepozrel. 😒
Takze baby, teraz sa mi dobre hovori, ani ja som pred tym nevedela, co si mam pytat, aby mi robil, som to nechavala na doktora, ze hadam on vie, co treba.. Ale radsej rovno vylucte martin a poprad, lebo z tychto nasich skusenosti najlepsie vychadza hlohovec a kubin.

horallka
9. apr 2008

Na Martin sa už sťažovali viacerí - vraj málo muziky za veľa peňazí. Ja by som každému odporúčala 3D v D. Kubíne, ale už tu dievčatá písali, že je už aj 4D, možno by som bola išla radšej na to, keby som o ňom vtedy vedela viac.

jastericka
9. apr 2008

pinco: veru v Hlohovci nám všetko pozrel, my sme mali podozrenie na rázštepy, všetko popozeral a máme pol hodinový záznam aj s hudbou + fotky

dúfam, že tá cysta nie je pre malinkého nebezpečná, čo Ti povedali doktori? juuuj, držkajte sa

lenka0001
9. apr 2008

ahojte baby som z komjatic a neviete mi povedat co stoji to 3D alebo 4D kde to lacnejsie?? dakujem

jastericka
9. apr 2008

lenka, je to spomínané v tejto téme, v Hlohovce 1200 v nedeľu a cez týždeň 1000, pozri si stránky dopredu

katinka0000
10. apr 2008

aj v TO to stoji 1000, ale je tam mozne urobit 3D len do 26 tt. do konca aprila uz maju vsetko obsadene. my mame 22 minutove DVD + 2 fotky. som s tym spokojna.

nana77
10. apr 2008

ja som bola na 4D usg v brne (sanatorium helios) a bola som spokojna. lekarka velmi mila, pozerala ich zo vsetkych stran (cakame dvojicky). vo vnutri sme boli asi 3/4 hodiny, zaznam ma cca 30min. + fotky - tie robila do lubovole... cele nas to vyslo 600,-Kc za dvd+foto (ak by som chcela vhs + foto, tak 500Kc). a este nieco, viem, ze v BA aj v tom brne ked nie je dobre vidno dieta, tak vam daju iny termin a urobia usg este raz a za to opakovane sa uz neplati...

mitab.
10. apr 2008

baby,
bola ste niektkora v Euromedix, v BA? Neviete ako to tam prebieha?
JA som sa objednala vcera, najblizsi termin mali na 29/5. Plati sa podla toho aku mate poistovnu + ak chcete zaznam tak 700 navyse. Neviete aky to je zaznam? Oplati sa to?
Alebo mi tam daju par fotiek a dovi?
S prvym babom sme boli v GYNFIVE. Tam to bolo fajn, len teraz to zdrazeli na 1900

lenka0001
10. apr 2008

ano dakujem jastericka ja som teraz v18.tyzdni ja neviem mam sa opytat gynek.nech mi da neaky sprievod.papier?lebo nemam ani ponatia ☹ a chcely by sme ist na to 3D,Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre