Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tixi
21. feb 2014

Ahojte zienky, ako prebieha kombinovany test u Dr. Janovskeho? Ak som to spravne pochopila, odobera sa krv matky + 3D ultrazvuk plodu. Staci doniest tehotensku knizku, pripadne aj foto ultrazvuku, ktory mi robil moj gynekolog?

bubo780
21. feb 2014

ahojky.. tak v utorok som aj ja absolvovala prvotrimestralny skrining v Myslave.. pristup a celkovy pocit mozem hodnotit len a len pozitivne.. horsie to uz bolo potom.. hned na zaciatku bol prvy problem - babo otocene dole hlavkou, takze dost problem vsetko skontrolovat a vysetrit.. na otocenie nepomohla ani prechadzka, skakanie po schodoch, kaslanie.. ked uz sa na tretikrat vysetrenie ako tak podarilo, bola som nasledujuce hodiny a dni rada, ze mi nikto nevola - take podvedome upokojenie, ze je vsetko ok.. az do dnesneho rana - hned ako som zbadala na disleji cislo z Myslavy, oblial ma studeny pot.. volala mi sestricka, ze ma dr. Juhas chce vidiet v utorok na konzultacii.. viac mi nic nechcela prezradit, vraj na to nieje kompetentna - ale nech zbytocne nestresujem a nebojim sa, dr urcite najde najlepsie riesenie.. a teraz budte pokojne.. do utorka sa zblaznim.. :(

tixi
21. feb 2014

@bubo780 Drzim prsty, nech to dopadne dobre. Hlavne, ze si tam bola a budes vediet co sa deje. Cize ti brali krv + robili 3D ultrazvuk?

bubo780
21. feb 2014

@tixi dakujem.. ja dufam, ze to nieje nic vazne.. uz odteraz mi je zle, neviem si predstavit ten cas do utorka.. ano, brali krv a robili 3D ultrazvuk..

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubo780
22. feb 2014

@emelia18 ja sa snazim nepanikarit, ale.. hm, skor to asi ani neslo - bola som tam v utorok a hned v piatok mi volali..

tixi
22. feb 2014

@bubo780 a ked ti robil ultrazvuk zdalo sa mu vsetko v poriadku?

bubo780
22. feb 2014

@tixi nepovedal vobec nic, co by malo naznacovat, ze nieco nieje v poriadku.. pozriel srdiecko, popocuval ho, pozrel nozky aj rucky, spocital vsetky prsty, vylucil razstep, meral kosticky a vela inych veci, ale teraz si absolutne neviem spomenut co vsetko este kontroloval.. jediny problem bol v tom, ze bolo otocene dole hlavkou, tak ma poslal prejst sa na 15 min, trosku poskakat na obrubniku, obcas zakaslat, aby sa babo otocilo.. no nepomohlo to, takze musel vysetrovat zdola.. ale smial sa, ze nas babo ignoruje a nechce sa mu tancovat a otacat.. nejako som nezbadala na jeho tvari, aby nieco na ultrazvuku nebolo v poriadku.. inak, toho sa bojim najviac.. neviem preco, ale mam taky pocit, ze ak je utz v poriadku a "zblbla" len krv, tak to bude vsetko ok.. kedze niesom najmladsia a ani najstihlejsia, mohlo sa stat, ze vysledky krvi sa vymykaju tabulkovym hodnotam, ale verim, ze ak navrhne dalsie vysetrenia, tie budu v poriadku.. nejako to tak v podvedomi citim.. no bojim sa, co ten utz..

tixi
22. feb 2014

@bubo780 tiez si myslim, ze ak by to bolo vazne, bolo by to vidiet uz na ultrazvuku. Mozno ti urobia este jeden odber. Potom nezabudni napisat, ako to dopadlo.

bubo780
22. feb 2014

@tixi jasne.. teraz len musim vydrzat a nezblaznit sa do toho utorka..

tixi
23. feb 2014

Baby, este ma napadlo, ked ste boli na tom kombinovanom teste, vedel vam uz lekar povedat pohlavie babatka?

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tixi
26. feb 2014

@bubo780 tak ako to dopadlo, dufam, ze je vsetko o.k.

bubo780
26. feb 2014

@tixi prepac, ze az teraz, ale skor som sa sem nedostala.. kedze niesom z Ke, cestovanie zaberie vela casu.. bola som si v utorok vypocut verdikt - tak ako som predpokladala, vysla pozitivna krv na DS.. :( dr. mi navrhol dalsie moznosti, tak som si vybrala odber choriovych klkov.. objednal ma na dnes rano o 6.40, takze som vcera musela vybavit este genetiku.. nestihala by som to casovo, tak bol taky zlaty, ze mi rychlo objednal taxik a prednostne vysetrenie.. fakt klobuk dole pred jeho ochotou a prijemnou sestrickou.. no a dnes rano dalsia katastrofa - vsetko pripravil, napichol, ale odber neurobil.. nedalo sa a nechcel riskovat poskodenie babatka, tak to vzdal.. :( mam uz len dve moznosti - prenascan za 560€ alebo cakat 3 tyzdne na moznost amnio..

tixi
26. feb 2014

@bubo780 och to mi je luto, doslova mam zimomriavky ☹ 560 eur???To co je za sumu...clovek si cely zivot plati zdravotne poistenie a ked sa vyskytne nieco take zavazne, tak to samozrejme nepreplacaju. Inac ja som si myslela, ze odber choriovych klkov a prenascan je to iste, nie je? Ja sa chystam do myslavy zajtra, dufam, ze ma od nich ziaden telefonat necaka.

melanka21
26. feb 2014

@bubo780 ja som tam dnes rano bola o 8 este si tam bola???preco sa vlastne nedal spravit ten odber??? aku hodnotu mas na ten ds??? nam tiez vysiel zly vysledk 1:250 a malicka je zdravuckam ziadne amnio sme nepodstupili, nechceli sme, verili sme ze je vsetko ok. Ked ti meral dr. juhas NT tam si nic nevsimol? Tie vypocty z odberu nemusia byt presne, tak by som nepanikarila moja. Podla mna je vsetko v oriadku, ak bol utz ok.

tixi
26. feb 2014

Tak som si to prestudovala, a uz chapem rozdiel medzi prenascanom a odberom choriovych klkov.

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tchaliak
26. feb 2014

@bubo780
@melanka21 jasne, len ziadnu paniku 😉 .

bubo780
27. feb 2014

@tixi no, mne vcera tiez nebolo vsetko jedno.. najprv strach z toho, co ma caka a potom strach a sklamanie z toho, ze sa to nepodarilo.. odber choriovych klkov je podobne ako odber plodovej vody, len sa to robi skor a berie sa vzorka z placenty.. ten prenascan je len "obycajne" odobratie krvi, ta suma je preto taka vysoka, ze sa to posiela do honkongu.. neboj, pristup dr aj sestricky v myslave je fakt super, take pohodove prostredie.. a na zle vysledky ani nepomysli, je potrebne verit, ze vsetko je ok.. a pokial nemate ziadne velke zdravotne problemy vy alebo v rodine, tak to urcite bude vsetko v poho.. daj potom vediet aj ty, ako si dopadla.. drzim palce..

@melanka21 nooo, je dost mozne, ze okolo osmej este ano.. bola som tam dost dlho, prisla som rano o 6:30 a kedze sa to vsetko skomplikovalo, odchadzala som nieco okolo osmej.. presny cas neviem.. registrovala som na chodbe pri popijani caju dva mlade pary, jednu starsiu pani a dve kocky na tom hnedom gauci.. takze neviem, ja som tam bola s mamou, lebo inak to nevyslo - manzel v praci, otec v praci a kedze mi soferovat neodporucali, musela som dojst s mamou autobusom.. mne vysiel pozitivny LEN ten DS, vsetko ostatne je ok, aj ultrazvuk.. hodnotu mi stanovili na 1:287, ale kedze uz niesom najmladsia a ani najstihlejsia, dalo sa predpokladat, ze sa nejako "nezmestim" do idealnych hodnot v tabulke.. ja vnutorne citim, ze je vsetko ok, ale ten strach tam je stale.. a kedze nam sa babo podarilo tak trochu vianocnym zazrakom (boli sme uz objednani na IVF v januari, kvoli manzelovej diagnoze), tak ten strach je vacsi, nez by bol za inych okolnosti.. odber sa nepodaril kvoli tomu, ze maternicu mam dost vzadu (aj preto mi este ziadne brusko nieje vidiet) a taky cas je dost tazky pristup na odber..

@janka3233 co uz, ja mam smolu takmer vo vsetkom.. obcas si pripadam ako ziva vynimka potvrdzujuca vsetky pravidla, ktore na svete existuju.. presne ako pises, mam ju dost vzadu - takze tazsi pristup na odber.. den predtym to kontrolovat na ultrazvuku a bola sice dost vzadu, ale otocena tak, ze sa to dalo urobit.. no babo sa mrvi, aj autobus ma cestou dost vytriasol, tak sa to vsetko pootacalo tak, ze to uz rano neslo urobit.. chcel to skusit (s mojim suhlasom), ale ked videl, ze to fakt nepojde, tak ma nechcel zbytocne trapit a riskovat nejaky problem.. zobral to dost osobne, aj ked jeho chyba - a ani moja - to nebola.. jednoducho, stalo sa.. ale tiez si cenim jeho zodpovedny pristup, radsej to ukoncil, nez by sa malo nieco stat.. este som sa nerozhodla, nechal mi cas na rozmyslenie do piatku.. kedze mne staci vyvratit len to podozrenie na DS, stacil by mi prenascan, no je to dost penazi..

@tchaliak dakujem za podporu.. snazim sa nepanikarit, aj ked vnutorne citim, ze je vsetko ok, strachu sa asi tak skoro nezbavim.. ale to asi kazda nastavajuca mamina.. a aj ked su uz deturence na svete, ten strach o ne tam zostava do konca zivota..

tixi
28. feb 2014

Tak uz aj ja mam kombinovany test za sebou...odobrali mi krv, urobili potrebne merania babatka, no 3D sa nekonalo, kedze nastala nejaka nechnicka chyba ☹ ale drobca sme aj tak pekne videli, len nevieme co to este bude 😉 ak som to spravne pochopila, tak volaju, len ak su vysledky mimo normy, ci azda, aj ked je vsetko o.k.? Inac napriek technickym problemom, za ktore asi nik nemoze, som bola spokojna a na morfologicky test sa k nim opat chystam.
@bubo780 ako si sa rozhodla?

tchaliak
28. feb 2014

@tixi ja som to tak pochopila, ze ked su vysledky z kombinovaného testu OK, tak nevolaju. Volaju iba ak su zle a lekar mi povedal, ze volaju v horizonte 1 alebo 2 dni keby nieco. U mna to bolo v poriadku tak som si o tyzden nasla vysledky u mojho gyn.

bubo780
28. feb 2014

@tixi presne tak, ako napisala tchaliak - volaju len vtedy, ak je nieco mimo normu.. inak poslu vysledky priamo tvojmu gyn.. bola si pri tom mladsom dr. - dr. Juhas? este neviem, asi pockam na to amnio, 560€ je pre nas momentalne dost velka suma.. ak bude vsetko ok, tak na dalsie ultrazvuky sa aj ja chystam opat do Myslavy.. mam z nich dobry pocit - a kedze ja mam obrovsky strach z lekarov, pristup a prvy dojem je pre mna tiez dolezity.. tak drzim palce, nech ti nevolaju.. 🙂

tixi
28. feb 2014

@bubo780 Bol to trosku starsi pan, tak predpokladam, ze Dr. Janovsky - velmi prijemny clovek. Ta suma - 560 eur, je naozaj zavratna. Ak by to bolo naozaj zle, tak by urcite nieco spozoroval na ultrazvuku, boli by to asi zbytocne minute peniazky.

bubo780
28. feb 2014

@tixi jj, ak bol starsi, tak to bol dr. Janovsky.. ja som bola pri tom mladsom, dr. Juhasovi.. velmi prijemny a srandovny clovek.. aj sestricku ma mladucku, velmi milu.. uz len aby prijemne a mile spravy nam oznamovali..

tixi
2. mar 2014

Dufam, ze ma zajtra ci skor asi v utorok necaka telefonat ohladom zlych vysledkov. Zistila som, ze cim som starsia, tym viac mam obavy...pri prvom babatku som to nejako tak bojazlivo neprezivala. Teraz mam myslienky vselijake.

tixi
3. mar 2014

@bubo780 @tchaliak o kolkej vam volali ohladom vysledkov? Viem, ze tam casto robia az do neskoreho vecera, tak si ani neviem predstavit to cakanie...

bubo780
3. mar 2014

@tixi mne volali doobedu nieco po desiatej.. no, je pravda, ze ak maju vela, tak pracuju az do vecera a aj cez vikend.. ale neboj, nebudu volat, vsetko je ok.. 🙂 viem, co som prezivala po telefonate, tak vsetky nervy a stres pred tym je zbytocne riesit.. pohladkaj brusko a povedz drobcekovi, ze ty vies ze je v poriadku a nejake testy vam to krasne obdobie nepokazia..

tchaliak
3. mar 2014

@tixi ak ti dnes nevolali je to urcite v pohode 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre