Kedy v tehotenstve treba ísť prvý krát k lekárovi?

lea821
25. aug 2009

ahojte maminky... ja som uz v 12 tt bola som 2 krat na ultrazvuk na slovensku.... a tu v GB ma objednali az na 2. sep. to znanema ze uz budem v 13 alebo 14 tt ... mam trosku strach ci mi nikto nic nepovie ze kde som bola do teraz , preco som neprisla skor a tak.... Lebo neviem kedy sa robia prve testy na vsetky veci ohladom miminka a tak.... Poradi mi niekto??

kika29
25. aug 2009

lea ahoj. ja som išla k lekárovi prvykrát v 5 týždni. robil mi ultrazvuk a objednal ma o dva týždne na ďalší. A v tedy mi bude brať krv, mám doniesť moč a vystavý mi tehotenskú knižku. To budem v asi v 7 týždni. A na slovensku ti nerobili žiadne vyšetrenia?

atrami
25. aug 2009

lea,
na Slovensku sa chodí na ultrazvuk v 10.,20.,30., t.t. v 36. t.t. sa chodí na prietoky/ je to tiež sono/ a niektorí lekári robia ultrazvuk pri 1. návšteve na potvrdenie tehotenstva. V 16. t.t. sa robí odber krvi na zistenie genetických porúch. Takže je všetko vporiadku.

jespera
25. aug 2009

Lea - moja skusenost, ja som isla tiez na zaciatku k lekarovi, tehot. knizku mi vystavili az 13. tt, kde sa robil ultra., tlak a moc - to bolo vsetko, medzitym nic. Krvne testy - tripple testy sa robia az v 16. tt, dovtedy len ultra. a nic viac.

grelu
25. aug 2009

pokial sa da, odporucila by som miesto triple testov v 16tt screening v 12tt - 13tt (uzv - NT+nosová kosticka + odbery)...je to spolahlivejsi screening ako v 16tt

lea821
autor
25. aug 2009

takze tak to je... no tak ste ma teda upokojili do toho 16 tyzdna to stiham... Na prve vysetrenie a potvrdenie tehotenstva som uz bola, takze to mam za sebou.... .. Takze tesim sa uz na 2. septembra aj mne dali flasticku na moc a tiez mi vystavia teh. knizku ... Dakujem vam za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre