Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

sisulik
17. máj 2007

safiah...babica ten zazitok asi doteraz prezuva... 😀

babica1
autor
17. máj 2007

Takže....d i e v č a t k o . a aké pekné. celá mamička!!!!!

safiah
17. máj 2007

ja som uz prezula len mam problem s vyberanim mena pre slecinku nic ma nenapada musim sa poradit s mojou sekretarkou hehe sisulikom ...ale nie ty nie si sekretarka musim ta povysit.

sisulik
17. máj 2007

😀 asistentka

safiah
17. máj 2007

babica blahozelam ja mam zatial pocit ze to moje bude cely manzel nic som tam nenasla po mne.fnuk
sisulik ty si predsa viac... 😲

babica1
autor
17. máj 2007

tak to ti neverím, že celý manžel........... a ako sa ti to celé páčilo.. lebo som čítala tie strašné príspevkz o rozprávkovi........ hrôza.mne sa dankovčík taký nezdal 😖

sisulik
17. máj 2007

nechapem preco rozmyslas nad menom 😠

safiah
17. máj 2007

no asi by som mala radsej nad statnicovymi otazkami 😎

babica1
autor
17. máj 2007

kto rozmýšľa nad menom?

sisulik
17. máj 2007

safiah rozmysla...

a ty babica nie? uz mas pripravene nejake meno? alebo zoznam mien pre bambulku? inac to je uzasne ze budes mat dievcatko...dlhovlasu copanu... 😉

babica1
autor
17. máj 2007

aj doktor vravel.aj sestrička čo tam bola sa rehotala, že ako budem zapletať.... úplne som uverila celému svetu, že im záleží na mojom dieťati

sisulik
17. máj 2007

😀

babica1
autor
17. máj 2007

čo mzslíš tým úsmevčekom? 😖

sisulik
17. máj 2007

som sa pobavila na tvojej poslednej vete ze: úplne som uverila celému svetu, že im záleží na mojom dieťati

safiah
17. máj 2007

ja by som sa vytesovala keby som videla ako lekarka pekne zdrave deticky..

valhali
17. máj 2007

ja len tak, vkradla som sa do vasej debaty, ze uz idem domov z prace,tak som chcela zapriat dobru nocku 😉 😔

sisulik
17. máj 2007

val...ty mas nejaku dlhu pracovnu dobu... ☹
no ja uz idem hajat, lebo oci mi od unavy nadherne klipkaju... 😎 dobru noccccccccccccccccc...

valhali
18. máj 2007

sisulik tento tyzden robim poobedne,takze robim od 14-22.00, ale ako tehotnej sa mi to zda dlho,predlho,to mas pravdu

sisulik
18. máj 2007

val..cas tak rychlo ubehne...onedlho budes si uzivat matersku... 😀

nathalinocka
23. máj 2007

ahojte . ja by som chcela len na tie 3d ultrazvuk, v novej nem ho robia 3D-5min za 800sk a 3D-10min za 1000sk na cd a na vhs kazetu je to menej. 2D este za menej.tak sa cudujem ako to moze stat 3000sk.
aj keby som si to mohla dovolit tak 3000sk za ultrazvuk to je jedno ci 10 alebo 30min nahraju by som nedala , je to zderstvo od zdravotnictva a hlavne od Dr gynekologie.ak by so patrila k dr. rozpravkovi tak by som mu povedala ze tie rozpravkove ceny nech si dava princeznam ktore pridu s korunkou na hlave. a hlavne blocek blocek blocek by som ziadala za kazdu taku nehoraznu sumu.
kamoska mi chodi do starej a vravela ze 3D uzv max do 1000sk viac nie.
takze neviem mamicky kde to stoji 3000sk ale ak niekde si tolko popytaju tak by som si to zistila ci to maju povolene.

aaandrejka
23. máj 2007

nathalinocka, ono to je tak, ze tie usg stoja maximalne 1000 sk, ak sa robia pod hlavickou nemocnice (cize ak lekari, ktori to robia, su v danej chvili zamestnancami nemocnice a blocek dostavas od nemocnice)... ina je situacia, ak ides za niektorym z nich v case, ked nema ordinacne hodiny v nemocnici (aj dankovcik aj rozpravka robia pre nemocnicu na necely uvazokj a okrem toho maju svoje medicinske firmy, v ktorych si mozu urcite ceny, ako chcu)... takze vtedy sa ta cena vysvihne 🙂

sisulik
24. máj 2007

nathalinocka...ja som bola v 20.tt na 3D v novej a na CD ho tam nerobia..len na VHS...takze potom som si dala u jednej firmi nahrat za 300sk z VHS na CD. v novej 3D nie je taky kvalitny ako inde v KE. skor ten stroj je specializovany na 2D ktore su naozaj kvalitne.

ivka144
24. máj 2007

Ahojte,
by som sa chcela zapojit do debaty aj sa popytat daco...

Co sa tyka 3D usg - vraj rozpravka je velmi dobry a aj velmi drahy. Kamoska bola u neho nadsena. Inde zas nemas az takeho mileho pana, ale stoji ta to len par stoviek. To je casto aj vec osobnych sympatii. A co sa tyka toho, ze doktorovi nieco ujde..., iste. Kazdemu. Podla mna sa to uz stalo kazdemu. Nic by som si z toho nerobila.

Otazka na usg vseobecne - chcem sa spytat, ako casto chodite na poradnu a ako casto vam robia usg. Lebo mna furt objednavaju (kazde 2-3 tyzdne, zvycajne si pytam co najdlhsi interval) a pri kazdej navsteve je ako bezna sucats usg. Nemoze to byt prilis vela? Co viete o pripadne skodlivosti?

Porodnice - ja som dost naklonena Saci, zatial boli vsetky, ktore poznam, ze tam boli, velmi spokojne. Ale kazda nemocnica ma svoje. Nova nemocnica, hoci inak nic extra, ma rovno na porodnickom JISku a vsetky problemove pripady sa tam vraj posielaju. Rastistavka zas, ako som pocula, dostala certifikat (ako jednina) "baby friendy" porodnice, a kamoska tam bola nesmierne spokojna s personalom a ich pristupom.

Nadstandard - niekde ste pisali, ze ci to je nutne, co chapem, lebo proste nejdes tam do hotela na mesacnu dovolenku, ale na par dni odrodit. Na druhej strane, dnes ma vela zien nejake problemy, aj ked nemusia byt total vazne. Ak sa mas z izby trepat cez pol chodby na wecko a mas bolesti, mozes krvacat alebo neviem..., alebo ak mas WC na izbe, ale je vas tam 3-5 a kazda potrebuje sprchu a umyvadlo a vsetko... Alebo ked ma zena nejake prblemy s prsnikmi alebo je po cisaraku, tak si to vyzaduje iny standard a ked moze prist vpohode manzel tam, sam si hodit sprchu v horucom lete napriklad a byt so zenou a bejby a nepocuvat uplakanu druhu mamicku... Na druhej strane spolocnost, ak mas dobru na izbe, moze byt aj povzbudzujuca...

Vlastne som nepovedala nic, len ze vsetko je relativne, kazda ina a kazdy doktor ma svoje vyhody a nevyhody 😉 Sorry.

Aha a este sa chcem opytat, ze ako je to s cvicenim. Ja som teraz v 24tt, malo sa hybem. Asi budem musiet niekam chodit, lebo inak sa neprinutim. Je aj daco take, ze sa chodi s muzmi? Alebo ak aj nie, viete o niecom sikovnom? VDaka!

babica1
autor
26. máj 2007

Nuž Ivka144, nechcem, abz sa to niekomu stalo, ale predsatv si, že absolvuješ 3d vzšetrenie, ktoré je "vraj veľmi kavlitné" a neyosníma dr. bábätku peru?????!"
Hrubá chyba.to nie je o tom, že si nevšimol, to je o tom, že to yanedbal... ako bz si sa cítila...? moje dieťa nie je hra o fazuľky.............

sisulik
26. máj 2007

nikto z nas nie je neomylny...a vacsina z nas sa uci na svojich chybach..tak dufam ze aj tento dotycny lekar sa na tom ponaucil...kazdy z nas ma s lekarmi ine skusenosti...obcas mozme vymaknut prave tu zlu situaciu... 🙄

ivka...poistovna preplaca 3 ultrazvuky za cele tehu (a aj tie, co su nutne urobit..to su take ked sa najde nejaka chyba, ale nieco sa stane,atd...)...ja som do 30.tt chodila do poradne kazdych 6 tyzdnov ale na usg som sa objednavala kazde 3-4 tyzdne (bolo to z mojej iniciativy)..verim tomu ze to neskodi, pretoze lekari ktori robia usg tak su na to vyskoleni a velmi dobre vedia, aka dlzka usg je neskodliva...
co sa tyka saci...tak ja som tam rodila a aj teraz sa tam chystam rodit..mam s nimi dobru skusenost, je to moja vlastna skusenost (nie niekoho ineho) a preto som sa rozhodla pre sacu aj tentokrat...
co sa tyka nadstandardu...mala som ho a aj teraz ho preferujem..mozem byt na izbe s babom sama, mozem ho v klude kojit...mne osobne je nepohodlne a neprijemne kojit pred cudzimi ludmi. po porode je zena unavena ale aj nekludna a krvaca..navsteva moze chodit za mnou kedy chce a priamo na izbu...bolo by mi neprijemne po porode vzdy chodit do navstevnej miestnosti ked pride navsteva, ani sukromie by sme nemali...a taktiez by mi bolo neprijemne, keby so mnou na izbe bola ina pacientka a za nou by chodili navstevy (a co ak prave vtedy kojim???)...atd, atd, atd...ale to som pisala svoj nazor...kazda sme ina... 😎

babica1
autor
26. máj 2007

Ja nehovorím,že lškár nie je omylný.veď je človek....... ale jedno je nevidieť pri vzšetrení a druhé vykašlaľ sa na vyšetrenie........ 😒

ivka144
27. máj 2007

babica - to hej, to zas verim... Je rozdiel medzi "omylom" a "zanedbanim". Je mozne, ze niekedy lekar na 3d sa spolieha na to, ze zena tam pride len kuknut na pohlavie babatenka a popozerat si ho a potesit sa... Lebo podla mna sa to tak asi aj robi nezriedka... A ked to berie lekar ako "premietanie zabavneho filmu", tak to je pekne odveci...
sisulik - vdaka za reakciu a za nazor. Inak rozmyslam, ze ako to je, ked sa ti ta izba, ktoru chces nezvysi. Este som si nerobila nejaky velmky prieskum, ale zatial viem len tolko, ze uz kazda nemocnica ma nadstandardky. Ale ak ma nejaka len 2 izby a su plne, tak co..., porod si nenaplanujes 🙂 Sa mi zda, ze Saca ma tych nadstandardiek asi najviac a aj roznych druhov (velkostou, vybavenim a tak)... Nevies nahodou, ako to je?

sisulik
27. máj 2007

ivka...ked som tam rodila v roku 2004, mala som najvacsiu izbu a sama...teraz chcem tu istu izbu..uz vtedy mali par izieb nadstandard ale co viem teraz ich maju este viac ako v tom roku 2004, ale vraj su vacsinou obsadene, lebo je o nich velky zaujem. ked som rodila v roku 2004..tak prave ta izba bola len volna...v saci existuje sposob si "zarezervovat izbu" len to tak nevolaju..je to sponzorsky dar pre nemocnicu a v den ked prides rodit, a tvoja izba ktoru chces bude obsadena, tak ti ju uvolnia..pacientku premiestnia na inu izbu...zajtra idem zase do sace, tak sa na to chcem este raz opytat..ja by som taku moznost velmi rada privitala...

ivka144
28. máj 2007

sisulik - to hej, to som aj ja zistila, no ale 10tis. dat sponzorsky dar, to tiez je sila! A to tam tusim ani nie je cena izby zaratana, len to "predkupne pravo" na izbu. Mozno sa da pokecat, ze kolko maju planovanych v ten cas porodov..., ale obavam sa, ze na september toho bude dost - take vianocno-silvestrovske deticky 😉))

alli666
28. máj 2007

caute..

sisulik..chcem sa ta opytat, ze ked chodis do sace, do poradni tak necakas tam strasne dlho?? lebo kamoska tam tiez rodila, a na nic ine sa nestazovala, len na to ze musela velmi dlho cakat do poradni, kedze tam chodi velmi vela zien.aj tehotnych aj netehotnych aj starych babiek atd...

ja som cela tiez ze pojdem do sace, no to cakanie ma odrádza ☹
je pravda, ze v dnesnej dobe musis skoro vsade cakat, no kamoska co hovorila, tak cakala aj 4-5-6 hodin...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre