Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

lenka.s
2. jún 2011

@elannor tak super, drzim palce 😉

@piacere v pohode, nejako som tieto veci nestudovala, bola som tam za ucelom 3D usg a s tym som bola spokojna

lili_mia
2. jún 2011

@piacere aby predišiel tomu, že neprídeš lebo si dostala strach z kozy 🙂

piacere
2. jún 2011

@lili_mia a ak mi do toho niečo súrne príde? 😕 😀

lili_mia
2. jún 2011

@piacere máš zavolať a zrušiť termín 🙂 ved aj do roboty zavoláš ked vám vytopí pivnicu, že neprídeš 😀

elannor
16. jún 2011

práve som prišla z 3Dcka, na ktoré som takmer mesiac bola objednaná k mudr. luptákovi... Ten bol ale na konferencii a zastupoval ho mudr. murín, u ktorého 3Dcko vyzeralo tak, ze nám ukázal malého tváričku v 3D, to nám dal na usb a to je všetko... a za 36eur... Úplne vážne a doslova, takže som pekne rozčúlená a dosť smutná. Mám info že na poctivom 3D sa dá pozrieť viac vecí... ☹

nosoroztek
16. jún 2011

@elannor my sme za 3D/4D ultrazvuk zaplatili 67 eur, ale pozerali sme sa na maleho s manzelom asi 45 minut, doktorka nam ukazala tvaricku, nozky, videli sme, ze cakame chlapceka 🙂 a z toho vsetkeho nam na cd napalila 12 videi a 15 fotiek...videa su o tom, ako spuli pery, ako rozprava, ako cvici nozkou, ako si nohy prekrizil...aj nam ho pomerala a v tabulke nam ukazala, kolko vazi, ze podla podla menstruacie je sice termin 6.9, ale podla ultrazvuku o tri dni skor...a nelutujeme tych penazi...

lenka.s
16. jún 2011

@elannor tak to som uplne v soku, lebo tiez mi 3D robil Murin a venoval sa mi cca hodinu, mozno viac, neskutocny zazitok sme mali aj s manzelom, urobil kompletne merania a fakt priam neskutocne fotky ... bola som aj u Dankovcika a tam mi sono robila nakyslasta (asi) nema mlada zena a brrr ...

lili_mia
17. jún 2011

@nosoroztek mozem meno doktorky? taku cenu ma aj v cenniku, alebo sa to odstupnovalo poctom videii, fotiek, atd? dakujem

nosoroztek
17. jún 2011

@lili_mia ja som bola u Dankovcika, ale bola tam nejaka doktorka, meno si nepamatam...
@lenka.s ja som u neho tiez mala doktorku, ale bola super...my sme tam boli v 26.tyzdni, takze morfologiu nerobila, ale bola super...vsetko nam opisala, na co sme sa pytali, na to odpovedala...

elannor
18. jún 2011

@nosoroztek no tak to ti úprimne závidím... mne je hrozne ľúto ako to u mňa dopadlo a viem že Dankovčík má voľný termín až niekedy v auguste, tak uvažujem, či sa objednať, ale možno to už celé nechám tak... Keby to ani u neho nevyšlo tak ako opisuješ (alebo u tej doktorky čo s ním tiež pracuje), tak ma porazí... ☹
@lenka.s no, tak si vieš predstaviť aj môj šok... ☹

nosoroztek
18. jún 2011

@elannor pred nami bola objednana ina mamicka, ktoru doktorka poslala poprechadzat sa a chodit po schodoch, aby sa jej babatko obratilo, lebo sa im nechcelo ukazat, potom ju zavolala o5 dnu, ale nic...tak ju preobjednala na iny termin, a za ten den neplatila....lebo si platis za sluzby, ktore mas dostat....tak pokial to velmi chces, vyskusaj...a ano, u dankovcika sa caka dlho, my sme cakali mesiac....a boli sme objednani na cas 19:15 🙂 a po nas boli este dve mamicky 🙂

kristinka86
18. jún 2011

@nosoroztek My chodime tiez ku Dankovcikovi, ale jeho som tam teda este ani raz nestretla. Mozno to vedie jeho zena - Dankovcikova..Ale to si nie som ista. K nam bola vpohode. Na vysetrenie k nim sa fakt caka dlhsie, ale nestalo sa nam, aby presvihli termin, v ktorom sa ma dane vysetrenie konat (nakolko kazde vysetrenie je presne urcene, od ktoreho do ktoreho tyzdna sa musi vykonat). Tiez sme na druhe integrovane testy boli az na 19:00.. 😀

@lili_mia U Dankovcika je suma 67 EUR v cenniku - vedena ako KOMERCNE VIDEO. Nesplna charakter vysetrenia, ale skor CD na pamiatku. Ako bolo spominane, tak Ti napalia na CD fotky a videa. Ak sa nepodari nic natocit (ked bude babo spinkat, alebo bude zle natocene), tak neplatis nic! Peniaze beru len za uspesne CD. My sme sa objednali na 2.7. - robi sa to presne od 24.tyzdna do 28.tyzdna, kvoli plodovej vode (ako nam bolo povedane). Skor a ani neskor toto komercne video nerobia!

@elannor Ak chces mat na pamiatku CD, skus tam zavolat opat, alebo napisat sms! Ja mam skor stastie na komunikaciu cez sms - telefon zdvihaju malokedy a ked najdu sms, volaju spat hned, ked maju chvilu cas. Napis termin poslednej M a tiez, ze chces komercne video. Oni si presne vypocitaju termin, kedy by to bolo vhodne a mali by najst nejake miesto podla toho. Teda, ak Ta este len caka obdobie medzi 24-28.tyzdnom. Nemozu mat termin az v auguste! Nam zatial vzdy pridelili vhodny termin...

elannor
18. jún 2011

@kristinka86 No veru tak, znie to neuveriteľne, ale termín by mali až v auguste, už som tam bola osobne pred 3 týždňami a to aktuálne už nemali voľný termín a potom mi podla ich tabulky vyrátala, že môžem prisť na 3Dcko este neskôr - zaciatok augusta a na ten ešte nemali od oboch doktorov inštrukcie že na kedy môžu objednávať pacientky 🙂 Je nás veľa tehuliek 😉

kristinka86
18. jún 2011

@elannor Tak to som rada, ze som sa hned pri druhom vysetreni dala objednat na CD. 🙂 Tam to ide ako na beziacom pase - to j pravda..Ved aj teraz idem v sobotu a nie pocas tyzdna. 😀 Konecne sa to rozbehlo s tehulkami. 😅

lili_mia
18. jún 2011

maminy len tak vseobecne, nakolko vas dokopy vysli tehotenske doplnkove vysetrenia? tie za kt si platite, ako napr to komercne video?

@kristinka86 cize potom je zbytocny morfolog usg u Luptaka?

kristinka86
18. jún 2011

@lili_mia Prve ingtegrovane testy u Dankovcika 19 EUR (ak sa nemylim..mozno 29, nie som si ista uz, to bolo v 12.tyzdni, ale tych 19 sa mi zda) + mas v tom uz prvu fotecku, kde pekne vidiet babo 😉 , druhe testy 29 EUR + 10 EUR foto, ak mas zaujem (drobec bol pripuceny na brusku, takze nam foto nedali). ☹ Komercne video u nich vyjde na 67 EUR. Este mame ist potom v 32. tyzdni na posledne testy - prietoky. To stoji asi tiez 29 EUR.
Prepac, ja neviem kto je Luptak a ani co je zbytocne a co nie.. 😅 Ja chodim mesacne iba k mojej lekarke a ta mi stale da listocek, na zaklade ktoreho ma objednaju u Dankovcika.. Buduci tyzden uz asi zajdem aj za svojim porodnikom, aby sa na mna pozrel, ci je vsetko OK..

lili_mia
18. jún 2011

@kristinka86 bola som v tom, ze tie integrovane testy su v ramci starostlivosti o tehotnu ... je niekde zoznam, co sa odporuca, co sa moze, absolvovat pocas tehu? ci tvoj obvodak dal papierik a tam si sa objednala?

kristinka86
18. jún 2011

Okrem komercneho videa su v ramci starostlivosti o tehu, ale dobrovolnej. Ak tomu ja dobre chapem. Ide sa tam pocas tehu 3krat a za kazdym je vysetrenie zamerane na nieco ine. V prvom slo najma o vrodene vady, rastepy a Downov syndrom. Druhy bol skor o vyvoji organov (srdce, mozog, koncatiny) a tretie ma byt zamerane na prietoky. Netusim, ci je niekde zoznam a co sa odporuca.. Asi kazdy lekar dava odporucania niekam inam - v KE je prave toto, tusim, na najvyssej urovni. Ano, moja lekarka mi dala papierik, ja som sla tam (alebo po telefone sa tiez da) a objednali ma podla toho, o ake vysetrenie sa jednalo a v ktorom tyzdni to je najlepsie uskutocnit.

sandrittta
28. júl 2011

@kristinka86
@elannor
@nosoroztek Ahojte prave som nasla stranku www.3dultrazvuk.sk a chcem sa opytat ci je mozne sa tam objednat aj bez vedomia svojho lekara, povedzme, ze si vysetrenia uhradim?? A aka je cena v takom pripade?? Je mozne sa tam objednat aj cez tu stranku, skusal to niekto??

kristinka86
28. júl 2011

Ahoj!

Pokial viem, tak sa mozes kludne objednat aj sama bez vedomia lekara. Mne vsak lekarka davala odporucanky, na zaklade ktorych to riesili. Musis im akurat povedat datum PM a na zaklade toho Ti stanovia temirn vysetrenia.
Tieto vysetrenia si hradis tak ci tak sama - ak Ta lekar odporuci, tak je to vo vacsine pripadov o 10 EUR menej (dufam, ze sa nemylim). Cennik mas na nastenke - kludne tam mozes zajst aj osobne a rovno sa objednat.
Cena ktoreho vysetrenia je aka??? Kazde stoji inak.. 😉
Objednavala som sa cez t.c., ktore tam mas uvedene.. Nezvyknu brat, lebo maju fakt vela ludi. Napis SMS a akonahle si ju precitaju, zavolaju spat..
U mojej lekarky jedna spominala, ze teraz budu cerpat dovolenky a teda najblizsi volny termin je v sept...Ale za skusku nic nedas.. Drzim palce! 😉

nosoroztek
28. júl 2011

@sandrittta ahoj, samozrejme, ze sa mozes objednat bez vedomia lekara...ja som tak bola....zavolat sa tam neoplati, ja som sa snazila dovolat cez dva tyzdne, nepodarilo sa mi to, tak som sla osobne a objednali ma o skoro mesiac neskor....to som uz bola v 28 tyzdni, takze to uz morfologiu nerobia, len mi natocili a nafotili babatko a akurat ho pomerala.....ale aj tak to stalo zato 🙂

ladykristin
23. aug 2011

@svetluska.p prestne tak strasne to je

andreaand
31. aug 2011

ahojte. Mozte mi poradik ku komu a kde na 3D alebo ze vraj je uz aj 4D ultrazvuk???zijem v Londyne a tu o niecom takom ani nepocujem no strasne.... kde presne sidli Dr. Dankovic???alebo Dr.Rozpravka a jeho tel.cislo. Dakujem dakujem

barborka1446
5. jan 2012

Kedze mi moju temu zmazali, tak este raz 😀

Ahojte zeny 😵 Chcela by som sa opytat, ci by mi niektora vedela poradit, kde sa v Kosiciach robi 3D/4D ultrazvuk, za kolko, a ako dlho predtym sa treba objednat 😵 Velmi pekne dakujem 😵

lenka.s
5. jan 2012

@barborka1446 mudr dankovcik, mudr rosocha, obaja maju centra, cenovo je to ak ides na screenenig okolo 30 eur, komercne 2x tolko, ceny nie su presne, je to len orientancne ... lacnejsie robi 3D mudr hoppan cca 30 eur aj s cdckom

barborka1446
5. jan 2012

@lenka.s Velmi pekne ti dakujem .. 🙂 Toho Dankovcika uz obzeram, ale vraj je velmi drahy ☹ Za jednu oranzovu fotku vraj pyta 10 eur, za ciernobielu 7 eur, a ja praveze ani nechcem ziadne vysetrenie, len cisto video .. ☹
Ten Hoppan a CDcko mam rozumiet tak, ze by som tam mala asi aj video, ze ano ? 🙂

lenka.s
5. jan 2012

@barborka1446 no Dankovcik je najdrahsi, Hoppan za 30 eur urobi cd s fotkami a videami, my sme mali krasny zazitok aj super fotocky a videjka 😉 pozri www.gynendo.sk

barborka1446
5. jan 2012

@lenka.s Akurat som ho pozerala 🙂 Najviac sa mi pozdava, nema staru masinku, a ak to bude fakt za 30 eur, tak mu tam aj desinu navyse necham .. Mne len fakt strasne ide o to video 🙂 Fotky ani tak nie, ale presne ako ty pises, ten zazitok z dietatka, mimika, hybanie telickom, no proste vsetko 🙂 Akurat som im napisala mail .. Tak hadam aj odpisu, ale asi by som tam aj mala zavolat, ako si to riesila ty ? 😵

lenka.s
5. jan 2012

@barborka1446 ja som sa s nim dohodla mailom, odpisal mi velmi rychlo, navrhol termin a ja som potvrdila a hotovo, pristup ma super, fotky a videjka tiez super, takze spokojnost, len my sme boli dost neskoro, mala bola uz dost veka, takze sme tam boli troska dlhsie, kym sa mu podarili fajn zabery 🙂

barborka1446
5. jan 2012

@lenka.s Joj, ani nevies, ako si ma potesila 😝 Uz som bola taka zufala z tych penazi, hoci mame dost, ale tak ked nemusim, tak nedam 😀 Stale kontrolujem mail, ale tak zajtra je uz piatok, ked do utorka nebude nic, tak sa ozvem zas 😝 Nevies mi niekde supnut nejaku fotecku, ak to nie je tajne ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre