Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

lydy19
3. feb 2014

Baby bol s vami na ultrazvuku v prvom trimestri v Myslave aj manzel?

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skopion911
4. feb 2014

@elisssasa Ahoj, ja sa ta chcem opytat, ci si bola na Druhotrimestralnom screeningu v Myslave.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skopion911
4. feb 2014

@elisssasa Cize ten druhotrimestrialny skrining prebieha tak isto ako v prvom trimesti. A povedal ti lekar aj vysledky krvnych testov? Moj gyn ich este nemal a ked som volala do Myslavy, tak mi sestricka povedala, ze vysledky poslali mojmu gyn, ale ze ak ma nevolal lekar od nich, tak je vsetko ok. Tak neviem 🙂 Preto planujem ist aj na ten druhotrimestrialny aj kvoli tym vysledkom.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leria
6. feb 2014

ahojte baby 🙂 tak predvčerom som bola na ten prvotrimestralny screening v Myslave. Bol tam taký mladý veľmi zlatý lekár, ktory sa aj predstavil, no kedže ja som bola hotová, tak som ani nevnímala.... no myslím, ze to bol pan doktor Juhás. Aj ked sme čakali navyše necelú hodinu, tak to skutocne stalo za to, od prijatia, ukludnenia aj počas celého priebehu, ked pekne vsetko komentoval a vysvetlil. Sestrička mi potom zobrala krv a povedala, ze výsledky budu na druhy deň a keby niečo, tak mi lekár zavolá a ak vsetko bude v poriadku tak výsledku posieajú mojej lekárke.Ja som z toho vyšetrenia odchádzala taká šťastná, dovtedy som mala rôzne obavy a strach a pan doktor ma veľmi upokojil. No dnes som bola na poradni u mojej lekárky a nestihla som jej povedať ze na miesto Dankovcika, ktorého mi odporúčali som bola v Myslave. Dopracovali sme sa k tomu az ked odo mna pýtala správu so screeningu a ja som jej hovorila, ze jej pošlú.Pytala sa prečo som išla do Myslavy, som vravela, ze na základe referencii. To ze hlavne kvôli kombinovanemu testu a nie integrovanemu stresujucemu na ktory ma poslala ona, som zabudla aj dodať. Každopádne sa jej akosi zmenila nálada a povedala, ze je to moja vec. Ja som tu spomínala, ze som po 3 potratoch a pre mna je ten prístup a upokojenie možno dôležitejšie ako samotné testy, lebo to ako to nakoniec dopadne vie len sám pan Bozko. Takze po tom kombinovanom teste som bola do dneška celkom kludná az kym mi další termín nenapísala na tripeltest. Pozerala som na ňu ze na co, ked kombinovaný je o.k aj som sa jej pýtala ale ona tam niečo zase splietala s integrovaným a ze si to mam potom rozmyslieť aj s tou amniocentezou. Uz som sama mala z toho mis mas, navyše mi prišla ona taká divna a ochotná na silu. Teraz tu čítam o protichodných názoroch, niekto tripeltest odporúča a niekto nie, s tou amniocentezou tak isto. Všade každý ináč spieva a človek sa uz nevyzná co za tým všetkým este moze byt. Kedy je to o biznise a kedy o skutočnej ochote pomôcť, co sa lekárov týka. Neviem ako sa mam teraz rozhodnúť. Môj partner mi vravel, nech sa na tripeltest vykaslem, ze co ma byt bude a zbytočne sa toto vytúžené tehotenstvo budem stresovať. A nech zmením lekárku. Aj tak polovicu veci si tu musím sama naštudovať a ked bol nejaky problém tak z viacerych variant mi bola stale ponúknutá ta horšia alebo vôbec žiadna.rozmyslala som nad tou Myslavou, ze by som tam chodila aj na gynekológiu. Len neviem aky je tam gynekológ aby som nešla zase z kaluže do blata.

jlp
6. feb 2014

Ja som bola pri prvom synovi v KE SACA a bola som spokojna s diagnostikou aj fotkami

jlp
6. feb 2014

@leria ahoj no ja neviem ako je to v Myslave, ale suhlasim s tebou, zeby som menila gynekologa ... ja som rodila pri Dr. Dosedlovi v SACI (terajsi primar), mlady, sikovny .... len neviem ci on robi aj ordinacne ako bezny gynekolog. na nete si na jeho ambulanciu najdes cislo, tak sa opytaj

leria
6. feb 2014

@jlp moja ďakujem Ti za tip, mrknem 🙂

tchaliak
6. feb 2014

@leria presne si to vystihla, ze tvojej gyn ide asi len o spolocny biznis, neviem preco by inac nastojila na integrovany test u dankovcika 😠 . Multimarkerovy kombinovany test, ktory robia v Myslave podla vsetkych odbornych zdrojov dosahuje detekciu pre DS 95 až 98% a je to ovela menej stresujuce ako integrovany test. Triple test jednoznacne odmietni, je to stara nepresna metoda! Navyse ak ti raz urobili test na downa ovela presnejsi (kombinovany test) tak neviem naco este druhy test (triple test), ktory je ovela nepresnejsi a vysoko falosny (asi len, aby si mohla vykazat na poistovnu)! Na tvojom mieste zavolam do Myslavy a objednam sa ku Dr., ktory ti robil usg vysetrenie a dohodnem sa s nim aj na tehotenskych poradniach, oni ich v danom centre robia tiez 😉 .

tchaliak
6. feb 2014

@jlp primari nerobia bezne ambulantne vysetrenia a kontroly.

melanka21
6. feb 2014

@leria Osobne chodim do Myslavy, Janovsky sa o mna staral pocas tehotenstva ale len poradne mi robil, o vsetko ostatne sa staral dr, Juhas. Tiez nam vysli zle vysledky tiez nas posielali na amnio kedze riziko downovho syndromu sme mali 1:225 a NT vystrenie tiez nedopadlo dobre, nakoniec sme pockali potom este na vysetrenia z triplle testu ktory ukazal , ze je vsetko v poriadku. Ja urcite z vlastnej skusenosti odporucam Myslavu, je tam jednoznacne velmi dobry pristup lekarov, postaraju sa pekne o vsetko a hlavne nic nezanedbavaju

jlp
6. feb 2014

@tchaliak tak minimalne jej mozno poradia niekoho dobreho - tam su vlastne vsetci fajn

leria
6. feb 2014

@tchaliak no tiez neviem co si mam myslieť..... ináč pri poslednom potrate som si dala urobiť rozbor aj na genetike a bol by to chlapček s downom .... doktorka z genetiky mi vravela, ze je veľmi malo pravdepodobne aby sa to zopakovalo aj druhýkrát ..... no tu moju gynekologičku nechápem, nechce sa mi veriť ze by nemala info o tom kombinovanom teste....ktovie co za rivalita medzi tými lekármi je a celé si to odnesie pacient... celé je to ako jedna lotéria.... fakt jedine rozumne východisko pre mna je riadiť sa tým kombinovaným a byt v pohode.... na co su ostatne dobré, ked su častokrát falošne a navyše vypočítané podla štatistiky.... budem mat 40, takze asi ukážkovo mi to nevyjde.... Chcem si vychutnať tehotenstvo a nie trápiť sa nad tým co bude, ked to nevedia ani lekári celkom ovplyvniť. Zavolam do tej Myslavi ci berú nove pacientky 😉 aspoň by som to tam mala pokope...

tchaliak
6. feb 2014

@leria kludne brnkni, myslim ze ta neodmetnu, predsa sa specializuju na rizikove tehu, zavolaj priamo doktorom na usg.sk je myslim kontakt aj priamo na odborny kolektiv a sa s nimi dohodnes.

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leria
6. feb 2014

@tchaliak no presne tým si ma teraz dostala, ze potrebujem takýchto odborníkov, kedže som riziková.... aj ked ja v podvedomí mam pocit ze nie som 😉 ze tentokrát to bude vsetko o.k. .... no potrebujem lekára, pre ktorého aj keby malo byt niečo zlé, tak budem výzvou ako pomôcť a povzbudiť..... a ktory sa hlavne vyjadrí jasne co je v mojom prípade najvhodnejšie a nie aby som sa doma trápila nad vyhybavymi odpovedami na moje otázky. Mozno, ze moja doktorka ma strach, tým ze som riziková.... preto je za všetky zbytočné vyšetrenia aby akože niečo nezanedbala....

petelenka8
7. feb 2014

@leria nedivim sa tvojim obavam, drzim prsty, urcite toto tehu uz dopadne na vybornu. A videli v prvom trimestri na usg co by to mohlo byt, ci si to nechcela vediet? U mna sa totiz trafili uz v prvom 🙂 .

leria
7. feb 2014

@petelenka8 no to vidno nebolo.... ale ved to je este skoro, ci nie? ináč ja sa nejak vôbec nad tým nezamýšľam, vôbec neviem co by som chcela 🙂 ... len nech je vsetko o.k. 🙂

petelenka8
7. feb 2014

@leria jasne... Ja som ti to chcela len troska odlahcit, aby si si tehu zacala uzivat, ked ti ten usg v prvom trimestri dopadol na vybornu 😉 .

leria
8. feb 2014

@petelenka8 ale ved ja viem, ja som Ti tak blbo asi odpovedala.... asi to vyznelo urazene ale vôbec to tak nie je 😀 ja som az sama zo seba prekvapená, ze to neriešim..... pre mna je zázrak uz len to ze som tehula 🙂 ako pozerám, Ty si čerstvá mamička , Blaahozelam! tiez som krátku chvíľu patrila do novembroviek, nuž co, moja chvíľa prišla teraz 🙂 vsetko dobre moja 🙂

petelenka8
8. feb 2014

@leria 🙂 😉

asenath18
10. feb 2014

baby....buduci tyzden v stredu idem do myslavy na ultrazvuk a na krv.....potom v piatok rano mam poradnu u mojej doktorky....sestricka mi povedala, nech donesiem so sebou spravu z myslavy....myslite, ze si ju budem moct vyzdvihnut osobne v myslave uz vo stvrtok, ci budem musiet cakat az kym ju oni neposlu doktorke?....dakujem

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leria
11. feb 2014
leria
11. feb 2014

http://www.prediko.cz/o-centru-prediko/download...
ci kokos teraz kde je pravda? ☹ v jednom článku sa píše ze po negativnom prvotrimesrtalnom screeningu nie je potrebný tripeltest a v druhom( navrhovany postup mojej doktorky) , ze je to najistejsia metoda- kombinovaný + tripeltest= integrovaný? no ja uz som z toho vážne jeleň 😉 podľa koho sa teraz riadiť? asi len podľa vlastnej intuície......

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre