Kde a za koľko robia 3D UTZ?

natalya
15. aug 2006

bola niektora z vas na 3D?? a kde??? a kolko sa tam plati???treba sa tam objednat atd...chcela by som vediet co najviac informacii...dakujem natall

materinaduska
10. okt 2007

babky, kde v okoli Noveho Mest nad Vahom je 3D ultrazvuk?a co je ten 4D?

zuzanat
10. okt 2007

ja nie som rozhodnuta na 100% ci pojdeme, ale asi ano, manzel chce vidiet malike. a to ked nebude dobre vidiet, tak ma posle domov?

dorotelka
10. okt 2007

Materinaduska
Čo je to 3D ultrazvuk?
Trojrozmerný (3D) ultrazvuk sa objavil už pred 10 rokmi ako nová možnosť ultrazvukového zobrazenia. Prostredníctvom série dvojrozmerných (2D) obrázkov je vytvára 3D obrázok.

Čo je to 4D ultrazvuk?
4D zobrazenie predstavuje najnovšiu technológiu, pri ktorej rýchlo snímané obrázky umožňujú vyšetrenie plodu, alebo jeho orgánov, v reálnom čase v trojrozmernom zobrazení. Toto zobrazenie bolo možné vytvoriť až v poslednej dobe, pomocou moderných počítačových technológií. Tieto sa využívajú na spracovanie veľkých objemov dát, okrem iného aj na tzv. 4D zobrazenie. Špecifický spôsob zobrazenia pridáva k trojrozmernému ešte ďalšiu dimenziu, ktorou je čas, a tým umožňuje sledovať pohyb plodu v reálnom čase.

dorotelka
10. okt 2007

zuzanat,
moja kamarátka bola uňho na 4D a myslím že to vôbec neľutuje, opisuje to ako pamiatku na celý život, a naviac, dr. urobí pri tom aj podrobné vyšetrenia orgánov, čiže už po 20. tt máš možnosť vedieť o zdravotnom stave bábätka. myslím, že ak je otočené chrbátikom, nemá to až taký význam nahrávať, preto by možno navrhol druhú návštevu. Ale to nie som si celkom istá.

trpezliva
11. okt 2007

Ahojte, toto by dnes odpisali z Brna...ja som tam chcela ist az v 23tt, lebo som citala, ze vtedy je to najlepsie..aj krajsie vidiet babatko. Tak preco mi pisali 16tt-17tt..Hm, divne. Aj tak tam pojdem asi neskor. Pripajam ich mail:
Vážená paní
3D UTZ nehradí pojišťovna, z čehož vyplývají stejné podmínky pro pacientky
z CR i SR. Cena je 500,- Kč a zahrnuje 20- 30 min. videozáznam + foto miminka.
3D UTZ je nejvhodnější provádět v 16.-17. týdnu grav.
Je potřeba se objednat telefonicky na čísle: 549 52 32 11 ( alespoň 3 dny
předem)
Přeji hezký den.
S pozdravem Texlová Kateřina, Sanatorium Helios

Co si myslite o tom termine, 16tt-17tt??

certica
11. okt 2007

trpezliva, ja som tiez rozmyslala nad heliosom. ten 16-17tt podla mna preto, ze este uvidis cele babo na obrazovke, nie len po castiach. na druhej strane este tie crty tvaricky nie su take pekne zretelne, to je lepsie az v tom 22-24tt. a kedy sa chystas?

trpezliva
11. okt 2007

Ahooj Certi, tak sme sa tu stretli 🙂 . Ja chcem ist pred Vianocami, bud 17. decembra (pondelok), alebo ten tyzden predtym. Je to omnoho lacnejsie, ako u nas..a oplati sa to, aj ked odratam benzin. Supeer, tak pojdes aj ty? My mame rovnaky termin, tak by sme mali vidiet miminko priblizne rovnakej velkosti. Mne nevadi, ze tam nebude cele na obrazovke, ale len po castiach...

certica
11. okt 2007

ja som chcela ist cca v 20tt (koniec nov.), my mame prakticky aj benzin zadara, spravili by sme si vylet a muz ma ceske diety, co chodi do prahy, takze by sme oplieskali prachy 😀 (teda hlavne ja), ale este rozmyslam nad dr.cunderlikom, kedze je to udajne najlepsi odbornik na SK, co sa uzv tyka (chcela som to nielen pre potesenie, ale aby aj krpate poriadne pozrel)

miriamka
16. okt 2007

Baby,a kedy je najlepsie ist na ten 3D ultrazvuk?

uznetusim
16. okt 2007

Ja odporúčam Hlohovec - MUDr. Brešťanský 🙂 . Je to trocha ďalej ale je perfetkný. Samotný UZV trvá asi hodinu - každú jednu kostičku ukáže a každý orgán, všetko vysvetlí sám, netreba sa ani pýtať, nahrá na DVD aj hudbu - má tam plno CD na výber - my sme si dali Enyu. Ozaj svetové. Platili sme 1500. Bolasom tento rok v júni - vtedy 24 tt. 😉

jastericka
16. okt 2007

babenky, aj ja idem do Hlohovca, je to síce dosť ďaleko, ale počula som len dobré odporúčania. Volala som tam, keď som bola v 12. týždni, chcela som sa len objednať, sestrička mi povedala, že mám zavolať, keď budem v 15. týždni, že to stačí a že oni to robia až tak po 20. týždni. 😵

loss
16. okt 2007

ja som pocula ze okolo 24tt je ist najlepsie ze je babo krasne vyvinute 😵

zabka1003
16. okt 2007

Ahojte odporúčam Hlohovec...platí sa 1000 Sk cez týždeň a 1200 v nedeľu. Naozaj detailne pozrú bábätko a všetko napália na CD. Boli sme v 25 tt.
Ale predtým som bola na 3D v Gynfiv, v 16 tt, a tie fotečky boli omnoho krajšie, lebo vojde celé bábätko do obrazu a je krásne malinké 🙂

certica
16. okt 2007

zabka, pohlavie ste sa dozvedeli kedy?

uznetusim
16. okt 2007

Sa ospravedlňujem - zle som napísala sumu že 1500 - ten Hlohovec 😕 , samozrejme zabka1003 má pravdu - je to 1000 v týždni a 1200 v nedeľu 😉 / my sme boli v nedeľu / . A certica, ja som tam bola v 24 tt a vtedy mi uz povedal ze to bude chlapec - aj bolo pekne vidiet vajka aj pinda 😉

certica
16. okt 2007

ja som vedela pri prvom v 20tt, len ma zaujima, ci v tom 16tt sa nahodou nezadarilo zahliadnut, ked bola zabka. ja totiz idem tiez na konci 16tt

zabka1003
17. okt 2007

Certica, nie ked som bola v 16tt, tak nevideli nič. Ale malá mala aj prekrížené nožičky..možno keby to bol chlapček by videl. Ale aj naše baby z januároviek čo boli okolo 16 tt, nikomu nepovedali tak skoro. Až v 20tt mi lekár povedal a v 25tt na 3D nám to potvrdili.
Tak budeš musieť vydržať 😀 😀 😀

mimina74
18. okt 2007

Ja som sa objednala do gin-fivu, maju tam akciu v 16tt stoji maly 3D 500 a ak pojdes aj v 25 k nim tak ti vratia 500,- a urobia za 1.900,- takze ta dva ultrazvuky vyjdu 1 900,- , uvidim sme objednany na pondelok, potom napisem viac.

kaja
21. okt 2007

Ahojte,poradite kde sa robi v Blave 3D ultrazvuk?A kolko stoji? Dakujem

danu
22. okt 2007

kaja skus mrknut toto, ale radsej by som isla na 3d mimo Bratislavy budu sa ti viac venovat, teda aspon z rozpravania co viem. My sme boli v Hlohovci

http://www.novedieta.sk/?IDe=6233

a tu je Hlohovec, ak mas auto nie je to az tak daleko
http://www.4dultrazvuk.sk/contact

emmaelzer
22. okt 2007

baby ja som bola v Leviciach, a mam z toho taku krasnu skusenost, doktor sa mi venoval viac ako hodinu, pretoze babo nechcelo poriadne ukazat vsetko, je fakt strasne zlaty a ochotny. A vobec nie je taky drahy

inci
22. okt 2007

ahojte,
suhlasim s emmaelzer, v leviciacj je to tiez super 🙂 my sme boli v 26 TT a sme boli velmi spokojni. dr. bol ochotny, mily. mame krasny zaznam, tie peniazky urcite stali zato 🙂 odporucam. 😉
http://www.4djadin.sk/
pekny vecer.
inci

mimina74
23. okt 2007

Ja som včera absolvovalamalý D ultrazvuk v gon-five v Bratislave stálo to zato, asi to bude dievca, bolo to krasne. 🙂 pojdeme aj na ten druhy, už sa nevieme dočkat. Za tento maly sme zaplatili 500,-Mame to aj na CD aj foto je tam aj nahrávka, no proste super, ked pojdeme na ten druhy okolo 25tt tak sa nam odpocita 500,- a zaplatíme 1 400,- Takže obi dva nas vyjdu 1900,-, ale to mame pamiatku na cely život, stojí to za to.

donla
26. okt 2007

Ahojte, ozve sa niekto kto bol na 4d ultrazvuku vo Zvolene 😅 . Zatiaľ som nič o nich nepočula....

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkaa1
26. okt 2007

ahojte, kolko sa treba dopredu hlasit? V HC vyjde 1500,-?

luclee
26. okt 2007

ahojte, aj ja sa plánujem nahlásit do HC.ivkaa ty si sa už nahlásila? neviete niektorá z vás aké maju ordinačné hodiny v tom Hlohovci? skušala som to nájst ale nevedela som

weroni
26. okt 2007

mimina: prosim ta aky je to "maly ultrazvuk"? 🙂

zabka1003
26. okt 2007

Luclee, tam nie sú nejaké ordinačné hodiny, zavolaj kedy by si mohla a uvidíš či majú vtedy voľné..robia aj v nedeľu a aj po večeroch, ako majú objednávky..
ale objednaj sa tak mesiac vopred..my sme dostali najbližší termín mesiac vopred 😉

deina
27. okt 2007

Kedy je najlepsie urobit 3D? Vsade citam ine tyzdne, niekde, ze do 25tt, inde ze az po 25tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre