Kde robia kvalitný 3D/4D ultrazvuk v Košiciach?

babica1
9. máj 2007

😒 Prajem pekný dník....... ktroá z vá smi poradí kde v košiciach na kvalitný 3D/4D ultrazvuk / mimo Dr.Rozprávku/
S vďakou Babica1

ssussie
17. sep 2013

@emelia18 hmm tak ja som tam bola v januari 2012 a teta bola svojrazna, ale mila - vsetko nam s manzelom ukazala a vytlacila nam jednu fotku a platila som dvacku

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tchaliak
30. sep 2013

Ja by som len chcela vyjadrit velku pochvalu a vdaku za presnu diagnostiku 3D ultrazvukovemu pracovisku v Kosiciach Myslave, konkretne dr juhasovi za ludsky pristup a doriesenie mojho pripadu. Este raz dakujem pekne a vela vela uspesnych rokov prajem 🙂 .

eunikka
8. nov 2013

Babuľky, keďže máme zlé výsledky triple testu, gynekologička nás poslal na 3D ultrazvuk. Objednávala som sa k doktorovi Dankovčíkovi do Centra prenatálnej diagnostiky, no sestrička nebola vôbec príjemná, najbližší termín mi vedela dať až na 2.12., kedy už budeme v 6. mesiaci - akoby som chcela vedieť či sa moje dieťa podobá na mňa alebo na manžela a nie či je zdravotne v poriadku. Tak som skúsila Mylsavu a prístup úžasný, najprv som telefonovala so setsričkou, ktorá mi všetko vysvetlila, povedala koľko budeme platiť aj to čo si so sebou treba priniesť (za 3D sono a vyšetrenie 40 eur + k tomu dostneme na USB fotky a video dieťatka). Potom mi dala tel. kontakt priamo na dr. Juhasa, s vysvetlením, že dopoludnia robí sono, bude zaneprázdnený a asi sa mu nedovolám, ale že určite mi bude volať späť on. Mala pravdu, dovolala som sa až popoludní, doktor pôsobil v telefóne veľmi príjemne, všetko si nechal vysvetliť a dal nám termín na pondelok ráno (volala som v stredu). Opäť povedal čo všetko potrebujeme, vysvetlil kde ho nájdeme a celkovo sa správal úctivo. Takže na pondelok sa po prečítaní Vašich pozitívnych skúseností teším a dúfam, že aj vyšetrenie nám dopadne dobre.

petelenka8
9. nov 2013

@eunikka mna tiez moja gynekologicka posiela na 3D/4D ultrazvuk a neviem sa este rozhodnut kde ist. Daj vediet ako to potom dopadlo, diky, v pondelok alebo utorok by som sa chcela telefonicky objednavat.

petelenka8
9. nov 2013

Doktorke sa totiz chvilku nieco nezdalo na prietokoch, ale vraj nic vazne, ale aj tak by som si to chcela nechat overit na 3D ultrazvuku v Myslave. Neviem ci by ma zobrali v takom tyzdni este tam, ale asi k Dankovcikovi ako pises by som sa tiez urcite nedostala, este mam moznost nemocnicu, ale tam maju stare pristroje. No nic asi skusim uz v pondelok volat.

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petelenka8
10. nov 2013

@emelia18 dnes doobeda som sa objednala 🙂 , na to ze je nedela bola sestricka velmi mila, ale vraj robia aj vikendy 😨 .

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eunikka
12. nov 2013

@petelenka8 @jajanenka8 Tak vyšetrenie v Myslave bolo úplne super - veľmi milé jednanie, sympatický doktor i sestrička, ktorá mu robí záznamy zo sona. Objednaná som bola ráno na 8-mu, zobrali ma skôr, pri vyšetrení ma upokojoval a vysvetľoval. Prekontroloval celé telíčko, zaznamenával si také údaje ako dĺžka nosovej kosti, vzdialenosti očí, veľkosť hlavičky, kontroloval štruktúry mozgu, dôkladne prešiel srdiečko, všetky končatiny. Vyšetrením vylúčil rázštepy pery, podnebia či chrbtice (to všetko sa robilo klasickým 2D sonom). Keďže bábo bolo zle otočené pre 3D zobrazenie, fotku a video poslal ma na 15 minút sa prejsť, aby sa bábo otočilo, s tým že potom si vyhodnotíme spolu výsledky. Bábo sa neotočilo, takže som odišla bez fotky i videa, na čom som si až tak zas nezakladala. Čo sa týka výsledkov zo sona, tie nenaznačovali, že by malo ísť o dieťa s Downovým syndrómom, ale pomocou tejto metódy sa to nedá ani úplne vylúčiť. Prepočítal mi riziko narodenia takéhoto dieťaťa (pôvodnú hodnotu z tripple testu som mala 1:50), ktorá vyšla 1:130 - stále však pod hranicou, ktorá je 1:250. Keďže riziko, i keď menšie, tu stále je, mám možnosť podstúpiť amniocentézu (tá to definitívne a 100% potvrdí alebo vyvráti), resp. test cez odber krvi - jej rozbor sa robí v Hongkongu a stojí cca 560 eur. Moje rozhodnutie - som rada, že nemáme nejaké vážnejšie telesné abnormity, dieťatko s Downovým syndrómom dokážem prijať, a i keby mi testy jeho narodenie potvrdili, asi by som už neuvažovala o predčasnom ukončení tehotenstva (v práci sa stretávam s oveľa vážnejšími postihnutiami detičiek). Verím, že všetko bude dobré a tak ako má byť.
Na záver mi doktor ešte dal spätnú obálku a poprosil o zaslanie správy o novorodencovi, aby si aj oni vedeli vyhodnotiť výsledky spätne.
PS: Zistili sme - bude to chlapček a bude sa volať Tomáško 🙂

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eunikka
29. nov 2013

@jajanenka8 Ďakujem 🙂

bambi28
10. dec 2013

@eunikka ďakujem krasne za uzasny prispevok, taktiez sa chystam zrejme do myslavy na vysetrenie, mam strach co pan doktor povie, no zaroven sa aj tesim co nas caka..

jarkaleskova
11. dec 2013

aj ja si dovolim prispiet mojou skusenostou z myslavy....doteraz to najlepsie,co som mohla absolvovat,v porovnani so Šacou,je to uplne nieco ine...v Šaci sa mi doktor venoval ledva 5min,skoro nic neokomentoval,kdezto v Myslave plnych 30min,krasne vsetko vysvetlene,skvely pristup doktora,takze velikanska spokojnost a urcite odporucam...a taktiez v cene krasne 10 fotky a video na USB kluc,kdezto zo Šace som odisla s jednou nekvalitnou fotkou...

tchaliak
14. dec 2013

@jarkaleskova tak je , 😉 v Myslave je to o uplne niecom inom ako v inych zariadeniach, pozrite aj https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/boli-ste-na-3d-ultrazvuku-v-myslave/

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jogina1
4. jan 2014

Ja odporucam jednoznacne Myslavu, na 1 kombinovanom teste som bola v Saci na genetickom teste uz v Myslave kde mi vysli v ustrety a vzali ma skor, lepsie vybavenie podla mna najnovsia technika podrobny ultrazvuk a mudr. Juhasz je fakt odbornik v tomto

jogina1
4. jan 2014

A su v cene aj fotky aj videa fotky ak dobre zachyti dietatko perfektna kvalita 40 eur som platila za ultrazvuk

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jogina1
7. jan 2014

jeeeeeeeeej babatko no tak nech pekne rastie a vyvija sa....🙂

leviossa
8. jan 2014

@tchaliak
@jogina1
@janka3233 Ahojte baby, vidim, ze mate super skusenosti s myslavou, co ma tesi, lebo tam idem buduci tyzden. Chcela by som sa vas opytat, ci ste tam sli aj s vysledkami tripple testov, totiz, ja som ich mala uplne v poriadku a aj morfo, ktore mi robil moj doky. Na 3D som sa objednala z vlastnej iniciativy a sestricka mi kazala doniest usb kluc aj vysledky tripple. Aj vy ste brali tie vysledky? Vraj ich budu potrebovat az by bol zisteny nejaky problem. Neviem teda, ci su skutocne nevyhnutne, ci volat kvoli tomu mojmu dokimu. Vdaka za info.

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jogina1
9. jan 2014

no ja som sa musela urychlene objednat do Myslavy, povodne som mala ist do Sace, ale ked som prisla na kontrolu tak som ostala v miernom soku ze mam zvysene riziko Downa a moj gynekolog mi odporucil aj odber plodovej vody, na ktory som po ultrazvuku v Myslave ani nesla, kedze lekar nevidel ziadne priznaky, vsetko podrobne presiel kazdy organ ako je vyvinuty, uplne vsetko podrobne prezrel, velmi prijemny mlady lekar, usb treba ak chces mat video aj fotky a vysledky vezmi so sebou pre istotu

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petelenka8
10. jan 2014

@janka3233
@jogina1 No ja by som sa neobavala toho ci my Myslava dobre vysledky. Pretoze ako som sa prednedavnom dozvedela od mojej znamej, co robi laborantku na genetike vo fakultnej nemocnici
v Kosiciach. Centrum v Myslave ma najviac zachytov genetickych problemov v tehotenstvach v ramci
celeho vychodneho slovenska za minuly rok.

jogina1
11. jan 2014

@janka3233 no ona asi nemala taky problem ako ja alebo väcsina z nas, nikto tam nejde len tak, ved za to sa aj plati 40 eur a ja som v den vysetrovania nedostala ani fotky ani video lebo mali vela pacientok a ani ma to netrapilo, mne vsetko zaviselo od tohto ultrazvuku ci je alebo nie je nejaka chyba resp. ci ist alebo neist na odber plodovej vody, ja som v ten den bola este aj na genetickych konzultaciach, taze fotky a video to bolo to posledne co som chcela..............

petelenka8
13. jan 2014

@leviossa i ked som ja sla na ultrazvuk tak ho potrebovali... potrebuju ho kvoli prepoctu rizik ak by nieco doktor na usg objavil. Aspon tak mi to sestricka v telefone vysvetlovala.

petelenka8
13. jan 2014

@jogina1 presna tak ako uvadzas 😉 ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre