Krv v plodovej vode po amniocentéze. Ako sa tam dostala?

tanickaromanticka
28. máj 2009

Prosím o radu. Bola som na amnio. Dnes som volala na genetiku, kedy budú výsledky a oni mi oznámili že v plodoej vode je krv a nevedie či z výsledku niečo bude. Už pre odbere som vedela, že niiečo nie je v poriadku. Hrozne to bolelo, lekárovi sa ohla ihla, iný lekár na neho kričal, aby dával pozor.... Čo mám robiť? Ako sa tam krv dostala? Mohli pichnúť aj bábo? Ďakujem

andrejka10
28. máj 2009

Tanička, neboj sa. Bábo určite nepichli, veď to robia pod ultrazvukom. Mohol, zrejme nevhodne pichnúť, ale to bude mať vplyv na výsledky z amnia, ktoré asi nevyjdu. Môžu ti zopakovať odber - pri najhoršom. Neobávaj sa zbytočne. Držím ti palčeky.

andrejka10
28. máj 2009

Taníčka a neviem, či ti nezamknú tému. Skús potom ešte napísať na tému amiocentéza, alebo odber plodovej vody. Už tu také niečo je. Tam ti určite napíšu aj iné babenky. Ešte raz, drž sa.

jane33
18. jún 2009

Ja som mala tiez pri amniocenteze vo vzorke plodovej vody krv. Povedali mi, ze to bolo sposobene tym, ze som v prvom trimestri (este aj dva tyzdne pred odberom) spinila. Vysledky sa im nepodarilo zo vzorky analyzovat. O dva tyzdne som bola na amnio opat a vzorka uz bola bez krvi. Vysledky sa uz dali spracovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre