Kedy sa dozviem, že bábätko je v poriadku?

vydata
30. nov 2006

Chcela by som sa opytat kedy teda v ktorom tyzdni lekar vie povedat ze babatko je zdrave bije mu srdiecko a nie su ziadne komplikacie.Dakujem.

mirka_r
30. nov 2006

ahoj ja som bola na sono v 7 tt a uz babu bilo srdiecko.

jj2202
30. nov 2006

vydata, my sme videli srdiecko ked som bola v 8+1 a babo v 6+2 😉
mozno by bolo vidiet aj skor, ale na ultrazvuk som isla v tom 8+1 😉
neboj 😵

bubonic
30. nov 2006

podľa toho čo považuješ za to že "nie sú komplikácie". srdiečko zistia 7-9 tt, v 12 - 15 tt ti na základe krvných testov povedia či by mohlo mať nejaký problém (podozrenie na downov syndrom a pod. - málo pravdepodobné). ak budú pochybnosti alebo máš nad 35 rokov ponúknu ti amniocentézu - odber plodovej vody. v 20 - 22 tt ti spravia morfologický UZV, či je všetko ok. potom máš v 24 - 28tt glukózový tolerančný test, či náhodou ty nemáš tehu cukrovku a to by malo byť asi zhruba všetko. istotu ti nedá nikto, až keď sa drobček narodí. ale hlavne ty sa musíš postaviť k všetkému pozitívne a nestresovať sa. tým si najviac ublížiš a aj bábatku. takže netreba sa báť a všetko bude ok.

bibula
30. nov 2006

😉 na dokladny uzv sa chodi v 20tt,vtedy sa kontroluju vsetky organiky dietatka-srdiecko,ci ma styri komory,pecen,ci sa vyvija dostatocne,pluck,ci sa zacali vyvijat,oblicky,ci su na svojom mieste,mozog,ci v lebke nie je tekutina a nepotlaca tak normalny vyvin mozgu,chrbtica,ci tam nie je razstep, tvaricka-hlavne pery,ci nepreukazuju razstep,alebo downa.tohoto sa asi najviac boji kazda mamicka,ci je jej dietatko zdrave. 😵

no a kazda mimoriadna vec sa nam zda ako nieco zle.napr.ked som si volala na vysledok AFP,nebola tam sestricka a dr,to vraj nevedela najst a uz bol ohen na streche,ze mi to nechcu povedat...a pod.dr.na uzv som sa opytala,ci by mamicke narovinu povedal,ze nieco nie je v poriadku,povedal,ze samozrejma,ved preto sa to vysetrenie robi.jednoducho som tomu nemohla uverit. 😝

ahoj

vydata
autor
30. nov 2006

Jaj dakujem Vam .5.12. idem prvy krat do tehotenskej poradne a to uz budem v 7tyzdni a 4dni tak zato som zvedava.Robili mi sice ultrazvuk v 4tyzdni ale to mi akurat potvrdili tehotenstvo nakolko tam este nebolo toho moc vidiet.

alexandra
30. nov 2006

Nechcem byt protivna, ale to sa dozvies tak po porode.. Pretoze vzdy mozu nastat komplikacie - v 8tt bijuce srdiecko, v 12tt sijove prejasnenie, v 16tt AFP, potom pripadne amnio, v 20tt velky morfologicky ultrazvuk, v 30tt dalsi, potom riziko vysokeho tlaku, atd..

Takze odporucam zaujat prudko pozitivne myslenie a tesit sa 😉

tweety22
30. nov 2006

vydata, tiez suhlasim s alex... ci je uplne vsetko v poriadku ti povedia az po porode... istota nie je nikdy ani keby si na ULT chodila kazdy den, ten tiez vsetko neodhali, naozaj hlavne sa tesiiiiiiit na babatko, to je najdolezitejsie 😎 ja sa ho uz neviem dockat, ja chodim furt tancujuca po byte, chystam vecicky, perem, zehlim, ukladam, premiestnujem a hlavne dufam, ze ta pozitivna energia sa prenasa aj na drobca 😎

krissy1
30. nov 2006

tot alex svata pravda 😉

alexandra
30. nov 2006

Ale aby som nebola tak negativisticka, treba na to nemysliet a ako pisali kocky, proste sa na babo tesit a tesit sa bez ohladu na cokolvek.. 🙂

papula
1. dec 2006

Vydata mne bolo pocut srdiecko v 7tt a vlastne v tom istom case mi zistovali ci je vsetko v poriadku odberou krvi ci nemam cukrovku a tie ostatne veci zatial je vsetko v poriadku 🙂 teraz 20tt sa robi sono kde ti je vsetko pekne vidiet a ja som sa objednala na 8.1.07 na 3D ultarzvuk tam ti zistia vsetko.Neboj len klud babenko bude v poriadku a zdravucke ako rybycka 😉

husenka
4. dec 2006

Ahoj vydata 😉 No v skutičnosti sa to, či naozaj je všetko v poriadku dozvieš až ked sa bábo narodí...srdiečko je počuť cca v 4-6tt,ale že je zdravé to nevie nik na svete len P.Boh.Mnohé maminky si dávajú robiť vyšetrenia...ale aj tie dokážu odhaliť len niečo a niekedy aj podozrenie na volajakú vadu nemusí byť správne...sú tu v témach aj také príspevky a naopak možu ti tvrdiť, že všetko O.K. a nemusí to byť tak...treba byť spokojná a nebáť sa...v prvom období je to ťažké...aj ja som bola vyplašená a bála sa...
ale časom tie obavy prejdu aspon u rozumnejších mamičie.ved ani stres a prestrašenosť bábu len škodia 😉
takže tak .Obávam sa, že či je všetko v poriadku ti nikto nikdy nepovie a ak to aj jeden den pravda už na druhý nemusí byť...ale aj naopak 😉
Aj v 40tt sa môže zadusiť, ale stresovať sa preto nemôžeme. je to ťažké -nebáť sa- ale nemožme to nijak zmeniť ak sa správne stravujeme a nestresujeme a staráme sa o to aby bolo všetko podla štandardných potireb bábatka-nefajčíme, nepijeme a pod.Viac pre bábo nemožeme urobiť a ostatné je naozaj mimo nás. zbytočné stresy len poškodia-treba sa doktorov pýtať, aby nás neodbyli,ale všetko čo povedia treba brať s rezervou, lebo oni vedia len také skutočne jasné veci.... 😉 Držím palčeky 🙂

certica
4. dec 2006

Cim viac vieme, tym viac sa bojime... 😉

rainbow
4. dec 2006

ahojte, tak ja neviem, už sa na seba hnevám za to aká som poslednú dobu nerváčka, stále sa rozčulujem, som podráždená, v práci ma všetko a každý vytočí, a viem, že malinkému to nerobí dobre, bojím sa aby som maličkému svojím stresom neublížila...len sa neviem ovládnut, a potom mi je to lúto

papula
4. dec 2006

Ahoj rainbow ja som v poslednej dobe na tom tak isto ako ty,ale ked ma chytia poriadne nervy tak to uz viem ovladat a snazim sa hned ukludnit.Mala som to na zaciatku tehu potom bol klud a uz je to tu zase 😖 sice to uz je lepsie ako predtym,ale pred tym to bolo nieco hrozne 😒 zevraj to moc babenku neskodi,len ze moze byt potom ako sa narodi tiez riadny trucovity nervak,ale nie je to pravdepodobne.Drzim palceky nech tie nervicky rychle odidu 🙂

penn
15. okt 2010

Ahojte kocky ja nad tym tiez rozmyslam.. napr. mam poradnu tak raz za mesiac hej? ale samozrejme ultrazvuk iba raz za dva mesiace. Cize v 12tt a potom az v 20tt. V 16tt sice idem na poradnu ale iba odniest moc.. a ako mam teda vediet, ze sme stale minimalne v poriadku.. myslite teda ak by sa naozaj stalo nieco .. zavaznejsie, ze sa to napr. prejavi aspon v tom moci?

Tak ked uz budu citit pohyby babatka, je to aspon nejaky pocit, ze babatko je "ok".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre