Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

sabiatko
22. feb 2010

ale to zavisi co konkretne. 3D vysetrenie, kde omrka babatko, ci sa spravne vyvija a skontrolovanie organov... to stoji 23e, ak sa dobre pamatam. a 3D video je tych 67e. my sme mali len vysetrenie a plus fotka, ta stoji 7e... teda toto vsetko u dankovcika.

rubinka
22. feb 2010

Takže čisto video stojí 67eur? A fotky sa platia zvlášť? 😕

lutsine
22. feb 2010

ano fotka 7 eur.

rubinka
22. feb 2010

Tak to si spravím radšej sama z toho videa 😀 a koľko minút má to video?

shaarka
22. feb 2010

baby, jedna vec je morfologicky ultrazvuk (za 23e, pokial mate vymenny listok od svojho gyn.), ktory sa robi v cca 20tt a pocas neho vam doktor prepne obrazovku na 3D a urobi jednu foto na pamiatku za 7 alebo 10e (podla toho, na aky papier).
a 3D sa robi od 24-28tt, je to len komercna zalezitost a stoji 67e. ultrazvuk robi asi 20-30 minut a Dr. uklada fotky a kratke sekvencie (videa), potom napali na CD. fotiek je asi 50 a su v podstate vyrobene z tych videi (cca 5ks).

rubinka
23. feb 2010

Tak to počujem prvý raz že sa to komerčné robí až od 24.tt to sa nemôže aj skôr? A ty si na ňom bola že vieš koľko videí a fotiek tam je potom na to dvd? 🙂 Ďakujem za odpoved.

shaarka
23. feb 2010

rubinka, samozjreme na 3D mozes ist kedy chces, ale asi som sa zle vyjadrila - 24-28tt je najlepsi cas, lebo plod je akurat velky, ze sa pekne vojde a uz je akurat vyvinuty, ze ma pekne babatkovske crty.
ano, bola som, 28tt, nejake fotky mam v albume.

rubinka
24. feb 2010

Aha no super takže si pre istotu ešte raz ujasním. Za 67 eur mám asi 5 videí a cca 50 foto, áno?

shaarka
25. feb 2010

ano 🙂 ultrazvuk robi asi pol hodinky, za ten cas sa musia nejake pekne zabery podarit. zalezi to ale aj od polohy plodu a od toho, ci spi, alebo "komunikuje" 😀 nas maly zival, hybal sa, prehltal vodu, machal ruckami, takze to stalo za to.

gabrielkap
25. feb 2010

shaarka, ja som objednana v 30 tt na vysetrenie velkosti a stavu plodu.. nevies ci aj vtedy je mozne urobit videa a fotky ci to sa treba objednat do toho 28tt? vdaka

shaarka
25. feb 2010

ten komercny 4D uzv sa zial nerobi spolu s inym vysetrenim (ani s morfologickym uzv, ani s prietokmi). neviem, na ake vysetrenie ides v 30tt, ale na 99% sa to dat nebude. prave preto, aby mohli inkasovat 2x a preto, lebo tym padom by si tam lezala velmi dlho.
najlepsie bude ak zavolas sestricke, ona ti to potvrdi 🙂

denisocka
25. feb 2010

baby,ja idem k Dosedlovi na morfo, on vraj urobi aj par fotiek zadara- spolu 20€ s listkom, v dankoviča chcu za morfo 23€ + 10€ jedna fotka.

lutsine
25. feb 2010

U Pana Dosedlu nieje potrebne vymenny listok, ja idem na morfo bez listka a budem platit tiez 20,-EUR, povedal mi to do telefonu, vraj listky nepotrebuje. 🙂

gabrielkap
25. feb 2010

dakujem, skusam, ale neviem sa tam zatial dovolat..

shaarka
25. feb 2010

ak chces len odpoved na jednoduchu otazku, tak staci napisat sms, sestricka casom odpise 😉

rubinka
25. feb 2010

Shaarka a on na tom komerčnom 3D nezaznamená celé vyšetrenie? Teda aby sme sa chápali ja dám 67eur a dostanem 20 minútpvé video alebo len nejaké 5 minutové či ako?

denisocka
25. feb 2010

ja som mala rubi u Urdzíka v KE asi 45min vyšetrenie a mam 2 videla po 10sekund!

shaarka
25. feb 2010

rubinka,
prebieha to tak, ze najprv snima klasicky na 2D, potom si nejaky detail zvacsi a prepne na 3D.
4D (teda video) vyzera napr. takto:
http://anymedia.blogspot.com/2010/02/teo-video-...
http://anymedia.blogspot.com/2010/02/teo-video-...
http://anymedia.blogspot.com/2010/02/teo-video-...
3D fotky su vlastne zabery z toho videa.

ked sme boli s MM my, ultrazvuk robil Urdzik, sympos, a nechtiac sme ho zakecali, vela som sa pytala a on vela odpovedal. takze len robil zaznam a robil, a nakoniec z toho bolo okolo 90 fotiek a 9 kratkych videi. ale bezne sa robi okolo 50/5.

denisocka, neviem, mozno zalezi aj od tt, lebo ked si tam lezala 45 min (co je dost) a urobil len 2 videa, tak asi si mala plod v zlej polohe, alebo bola zla viditelnost, alebo sa nehybal... je to mozne. ale neverim, ze to urobil preto, lebo by bol lakomy... dost casu si tam lezala. a mala si sa opytat na dovod, preto len dve videa. a mozno aj sama ten dovod vies, nie?
😉

rubinka
25. feb 2010

Deni a mala si ten ultrazvuk za 67eur?

denisocka
25. feb 2010

plod bol otočeny kráásne,mam asi 10fotieka tie 2-3 videa par sekundove. neviem prečo take kratke,možno preto,že mal tých žien vela a robil to počas služby 😀 a zrejme to išlo mimo pokladnicu 😝 . teraz to už nerobi,pisala som mu, a odporučil ma na dankovčika na morfo a potom k nemu na 3D a všetko cez objednanie u sestričky

shaarka
25. feb 2010

denisocka,
tak je to jasne, meni to situaciu, - nie je to klasicka sluzba, ktoru ponukaju, tak tu nerob rozruch 😀 😀

denisocka
25. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 páárdon. ale ja by radšej 2x 10sekund a za tých 30€ 😝 . v podstate video sme pozerali par krat,skor ti fotky su fajn,tie sme vyvolali a dali babkám. ale to video nieje nejak podstatne,moj nazor. častokrat tam ani nevieš čo sa odohrava , kým to zas nejak nenastaví .

ináč,ked som tam ležala,tak som ani nevedela kedy to video robil,tak asi ťažko som sa mohla pýtať prečo len 2 videa,nato som prišla až doma a tiež ma to trošku udivilo .

denisocka
25. feb 2010
https://www.youtube.com/watch?v=4gpky3bzRJI

aby ste nevraveli že neukážem

https://www.youtube.com/watch?v=14ISklgF1Ao

a sekla som sa,maju 17 a 28sekund

shaarka
25. feb 2010

hehehe 😀
ved mne by tiez stacili 2 videa a 10 fotiek ze 20e 😀 napriklad 😎

no a hej, aspon pri porovnani tvojho a mojho videa vidno, ze sa fakt opati ist neskor, ked je plod uz pekne vyrysovany 😉

rubinka
25. feb 2010

Aha už som sa zľakla že si bola teraz za tých 67eur a že máš len toto. Si ma naľakala 😀

shaarka
25. feb 2010

😀
rubi, je to tak, ako som pisala v tom prispevku -
3D/4D sa robi od 24-28tt, je to len komercna zalezitost a stoji 67e. ultrazvuk robi asi 20-30 minut a Dr. uklada fotky a kratke sekvencie (videa), potom napali na CD. fotiek je asi 50 a su v podstate vyrobene z tych videi (cca 5ks).

denisocka
25. feb 2010

tak tak,šarka pravdu maš. pre istotu tentokrát pojdem len na morfologicky a tvarišku si pozriem nazivo v auguste

shaarka
25. feb 2010

nazivo je to aj tak naj 😵

gabrielkap
26. feb 2010

az dnes som sa dovolala do Centra prenatalnej diagnostiky, je to tak ako pise shaarka, video je najlepsie urobit v 24 - 28tt, vtedy ma babatko este dost miesta.. v ramci vysetrenia sa to nerobi, objednali ma na buduci tyzden, robi to MUDr. Urdzik..

julcek
11. mar 2010

na 3D som bola vcera, u MUDr. Dankovčíka, ale robila mi ho MUDr, Muranska, velmi miila lekarka, platila som 9 EUR, ale nakolko je babo mensie o 2 dni, tak ma objednala este o tyzden na sobotu, ze to bude uz zadarmo. Tak tolko moja skusenost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre